Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vitesli Motor Sürmeyi Öğrenmek İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda pcx150>>Honda cbr250r
    Herkese merhaba cbr250r almayı düşünüyorum fakat hiç vitesli motor tecrübem yok.Ehliyeti yarı otomatik bir cup ile aldım.3-4 bin km scooter tecrübem var.Cbr'ı almadan öğrenmek istiyorum çevremde hiç motosikletli biri yok şuanlık iyi bir eğitim alıcak bütçem ve vaktimde yok zor zoruna motor ve ekipmanlara para yetireceğim.Bana uygun bir günde motor sürmeyi öğreticek birini arıyorum ücreti karşılığında 1-2 saat gösterse yeter çok zorlanıcağımı düşünmuyorum saten ankara sincan/etimesgut/elvankent vaya yakın ilçelerinde olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

Arkadaşlar yok mu yardımcı olucak biri ücreti karşılığında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Ankara da olsaydım seve seve öğretirdim paranın fazla bi önemi yok aramızdan bu işi size öğretecek arkadaşlar çıkacaktır eminim çünkü biz büyük bir MT ailesiyiz.
    cbr250r. ve hakanuygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara da olsaydım seve seve öğretirdim paranın fazla bi önemi yok aramızdan bu işi size öğretecek arkadaşlar çıkacaktır eminim çünkü biz büyük bir MT ailesiyiz.
    Çok teşekkürler hocam düşünmen yeterli Allah razı olsun 6-7 yıllık bir hayalimi gerçekleştireceğim çok sevinçliyim ama kullanmayı bilmediğim için canım sıkılıyor inşallah yardımcı olucak biri çıkar.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    kardeşim sana tavsiyem: en yakın sürücü kursuna git ve durumu anlat. 2 saat özel ders al 40'ar liradan. herhangi bir debriyajlı motoru 2 saat sürünce cbr 250 yi dans ettirirsin hiç merak etme. yalnız kurs motorunu çok tenha bir trafikte hatta mümkünse trafiğe kapalı alanda kullan ki diğer araçlardan dolayı tedirgin olmadan motora tam hakim olmayı öğren. ben bursada özel ders veriyorum bazen bu şekilde.
    cbr250r. bunu beğendi.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Şayet İstanbul'da olsan ben de Ücret almadan öğretebilirdim. Şahsi önerim mutlaka bir bilen ile öğrenin. Ben kendim ilk kullanacağım zaman bilmiyordum motoru satın aldığım arkadaşa garaja çektirmiştim ve ilk fırsatta Trafiğe kapalı bir yere giderek pratik yapmıştım. Fakat bu sizin de başaranileceğiniz anlamına gelmez lütfen dikkatli olun
    cbr250r. bunu beğendi.

Alıntı cbr250r. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir günde motor sürmeyi öğreticek birini arıyorum ücreti karşılığında 1-2 saat gösterse yeter çok zorlanıcağımı düşünmuyorum saten
    Yukarıdaki ifadeleriniz motorsiklete başlangıç için tehlikeli bir bakış açısı ve mentaliteniz olduğunu düşündürdü ve endişelendirdi.

"2 saat özel ders al herhangi bir debriyajlı motoru 2 saat sürünce cbr 250 yi dans ettirirsin hiç merak etme." ifadesine aldanmayın. Ne ehliyet kursundan, ne de ben bilirim diyen usta bir sürücüden sakın ders filan almayın.

Lütfen bir motosiklet eğitmeninden (bu işi mesleği olarak icra eden birinden, IAM, RoSPA veya benzeri saygın bir uluslararası kurumdan eğitmenlik sertifikalarını gösterebilecek birinden) düzgün bir eğitim alın. Başınızı derde sokmayın.
    40yapar, mustang53, Darkin ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki ifadeleriniz motorsiklete başlangıç için tehlikeli bir bakış açısı ve mentaliteniz olduğunu düşündürdü ve endişelendirdi.

"2 saat özel ders al herhangi bir debriyajlı motoru 2 saat sürünce cbr 250 yi dans ettirirsin hiç merak etme." ifadesine aldanmayın. Ne ehliyet kursundan, ne de ben bilirim diyen usta bir sürücüden sakın ders filan almayın.

Lütfen bir motosiklet eğitmeninden (bu işi mesleği olarak icra eden birinden, IAM, RoSPA veya benzeri saygın bir uluslararası kurumdan eğitmenlik sertifikalarını gösterebilecek birinden) düzgün bir eğitim alın. Başınızı derde sokmayın.
    Hocam yanlış anladınız yazdığım ilk mesajı daha dikkatli okuyun lütfen demek istediğim şu Bana uygun bir günde motor sürmeyi öğreticek birini arıyorum kesinlikle bir günde motor öğretin demedim ki desem bile 1-2 saat ifadesini kullanmam dimi.Bu cümleyi kullanmamın sebebi hafta içi ve hafta sonları çalışıp hemde dershanemin olması boş bir günüm yok.Bende eğitim almayı düşünüyordum fakat şu an bütçem çok çok kısıtlı ekipmandan sonra motora dahi zor zoru na para yetiştiriyorum.Sadece motoru aldıktan sonra getirirken filan sıkıntı olmasın diye öğrenmek istiyoru m.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sana tavsiyem: en yakın sürücü kursuna git ve durumu anlat. 2 saat özel ders al 40'ar liradan. herhangi bir debriyajlı motoru 2 saat sürünce cbr 250 yi dans ettirirsin hiç merak etme. yalnız kurs motorunu çok tenha bir trafikte hatta mümkünse trafiğe kapalı alanda kullan ki diğer araçlardan dolayı tedirgin olmadan motora tam hakim olmayı öğren. ben bursada özel ders veriyorum bazen bu şekilde.
    Teşekkürler hocam eğer yardımcı olucak birini bulammassam mecburen sürücü kursuna gidicem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı Being adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şayet İstanbul'da olsan ben de Ücret almadan öğretebilirdim. Şahsi önerim mutlaka bir bilen ile öğrenin. Ben kendim ilk kullanacağım zaman bilmiyordum motoru satın aldığım arkadaşa garaja çektirmiştim ve ilk fırsatta Trafiğe kapalı bir yere giderek pratik yapmıştım. Fakat bu sizin de başaranileceğiniz anlamına gelmez lütfen dikkatli olun
    Teşekkürler hocam aynı durumu yaşamamak için şimdi öğrenmek istiyorum scoteer tecrübem var trafikte sadece ilk başta vitesler sıkıntılı gelicek galiba.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    paran olunca ilk iş kaliteli eğitim al kardeşim bende alıcam. bütçene göre yorum yaptım ben senin. ben hiç eğitim almadım ama honda gs 2-3 alan yılların motorcularından iyi motor sürerim (kendileri söyler) ve gs 1 den çok daha iyi bir eğitim veririm (bunu da gs 1 eğitimini alanlar söyler). hayatımda ilk defa vitesli motoru da akşam trafiğinde kullanmıştım mecburiyetten dolayı. sen de bu heves ve mecburiyetten dolayı kendini zamanla geliştirirsin.

Motosikleti
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paran olunca ilk iş kaliteli eğitim al kardeşim bende alıcam. bütçene göre yorum yaptım ben senin. ben hiç eğitim almadım ama honda gs 2-3 alan yılların motorcularından iyi motor sürerim (kendileri söyler) ve gs 1 den çok daha iyi bir eğitim veririm (bunu da gs 1 eğitimini alanlar söyler). hayatımda ilk defa vitesli motoru da akşam trafiğinde kullanmıştım mecburiyetten dolayı. sen de bu heves ve mecburiyetten dolayı kendini zamanla geliştirirsin.
    Hocam eğitim almayı bende istiyorum fakat bütçem şuanlık yetmiyor.Ama mutlaka iyi bir eğitim almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Yok mu yardımcı olucak biri??

Motosikleti

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    motosiklete binmek için gerekli bütçenin harcanma sıralaması şu şekilde olmalıdır:

eğitim
    ehliyet
    koruma
    motosiklet

ben bu kurala uymayarak biri acil olmak üzere iki kere hastaneye gittim ve bir sürü de para ödedim. yaptığım harcamaların yanında eğitim parası yol parası gibi bir şey kaldı. biraz daha sabretmenizde fayda görüyorum.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete binmek için gerekli bütçenin harcanma sıralaması şu şekilde olmalıdır:

eğitim
    ehliyet
    koruma
    motosiklet

ben bu kurala uymayarak biri acil olmak üzere iki kere hastaneye gittim ve bir sürü de para ödedim. yaptığım harcamaların yanında eğitim parası yol parası gibi bir şey kaldı. biraz daha sabretmenizde fayda görüyorum.
    doğru diyorsunuz fakat dediğim gibi param zor zoruna yetiyor kask mont eldiven bot derken eğitime para kalmıyor eğitime para vermek için diğerlerinden kısmam gerekiyor bunuda doğru bulmuyorum açıkcası benim tek isteğim vitesleri kavrayım az bir şey pratik yapsam yeter saten şuan aktif olarak scoter kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Motosikleti
    Honda Msx125 olacak gibi
    Vitesli motor kullanmak düşündüğün kadar zor değildir , ama 250 cc ss de bazı sıkıntılar yaşayabilirsin.Biz şimdi sana ne desek boş biliyorum. Öncelikle ss kullanımı hakkında nette bir çok konu mevcut. Bunların hepsini dikkatlice okumanı tavsiye ederim sana. Vites nasıl düşürülür , vites nasıl yükseltilir gibi... Örneğin ara gaz yapmadan vites düşürürsen arka tekeri kilitleyebilirsin!!! Bu yüzden SS kullanımı hakkında netten baya bir şeyler oku öncesinde.Tavsiyemin doğru olmadığını biliyorum. En azından belki yaşayabileceğin tehlikeleri azaltabilir düşüncesi ile bir tavsiye...

Motosikleti
    Alıntı blackhhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli motor kullanmak düşündüğün kadar zor değildir , ama 250 cc ss de bazı sıkıntılar yaşayabilirsin.Biz şimdi sana ne desek boş biliyorum. Öncelikle ss kullanımı hakkında nette bir çok konu mevcut. Bunların hepsini dikkatlice okumanı tavsiye ederim sana. Vites nasıl düşürülür , vites nasıl yükseltilir gibi... Örneğin ara gaz yapmadan vites düşürürsen arka tekeri kilitleyebilirsin!!! Bu yüzden SS kullanımı hakkında netten baya bir şeyler oku öncesinde.Tavsiyemin doğru olmadığını biliyorum. En azından belki yaşayabileceğin tehlikeleri azaltabilir düşüncesi ile bir tavsiye...
    Hocam son bir kaç yıldır bunları araştırıp okuyorum okumadığım konu,izlemediğim video kalmadı teorik olarak biliyorum fakat hiç uygulamadım sıfır bir bilgi ile kullanmayacağım yapacağım hataların ne gibi sonuçlar getireceğini biliyorum ama dediğim gibi tecrübem yok.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben de maxi scooter'dan ninja 300'e geçtim. Zor bir şeyi yok 2,3 günde alışıyorsun.

zangess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa gt 200
    ahahahah. öyle işmi olur 2 saat 5 saat hemde vitesli motor. sen git ehliyetini al paşa paşa. sonra kask ekipman al sonra yola çık:9

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Hocam 1-2 saat diye çok az söylemişsin. En az 5 saat eğitim almalısın. Bunun yokuşu, yan duruşu, ani frenlemesi ...vs vs işleri var..

Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de maxi scooter'dan ninja 300'e geçtim. Zor bir şeyi yok 2,3 günde alışıyorsun.
    Sıkıntı olmaz hocam eminim ama yinede almadan öğrenmek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı zangess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahahah. öyle işmi olur 2 saat 5 saat hemde vitesli motor. sen git ehliyetini al paşa paşa. sonra kask ekipman al sonra yola çık:9
    Çok mu komik hocam??ilk mesajımı okursan anlarsın ehliyetim var mı yok mu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 1-2 saat diye çok az söylemişsin. En az 5 saat eğitim almalısın. Bunun yokuşu, yan duruşu, ani frenlemesi ...vs vs işleri var..

Şimdiden hayırlı olsun.
    Teşekkürler hocam doğru diyorsun fakat durmayı kalkmayı öğrendikten sonra kendimi geliştiririm aldıktan sonrada hemen trafiğe çıkmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Motosikleti
    Yukarı yok mu yardımcı olacak biri

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)