Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yunus Polisin Yasadışı Teklifi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    BİMER e şikayet edin. Konuyu detaylı olarak anlatın. Resmi bir başvuru olduğu için resmi yolla cevap alacaksınız. Hatta sözlü ifadeye bile çağrılabilirsiniz.
    Recess bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Ehliyetsiz yakalandığınızda, motor orada size bakar, siz motora bakarsınız. Polis derki, ehliyetli birini getir, motoru götür.

Seninde bulunduğun yere bir tanıdığının gelmesi mümkün değildir. Bu yüzden sağdan soldan ricacı olursun.
    130'u_gördüm ve KAFKAS35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sportster Iron883
    adam ceza yazmamış bir şey rica etmiş senden sen adamı şikayet etcem diye uğraşıyosun ne diceksin şikayetinde merak ettim valla yasadışı olan da sana ceza yazmaması sanırım kasksız binen motorcuya gram saygım yok bi de gelip marifet gibi yazıyosun
    y.akan, 130'u_gördüm, tr100a ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay anasını sayın seyirciler. Polis gecenin köründe insanlık yapmış. Yolda kalan karıya,kıza yardım etmiş.
    "Motorcuyum benyaaa" tribindeki beyimiz 2 kağat imzalayamamış.

Ve forumdan kimsede demiyor ki "ağa gece 12'lerde Bebekte, Sahilde gezmeyi biliyorsun da, Yolda kalan motorcuya yardım etmeyi bilmiyor musunuz"
    Burak Süyün, 130'u_gördüm ve tr100a bunu beğendiler.

Her zaman ayni yorumu yaziyorum, kamera takin su motora.
    Ertugyigit bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bence bütün gerginlik Polisle kızın arasındaki samimiyet... Katil evinizdeki kuş bile olebilüüeer
    tr100a ve mustbe bunu beğendiler.

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Kasksız artçı alan sen , kasksız artçıya ceza yazmayan polis ,ehliyetsiz motor kullanan motorcu , yolda ehliyetsiz kalanın motorunu bağlamayan yardımcı olmaya çalışan polis , kötü olan gene polis.

Vay anasını hemen linç edilmeli o polis , tez kellesi vurula
    Bu bilinç altınızı yıkatın bi'.
    meki 60, y.akan ve KAFKAS35 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Polisin görevi iyilik değil,yasalar gereği cezasını kesip görevini yapmaktır,hatuna yaranmak değil. Kasksız motora binen varsa kesecek cezasını,ehliyetsiz binenin motorunu bağlayacak. Ben angut muyum motoru alıp,2 ay ehliyet bekledim sezonun yarısı boyunca ? Ülkede kimse görevini yapmadığı,kimse sorumluluklarını bilip ona göre gezmediği için zaten 3.dünya ülkesi kıvamındayız. Birde bunu haklı göstermeye çalışanlar var ya ne diyeyim..
    Ertugyigit, Recess, qezgin ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pcx
    arkadaş ilk defa sokağa çıkıyor galiba

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Daha geçende polis ceza yazdı diye sövenler şimdi polis yardımcı olmaya çalıştı diye yine sövüyor. Adam zaten cezayı yazmış kayırmamış yani ee ne istiyorsunuz, olay burda bir kızın başına geldiği için polis kıza yaltaklanmış oluyor mantığınıza göre ki idrak edemeyenler anlasın diye tekrar yazıyorum cezayı kesmişler zaten. Sizin başınıza gelseydi diyecekmiydiniz polise " hayır notorumuda bağla, ben otoparktan teslim aldırırım diye" buna evet diyorsanız tamam haklısınız ama diyemeyeceksiniz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı y.akan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını sayın seyirciler. Polis gecenin köründe insanlık yapmış. Yolda kalan karıya,kıza yardım etmiş.
    "Motorcuyum benyaaa" tribindeki beyimiz 2 kağat imzalayamamış.

Ve forumdan kimsede demiyor ki "ağa gece 12'lerde Bebekte, Sahilde gezmeyi biliyorsun da, Yolda kalan motorcuya yardım etmeyi bilmiyor musunuz"
    Kız ehliyetsizmiş yalnız motorunun bağlanması gerekirdi eşek başımıyız biz de ehliyet için o kadar kasıyoruz bunun yolda kalmakla alakası yok bu işin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Ve o kağıdı imzaladıktan sonra kız kaza yapsa sizden biliniyor çünkü motor sizin himayenizde gözüküyor sizden soruluyor yani hasar ve cezası
    Recess bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Benim başıma gelmişti. Motorun sahibi rica etti, 100 metre kadar motoru götürüp ileride sahibine teslim edersem polis kabul ediyor ama ben yapmadım. Zaten ilaç kuryesiyim o kadar vaktim yoktu. Vaktim olsa ben yardım ederdim sonuçta bir sürü anlamsız gereksiz cezalar mahkemeler. Polisin ricasi da iyi niyetindenmis, yardım etmek gerekirdi. Fakat nereye kadar ehliyetsiz sürecek. Zaten sürücü kurslarında neyi ogretiyorlar ki ehliyet alınca gerçek sürücü olunuyor.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz motorcuyuz birbirimize yardımcı olmamız lazım kurye değilse ticari calışmıyorsa yaralı parmağa işemekte bir sakınca görmüyorum

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Arkadaşım ehliyetsiz kullanmak suç ve yasak , bitti. Ödesin 1400 tl mi ne kadarsa cezası aklı başına gelsin bir daha da ehliyetsiz çıkmasın , ve bir kızın dişiliğini bu şekilde kullanması utanç verici birşey bence
    Recess ve ferhatkars bunu beğendiler.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kime gore neye gore 1400 lira ceza? Neden 1300 değil? Bu ülkede hırsızlar sokakta geziyor, suç işleyenler tutuksuz yargılanıyor. Ceza kesilmesi gereken biri varsa sorumsuz ve umursamaz sürücü kursları. Bu kadar vergi harç ötv kim koyuyor ve hangi hakla her yılbaşında otomatik zam yapıyor. Benim yaptığım gibi alın ceza makbuzunu yirtip atın çöpe. Trafikte terör estiren ticariler var , otobüs minibüs ve taksiler var. Bunların ehliyetleri varda ne oluyor. Bu işin ehliyetle ilgisi yok. Önce saygılı bir toplum gerekiyor. Bunu yapamiyorsa sorunun kaynağı egitimsizlik. Ve en büyük açık ise devlet denetimi yok. Herkes trafikte istediğini yapıyor ve hesap sorab yok. Bir kamyonun sıkıştırıp ezdigi bir motoru düşünün, o yerde yatan cenazenin halini düşünün. O kamyon soforunun ehliyeti benim yaşımdan daha büyüktür belki. Demekki bunun ehliyetle alakası yok. Öyleyse cezalar da haksız ve zaten caydırıcı değil.
    Ertugyigit bunu beğendi.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bütün gerginlik Polisle kızın arasındaki samimiyet... Katil evinizdeki kuş bile olebilüüeer
    Aynen. Normal tam techizat korumalı bir motorcu olsa polis VERMİCEM VERMİCEM derdi. Ve bu arkadaş tam ters yaşanmış bu olay için konu açardı. Bütün mesele "OKTAAAAAY" hitabında :-)

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kime gore neye gore 1400 lira ceza? Neden 1300 değil? Bu ülkede hırsızlar sokakta geziyor, suç işleyenler tutuksuz yargılanıyor. Ceza kesilmesi gereken biri varsa sorumsuz ve umursamaz sürücü kursları. Bu kadar vergi harç ötv kim koyuyor ve hangi hakla her yılbaşında otomatik zam yapıyor. Benim yaptığım gibi alın ceza makbuzunu yirtip atın çöpe. Trafikte terör estiren ticariler var , otobüs minibüs ve taksiler var. Bunların ehliyetleri varda ne oluyor. Bu işin ehliyetle ilgisi yok. Önce saygılı bir toplum gerekiyor. Bunu yapamiyorsa sorunun kaynağı egitimsizlik. Ve en büyük açık ise devlet denetimi yok. Herkes trafikte istediğini yapıyor ve hesap sorab yok. Bir kamyonun sıkıştırıp ezdigi bir motoru düşünün, o yerde yatan cenazenin halini düşünün. O kamyon soforunun ehliyeti benim yaşımdan daha büyüktür belki. Demekki bunun ehliyetle alakası yok. Öyleyse cezalar da haksız ve zaten caydırıcı değil.
    Bu bütün dediklerinizde haklısınız toplumun bilinçlenmesi şart ben sadece bu başlıkta bu arkadaşımızın başına gelen özel durum için yorum yaptım.

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Polis insanlık yapmış ama tabi nerden bilebilirki insan var insan var.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Arkadaş polis ne yapsa yaranamaz size.Gereken cezayı zaten vermiş ehliyetsiz olduğundan dolayı 1400 tl.Alt tarafı adam uğraşmasın motor bağlanmasın diye iyi niyetinden senden rica etmiş.Alırdın 24 saat sende kalırdı sonra verirdin.Hemen katı kesilmeyi çok iyi biliyosunuz yarın bi gün sizinde bi kardeşiniz yakınınız ehliyetsiz yakalanır, uğraşırsınız aylarca bağlı motorla.

prixpax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f
    Kötü niyetle açılmış bi konu kaale almamak lazim ama mecburen aliyoruz herkes kafasına gore konu açabildigi icin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)