Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vitesli Motor Sürmeyi Öğrenmek İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Sen en iyisi youtube dan vites nasil degistirilir videolari bul.
    kendi gobegini kendin kes.
    Son derece kolay bir sey zaten.
    cbr250r. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda pcx150>>Honda cbr250r
    Valla hocam doğru söylüyorsun. Şansa kimse yardımcı olmadı

carsi139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Hayatımda scoter bile kullanmışlığım yoktu , ilk motosikletim ninja 300 oldu. Sadece güven ve biraz zamanla herşey oluyor kafaya takılacak birşey değil. Sadece zaman kısmını trafiğe açık alanda yapmamanı tavsiye ederim
    cbr250r. bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha göstergeye devir saatine bakmadan hangi vitesde olduğunu vites devir hız ilişkisini hangi vitesde olduğunu öğrenecen
    cbr250r. bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı carsi139 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda scoter bile kullanmışlığım yoktu , ilk motosikletim ninja 300 oldu. Sadece güven ve biraz zamanla herşey oluyor kafaya takılacak birşey değil. Sadece zaman kısmını trafiğe açık alanda yapmamanı tavsiye ederim
    Ne bileyim hocam almadan biraz alıştırma yapmak istiyorum yoksa sıkıntı olacağını bende düşünmüyorum

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    bence once alacağın motoru bir kullan muadil viteslileri ogrendikten sonra
    hayallerindeki gibi olmayabilir belki tarzın değildir
    scooter ile manevra çok kolaydır çabuk hızlanır yavaşlatması basittir
    ben ilk mobilet kullanmıştım çok farklı bir deneyim di bisikletin hızlısı:D
    scooter a geçince motosikleti abartısısz popomla kullanıyorum gibi geldi (yapısından ötürü) (
    100 cc cup ta manevra yapmak, yatırıp binebze kontra tecrube etmek mükemmeldi çabuk hızlanıp çok kolay yavaşlıyordu keskin bir manevrası vardı ama ustunde uzun süre kalınca koltuk batıyordu ( 3 ,4 saat falan)
    125 cc küba çita kullandım gayet sade sadece ulaşım aracı gibi geldi bi heyecanı yoktu....manevrası scooterdan ve cub dan zayıftı
    şuan 250 cc chopper kullanıyorum 175 kg manevrası ve şehiriçinde kendini otomobilde gibi hissediyorsun çok fazla adrenalin yapmıyor ama uzun yolda ne ağrı nebi yorgunluk ve sabit 90 km hızla istediğin kadar gidebiliyorsun
    düşük cc tam hatırlamıyorum cross uzaması yaylanması çok hoşuma gitmişti
    tüm bunların içinde ss kullanmak hiç ilgimi çekmedi
    görünüş dersen kask ve ekipman içinde sadece arkadaların tanır seni

ama cbr250r 160 küsür kg bir motor ve gerçekten çok güçlü çok çabuk hızlanır biraz hızlı level atlama sayılabilir.
    kısa sürede oğrenip trafiğe çıksan bile çok emek ister ağırlığın çoğu ondedir on fren çok etkilidir vitesleri ogrensen bile panik le debriyajı çekip arka frene asılırsan (başıma geldi ) hiç beklemediğin şey olur arka teker onden gitmeye çalışır falan filan

güçlü makina çok büyük sorumluluk tecrube ister velhasıl forumdaki ustaların tavsiye yazmayışının sebebi budur "zaferce" "phradrel" in once eğitim al demesinine tamamen katılıyorum tecrube eksikliğinden durma imkanı varken duramayıp kaza yapmak eğitime vereceğin paradan daha pahalıya mal olur
    bunları iyi niyetimle yazdım beni lütfen yanlış anlama
    zaferce ve cbr250r. bunu beğendiler.

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    1. Şimdiden hayırlısı olsun kararından hiçbir zaman vazgeçme senin için diyorlardır biliyorum tek silindir beygiri kısıtlı öyle böyle ninja 250 al umursama kimseyi.2. cbr250 yi öyle huyu suyu iyi hoş bir motor sanma cc küçük olabilir ama 4 bin devirden sonra insanı salak edebilir.Alışma süresi 5-10 bin arası öyle 100-200 km olduğunu sanma o km arasında anca kafanda vitesleri öğrenmeye başlarsın kaçta olduğunu filan ıvırı zıvırı tam motoru çözebilmen için 5 bin 10 bin km gerekiyor.Ben 280 km sonra kolaymış lan öğrendim diye viraja hızlı girdim 1-2 oldu 3. de yapıştım viraja daha öncedende 10 bin km başka motor tecrübem vardı.Yani hafife alma cc küçük filan diye.Şimdiden hayırlısı olsun tekrar keyfini çıkar :D
    cbr250r. bunu beğendi.

Ankara'da emniyetli sürüş eğitimi veren birkaç yer var. Internette arasanız bulabilirsiniz. Ben bildiklerimden birkaç örnek vereyim:

Ulusan Motor (Kawasaki Bayii) sürüş okulu var, http://www.motorokulu.com/ yeri Birlik mahallesinde

Honda'nın motosiklet okulunu övüyorlar, ancak Ankara'da bu işle alakadar olmuyor olabilirler. Arayıp, bilgi alınabilir. http://www.hondamotosiklet.com/

İncek tarafında bu işlerle uğraşan bireyler de var. Bir tanesi Soner Tanrıkulu, 0 533 474 3891, arayıp görüşmenizi tavsiye ederim.

Kazasız, belasız, emniyetli sürüşler dilerim.
    cbr250r. bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı alparslana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da emniyetli sürüş eğitimi veren birkaç yer var. Internette arasanız bulabilirsiniz. Ben bildiklerimden birkaç örnek vereyim:

Ulusan Motor (Kawasaki Bayii) sürüş okulu var, http://www.motorokulu.com/ yeri Birlik mahallesinde

Honda'nın motosiklet okulunu övüyorlar, ancak Ankara'da bu işle alakadar olmuyor olabilirler. Arayıp, bilgi alınabilir. http://www.hondamotosiklet.com/

İncek tarafında bu işlerle uğraşan bireyler de var. Bir tanesi Soner Tanrıkulu, 0 533 474 3891, arayıp görüşmenizi tavsiye ederim.

Kazasız, belasız, emniyetli sürüşler dilerim.
    ücretleri hakkında bilginiz var mı hocam?Zamanında çok araştırdım atom karınca soneri ama nette fiyat yazmıyor hiç aramadımda.

http://www.kaantuna.com.tr/304leti351im.html

Kaan Tuna'yı şiddetle tavsiye ederim. 544 324 80 90. Arayıp fiyat ve bilgi alın isterseniz.

Kaan Hoca, Ulusan'ın eğitimlerini veriyordu şimdi orası ile ilişiğini kesti. Ulusan'da artık eğitimleri kim verecek bilmiyorum. Ama Kaan Tuna'yı aratacağı kesin.

Ben kendisinden ve bir kaç tane daha eğitmenden eğitim aldım. Kendim de eğitim bilimleri alanından olduğum ve irdeleyici, sorgulayıcı, detaycı, analitik bir yaklaşımım olduğu için eğitmenleri de irdelerim. Nesinden memnun kalıp nesinden memnun kalmadığımı da düşünürüm. Benim eğitim aldığım eğitmenler içinde en iyisi Uğur Ertekin'di. Ardından Kaan Tuna gelir. Diğerlerinden pek fayda görmedim. O yüzden bu ikisini tavsiye edebilirim. Ankara olsun, Japon ekolü hesabına da giremeyeceğim diyen birisi için Kaan Hoca'yı gönül rahatlığıyla öneririm.
    cbr250r. bunu beğendi.

Alıntı cbr250r. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ücretleri hakkında bilginiz var mı hocam?Zamanında çok araştırdım atom karınca soneri ama nette fiyat yazmıyor hiç aramadımda.
    Hiç bilmeyene 10 saat civarında eğitim veriyor. Önce scooterla başlayıp, sonra 125cc vitesli motorla devam ediyor. Kendi motosikletini alınca intibak eğitimi veriyor, onu da yeterli buluncaya dek. Bu şekilde alınca saati 50-60 TL civarında, ancak daha kısa eğitimler için farklı ücret uyguluyor olabilir. Kendisiyle konuşursanız daha doğru bilgi alabilirsiniz, sonra bizimle paylaşırsanız, herkese fayda sağlar.
    cbr250r. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)