Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İstanbul Kazık Atmayan Motosiklet Ustası...

Motovento
    REKLAM ALANI

dostum senin başına gelen araba da bizim başımıza geldi.araba hararet yapmış motorunu indirmemiz lazım parçasıyla 3000 lira dediler başka tanıdığa sorduk devir daim bozulmuş 400 lira dedi.Kısacası olabildiğince çok ustaya sormakta fayda var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıkma parçaların da çalıntı olma gibi bi sıkıntısı olabiliyor... bunu da unutmamak lazım..
    2. el parçaların çalıntı olabileceğini hiç düşünmedim hata etmişim haklısınız. Benim düşüncem bazen motorlar kaza yapıyor kullanılabilir parçalarını satıyorlardır oldu. Ağlayanın malının parçası dahi gülene yâr olmaz. Hatamız varsa affola.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun için biz harem garaj ı kurduk iyiki 2 ci ustaya gitmişiniz.harem garaj kendi bakımını kendi yapmak istiyen bilmeyen ama ögrenmek istiyenlerin mekanı arkadaşlara mümkün oldugunca yardımcı oluyoruz bilginiz olsun
    Harem garajı bende görmek isterim. Şu an bir şirkette staj yapıyorum 1-2 haftadan sonra bitiyor. sizinle iletişime geçeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazik atmayan usta yoktur kazik atmadigini zannetigimiz usta vardir.onemli olanisini iyiyapan ve fazla kazik atmayanusta
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "kazık atmayan usta" diye bişey mi varmış??
    Valla arkadaşlar bende bilmiyorum. Dediğim gibi ilk gittiğim usta konjektörünün yan sanayisi 200-250 dedi. grenajlar söküleccek falan 100 tl işçilik alırım dedi. Bu sonradan gittiğim usta ise konjektöre 50 aldı ustalık dahi almadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma parça almayın motorunuzun çalınmasını istemiyorsanız
    Çıkma parçayla motor neden çalınsın o kısmını anlayamadım dostum. Eğer sen çalıntı mal alırsan Allah senden de çıkarır demek istediysen inan hiç çalıntı olacağını düşünmeden aldım. Motor kaza yapmıştır arızası vardır parça parça satıyordur düşüncesiyle toplattım.

Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanın adını yaz herkes kimin ne mal olduğunu öğrensin dostum.
    Ustanın adı İsmail.

Alıntı drfettah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim gibiler de düzülünce anlar tecrübeyi. KANUNİ / YEŞİLYURT MOTOR / KARTAL sevisinde "1000km" bakımında bujilerimi değiştirmesiyle anladım (120 tl servis bakım (malzeme ücreti !!!). motosiklete yeni başlamıştım ve 1000 km buji değiişirmi üsta diye sorunca garantiden düşürürüz açıklaması ile derin bir ohhhhh çektim.
    Kardeşim iyi kurtarmışsın. Buji değişimi çok zor değil. Takım çantan varsa buji anahtarın varsa kendin bile değiştirebilirsin(Garantisi varken yaparsan garanti dışı kalır mı onu bilmiyorum). Depoyu söküp takmak için yanında 1 kişi daha bulunursa kolay olur çok zorlanmazsın.

Alıntı to1ga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kazıklayanın işi azalsın ki bu insanlardan neden gelmiyor neyi yanlış yapıyorum çokmu acımasız davarnıyorum acaba desin ve kendine çeki düzen versin..
    kazıklamayanda işini hakkıyla yaptığı için işlerinin açılmasını sağlarsın ve helal yediğini bilirsin..

Haklısınız da işte ne bileyim vicdan ettim )

Madem öyle bana yardımcı olan ustanın numarasını da yazayım, bakarsınız belki bir gün işinize yarar.

Moto colours

0216 347 47 22
    0535 383 60 74

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin başına gelen araba da bizim başımıza geldi.araba hararet yapmış motorunu indirmemiz lazım parçasıyla 3000 lira dediler başka tanıdığa sorduk devir daim bozulmuş 400 lira dedi.Kısacası olabildiğince çok ustaya sormakta fayda var.
    Siz de ucuz kurtarmışsınız. Ben o an moralmen öyle kötüydüm ki. Motoru yeni almışım aldığım günden beri arıza çıkarmış para vermişim ve gidiyorum adam 600-700 daha masraf çıkar diyor. Sonrasında zaten dayımın oğlu yanımdaydı abi ben mantıklı düşünemiyorum sen karar ver bırakalım mı eve mi götürelim dedim. O da götürelim başka ustaya da bir sorarız deyince dank etti bana. Belki tek olsam o moral bozukluğuyla lanet gitsin deyip orada bırakabilirdim motoru.
    Salih_T bunu beğendi.
    2006 Hyosung GT250R >> 2011 Hyosung GT250R EFi

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaş demiş ki; Bugün çıkma diye aldığın parça çalıntı bir motorun parçası ise. Bu hırsızlar çalıntı malların rağbet gördüğünü görünce hırsızlığı arttırarak devam ettirecekler ve yarın çalınan motor da seninki olacaktır ;)

Bence haksız değil.
    2. el parça olmaz diye birşey yok. Herkes elindeki ihtiyaç fazlasını satar fakat bu çıkmacılık yapanların %99.9'unun eski mesleği at hırsızlığı olduğu için çıkma parçayı çıkmacıdan değil ilk sahibinden almak en doğrusu.

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Haklısınız o boyutlarını düşünmedim işin. Zaten ben ustaya motoru yap dedim o çıkma parçalarla toplayalım orjinali pahalıya gelir dedi. Bende olur dedim. Ama parçayı nereden aldı nereden buldu bilmiyorum. Bana dediğine göre sahibinden.com'dan parça takibi yapıp oradan sipariş veriyormuş. Dahasını da bilmiyorum. Bundan sonra daha dikkatli olurum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler