Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

büyük japon motorlar çok pahalı deniyor ama..

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yinede acaba "bende de eksik anlatım var mı" kısmını bir düşün zarar gelmez
    konuya şu açıdan da bakabiliriz " Sen istediğini, istediğin şekilde, istediğin kadar anlat, anlattığın karşındakinin anlayabildiği kadardır "
    celikat bunu beğendi.
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya şu açıdan da bakabiliriz " Sen istediğini, istediğin şekilde, istediğin kadar anlat, anlattığın karşındakinin anlayabildiği kadardır "
    o da bir seçenek ama makul olan mümkün mertebe önce hatayı kendimizde aramak. ben hep doğruyum diyen adam mutlaka yanlış yapar...

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    o da bir seçenek ama makul olan mümkün mertebe önce hatayı kendimizde aramak. ben hep doğruyum diyen adam mutlaka yanlış yapar...
    bak o doğru. ben en büyük hatayı hayabusam var demekle yaptım. işitmediğim laf kalmadı bu yüzden. şu yazdıklarımı çin malı motor sahibi olarak yazsaydım sence bu kadar tepki doğurur muydu?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    su konuyu acildigindan beri okuyorum okadar sacma yerlere geldiki bu arada cin mali motor kullaniyorum :D

edit arada sirada yenile yapiyorum kim ne yazmis diye

Motosikleti
    Hayabusa
    bazısı bilerek ve isteyerek bu noktaya getirdi konuyu. bazısı da okumadığı ya da okuduğunu anlamadığı için.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak o doğru. ben en büyük hatayı hayabusam var demekle yaptım. işitmediğim laf kalmadı bu yüzden. şu yazdıklarımı çin malı motor sahibi olarak yazsaydım sence bu kadar tepki doğurur muydu?
    hala daha kurduğun cümlelerle bütçesine uygun çin malı daha uygun fiyatlı motosiklet kullanan arkadaşları ötekileştirmeye çalışıyosun. kim olursan ol neye binersen bin. kimse sana burnunu nasıl indirmen gerektiğini söylemicek. hala daha yazdığın yorumların çoğunda benim hayabusam var çin manlı dandik motorlara biniyonuz siz, siz hiçbişe bilmiyosnuz havalarındasın dostum. eee parası olan biniyor pahalı motorlara yapcak bişey yok kapitalist düzen. ama emin ol yetenek bilgi tecrübe kalite parayla satılmıyor aslında.. kimse bu forumda senin milleti yermeni çekmek zorunda değil. kimse sana ayak uydurmak zorunda dğeil. sen dikkatli olursan kimse de senin hakkında böyle şeyler söylemez.
    saygılar dostum umarım söylediklerimi ters anlamazsın
    imtarky ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala daha kurduğun cümlelerle bütçesine uygun çin malı daha uygun fiyatlı motosiklet kullanan arkadaşları ötekileştirmeye çalışıyosun. kim olursan ol neye binersen bin. kimse sana burnunu nasıl indirmen gerektiğini söylemicek. hala daha yazdığın yorumların çoğunda benim hayabusam var çin manlı dandik motorlara biniyonuz siz, siz hiçbişe bilmiyosnuz havalarındasın dostum. eee parası olan biniyor pahalı motorlara yapcak bişey yok kapitalist düzen. ama emin ol yetenek bilgi tecrübe kalite parayla satılmıyor aslında.. kimse bu forumda senin milleti yermeni çekmek zorunda değil. kimse sana ayak uydurmak zorunda dğeil. sen dikkatli olursan kimse de senin hakkında böyle şeyler söylemez.
    saygılar dostum umarım söylediklerimi ters anlamazsın
    arkadaşım bende o arkadaşların geçtiği yollardan geçtim, neler çekmişler iyi bilirim. 28 yıldır motora biniyorum, hayabusa ile başlamadık bu işe. bu yüzden kimseyi aşağılamam. zaten karakterimde buna müsait değil.

şuna adım gibi eminim. motorumun hayabusa olduğu bilinmese o üzerime bilinçli olarak gelenlerin hiç birisi meydanda olmayacaktı. iş bu noktalara gelmeyecekti.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bende o arkadaşların geçtiği yollardan geçtim, neler çekmişler iyi bilirim. 28 yıldır motora biniyorum, hayabusa ile başlamadık bu işe. bu yüzden kimseyi aşağılamam. zaten karakterimde buna müsait değil.
    Tamam madem sen de bu yollardan geçtin, neden 10 sene önce kullandığın CBR 125 hakkında, bütçesi ve zevki sonucu bu motoru almış kişiye " yaa o commuter yaa" diyorsun ? Hayabusa ile başlasaydın direk, 28 yıl bekleyip ? Senin bütçen ve deneyimin ona yetmiş onu almışsın. Biz de öyle yapıyoruz. 3.viteste şöyle olur, böyle olur herkes hemfikir Busa güçlü motor.

Bana göre motosikletin zirvesi olan sana göre 50 bin değeri normal olan Hayabusa gibi örnek vermen olayı buralara getirdi. Şöyle söyleyeyim CBR 250 R bana 10bin TL'ye maloldu. Maaşımın 3te 1i kadar kredi ödüyorum, bu benim seçimim, benim keyfim. 2.el eski kasa bir Doblo alabilirdim. Ama BEN istemedim.

Şu anki görüşüm : ben 50bin TL'yi motosiklete vermem, ilerde maddi durumum elverse bile vermem. Ulaşım aracı için ayıracağım bütçe 50 bin olsa, 30'una beğenmediğin Linealardan, 20sine lazım olduğunda kaçacak kadar bi iki teker alırım.Bu Busa'nın parasını haketmediği anlamına gelmez.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Celikat busanın hayrını gör kardeşim. 100 bin tl bütçe ile motor alacak olsam busa almazdım. Bu bir zevk meselesi. Malum renkler işte, deponun üstüne yatmak, 150 km/h ile giden bir arabaya sol çekerken tekere kalkıp el sallamak, bunlar bana göre değil. Bana bozuk zeminlerde de gidebilecek, asfaltta basınca enazından benim tdci focusu yiyecek motorlar hitap eder mesela. Endurolar tam benlik mesela. V-Storm 1000 hayranıyım. Çin malı motor daha öncede söylemiştim, imkan meselesidir. Binen kişi (çoğu kişi) bütçesi elverince direk capon yapıştırır. Mesela ben vulture ile acemiliği attım, motor kullanmak nasıl bi nane imiş onu gördüm, yaza inazuma falan tarzı birşey planlıyorum.
    Araba konusuna gelince, araba farklıdır arkadaş. Değil busa hangi motor olursa olsun, 5 kişilik aile eşrafını bindirip Ankaradan Trabzona gidemem ama tdci focusla gidebiliyorum. Eşşek kadar bagajda eşyalar için hazır ve nazır bekliyor. Yağmurmu yağıyor; Banane? Soğuksa kalörüfer sıcaksa klima vs vs. Ama evden çarşıya giderken, işe giderken, şehir merkezine giderken, haftasonu arazi gezisine çıkarsam binerim motoruma, istediğim gibi gezerim. Özgürlük benim olur.
    Farklı çizgiler yani araba ile motor. Bazı durumlarda değil clio, şahin-doğan bile bulunmaz nimetken senin busa hikaye olabilir. Ama soğuk sıcak dinlemeden focusu kapının önünde bırakıp bütün haftasonu gezilerimi motorla yapıyorum, onda da bmw olsa hikayedir.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F

şuna adım gibi eminim. motorumun hayabusa olduğu bilinmese o üzerime bilinçli olarak gelenlerin hiç birisi meydanda olmayacaktı. iş bu noktalara gelmeyecekti.
    ya içim mi fesat arkadaşlar biri bana cevap versin
    çünkü ben bu yazıdan "beni kıskanıyorlar o yüzden böyle söylüyorlar" gibi bişe çıkartıyorum
    efendy06 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam madem sen de bu yollardan geçtin, neden 10 sene önce kullandığın CBR 125 hakkında, bütçesi ve zevki sonucu bu motoru almış kişiye " yaa o commuter yaa" diyorsun ?
    ben o zamanda cbr 125 için ss lan bu iddiasında değildim, şimdi de değilim.

Hayabusa ile başlasaydın direk, 28 yıl bekleyip ?
    komik mi şimdi bu?

Senin bütçen ve deneyimin ona yetmiş onu almışsın. Biz de öyle yapıyoruz. 3.viteste şöyle olur, böyle olur herkes hemfikir Busa güçlü motor.
    bende aynı şeyi söyledim, sorun ne?

Bana göre motosikletin zirvesi olan sana göre 50 bin değeri normal olan Hayabusa gibi örnek vermen olayı buralara getirdi.
    bunu konuyu buralara getiren arkadaşlara söyleyeceksin. ben gayet normal bir konu açtım, fikrimi paylaştım.

Şöyle söyleyeyim CBR 250 R bana 10bin TL'ye maloldu. Maaşımın 3te 1i kadar kredi ödüyorum, bu benim seçimim, benim keyfim. 2.el eski kasa bir Doblo alabilirdim. Ama BEN istemedim.
    güzel bir karar vermişsin. güle güle bin motoruna.

Şu anki görüşüm : ben 50bin TL'yi motosiklete vermem, ilerde maddi durumum elverse bile vermem. Ulaşım aracı için ayıracağım bütçe 50 bin olsa, 30'una beğenmediğin Linealardan, 20sine lazım olduğunda kaçacak kadar bi iki teker alırım.Bu Busa'nın parasını haketmediği anlamına gelmez.
    karar senin, para senin. istediğin şekilde harcarsın. kim karışır ki?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    arkadaşım bak senin anlamak istemediğin nedir biliyor musun? insanlar senin kıyaslama yaparken kullandığın üsluba takıldı. Kendi şahsi görüşünü mutlak doğru olarak savunman abes geliyor. inan kimse senin hangi motora bindiğini umursamıyor. Allaha şükürler olsun cebimde o an 1 kuruş nakitim olmasa bile kredi kartı limitim gidip bir hayabusa alabilmeye de yetiyor aynı fiyattan satılan bir arabayı da.

benim de konu hakkında bir görüşüm var ama kalkıp benim doğrum senin doğrunu döver kabilinden konuşmuyorum. 1300 CC lik bir motor almam. En azından Türkiye`de almam. Alınmasını da mantıklı bulmam (şimdi ben mantıklı bulmuyorum diye bütün 1000 cc üzeri motorcular gidip motorlarınımı satacaklar? HAYIR!)

benim hayabusam var o yüzden üstüme geliyorlar demek : benim hayabusam var onların yok ya, kıskanıyorlar demektir. bu lafı ne kadar çevirirsen çevir bu anlam değişmez. yok sen farklı bir anlam yüklemek istedi isen kusura bakma biraz daha kitap okumanı tavsiye etmek zorunda kalırım (kitap oku tavsiyesi kötü bir laf değil bozulmaca yok!)

Velhasıl kelam; bu muhabbeti uzatmanın bir manası yok! Senin doğrun buradaki bazı insanlara uymamış, eyvallah der geçersin. İlla haklı çıkacağım diye uğraşmanın anlamı yok. "Toplum zerre kadar umurumda değil" demiş idin daha önce ama belli ki kendi içinde ciddi anlamda çelişiyorsun. Psikolog falan değilim sadece okuduğunu gayet net anlayabilcek ve analiz edebilecek düzeyde Türkçe biliyorum. Madem biz toplum olarak umrunda değiliz (bakınız forum bir topluluktur ve toplumun ortak paydaya sahip belirli bir zümresinden oluşur) ne işin var bu forumda!

Bu yazıyı okuduktan sonra çala kalem cevap yazma. "Ulan bu herif bana saygı göstermiş bu kadar şey karalamış buraya, acaba mı?" diye bir düşün. Halen kendinde zerre hata bulamıyor, pür-i pak haklı görüyorsan işte o zaman ciddi bir sıkıntın var.

Anekdot: Ahlak Felsefesinin Kurucusu olan Ünlü Filazof Sokrates der ki "Bildiğin tek şey hiç bir şey bilmediğimdir" Sokrates bile kendi döneminin en zeki en bilgili en görgülü adamlarından biri iken mütevazi bir şekilde ben her şeyi bilmiyorum derken, sıradan bir adamın kalkıp ben bunu biliyorum başkası yalan demesi komik oluyor.

Bu da bu konuya son mesajımdır. artık amacından sapmış.
    hkn34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    arkadaşım bak senin anlamak istemediğin nedir biliyor musun? insanlar senin kıyaslama yaparken kullandığın üsluba takıldı. Kendi şahsi görüşünü mutlak doğru olarak savunman abes geliyor. inan kimse senin hangi motora bindiğini umursamıyor. Allaha şükürler olsun cebimde o an 1 kuruş nakitim olmasa bile kredi kartı limitim gidip bir hayabusa alabilmeye de yetiyor aynı fiyattan satılan bir arabayı da.
    insanlar benim üslubuma takılmasın kardeşim. benim tarzını sevmediğim insanlar var ama ben çıkıpta bıdı bıdı konuşmuyorum sen şöylesin böylesin diye. onu olduğu gibi kabul ediyorum.

benim de konu hakkında bir görüşüm var ama kalkıp benim doğrum senin doğrunu döver kabilinden konuşmuyorum. 1300 CC lik bir motor almam. En azından Türkiye`de almam. Alınmasını da mantıklı bulmam (şimdi ben mantıklı bulmuyorum diye bütün 1000 cc üzeri motorcular gidip motorlarınımı satacaklar? HAYIR!)
    kardeşim isteyen istediği motora binsin, bana ne? biz doğruyu göstermeye çalışalım o yine gitsin istediğini alsın binsin. ben son karar mercimiyim, ben ne dersem o mu oluyor?

benim hayabusam var o yüzden üstüme geliyorlar demek : benim hayabusam var onların yok ya, kıskanıyorlar demektir. bu lafı ne kadar çevirirsen çevir bu anlam değişmez. yok sen farklı bir anlam yüklemek istedi isen kusura bakma biraz daha kitap okumanı tavsiye etmek zorunda kalırım (kitap oku tavsiyesi kötü bir laf değil bozulmaca yok!)
    hayabusa'yı evin salonunda tutuyorum. fotoğrafını paylaşmıştım. o topiği bir açıp okursan ne demek istediğimi anlarsın.

Velhasıl kelam; bu muhabbeti uzatmanın bir manası yok! Senin doğrun buradaki bazı insanlara uymamış, eyvallah der geçersin. İlla haklı çıkacağım diye uğraşmanın anlamı yok. "Toplum zerre kadar umurumda değil" demiş idin daha önce ama belli ki kendi içinde ciddi anlamda çelişiyorsun. Psikolog falan değilim sadece okuduğunu gayet net anlayabilcek ve analiz edebilecek düzeyde Türkçe biliyorum. Madem biz toplum olarak umrunda değiliz (bakınız forum bir topluluktur ve toplumun ortak paydaya sahip belirli bir zümresinden oluşur) ne işin var bu forumda!
    yahu zaten benim doğrum başkasına uymuyorsa eyvallah demekten başka şansın var mı? aynen toplum zerre kadar umurumda değil. bende onların umrunda değilim. geçinip gidiyoruz. forumla toplumu aynı kefeye koyarsan da yanlış yaparsın.

Bu yazıyı okuduktan sonra çala kalem cevap yazma. "Ulan bu herif bana saygı göstermiş bu kadar şey karalamış buraya, acaba mı?" diye bir düşün. Halen kendinde zerre hata bulamıyor, pür-i pak haklı görüyorsan işte o zaman ciddi bir sıkıntın var.
    niye bende sıkıntı olsun ki? benim gibi bir sürü insan var, niye ben diye sorarlar adama?

Anekdot: Ahlak Felsefesinin Kurucusu olan Ünlü Filazof Sokrates der ki "Bildiğin tek şey hiç bir şey bilmediğimdir" Sokrates bile kendi döneminin en zeki en bilgili en görgülü adamlarından biri iken mütevazi bir şekilde ben her şeyi bilmiyorum derken, sıradan bir adamın kalkıp ben bunu biliyorum başkası yalan demesi komik oluyor.
    benim herşeyi ben bilirim gibi bir iddiam mı olmuş?

Bu da bu konuya son mesajımdır. artık amacından sapmış.
    sana göre sapmış olabilir tabiki. saygı duyarım. bu forumda tüm başlıklar bilimsel tartışmalar içermediğine göre demek ki bu başlıkta normal bir başlık aslında. içersinde hakaret v.s. olmadıktan sonra sıkıntı olmaz.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)