Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yunus Polisin Yasadışı Teklifi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı y.akan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını sayın seyirciler. Polis gecenin köründe insanlık yapmış. Yolda kalan karıya,kıza yardım etmiş.
    "Motorcuyum benyaaa" tribindeki beyimiz 2 kağat imzalayamamış.

Ve forumdan kimsede demiyor ki "ağa gece 12'lerde Bebekte, Sahilde gezmeyi biliyorsun da, Yolda kalan motorcuya yardım etmeyi bilmiyor musunuz"
    2 kere okudum bu yazdığınızı. Ama şunun "ağa gece 12'lerde Bebekte, Sahilde gezmeyi biliyorsun da, Yolda kalan motorcuya yardım etmeyi bilmiyor musunuz" ne alaka olduğunu anlamadım. Sana ne benim kaçta nerde gezdiğimden çok ilginçsin ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasksız artçı alan sen , kasksız artçıya ceza yazmayan polis ,ehliyetsiz motor kullanan motorcu , yolda ehliyetsiz kalanın motorunu bağlamayan yardımcı olmaya çalışan polis , kötü olan gene polis.

Vay anasını hemen linç edilmeli o polis , tez kellesi vurula
    Bu bilinç altınızı yıkatın bi'.
    Kasksız artçı almış olabilirim bu sadece beni ilgilendiren bir sorun. Kasksız binmeyi kesinlikle savunmuyorum ama sizi ilgilendirmez. Aynen dediğiniz gibi artçıya ceza yazmadığı için de suçlu polis. Bana resmen ''ya ceza yazayım ya yardımcı ol''a getirdiler ama yazsınlar cezamı umrumda değil.

Yazdığınız cümleden, polis görevini yapmayınca iyi polis oluyor sizin gözünüzde. Tebrik ederim.
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırdın 24 saat sende kalırdı sonra verirdin
    Güzel şakaydı şu zamanda öyle birşey olacağını düşünmek. ...
    Recess bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz motorcuyuz birbirimize yardımcı olmamız lazım kurye değilse ticari calışmıyorsa yaralı parmağa işemekte bir sakınca görmüyorum
    Ehliyetsiz motosiklet kullananı ben ''motorcu'' olarak görmüyorum maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Arkadaş polis ne yapsa yaranamaz size.Gereken cezayı zaten vermiş ehliyetsiz olduğundan dolayı 1400 tl.Alt tarafı adam uğraşmasın motor bağlanmasın diye iyi niyetinden senden rica etmiş.Alırdın 24 saat sende kalırdı sonra verirdin.Hemen katı kesilmeyi çok iyi biliyosunuz yarın bi gün sizinde bi kardeşiniz yakınınız ehliyetsiz yakalanır, uğraşırsınız aylarca bağlı motorla.
    Evet artık bi elimle kendi motorumu diğer elimle o motoru tutup bebekten sarıyere iterdim. Ayrıca uğraşmaması mı var arkadaşım? Motosiklet bağlandığı zaman kız ehliyeti olmadığı için alamayacak. Ama ben teslim alıp kıza geri verirsem ehliyetsiz kullanmaya devam edecek. Bu çevirmenin ne anlamı var o zaman?
    Ertugyigit bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Selam arkadasim, bosuna nefesini tuketme, kuralsizligin kural oldugu bir memlekette bos yere yorulursun. :(
    Ertugyigit ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginçmiş. Bence direk olarak emniyete mail at. Sonuçtan haberdar olmak içinde ısrar et. Belki bişeyler olur.
    Emniyete mail atmakta bence çok çözüm getireceğini sanmam savcılığa gidersin ancak o da çok uğraştırır seni. Artı başka şekillerde de üzerine gelir polisler bana kalırsa.Yine de sen bilirsin burası Türkiye dedirten olay.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benide çevirdiler geçen sene,Sözde egzozum orjinal değilmis.
    125 duke u bilmedigi icin adam.
    Sonra ehliyet ruhsat derken herşey tamam di egzozu sonradan takma sandi adam.
    Ama bi 20şer lira çorba parası verirsem gidebileceğimi söyledi.
    Bende tabi Hayır niye vereyim ne yaparsan yap dedim.
    Adamda bir ekip daha çağırdı yunus ekibi sözde gözümü korkutacak.
    Neyse geldi yunus ekibi adam demezmi (yunus ekibindeki) Abi bunun egzoz orjinal belgeler tam ise tutmayız diye.
    Bende adama dedimki "neyse kolay gelsin abi çorbaları artık cepten ödersin" diye:D kendimi çok iyi hissetim o an.

Yani ülke serefisz kaynıyor polise bile güven kalmadi.
    Aynen doğru bu devlete güvenim sıfır benim neresinden bakarsan bak sistem öyle bir olmuş ki adaletsizlik kokuyor heryeri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada ne suç var anlayamadım
    İmza atınca arkadaş yukarda da açıklamış 24 saat içinde motor suça karışırsa birşey olursa sıkıntıya düşer imza atan. Neden sorumluluk alıyor ki çeksin garaja 80tl cezası var. Zaten ceza yazmış ya da yazmamak için yapıyor anlamadım orasını?
    Ertugyigit ve ferhatkars bunu beğendiler.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Polis kız ihtiyacı için düzenleme yapmış.
    Ben olsam teslim alırdım heralde.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı SametSenel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin görevi iyilik değil,yasalar gereği cezasını kesip görevini yapmaktır,hatuna yaranmak değil. Kasksız motora binen varsa kesecek cezasını,ehliyetsiz binenin motorunu bağlayacak. Ben angut muyum motoru alıp,2 ay ehliyet bekledim sezonun yarısı boyunca ? Ülkede kimse görevini yapmadığı,kimse sorumluluklarını bilip ona göre gezmediği için zaten 3.dünya ülkesi kıvamındayız. Birde bunu haklı göstermeye çalışanlar var ya ne diyeyim..
    Birde hep şu yapılıyor yanlış yanlışla düzeltilmeye çalışılıyor. Efendim kasksız bakıyorum herkes kasksız geziyor kanun neyse yapın gereğini gitsin. Sistem öyle bir gevşemiş ki toparlamak için baştan aşağı sirkelemek lazım ama nerde......Çenemiz yoruluyor başka birşey değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

Arkadaş polis ne yapsa yaranamaz size.Gereken cezayı zaten vermiş ehliyetsiz olduğundan dolayı 1400 tl.Alt tarafı adam uğraşmasın motor bağlanmasın diye iyi niyetinden senden rica etmiş.Alırdın 24 saat sende kalırdı sonra verirdin.Hemen katı kesilmeyi çok iyi biliyosunuz yarın bi gün sizinde bi kardeşiniz yakınınız ehliyetsiz yakalanır, uğraşırsınız aylarca bağlı motorla.
    Polis iyilik yapıyor güzel fakat 100m sonra yine ehliyetsiz binecek. Sonuçta bunu bile bile polisin bırakması suç değil mi?
    İkincisi tamam iyilik yapmak güzel şey ama ben ya da başkası neden böyle bir sorumluluğun altına imza atayım?
    Atıyorum bana biri gelecek para vermeyeceksin ama şu kiralık araba 1 gün senin üstünde gözüksün dese imzalar mıydın? Olayın böyle bir riskli tarafı var. Ayrıca zaten 1400tl'den bahsediyorsunuz, garaja gitse toplasan 160tl verecek.
    Benim aklıma şu geliyor polis çekici getirip uğraşmak istemiyor mu?(Zaten cezayı yapıştırdım.) Madem formalite kendi atsın imzayı 100m götürdüm bıraktım gideceği yere desin ne bileyim.
    Ceza kesmekten daha caydırıcıdır bana kalırsa motoru bağlamak çünkü uğraşıcak zengin ise zaten 1400tl dokunmaz.
    Benim 20 promille ehliyetim alındı torba yasadan 2 ay önce çıkan kanunla. Direk yapıştırdılar 6 ayı. 12 ay önce de şerit ihlalinden ceza yedim iett otobüs durağının hattıymış. Polis arkamdan geçen aracı durdurmadı beni durdurdu sorduğumda bana verdiği cevap valla tutturabildiğimize ceza yazıyoruz.
    Yapacaksan birşeyi herkese geçerli kıl. Kaldi ki kasksız gezen bakan,emniyet mensubu olsa o ceza kesilir miydi?(büyük soru işareti!!!)
    Diyorum ya ancak çenemiz yoruluyor benimde polis akrabam var ama yeni nesil polislere gerçekten hiç güvenmiyorum. Allah düşürmesin kimseyi.
    Dipnot: Geçenlerde kırmızı ışık ihlali yapan ve ters yön ihlali yapanları kamera ile çekimden şikayette bulundum.(Polisim sanki uğraştığım şeye bak.) Cevap aynen şu efendim bu şekilde ceza yazmamız mümkün değil. Ancak biz görürsek yazarız. Ama dikkatiniz için teşekkürler plakayı aldık eğer aynı plaka yine aynı hatayı yaparsa :D burası çok iyiydi biz ceza yazarız :D
    Ertugyigit bunu beğendi.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    şu 24 saat sorumluluk sende saçmalığını bırakında herkes yine ne düşünürse düşünsün yok öyle bir şey

Motosikleti
    2014 ybr esd
    tamamen gezi parkı zihniyeti...olay bir senaryodan ibaret bence....provakasyon kokuyor ....
    130'u_gördüm bunu beğendi.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı Recess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz motosiklet kullananı ben ''motorcu'' olarak görmüyorum maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Evet artık bi elimle kendi motorumu diğer elimle o motoru tutup bebekten sarıyere iterdim. Ayrıca uğraşmaması mı var arkadaşım? Motosiklet bağlandığı zaman kız ehliyeti olmadığı için alamayacak. Ama ben teslim alıp kıza geri verirsem ehliyetsiz kullanmaya devam edecek. Bu çevirmenin ne anlamı var o zaman?
    Yanlış anladın beni.İlla al demiyorum sana, yani polis iyi niyetinden sormuş bunu suçluymuş gibi olay yapmanın anlamı yok bence, hee yardım edip etmemek tamamen sana kalmış canın isterse ilgilenirsin yardımcı olursun istemezse basar gidersin.Sadece benim fikrim bu başlığın yanlış olduğu kanısında.İyi forumlar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Polis iyilik yapıyor güzel fakat 100m sonra yine ehliyetsiz binecek. Sonuçta bunu bile bile polisin bırakması suç değil mi?
    İkincisi tamam iyilik yapmak güzel şey ama ben ya da başkası neden böyle bir sorumluluğun altına imza atayım?
    Atıyorum bana biri gelecek para vermeyeceksin ama şu kiralık araba 1 gün senin üstünde gözüksün dese imzalar mıydın? Olayın böyle bir riskli tarafı var. Ayrıca zaten 1400tl'den bahsediyorsunuz, garaja gitse toplasan 160tl verecek.
    Benim aklıma şu geliyor polis çekici getirip uğraşmak istemiyor mu?(Zaten cezayı yapıştırdım.) Madem formalite kendi atsın imzayı 100m götürdüm bıraktım gideceği yere desin ne bileyim.
    Ceza kesmekten daha caydırıcıdır bana kalırsa motoru bağlamak çünkü uğraşıcak zengin ise zaten 1400tl dokunmaz.
    Benim 20 promille ehliyetim alındı torba yasadan 2 ay önce çıkan kanunla. Direk yapıştırdılar 6 ayı. 12 ay önce de şerit ihlalinden ceza yedim iett otobüs durağının hattıymış. Polis arkamdan geçen aracı durdurmadı beni durdurdu sorduğumda bana verdiği cevap valla tutturabildiğimize ceza yazıyoruz.
    Yapacaksan birşeyi herkese geçerli kıl. Kaldi ki kasksız gezen bakan,emniyet mensubu olsa o ceza kesilir miydi?(büyük soru işareti!!!)
    Diyorum ya ancak çenemiz yoruluyor benimde polis akrabam var ama yeni nesil polislere gerçekten hiç güvenmiyorum. Allah düşürmesin kimseyi.
    Dipnot: Geçenlerde kırmızı ışık ihlali yapan ve ters yön ihlali yapanları kamera ile çekimden şikayette bulundum.(Polisim sanki uğraştığım şeye bak.) Cevap aynen şu efendim bu şekilde ceza yazmamız mümkün değil. Ancak biz görürsek yazarız. Ama dikkatiniz için teşekkürler plakayı aldık eğer aynı plaka yine aynı hatayı yaparsa :D burası çok iyiydi biz ceza yazarız :D
    24 saat yasası var mı yok mu bi fikrim yok.Varsa da zaten ben sana zorla al götür o sorumluluğa gir demiyorum.Sana kalmış ister yardımcı olursun ister olmazsın.Ama böyle polis suç işlemiş gibi yanlış bi başlık açılmasını yanlış buldum.Olayda yanlış yapılan bi şey yok sadece yardım etmesi istenmiş o kadar.İyi forumlar

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Arkadaşlar boşa konuşuyorsunuz o polisin ceza yazdığı eğer kız olmasaydı erkek olsaydı en üst cezayı da yazardı motoru da bağlardı. Bu kadar basit.
    braveguy bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Halimiz ortada.
    Kurallara uymayız ama en çok şikayetçi olduğumuz şeyde kurallara uyulmamasıdır.

Kaskını takaydın , seni çevirmezdi , bu muhabbet geçmezdi , sende yalandan sinirlenmezdin.

Bunlar neden başına gelmiş , sen kurala uymadığın için.
    sonra diğer motor uymadığı için.
    Polis işinin kurallarını ihlal etmeye meyilli olduğu için .
    Olayın 3 muhatabı var 3 üde kuralsızlık örneği.

Sonra vay efendim şöyle olduda böyle dedi.
    Der kardeşim , nasıl senin kask olmamasına bir bahanen varsa , diğerininde ehliyeti olmamasına , polisinde sana yaptığı teklife bir bahanesi var.

Kurlarllarla değil bahanelerle yürütüyoruz işlerimizi.

Polis seni çeviricekti cezayı yazıp göndericekti , herhangi bir teklifte de bulunmayacaktı , ozaman iyi polis olurdu benim gözümde.
    Ama sen küfür edecektin arkasından .

Geçen bir taksici ile muhabbet ediyoruz adam " bana mantıklı gelmiyor " diyor. Bi mantığı varmış gibi bazı kurallar mantıksız geliyormuş .
    Sana kim mantık soru , kural varsa uyarsın , gerisi seni ilgilendirmez diyorum.
    Hemen ama ile başlayan bahaneler üretiyor.
    Her şeyi ne iyi bliyoruz milletce.
    Maşşallah diyimde nazar değmesin.
    afu35 ve ibooo bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Polisin görevi iyilik değil kanunları uygulamaktır.
    acayüp, Shrieker, Siyah&Beyaz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pcx
    ne alakası var abicim ya konuyu neerele getirmişsiniz arkadaş açmış konuyu demiş ki yunus polisin yasadışı teklifi yada fiili herneyse. Bu polislerde cezayı yiyenlerde yazanlarda bu ülkenin vatandaşı beyler kendinize gelin biraz. Polis Ceza yazıyor diye insanlıktan çıkmadı kişi yada dişi herneyse motoru bağlanmasın diye insaniyet namına polis yardımcı olmaya çalışmış ki ne yazık konuyu açan bu arkadaşa denk gelmiş. Ben olsan yardımcı olurdum yolda kalmış motorlu arkadaşa.Sorarım sen yolda kalmış birine kaskın var mı ehliyetin var mı motor senin üzerine mi ruhsat sahibi kim diye mi soruyorsun gerçi sen bu konuyu buraya açtığına göre durup sormazssın bile neyse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Yazılı olmayan kurallar vardır kişiden kişiye değişir, polis insan evladıymış kanunları uygulamış kendi manevi kurallarınıda uygulamış Allah razı olsun.
    y.akan bunu beğendi.

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kız ehliyetsizmiş yalnız motorunun bağlanması gerekirdi eşek başımıyız biz de ehliyet için o kadar kasıyoruz bunun yolda kalmakla alakası yok bu işin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Ve o kağıdı imzaladıktan sonra kız kaza yapsa sizden biliniyor çünkü motor sizin himayenizde gözüküyor sizden soruluyor yani hasar ve cezası
    Eşek değilim, Eşekliğin şartını bilmem.Ama, İslamın ve İnsanlığın şartıdır; zorda kalana yardım etmektir.
    çağhan ve Bozüyüksporl bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İşe bak ya, adam kabul etmedi diye polis düşmanı ilan edenler var

Ya teslim alacağı motor bi suça karışmış olsa ? Siz mi vereceksiniz hesabını ?
    Ertugyigit ve Siyah&Beyaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı çağhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne alakası var abicim ya konuyu neerele getirmişsiniz arkadaş açmış konuyu demiş ki yunus polisin yasadışı teklifi yada fiili herneyse. Bu polislerde cezayı yiyenlerde yazanlarda bu ülkenin vatandaşı beyler kendinize gelin biraz. Polis Ceza yazıyor diye insanlıktan çıkmadı kişi yada dişi herneyse motoru bağlanmasın diye insaniyet namına polis yardımcı olmaya çalışmış ki ne yazık konuyu açan bu arkadaşa denk gelmiş. Ben olsan yardımcı olurdum yolda kalmış motorlu arkadaşa.Sorarım sen yolda kalmış birine kaskın var mı ehliyetin var mı motor senin üzerine mi ruhsat sahibi kim diye mi soruyorsun gerçi sen bu konuyu buraya açtığına göre durup sormazssın bile neyse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Yazılı olmayan kurallar vardır kişiden kişiye değişir, polis insan evladıymış kanunları uygulamış kendi manevi kurallarınıda uygulamış Allah razı olsun.
    Arkadaşım motor yolda kalmamış EHLİYETSİZ çıkmış yola. Kullanmıycaksın ehliyetin yoksa bu kadar. Çıkmıycaksın o trafiğe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı y.akan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşek değilim, Eşekliğin şartını bilmem.Ama, İslamın ve İnsanlığın şartıdır; zorda kalana yardım etmektir.
    Yardım etmek tabi ki de güzel bir şey yapılması gereken bir şey ama ehliyetsiz çıkıyorsa sonuçlarına katlanacak. Çıkmayacak trafiğe ehliyetsiz sigortasız. Dişi diye bazı organlarına güvenmemeli ki ehliyetsiz çıkan erkekler de var. Hem o öyle yola çıktığı için birine çarpsa ezse nolucak ? Hiç düşünüyor musunuz ?
    Siyah&Beyaz ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    pcx
    aynen katılıyorum

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Ohaaa diyorum bazı yorumlara.

Polisin görevi iyilik yapmak değil görevini yapmak he , ulann polisin sırf görevini yaptığı için , sizin küfürler yağdırdırdığınız onlarca mesajı buldurmayın bana .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Alıntı Recess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasksız artçı almış olabilirim bu sadece beni ilgilendiren bir sorun. Kasksız binmeyi kesinlikle savunmuyorum ama sizi ilgilendirmez. Aynen dediğiniz gibi artçıya ceza yazmadığı için de suçlu polis. Bana resmen ''ya ceza yazayım ya yardımcı ol''a getirdiler ama yazsınlar cezamı umrumda değil.

Yazdığınız cümleden, polis görevini yapmayınca iyi polis oluyor sizin gözünüzde. Tebrik ederim.

Konu tamamen seni ilgilendiriyor niye buraya konu açtın o zaman . Madem bu kadar ceza meraklıysıydın rica etseydin geçirseydi cezayı.
    actros1 bunu beğendi.
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    trafik polisi bazen araçları bağlamamak adına insanları üzmemek için ehliyeti olan bir arkadaşlarını çağırmalarını istiyorlar, çağıracak kimsem yok diye cevap alınca yoldan geçen birini çevirip aracı almış dibi gösteriyorlar.. burda hukuksuzluk yok. yardımcı olmak var
    merkezkale, çağhan ve Bozüyüksporl bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)