Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gerçek Racingci...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Forumda sık sık karşılaştığımız, scooter den v.s. büyük hacmli racinge geçiş yazılarını okudukça racing sürücüsünün profilini anlamaya çalıştım. Bunu düşünürken bir sınıflandırma yapmak gerektiğine karar verdim. Büyük cc racing kullanıcılarını kendime göre sınıflandırdım;
    Gerçek racingci;
    - Piste gider motorunun özelliklerini kullanır.(diğerleri bunu caddede yapar)
    - Profesyonel koruma ekipmanlarını kullanır.(diğerleri buna gerek duymaz)
    - Mecbur kalmadıkça motorunu şehir içi ulaşım için kullanmaz.(diğerleri bunu hep yapar)
    - Eşini, arkadaşını artçı yapıp uzun seyahatlere çıkmaz.(diğerleri bunu hep yapar)

Yukarıda yazdıklarım sadece benim düşüncelerim. Yanlış ta olabilir. Bilenler doğrusunu yazarsa hepimiz gerçek racing kullanıcısının kim olduğunu öğreniriz. Böylece insanlar yanlış hayallerin peşinde kaybolup gitmez.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1-Piste girmek ister ama saatinin 800 lira olduğunu öğrenince caddede gazlar
    2-En kötü çift parça tulum giyer
    3-Şehir içine girmeden şehir dışına çıkamaz
    4-Uzun seyahat tamamen sürücünün totosuna bağlıdır, motora göre değişmez.

Ama gerçekten iyi süren bir motorcu sohbetlerde kendinden bahsetmez, bahsedenleri yolda ayıklar
    dyavol-77, acemi60, Sadık1453 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    onu bunu bilmem de benim gördüğüm racing (600 1000 cc) kullananların yüzde 70 motorun hakkını veremiyor http://www.youtube.com/watch?v=sSg_C4WdXGo
    jemalizm bunu beğendi.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Birakin allah askina su insanlari siniflandirma olayini. Erif yillarca calisiyo didiniyo kenarda kosede biriktirdigiyle bi motor aliyo. Sonra elalem bunla apaci diye bi cacik bilmiyo diye makara yapiyo. Adam isterse omur boyu piste adim atmaz, japonyadan ingiltereye kadar motoruyla gider ve istedigini giyer. Adam kimseye zarar vermiyo sanane kardesim. Sizin sayginizi kazanmasi icin adamin elin italyanina 3000 euro vermesimi lazim. Anlicagin racingci olmayi senin saydigin kriterler sonucu sertifika ile vermiyolar. Racing motor kullanan ve bundan zevk alan herkes racingcidir bunun gercegi sahtesi yok.
    RAMİREZ ve ExTReMa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birakin allah askina su insanlari siniflandirma olayini. Erif yillarca calisiyo didiniyo kenarda kosede biriktirdigiyle bi motor aliyo. Sonra elalem bunla apaci diye bi cacik bilmiyo diye makara yapiyo. Adam isterse omur boyu piste adim atmaz, japonyadan ingiltereye kadar motoruyla gider ve istedigini giyer. Adam kimseye zarar vermiyo sanane kardesim. Sizin sayginizi kazanmasi icin adamin elin italyanina 3000 euro vermesimi lazim. Anlicagin racingci olmayi senin saydigin kriterler sonucu sertifika ile vermiyolar. Racing motor kullanan ve bundan zevk alan herkes racingcidir bunun gercegi sahtesi yok.
    Konu insanların bilinçli olmaları. Motosiklet tarzlarına bilinçli yönlendirilmeleri. Örneğin dar bir bütçeyle racingci olunamayacağını bilmek lazım.
    geocitys bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama gerçekten iyi süren bir motorcu sohbetlerde kendinden bahsetmez, bahsedenleri yolda ayıklar
    Raşit'im yorumlarına hastayım senin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu insanların bilinçli olmaları. Motosiklet tarzlarına bilinçli yönlendirilmeleri. Örneğin dar bir bütçeyle racingci olunamayacağını bilmek lazım.
    Gerçekten mi?-Babuş sen scooterine binmeye devam et-boşver gerisini
    Reşit bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Niye olmasin kardesim. Benim hayalim cbr600 binmek sahibi olmak belki. Motorumu aldiktan sonra ise onla gidersem, tulum degil idare eder bi mont giyersem, sehirler arasi yol gitmek istersem ne oluyorum ben. Hee racingci olamiyorum apaci oluyorum. Insanlara yukardan bakmayin allah askina herkesin imkanlari farkli birakinda insanlar nasil mutlu oluyolarsa oyle yasasinlar. Mahalle baskisi gibi " ee gercek racingci degil o piste bile cikmiyo" diye insanlarin huzurunu mutlulugunu kacirmayin.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kazın ayağı öyle değil işte....

kaç tane adam tanıyorsun ki lastiği kabak değil??

motorunun sağı solu kırık dökük değil???

neden kaskı kıyafeti tam değil???

neden ne kadar bağırırsa,egzoz sesi ne kadar çoksa o kadar hızlı gidiyor diye düşünür???

neden mi???

bir heves almış motoru bi şekilde ama ne tamirine parası var,ne lastiğine...çoğunlukla benzini bile zor alır...
    sonrada motor böyle motor şöyle...

süpersport motosiklet pahalıdır,masraflıdır..her benim diyen adam altından kalkamaz...

ne masraflarının altından ne ss kültürünün altından....

kim ne derse desin o motosikletin altından kalkmak her babayiğidin harcı değildir..

gördüğün motosiklet 1997 model ve 45000 km dedir..nereden mi biliyorum..ilk sahibiyim sanırım onun etkisi var...bana kaç tane gösterebilirsin böyle bir motosiklet???
    ha birde 1997 model motosiklete 12000 tl verip almak için sırada bekleyen bi sürü adamı???

sanırım anlatabilmişimdir...
    dost acı söylermiş....
    maxi97, Sadık1453 ve yürekçe bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    tuzu kuru olmak lazım gerçek racing ci olmak için. veya çok yetenekli bir sporcu.. gerisi hava gazı.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Niye olmasin kardesim. Benim hayalim cbr600 binmek sahibi olmak belki. Motorumu aldiktan sonra ise onla gidersem, tulum degil idare eder bi mont giyersem, sehirler arasi yol gitmek istersem ne oluyorum ben. Hee racingci olamiyorum apaci oluyorum. Insanlara yukardan bakmayin allah askina herkesin imkanlari farkli birakinda insanlar nasil mutlu oluyolarsa oyle yasasinlar. Mahalle baskisi gibi " ee gercek racingci degil o piste bile cikmiyo" diye insanlarin huzurunu mutlulugunu kacirmayin.
    İnsanlara yukarıdan bakmak değil yazdıklarım. Örneğin, benim bütçem yetmez racing kullanıcısı olmaya. Bütçeme ve kullanım amaçlarıma uygun olanını kullanıyorum.(scooter). Özenti ile hareket bana lyilik getirmez biliyorum.

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster

neden ne kadar bağırırsa,egzoz sesi ne kadar çoksa o kadar hızlı gidiyor diye düşünür???

neden mi???

bir heves almış motoru bi şekilde ama ne tamirine parası var,ne lastiğine...çoğunlukla benzini bile zor alır...

süpersport motosiklet pahalıdır,masraflıdır..her benim diyen adam altından kalkamaz...

kim ne derse desin o motosikletin altından kalkmak her babayiğidin harcı değildir..

http://i.hizliresim.com/GbQpq6.jpg
    gördüğün motosiklet 1997 model ve 45000 km dedir..nereden mi biliyorum..ilk sahibiyim sanırım onun etkisi var...bana kaç tane gösterebilirsin böyle bir motosiklet???
    ha birde 1997 model motosiklete 12000 tl verip almak için sırada bekleyen bi sürü adamı???

dost acı söylermiş....
    o sıraya bende girerim takas olurmu be herkes büyük makineyle başlıyor zaten cbr 250 de 1200 km yaptık nasıl olsa bende racing ci olmuşumdur artık

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    İnsanlara yukarıdan bakmak değil yazdıklarım. Benim bütçem yetmez racing kullanıcısı olmaya. Bütçeme ve kullanım amaçlarıma uygun olanını kullanıyorum.(scooter). Özenti ile hareket bana lyilik getirmez biliyorum.
    Yanlis anlasilma olmasin bende kimsenin onermem korumasiz binmesine motoru. Keske herkes milyarder olsada 1000rr lari dainese tulumlari olsa. Ama ne yazikki cogu insanin imkanlari kisitli. Bazilari yarim yamalakta olsa hayallerini gerceklestirebilcek kadar sansli oluyo. Birakinda bu insanlar gururla motora binsin.Bu sayfada gordugum sey senin idaellerin disindaki motorculara karsi bi saygisizlik varmis gibi geldi. Oyuzden yazdim bunlari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster

neden mi???

http://i.hizliresim.com/GbQpq6.jpg

dost acı söylermiş....
    Ahahaha iste basladi yine sidik yarisi. Benimde 17373728291 beygir ferrari motosikletim var. Oldumu kapak. Abi kac yasinizdasiniz allah askina. Benim demeye calistigim birinin gercek racingci olup olmadigina ne sen ne de ben karar verebilirim. Kapis. Allah daha iyilerini nasip etsin kardesim sana bu arada.

Motosikleti
    Yanlis anlasilma olmasin bende kimsenin onermem korumasiz binmesine motoru. Keske herkes milyarder olsada 1000rr lari dainese tulumlari olsa. Ama ne yazikki cogu insanin imkanlari kisitli. Bazilari yarim yamalakta olsa hayallerini gerceklestirebilcek kadar sansli oluyo. Birakinda bu insanlar gururla motora binsin.Bu sayfada gordugum sey senin idaellerin disindaki motorculara karsi bi saygisizlik varmis gibi geldi. Oyuzden yazdim bunlari.
    o makinelerle normal karayolunda yapılan hızla olacak kazalardan koruyacak ekipman bence daha üretilmedi daha
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Bide su hakkini verememe mevzusu var. Motoru alabilmek icin o parayi toplama bi dert, milletin afra tafrasiyla ugrasmak ayri bi dert. Sanki motoru alirken serefin uzerine yemin ediyosun saticiya en hizli sekilde kullanicagina virajlarda yere 0 yaticagina dair. 1000rr alip isteyen kurye yapar isteyen 60km yi gecmez. Racing motor alinca surat manyagimi olmak gerekiyor o motorlarda gayet sakin bi sekilde kullanilabiliyor. Ozaman yaris motorlarini bitek valentino rossi satin alsin.

Motosikleti
    Bide su hakkini verememe mevzusu var. Motoru alabilmek icin o parayi toplama bi dert, milletin afra tafrasiyla ugrasmak ayri bi dert. Sanki motoru alirken serefin uzerine yemin ediyosun saticiya en hizli sekilde kullanicagina virajlarda yere 0 yaticagina dair. 1000rr alip isteyen kurye yapar isteyen 60km yi gecmez. Racing motor alinca surat manyagimi olmak gerekiyor o motorlarda gayet sakin bi sekilde kullanilabiliyor. Ozaman yaris motorlarini bitek valentino rossi satin alsin.
    hakkını veremiyeceksen o zaman sağda solda şekil yapmayacaksın bu makineler motorda son noktadır bence daha ötesi yoktur(1. vites 150 km saat hız)

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kimseyle yarış yapmaya niyetim yok...ama gerçeklerin acılığı nedense dil de yakıyor klavye de...
    ha bu arada 40 yaşındayım ve bir fiil 25 seneyi aşkın zamandır motosiklete biniyorum..

bunu sadece motosiklet olarak düşünmeyin..
    arabaya da uyarlayabilirsiniz...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-cadillac-1995-cadillac-sts-bakimli-carplus-tan-170206466/detay
    bunu kaç vatandaş alabilir???
    sitedeki en ucuzu üstelik..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-jaguar-satilik-daimler-full-166267521/detay

kral araba değilmi??

şahin doğan parasına hemde...

hadi alında binin bakalım??? ona binenlerden neyiniz eksik???
    CrosseR ve scooboy bunu beğendiler.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

+1 .. herkez cok zengin ya parasi olmayan yasamasin

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bence @reşit ve @SametAğır gibi deneyimli kullanıcıların yazdıklarını iyi anlamak gerekiyor.Tarzlara yönelirken paldır küldür değil bilinçli seçimler yapmak gerekiyor. Aldığım tepkileri normal karşılıyorum. Bir çok kişi hevesler ile hareket eder. Önemli olan bilinçli ve uzun soluklu olabilmek.

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    600cc ve üzeri SS motorlar ile caddede hava atılır bunu hakkıyla yapmak için de üstün başın havalı cebin dolu olacak benzin almaya parası yok herifin motoru haftada bi gün çıkarıp yarım yamalak hava yapıyor mutlu oluyor. Gerçek racing ci race yapar. Piste girer stresini atar. Yarışır. Daha gidonu tutmayı bilmiyo herif ördek gibi caddenin sonundaki cafenin önüne çekiyo. Herkes kendini bi şekilde tatmin ediyo işte napacaksın.

Motosikleti
    Cbr250r
    Kisaca parasi olan racingci olabilir diyosun :D halisaha maclarinda da tam takim giyinenler oynayamaz zaten hep sen yanlis gelmissin baskan. Guvenlik ve bilincli olmak onemli ama tuluma 4bin tl veremiyo diye kimseyi siniflandiramazsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)