Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Yunus Polisin Yasadışı Teklifi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr125
    Motoru bağlıyan kardeş bitti yasalar yanlışmı düzenlenmiş yani
    acayüp bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar boşa konuşuyorsunuz o polisin ceza yazdığı eğer kız olmasaydı erkek olsaydı en üst cezayı da yazardı motoru da bağlardı. Bu kadar basit.
    Kiza ne ceza yazdığını nerden biliyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşe bak ya, adam kabul etmedi diye polis düşmanı ilan edenler var

Ya teslim alacağı motor bi suça karışmış olsa ? Siz mi vereceksiniz hesabını ?
    Suça karısan motoru polis ruhsat numarasından anlamazmı?

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohaaa diyorum bazı yorumlara.

Polisin görevi iyilik yapmak değil görevini yapmak he , ulann polisin sırf görevini yaptığı için , sizin küfürler yağdırdırdığınız onlarca mesajı buldurmayın bana .
    o cümleyi ben yazdım. bul bakalım ettiğim küfürleri. bekliyorum.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o cümleyi ben yazdım. bul bakalım ettiğim küfürleri. bekliyorum.
    sadece sen değil birkaç kişi yazmış aynı safsatayı.Ayrıca ben kişi belirtmedim bu sitede polis görevini yaptığı için hertürlü küfürü eden yaratıklar var.Gündem siyaset bölümünü incelerseniz görürsünüz.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Baba ehliyetin yoksa motorun kalır. Fakat ben böyle durumlarda kafamda çok çabuk tez üretirim. Benim dikkatimi çeken nokta şu ki size kasktan dolayı ,yardımcı olmamış olmanıza rağmen ceza kesmemiş. Aynı şekilde kızın aracı içinde birini arıyor yardım edecek. Yani o adam yardım etmediniz diye ceza kesse muhtemelen küfür edecektiniz kesmedi diye de küfür ediyoruz. Bu adamlar da ne yapsın be abi? Yine de yaptığı doğru değildir orası ayrı şayet orada ehliyetsiz ben yakalansam istanbulda mutlaka o araç bağlanırdı.
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiza ne ceza yazdığını nerden biliyorsun?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Suça karısan motoru polis ruhsat numarasından anlamazmı?
    Çalınan motora İzmir'de kaçak HGS'den geçip sahibine trafik polisinin yazdığı trafik cezası gelen bir yerde olabilir mi?
    Ertugyigit bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Polis nadiren de olsa görevini kötüye kullanıp vatandaşa yardımcı olmaya çalışmış ama gitmiş en namuslu vatandaşa denk gelmiş , bir taraf iyi niyetli bir tarafta sonuç ne olursa olsun doğrudan yana. Gerçekten değişik bir durum. Birader bu seferlik sende görmezden gel bu ülkede bu şekilde çok polis yok adam iyilik yapmaya çalışırken başına bela alırsa vay haline bir sonraki iyiliğe ihtiyaç duyacak adamın
    oyunageldim bunu beğendi.

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik polisi bazen araçları bağlamamak adına insanları üzmemek için ehliyeti olan bir arkadaşlarını çağırmalarını istiyorlar, çağıracak kimsem yok diye cevap alınca yoldan geçen birini çevirip aracı almış dibi gösteriyorlar.. burda hukuksuzluk yok. yardımcı olmak var
    Aynı fikirdeyim, sonuçta ehliyeti olan birisine araç teslim edilecek. Polis yardımcı olmaya çalışmış, kasksız artçıya da göz yummuş, ilerideki ekip ceza yazabilir diye uyararak iyi niyetli davranmış. Bence konuyu başlatan arkadaşımız biraz fevri davranmış.
    Ride it like you stole it!

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    5 parmağın 5 i bir değil. Lütfen genelleme yapmayalım.

Dostum emniyete mail at. Plakasını ismini almışsın.
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Polis memuru iyi niyetle olsa bile yanlış bir işlem yapmaya kalkmış. Bir kamu görevlisi olarak en başta polis hukuka uygun davranmalıydı. Nedense bazıları hukuka uygun işlem yapan polisleri sevmiyor. Bunlar Çorba parası isteyen, kitabına uydurup ehliyetsiz sürücüye aracını veren polisi severler. Adamınız varsa hastane de iyi tedavi görürsünüz. Adamınız varsa iş bulursunuz. Adamınız varsa kanuna uymazsınız. Doğruluk, dürüstlük dediğiniz anda karşınıza dikilir birileri. Bazıları bu kokuşmuş ortamdan beslenirler. Bazıları ezberci konuşmaya alışmıştır. Bütün bunlar aşılacak. Fakat biz değil çocuklarımız görür o günleri.
    Ertugyigit ve qezgin bunu beğendiler.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Polisin görevi huzuru sağlamak millete yardımcı olmak,
    burada yaptığı normal bisey polisi ahlaksız teklif yapmış rüşvet istemiş gibi göstermeyin,
    bayana ve sana yardimci olmaya çalışmış.
    Polis polis karıştırma yin ne biliyorsunuz belki o polis arkadaş sivil hayatında motor tutkunu?
    Belki motorcu arkadasa yardimci olmak altına böyle bi yardım yapmak istedi.
    lütfen bayanları sadece obje olarak görmeyin, insanlık yapmak isteyen polisleri de kötülemeyelim.
    çağhan bunu beğendi.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Ehliyeti olmayan sürücüye, hele ki motosiklet sürücüsüne yardımcı olmak ne demek arkadaşlar? Kendinize gelin.
    Evet arkaşımız biraz fevri yazmış konuyu açarken ama ehliyetsiz motosiklet kullanılmasını, buna taviz veren polisi "yardımcı oluyor" gözüyle bakmak ne demek bunu anlamıyorum.
    O motorun orada bağlanması lazım.
    Trafiği hala oyun olarak görüyorsunuz. Bu kadar ölen insana rağmen hala anlamıyorsunuz. Trafiğin şakası yok.
    Ayrıca, polis o motoru bu arkadaşın teslim aldığına dair tutanak tutacak. Motoru yine ehliyetsiz kız kullanacak. O kız o motorla kaza yaptığı anda bu arkadaş hesabını nasıl verecek?
    Bence doğru davranış kesinlikle.
    Ertugyigit, tanertc ve acayüp bunu beğendiler.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Ya arkadaşım Ne kıllatmışın ya,
    5 sene önce ben Alkolden ehliyetimi kaybetmiştim evime 1 km kala Polis aynı şekilde benim arabamı Baskasına teslim etmiş gibi yaptı teslim etti ne varki bunda bu kadar sinirlencek adama yardımcı olsaymıssın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Polis motoru çevirdi, 1400 tl giydirdi, sonra başka bir motorluyu çevirdi, tehditle karışık bu motoru al götür dedi. Valla haklısınız çok insanlık yapmış, vicdanlı abimizmiş, gazman bu kadar iyi olamaz. Önce bir sormak lazım 1400 tl cezayı kanunu uygulamak için mi, yoksa günlük şu kadar ceza keseceksin dendiği için mi yazdı.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    motoru ehliyet kullanmıyor ehliyet dediğiniz şey, devletin sizin cebinizden motor sürmenize izin verdiğine dair izin belgesi. Kaç kişi ehliyetini alıpta motora sonra bindi ayrıca mezarlıklar ehliyetlilerle dolu. Niyetim kimseyle polimiğe girmek değil.Ateş vermyle kimsenin ateşi sönmez. Nitekim düşmez kalkmaz bir allah bu gün o yardım etmeyen vatandaşlar yarın yağmurda sizinde bujiniz ıslanır )
    Being bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bence de doğrusunu yapmışsın. Hatun cezayı yemiş olmanın gazıyla yapışsa bir yerlere başın belada. Uğraş dur ondan sonra. Ama şikayet etmeyle falan uğraşma,boşa uğraşırsın.Bu durumda isteyen risk alır istemeyen almaz.
    Ertugyigit bunu beğendi.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı çağhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ehliyet kullanmıyor ehliyet dediğiniz şey, devletin sizin cebinizden motor sürmenize izin verdiğine dair izin belgesi. Kaç kişi ehliyetini alıpta motora sonra bindi ayrıca mezarlıklar ehliyetlilerle dolu. Niyetim kimseyle polimiğe girmek değil.Ateş vermyle kimsenin ateşi sönmez. Nitekim düşmez kalkmaz bir allah bu gün o yardım etmeyen vatandaşlar yarın yağmurda sizinde bujiniz ıslanır )
    O devletin izin verdiğine dair belge olmadan motor kullanmak suç mu? Suç.
    Söz burada bitiyor. O kanun uygulanmak zorunda. Kimsenin insiyatifinde değil. Kimse kimseye suç işlemesi yardımcı olamaz. Kimse kimseniyi bir suça yönlendiremez.
    Burada motoru arıza yaptığı için yolda kalmış birisine yardım edilmemiş gibi bir hava yaratıyorsunuz.
    Konunun yardımcı olmakla ilgisi yok arkadaşlar. O dandik sınava girip, dandik eğitimi alıp, baştan savma sağlık raporu aldıktan sonra o izin belgesini almadan motorlu taşıt kullanamazsınız. Bu kadar basit.
    Ha kullanıyorsanız da kusura bakmayın, sonuçlarına kendi başınıza katlanın bir zahmet.
    Birisinin adına motoru teslim alıp, kaza yapıp da en iyi ihtimalle sakatlandığı zaman veya bir başkasının canına kastettiği zaman onun sorumsuzluğunun sonuçlarına ortak olmak zorunda değil kimse. Böyle bir durumda başınıza neler gelebileceği hakkında en ufak fikriniz var mı? Kimseyi ortak olmadığı için ayıplama, eleştirme hakkına yada polise bilmem ne yapıyorsunuz demek hakkına da sahip değilsiniz.

Bu arada sanırım teslim alma konusu yanlış biliniyor. Polis belgeye imza attıktan sonra motoru size teslim etmiyor. Yine sahibine teslim ediyor, o binip gidiyor. Yani kağıt üzerinde teslim alıyorsunuz. Zaten aksi bir durumda iki motoru aynı anda kullanma ihtimaliniz pratikte pek yok
    Dolayısıya yasal belgede motoru siz teslim almış göründüğünüz için, 10 dakika sonra o kişi başına bir iş açtığında siz de sorumlu olacaksınız.
    smiles, Ertugyigit ve restherock bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik polisi bazen araçları bağlamamak adına insanları üzmemek için ehliyeti olan bir arkadaşlarını çağırmalarını istiyorlar, çağıracak kimsem yok diye cevap alınca yoldan geçen birini çevirip aracı almış dibi gösteriyorlar.. burda hukuksuzluk yok. yardımcı olmak var
    bu ve bu tip düşünen arkadaşlar çok önemli detayları gözden kaçırıyorsunuz.

Polisin görevi kimseye yardımcı olmak değil, kanunların uygulanmasını sağlamaktır. Ülkemizde ise kendi işini kolaylaştırma veya iyilik yaptığını düşünme sonucunda hukuksuz uygulamarın bizzat kolluk güçleri tarafından teşvik edildiği görülebilir. Benim de başıma geldi, ehliyetli birine teslim etmemiz gerek dediler, yanımdaki ehliyeti olan ama araabayı hareket dahi ettiremeyeceğini söyleyen arkadaşıma verdiler arabayı. Sonra dedi ki bana polis şurdan 30m git köşeyi dön biz görmeyelim sen bin git.

Şimdi bu iş kolaylaştırmak olarak algılanırsa sınırların nerede çizileceği problemi başlar. Yani tamam bu küçük bir örnek ama bir kafa yapısının resmini verdiği için daha büyük örneklere de uygulanabileceği aşikardır (örneğin siyasetçinin işini kolaylaştırmak için savcının emrini geç uygulamak, milletvekilinin işini kolaylaştırmak için oğlunu içeri alan polislerin sıraya dizdirilmesi). Polisin yapması gereken, kanunun uygulanmasını sağlamaktır ve kanun neyse uyması gereken de o'dur. Kanunun kendisi sorunlu ise de polisin işi onu düzeltmek değildir, onun da yeri TBMM'dir. Polis nasıl olsa ehliyet sistemi dandirik, ehliyetsiz kullansa ne olur diyemez, bundan şikayetçiyse amirlerine bildirir İçişleri Bakanlığı yeni kanun taslağı hazırlar ve hükümet uygun görürse TBMM'ye sevk edilir, TBMM uygun görürse de yasalaşır. Polis katı bir şekilde kanunda yazanı uygulamazsa o zaman o memlekette polis teşkilatı ve/veya polislerin yaptıkları ile ilgili tartışmalar, problemler hiç dinmez. Kanunların çevresinden nasıl dolaşılacağını değil kanuna nasıl uyulacağını gösteren polisler herhalde toplum için daha yararlı olur.
    smiles, serotizm ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Polis trafikte kıyak yapamaz. 2 adım sonra o kişi birisine zarar verirse hesabını kim verecek? Neden ehliyet zorunlu? Neden hız sınırlamaları var? Neden trafik ışıkları, yaya geçitleri vesaire var? Neden araçlarınızda sinyal var ve kullanmanız zorunlu? Gece farlarınız kapalı giderseniz ceza yemeniz gerekli midir? Mutlaka gerekmez diyen çıkacaktır. Zaten bu yüzden trafik kazalarında ayda 25-30 kişi ölüyor bu memlekette.
    Eyyamcılar la birlikte eyyamcı memlekette yaşamak işimize geliyor. O yüzden medeni bir memlekette bir süre yaşayan döner dönmez toprağı öpüyor. Alışmamış dötte don durmaz misali, kurallar ve uygulamalarla karşılaşan, afallıyor.
    Ne demek ehliyetsiz yakalayınca babasını çağırdı imza attırıp babasına, ona buna motoru teslim etti? Eğer ceza caydırıcı olmazsa, ertesi gün çıkar, senin başını belaya sokar.
    Ha bunlara gerek yok, gül gibi geçinip gidiyoruz diyenler çoğunlukta zaten. Allah hepimizi bunlardan korusun, trafikte karşımıza çıkartmasın. Polisler görevlerini yapsınlar ki, kimse onları savunmayı görev edinme gereği duymasın.
    serotizm ve Ertugyigit bunu beğendiler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar, geçen gün uyardım. Yeri gelmişken bir kez daha uyarayım. Sizin üzerinize olan motoru başkasına vermeyin. Yaşı küçük, hacizle başı dertte, kredi alamıyor vs diye acıyıp başkasının üzerine bineceği motoru kağıt üzerinde üzerinize almayın. Bu tür hiç bir belgeye imza atmayın. Yasalar gereği sorumluluğu altına girdiğiniz motorun kullanıcısı tüm belgeleri tamam ve ehliyeti olsa bile mala veya cana zarar verdiğinde kazayı yapan kadar sorumluluğunuz var. Yıllarca sürünürsünüz.

Aman sakının. Gözünüzü seveyim.
    Ertugyigit ve serotizm bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)