Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yunus Polisin Yasadışı Teklifi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende beni sıkıştıran ve taciz eden polis için 155 i aramıştım. Konuşmanın sonunda sinirlenip kapattım.

Kimi kime şikayet ediyoruz ki?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 250R
    O kadar yozlaştı ki sistem hep çıkar ilişkileri içinde kanun sakız gibi o yana bu yana çekiliyor. Sözde adı kanun uygulamaya bakıyorsun ne kanunu herkes kafasına göre gidiyor.
    Otobüs kızı çiğner ayağı kesilir onda sonra ses yok.
    Minibüs yoldan çıkar adamı duvara sıkıştırıp ezer öldürür ses yok.

Şu trafikte makas atıp gidenleri,terör saçan şöförlere ceza yazılmadıktan sonra anlamsız geliyor bana. Ülkemizde canımızın kıymetini bilen bir devlet yok ne yazık ki. Polis bana kalırsa rahatı seçiyor herşeyiniz tam yapıştır bak tıpış tıpış geldi cezayı vur geç.
    Amerika'da trafikte gidin bakalım kaç tane polis ekibi peşimize düşüyor. Bizde polis pusuya yatar 30km hız sınırı vardı sen 50 ile geçtin yapıştır cezayı. Şu E5'te hergün makas atan,tehlikeli araç süren birsürü insan var caydırıcı önlem var mı ? sıfır. Ama onunla kim uğraşacak. Kolay ceza nasıl kesilir. Minibüslerin,otobüslerin denetlemeleri nasıl yapılıyor? Kimse bunları sormuyor.
    Hep haberlerde şu öldü,bu öldü.
    Evde birşeyimiz arızalansa (misal cep telefonunuz) nedenini sorarız ancak birsürü can gidiyor,sakat kalıyor nedenini sormuyoruz. Kusura bakmayında eşyalara değer verdiğimiz kadar bireylere de değer versek acaba nasıl olur?
    Ertugyigit, smiles ve serotizm bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 150, xmax400
    kurala uymayana yardım olmaz abi net, ehliyetsiz binmenin yalnış olduğunu bilecek kadar kafası çalışıyor ise cezasını çekeceğinin de farkındadır.
    Ertugyigit bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    zenci gören beyaz

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yunus yanlış yapmış kask takmayan artçı yada ceza keseymiş.?
    oyunageldim bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hocam sen iyilik nedir bilirmisin,yoksa hep böyle art niyetlimisindir!
    İnsanlara bakış açını değiştirmelisin,her insan iyi olamayacağı gibi her insan kötüde değildir.
    Karalı, y.akan ve actros1 bunu beğendiler.

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Gören de Türkiye'de hiç bir erkek, hiç bir ortam ve şartta, hiç bir kıza yazmıyor sanır.
    Polis kıza cezayı da kitlemiş. Hem ceza kitleyip hem yazmayı başarmış Türk kızına hep ceza kitleyip hem yazmayı başarmış adam, büyük kabiliyet ( Bu biraz önceki mesajda 1400TL yazdığı için yazıyorum, uygulama tam nasıl bilmiyorum, ama ceza kesip motoru otoparka çektirmemek için senden böyle bir talebi olduğunu varsayıyorum.)
    Sana da ceza kesmemiş.
    Kız çok güzeldi de, alındın mı?
    Senin yaptığın yasa dışı olmuyor da adamın yaptığı mı yasadışı oluyor?
    Tencere dibin kara seninki benden kara!
    Ya da iki yanlış bir doğru etmiyor malesef.
    İkinizin de aklını alması gerekiyormuş anlaşılan ama adam ikinize de belli oranda musamaha göstermiş.
    Şikayet edeceksen, sana da ceza yazmadığı için şikayet et.
    Bu aslında Türkiye'nin tipik hali, kimse işini doğru düzgün yapmıyor, senin de kurallara uymadığın, otomobil kullancısının, minübüs kullancısının, yayanın kurallara uymadığı gibi. Ve herkes ağlıyor, dert yanıyor, kendini düzeltmek için çaba sarfetmeden, çünkü hep başkaları suçlu.
    Karalı ve acayüp bunu beğendiler.
    fish does not think, cause fish knows everything

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende beni sıkıştıran ve taciz eden polis için 155 i aramıştım. Konuşmanın sonunda sinirlenip kapattım.

Kimi kime şikayet ediyoruz ki?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    İki tane genç motorlu trafik polisi başlamış bizim buraya. Işık bana yeşil yandı motorlu polisin biri solda kırmızı ışık yanarken ortaya kadar geldi bana bakmadan önümden geçti yeni kalkmamış olsam durabilir miydim bilmem. Arkadan gelen polise işaret ettim manyak mı bu gibisinden.. ne yapalım der gibi onayladı beni. Ben geçtim o arkamdan geçti,,,,

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Burda suç nerde ?
    kask için ceza yazmamasında mı ?...
    Yoksa ceza yazmamak için bir şey rica etmesinde mi?...

Senden birşey istemişler ve reddetmişsin...
    Üstelememişler bile...
    kurduğu bir cümle için mi bu kadar muhabbet...

Sanırım kızla olan diyaloğuna sinirlenmişsin....
    E işte..Haklısın o konuda...,
    Üniforma başka bir hava veriyor insana...

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda suç nerde ?
    kask için ceza yazmamasında mı ?...
    Yoksa ceza yazmamak için bir şey rica etmesinde mi?...

Senden birşey istemişler ve reddetmişsin...
    Üstelememişler bile...
    kurduğu bir cümle için mi bu kadar muhabbet...

Sanırım kızla olan diyaloğuna sinirlenmişsin....
    E işte..Haklısın o konuda...,
    Üniforma başka bir hava veriyor insana...
    Hakaten yakışıyor keratalara ünüforma yanlış ta yapsalar bizim polosumuz
    alp_tunay bunu beğendi.

Bosuna ugrasma abi değmez boylelerine.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Öncelikle reddetmekle en iyisini yapmışsın kardeşim burası İstanbul kimin ne mok olduğu belli değil sen bakma bizim köyde böyledi emmimgiller böyle yapmışlar masallarına kız polise adıyla sesleniyorsa iyi tanıyordur iyi tanıdığı biri nasıl motoru bağlar çalıntı malıntı çıkar tezgah olur sen sen ol kural kanun neyse ona uy iyilik nedir lan kerizmiyiz o kadar para verip emek harcayıp ehliyet alıyoruz o da alsın polis madem bu kadar iyi niyetli son altı ayda İstanbul da yüzlerce motor çalındı bi tane bulamadılar o işe baksınlar.
    Ertugyigit ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle reddetmekle en iyisini yapmışsın kardeşim burası İstanbul kimin ne mok olduğu belli değil sen bakma bizim köyde böyledi emmimgiller böyle yapmışlar masallarına kız polise adıyla sesleniyorsa iyi tanıyordur iyi tanıdığı biri nasıl motoru bağlar çalıntı malıntı çıkar tezgah olur sen sen ol kural kanun neyse ona uy iyilik nedir lan kerizmiyiz o kadar para verip emek harcayıp ehliyet alıyoruz o da alsın polis madem bu kadar iyi niyetli son altı ayda İstanbul da yüzlerce motor çalındı bi tane bulamadılar o işe baksınlar.
    Oooo olur mu efendim o işte para yok ne gerek var bulmaya devlet para kazanacak ceza yazsınlar. Motoru çalanlarda belli zaten ama kimler ne paralar kazanıyor oralardan kimbilir.....
    Ertugyigit ve hasansonmez bunu beğendiler.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Cezayı yazan trafik polisi, çalıntı motoru bulacak olan asayiş polisi. İkisini neden karıştırmamak lazım.
    Trafik polisi görevini yapıp cezayı yazacak, motoru bağlayacak, asayiş çalıntı motoru bulacak. En azından öyle yapması lazım.
    Ama asayiş araç hırsızlığı kapsamına değil, "kilit altında çalınan eşya" kapsamına giren motosiklet hırsızlığı ile ilgilenmiyor diye trafik polisleri kötüdür diyemeyiz.
    Burada kötü olan, yetersiz olan maalesef kanunlar. Öncelikle motosiklet hırsızlığının, araç hırsızlığı kapsamına alınması ve hırsızların adam gibi ceza almaya başlaması gerekiyor.
    Bu bir...
    İkincisi, ben de eleştirdim motorun bağlanmamasını. Ama bu polisin art niyetli olduğu, bir tezgah kurduğu vs anlamına gelmiyor. Gerçekten kendi çapında yardım etmeye çalışıyor. Yapmaması gerekir, kimsenin o motoru almaması gerekir, o ayrı mesele.
    Ama bu yüzden polisi de karalamamak lazım.
    Daha dün başıma geldi, arkamdan gelen bir Yunus'a köprü üzerinde yol verdim. Geçiş önceliği onun olmasına rağmen geçerken korna ile teşekkür etti.
    Hemen arkasından TEM girişinde bir sivil polis aracı emniyet şeridine çıkmak üzereydi. Birkaç yüz metre geriden gelen motoru (beni) bekleyip yol verdikten sonra çıktı.
    Geçen gün köprü girişinde çevirip, evrak kontrolü yapan polis, "kusura bakmayın, yolunuzdan alıkoydum" diye başladı söze.
    Böyle güzel insanlar, polisler de var memleketim de.
    O yüzden giydirmeden önce bir durup düşünelim. Bu adamlar kanun yazmıyor, yazılı kanunu uygulamaya çalışıyor. Uygularken kendi çapında (ne kadar yanlış da olsa) yardımcı olmaya çalışmış, sağolsun. Ama dediğim gibi, o motoru teslim almamak lazım, zira imza atmanız demek sorumluluğu üstlenmeniz anlamına geliyor ki ben şahsen kimsenin canının sorumluluğunu üstlenmem.
    TimFx bunu beğendi.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    [QUOTE=motorcrus;3427597
    Polis polis karıştırma yin ne biliyorsunuz belki o polis arkadaş sivil hayatında motor tutkunu?
    .[/QUOTE]

ben mesela

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)