Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tartışılan İngiliz SHARP testine karşılık Alman MOTORRAD kask testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TEMBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mg
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eziklik yapma, boş testler bunlar, Arai herzaman bir araidir, kötüsü olmaz, arai nin kağıttan yaptığı kask bile diğerlerine göre sağlamdır. Herifler kafalarına takıp moto gp gibi milyar dolarlık organizasyonlarda yarışıyorlar saçma sapan şeylere inanmayın. bu sosyalist ayaklarınıda bırakın.

starbuckdaki kahvede bildiğiniz gibi 1 liralık değildir. Özel olarak ithal edilir ve özel makinelerde özel tarifle pişirilir, herşeyin bir standartı vardır starbuckta, dünyanın en iyi soğuk sıcak kahvelerini içip en iyi chesecakelerini yersiniz orada.
    Senin takıldığın kraathanede mehmet amcanın ağzında cigarayla pişirdiği zıkkım gibi olan 1 tl lik kahvelerle karıştırma starbuck kahvelerini
    sen ne diyon değişik
    Bune ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Eziklik yapma, boş testler bunlar, Arai herzaman bir araidir, kötüsü olmaz, arai nin kağıttan yaptığı kask bile diğerlerine göre sağlamdır. Herifler kafalarına takıp moto gp gibi milyar dolarlık organizasyonlarda yarışıyorlar saçma sapan şeylere inanmayın. bu sosyalist ayaklarınıda bırakın.

starbuckdaki kahvede bildiğiniz gibi 1 liralık değildir. Özel olarak ithal edilir ve özel makinelerde özel tarifle pişirilir, herşeyin bir standartı vardır starbuckta, dünyanın en iyi soğuk sıcak kahvelerini içip en iyi chesecakelerini yersiniz orada.
    Senin takıldığın kraathanede mehmet amcanın ağzında cigarayla pişirdiği zıkkım gibi olan 1 tl lik kahvelerle karıştırma starbuck kahvelerini
    TEMBEL bunu beğendi.

Neden bu kadar saldırgan bir üslub içerisinde olduğuna bir anlam veremedim açıkçası.Genel olarak herhangibir ürünün çok iyi reklamının yapılması onu en iyi yapmaz.En basitinden starbucks'ı ele alalım.Adeta bir gurme havasında var olan bütün ilgili üreticileri teker teker gezmiş ve "Dünyanın en iyi kahvelerine ve cheesecake'leri"ne sahip olduğunu iddia etmişsin.Üstelik değerlendirme ölçütü saadece 'starbucks'a gitmek dahilindeyken.Arai'ye gelecek olursak ürün kendini kanıtlamış bir ürün evet.Ancak bu olayı abartıp hiçkimse "kar marjını önemsemeyen sadece ve sadece kullanıcı güvenliğine önem veren" bir firma olduğunu iddia etmesin.Motogp de çoğunlukla kullanılan kask olması "en korunaklı" kask olmasından kaynaklı değil elbette,sponsorluklarla yürüyor bu işler.Yapılan deneyler sonucunda elde edilen veriler var ve bu testleri hiçbir dayanak göstermeden "boş testler" olarak değerlendirmen az çok düşünce yapını gösteriyor zaten.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa

motogp'de arai'den başka üreticilerin kaskları da kullanılıyor.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arai'yi savunayım derken adama niye hakaret ediyon :D
    Zanledersin'ki Hirotake Arai babası
    Bune bunu beğendi.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Starbucks'ın cheesecake'i dünyanın en iyisiymiş...Var mı test sonucu?Kime göre neye göre hangi standarda göre? Hele ki kahvesi...
    Neyse Arai isimden kazanıyor.Aynı özelliklerde farklı bir marka kaskla arasındaki 200-300 Euro fark, MotoGp sponsorluğu olabilmesi için verilen fark oluyor.Yani yine kullanıcı asıl sponsor oluyor

Arai yıllar önce sharp testlerinde neden böyle düşük sonuçlar aldığını bir vatandaşa yazılı olarak cevapladı vaktiniz var ise int. arayın nedenini bulun yalnız ing.'dir

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE

yazar özellikle "arai herzaman bir araidir, kötüsü olmaz, arai nin kağıttan yaptığı kask bile diğerlerine göre sağlamdır." cümlesiyle cehaletini kusmuş...
    umarım hayatın boyunca starbucks olamayan bir yerde yaşamazsın da o iğrenç starbucks kahvelerinden içe içe yaşlanırsın. bol mısır şuruplu cheese cakelerini de yemeyi unutmazsın umarım.
    Ahmetbahadır, smiles ve Ertugyigit bunu beğendiler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Arai iyi kask olabilir ama herkesin arai alacak durumu olmayabilir.Bu forumda ticari üyeler(bayi ve yetkili servis sahipleri)var mı?Varsa kimler?Rumuzları ne?Hatta aea da kayıtlıymış.Bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    kask almadan önce sharp sitesine bakmışlığım vardır.
    bir nevi kerteriz olduğunu düşünür ama içten içten manipülasyon a maruz bırakıp bıramadıklarını da düşünürüm.

"şu kask şöyledir,
    böyledir. "

bilemem
    marushin kullandım tnt 888
    nolan kullanıyorum n64 ya da öyle bir şey,

arai yi hiç bilmem,
    benim gibi konuya uzak birinin burada yapılan starbuck teşbihli yoruma bakınca,
    tam tabiri ile sittin sene arai almaz.
    sebep:
    starbucks denilen firmanın filtre sade kahvesi %80 bayat %20 daha bayattır,
    guatemala menşeili olduğu söylenen bir kahvenin tadı öyle olmaz,
    bu savımı desteklemek için önereceğim yol ;
    taze kavrulmuş, hemen çekilmiş, orta yetenek ile hazırlanmış bir türk kahvesi.
    aralarındaki farkı görünce,
    (illa türk kahvesi olmasına gerek yok taze çekirdek kahveyi çekip demledikten sonra starbucks kahvesi ile kıyaslayın)

ne demek istediğimi biraz daha anlayabilirsiniz.

arai kaskın ne olduğunu bilmem,
    kimin kullandığı da umrumda değil,
    ve fakat o kahve örneğini vermeyecektiniz.
    YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ KURU KAHVECİ MEHMET EFENDİ !!!

iyi seyirler
    ryangt, smiles, Bune ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Eğer yanlışsam lütfen düzeltin Schubert bir Alman markası değilmiydi? Benmi yanlış biliyorum. Eğer öyleyse bir Alman markasının böyle bir testte birinci gelmesi de bana biraz manidar geldi. Tabi ki firmanın kaskları kötü olduğu için demiyorum bunu sonuçta dünyanın en önde gelen kask üreticilerinden. Ama aynı sharp gibi yanlı tutumlar söz konusu olabilir diye düşündüm sadece...

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Kask testi yapan japon kuruluşu yok mu?Yoksa japon kask üreticileri (kendileri dışında) kasklarını test ettirmiyorlar mı?

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask almadan önce sharp sitesine bakmışlığım vardır.
    bir nevi kerteriz olduğunu düşünür ama içten içten manipülasyon a maruz bırakıp bıramadıklarını da düşünürüm.

"şu kask şöyledir,
    böyledir. "

bilemem
    marushin kullandım tnt 888
    nolan kullanıyorum n64 ya da öyle bir şey,

arai yi hiç bilmem,
    benim gibi konuya uzak birinin burada yapılan starbuck teşbihli yoruma bakınca,
    tam tabiri ile sittin sene arai almaz.
    sebep:
    starbucks denilen firmanın filtre sade kahvesi %80 bayat %20 daha bayattır,
    guatemala menşeili olduğu söylenen bir kahvenin tadı öyle olmaz,
    bu savımı desteklemek için önereceğim yol ;
    taze kavrulmuş, hemen çekilmiş, orta yetenek ile hazırlanmış bir türk kahvesi.
    aralarındaki farkı görünce,
    (illa türk kahvesi olmasına gerek yok taze çekirdek kahveyi çekip demledikten sonra starbucks kahvesi ile kıyaslayın)

ne demek istediğimi biraz daha anlayabilirsiniz.

arai kaskın ne olduğunu bilmem,
    kimin kullandığı da umrumda değil,
    ve fakat o kahve örneğini vermeyecektiniz.
    YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ KURU KAHVECİ MEHMET EFENDİ !!!

iyi seyirler
    Çok yaşa...

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    An itibariyle en kötü ihtimalle en düşük bütçeyle alınabilecek kasklar LS2 ve LAZER gariban adam 3-4 binlik motora binerken 1000 tl kaska vermez veremez kimse kusura bakmasın.Buna bende dahilim en kötü ihtimalle 200-250 ye LS2 veya LAZER alınabilir

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer yanlışsam lütfen düzeltin Schubert bir Alman markası değilmiydi? Benmi yanlış biliyorum. Eğer öyleyse bir Alman markasının böyle bir testte birinci gelmesi de bana biraz manidar geldi. Tabi ki firmanın kaskları kötü olduğu için demiyorum bunu sonuçta dünyanın en önde gelen kask üreticilerinden. Ama aynı sharp gibi yanlı tutumlar söz konusu olabilir diye düşündüm sadece...
    Şöyle de bir bilgi var;
    Sharp testlerinde shoei xr1000 model 3 yıldız alınca shoei xr1100 modelini geliştiriyor ve bu modelle sharptan 5 yıldız alıyor.
    Arai ise gidip sharp ı mahkemeye veriyor, test sonucu vasıtasıyla ticari itibarını zedelediğini iddia ederek, davayı kaybediyor.

Sırf bu olay bile arai vs shoei de shoei ye 1 ekstra puan kazandırıyor.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ''Sırf bu olay bile arai vs shoei de shoei ye 1 ekstra puan kazandırıyor''

Çok mantıklı abi!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Lol starbucks ı dünyanın en iyi Kahvecisi sanan insanlar da varmış. Şeker beyler o kahvelerin içindeki , yüzde 50 şeker.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    ls2 full face kaskıyla ciddi bi kaza yaptım. kaldırımın sivri köşesine(ayarlasan denk gelmez)vurup sürklendim.vizör koptu kaskta sağ çapraz üst tarafta 1-2cm göçük oluştu.1 ay kadar boyunlukla dolaştım.1 hafta sağa sola bakamadım.kask patlamadı.görenler kaskın halini baya şaşırdı.bence görevini yerine getirdi.(2006)ls2 benim babamın oğlu değil.sizlerle emniyet tarafından kayda alınmış raporları elimde olan bir olayı paylaştım.şu bir gerçek o fiyata alınacak en iyi kask denedim...!

Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten motorrad denen derginin bu testi schubertin tesislerinde yapılmıştı.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sçm sapan tartışmalar yüzünden güzelm konu gümlemiş :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)