Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Yeni evli çiftin korkunç sonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Trafikte dikatsizlik ve tedbirsizlik diye bir kusur var.
    Asli kusur değildir ,

Mesela bir araç aniden önünüze kırdı , asli kusurludur , yani kazanın oluşuna 1. dereceden sebebiyet veren kişidir. Yalnız karşı tarafada dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmaktan ceza uygulanır , buda sizin yanınızda giden aracın aniden önünüze atlayabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmadan araç kullanmanız manasına gelir. Buradan size kusur verilebilir fakat asli kusurlu taraf olayın maddi ve manevi ve cezai - hukuki yükünüde üstüne alırken siz sadece dikkatsiz ve tedbirsiz araç kullanmaktan ceza yersiniz.
    Kanunen her iki tarafta kusurludur kazaya sebebiyet vermekten , fakat bir taraf 1. dereceden kusurludur.

Bu aynı suç ile kabahat arasındaki fark gibi.

Trafik sorumluluktur, her şeyi öngörmeye çalışmak gerek.

Burada görsel kayıt yada görgü tanığı çok önemli.
    Bu gibi yollarda insanlar yol kenarında gördüklerini alırlar , yada kenarda bekleyenler el kaldırılar ve mutlaka birisi durup alır. Belkide yol kenarında birisini görüp onuda alalım diye bir anda sağa kırmış bile olabilirler.
    Bunun içinde doğruları söyleyecek tanık yada olayı kaydetmiş bir kamera lazım.
    Ölen öldü ama kalanların içi parçalanıcak bu olay böyle sonuçsuz yada gölgeli kaldığı sürece.
    allah kimseyi bu duruma sokmasın .
    shooter1, Thracian ve ozwizard bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazayı gördüğünü öne süren arkadaş bence acilen gidip ifade vermeli

ambulans yol vermediği için sağladı ama bu son oldu.
    Birinci sıradaki yazınıza %100 katılıyorum.

Ancak son cümlenize katılamıyorum. Çünkü kazanın şiddeti, yol vermeyen bir aracı sollayan bir motosiklet kazası değil gibi. Çünkü, bir aracın arkasında oyalandıktan sonra bu hasarı meydana getirecek bir sürate çıkıp sağından geçmek 1-2 saniyelik bir iş değil. Şahsi fikrim, Ambulans' ın sağ şeride geçerken aynasını düzgün kontrol etmediği veya yolun yapısı (eğimli bir yol) aynasına baksa bile motosikleti görmediği yönünde. Ancak maalesef bu durumda her zaman söylediğim tekrar ediyorum hayatlarını korumak zorunda olan bizleriz. Karşı taraf % 100 kusurlu bile olsa onun yapacağı hatayı önceden tahmin edip temkinli olmak zorundayız. İNŞALLAH bu son kaza haberi olur okuduğumuz hiç birimizin başına böyle şeyler gelmez.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Evt dediğiniz nispeten doğru,

ben aslında şunu demek istedim ambulans sol şeritten ilerliyordu, motor belki çok gerilerden sellektör yapmış olabilir ama ambulans yapısı gereği görmemiştir, burdan sonra motorcu arkadaş da sağdan geçerim demiştir. sonrasında 3 seçenek var

1- Ambulans hiç aynaya bakmadan sağa döndü

2- Aynaya baktı ama motoru aynada görmedi (ölü nokta, yol eğimi vs buna yol açmış olabilir)

3- Aynaya baktı motoru gördü ama motor çok gerideydi (motorun yüksek hızlı olduğunu ve neredeys 1-2 sn yanına geleceğini hesaplayamadı, (belkide hesapladı ama bir şekilde durur veya soldan geçer dedi bilmiyoruz artık) ve dönüşünü yaptı

çok ufak bir ihtimal de ambulans hiç şerit ihlali yapmadı, soldan gidiyordu, motor onu sağladı ve sol şeride geçmek isterken erken gidon çevirdi ve sağ lastiğe çarptı, veya sağdan geçerken bir şekilde hakimiyetini, yitirip toparlayım derken bunlar oldu,

Söylenecek çok birşey yok aslında. Bu tür kazalar maalesef birçok olumsuz faktörün bir araya gelmesi ile oluyor. Vefat eden arkadaşlara Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.

Bu olay genç yaşlı tecrübeli tecrübesiz CC vs model farketmeksizin hız yapan ve araç aralarından kontrolsüzce gidenlere ders olur umarım.
    Sadık1453 bunu beğendi.

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi aklıma gelen diğer seçenek.

Ambulans motoru gördü ve yol vermek için sağa geçmek istedi. Ancak motoru sürende çok hızlı olduğundan Ambulans sağa geçene kadar geç kalır ben sağından geçeyim dedi ve çarptı.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

İhtiyarbebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    [IMG][/IMG]
    Ezio41 ve biyeybaraküs bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı İhtiyarbebe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de 600 cc veya 1000 cc gibi SS tarzı motor almak isteyenlere , A2 ehliyeti en az 5 yıl dolmadan vermeyeceksin ki ; Kazalar ve ölümler azalsın . Yoksa parası olan daha çok tecrübesiz kardeşimiz kara topraya girmeye devam edecek ...
    netster bunu beğendi.

"eşimide arkama alıp ölüme gidicek kadar sorumsuz olamam" seklinde de yazmis :(
    halilom bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Allah rahmet eylesin...

Bence fazla dallanıp budaklandırmanın gereği yok.

Çoğu şey ortada...
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Alıntı asksarabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "eşimide arkama alıp ölüme gidicek kadar sorumsuz olamam" seklinde de yazmis :(

Evet yazmış ama ne yazıkki ölüme gidecek kadar sorumsuz oldular ... Az önce diğer forumda başka bir arkadaşı yorum yazmış ölümü ile ilgili . Aldıkları kaskı bağlamadan takıyorlarmış ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bu kaza cumartesi günü sabah saat 11:00 sularında gerçekleşti. Biz izmire doğru gidiyorduk trafiğin yavaşladığı bir noktada kaza olduğunu farkettik. Yolun sol tarafında orta refüj kenarında yanmış kül olmuş bir motosiklet ve yolun sağ tarafında sağ ön lastiğinden ciddi hasar almış bir ambulans vardı. Cesetleri görmedik.

Sözün bittiği yer ne yazsak boş.
    Allah rahmet eylesin,yakınlarına sabır versin.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    [QUOTE=acayüp;3362812]Trafiyke asli kusurlu sayılan haller :

-Kırmızı ışıklı trafik işaretlerinde veya yetkili memurun dur işaretinde geçmek.

-'Taşıt Giremez' trafik işareti bulunan karayolunda veya bölünmüş karayolunda karşı yönden gelen trafiğin kullanıldığı şerit, rampa ve bağlantı yollarına girmek.

-İkiden fazla şeritli taşıt yollarında karşı yönden gelen trafiğin kullandığı şerit veya yol bölümüne girmek.

-Arkadan çarpmak.

-Geçme yasağı olan yerlerden geçmek.

-Doğrultu değiştirme manevralarını yanlış yapmak.

-Şeride tecavüz etmek.

-Kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak.

-Kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak.

-Manevraları düzenlenen genel şartlara uymamak.

-Yerleşim birimleri dışındaki karayolunun taşıt yolu üzerinde, zorunlu haller dışında park etme ve duraklama ve her durumda gerekli tedbirleri almamak.

-Park için ayrılmış yerlerde veya taşıt yolu dışında kurallara uygun olarak park edilmiş araçlara çarpmak.

Demem o ki . Hızlı gitmek asli kusur değil. Motosiklet hızlı gidiyor olabilir. Eğer bir şerit ihlali varsa bunu diğer araç yapmış olmalı.
    Ve bunu ilgililer göz önünde bulundurucak mı acaba.

( yanlış anlaşılmasın hızlı gitmek asli kusur sayılmasada , ölümün doğrudan nedenidir. Kusurlu olup hayatta kalmak , kusursuz olup ölmekten iyidir. Yollarda her yıl binlerce insan haklı olarak ölüyor bunu unutmamak lazım , olayın hukuki yönü açısından önemli sadece kusur oranı )

öncelikle o yaşlarda çocukları olan bir baba olarak çok çok üzgünüm. baba olduğunuz hele yetişkin çocukları olan bir baba olduğunuz zaman her şey daha farklı oluyor.
    mekanları cennet olsun, ailelerine ve sevenlerine Allah sabır versin.
    her ölüm erken ve acıdır ama böyle genç ve aile olduğu zaman çok daha acı.

yazdığın maddelerden 4. olanında arkadan çapmak diyor. arkadan çarpmak aracın arkasından çapmak anlamı taşımıyor, arkadan gelen aracın takip mesafesini korumadan gelip önündeki her hangi bir yerine çarpmasıdır.
    200+ sürat ve takip mesafesi ihlali büyük bir asli kusurdur.
    diyelim ki; hız sınırının 110+% =121 olduğu bir yerde sen aynadan baktın yakında bir tehlike yok sanıp sinyal verdin döneceksin, veya şerit değiştireceksin 200+ ile gelen motor normalden çok süratli olduğu için öndeki araç sürücüsünü yanıltır.
    veya bölünmemiş yolda ilerliyorsun ve önündeki aracı sollamaya çıkacaksın baktın önünde yeterli bir mesafe var, 400-500 mt. ileride de o süratle bir araç geliyorsa sizi gene yanıltır.
    ayrıca öndeki araba her hangi bir tehlike anında kaçış manevrası yapabilir, veya yola aracı kaydıracak bir şeyler dökülmüştür öndeki araç istem dışı kayıp şerit değiştirebilir veya yolda spin atabilir bu suç değildir.
    arkadan gelen araçlar hız sınırlarına uymak ve takip mesafesini korumak zorundadır.
    yolda seyir halideyken önündeki araçlar kaza yaptı ortalık karıştı, veya önüne eşşek, köpek, çocuk, araç fırladı refleks olarak kurtulmaya çalışırsınız, o anda hanginiz arkayı düşünür.
    mantıken de kanunen de kimse size niye manevra yaptığınız diyemez. çünkü arkadan takip eden sürücüler kanunen emniyetli duruş mesafesinde takip etmek zorundadır.
    bu sebeple bana göre 200+ ile seyahat eden araç arkadan gelip öndeki aracın neresinden çarparsa çarpsın asli kusurlu olan odur.
    buradaki olayın oluş şekli büyük ihtimalle; ambulans sağ şeritte seyir halindeyken motor bir şekilde anbulansa çarparak bariyerlere girmişler motor sürünmüş.
    ambulans sağa dönmeye çalışırken motor duramayıp emniyet şeridinin devamında ambulansa çapmış olsa orada bariyer yok, kavşağa veya tali yola doğru fırlarlardı.
    kaza bariyerin çok yakınında olmuş görünüyor.
    kendinizden daha düşük bir hızla seyahat eden bir aracın sağından geçmekte suçtur, araç sollanır sağlanmaz. bu durumdayken kaza yaparsanız suçlu siz olursunuz.
    200+ hızlarda hatalı olsa da seyahat eden aracın gidebileceği tek şerit en sol şerittir.
    1976 dan beri araba kullanırım, önümdeki araç sol şeridi kapatmışsa sağından kolay kolay geçmem israrla ışık ve korna ile yol isterim. siz sağından geçme niyetiyle arkadan gazlarken adam da son anda farkeder yol vermek için birden sağa kırarsa pişti ve şuçlu olursunuz.
    dahası çok riskli bir harekettir.
    bizim insanımızda siren sesi, anbulans, polis, itfaiye lambaları gördümü veya dalgınken aniden bir korna sesi duydumu refleks olarak kendini sağa atma eğilimi gelişmiştir, arkaya pek bakmadan pat diye sağa kıara direksiyonu.
    özellikle motorun dar yerlerden rahat geçebilmesi ve hızı nedeniyle motorcu arkadaşlar bu tür hataları çok yapıp araçların sağından solundan makas atıyor.
    bu hareketlerden kaçının Allah korusun bir yerde patlarsınız.
    abeciMotoru ve halilom bunu beğendiler.

dikkat etmek gerekir :(
    halilom bunu beğendi.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Haberi gördüğümden beri çok üzüldüm ,hatalı yada değil vefat ettiler allah rahmet eylesin. Yalnız bi çok haber sitesinde çıkmayan daha acı bir tarafı da şu , rahmetli kardeşimiz kendi düğününe gidiyormuş. 5 ay önce resmi nikah kıyılmış ,7 haziran günü izmir de düğünleri olacakmış . ona gitmek için yoldalarmış.
    Mekanları cennet olsun inşallah.

http://www.zaman.com.tr/gundem_dugun-evi-cenaze-evi-oldu_2221603.html

İZMIR
    1 Haziran 2014, Pazar
    İzmir'de yapılacak düğünlerine gelirken Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde, bir ambulansa çarpıp alev alan motosikletlen fırlayarak yaşamını yitiren 24 yaşındaki Gökhan Kaya ve arkasındaki 5 ay önce nikahlandığı eşi 23 yaşındaki Nehir Kaya, İzmir'in Dikili İlçesi Çandarlı Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tüpraş İzmit Rafineri'nde çalışan Gökhan Kaya, 5 ay önce nikahlandığı eşi Nehir Kaya ile 7 Haziran'daki düğünleri için Çandarlı'ya gelmek üzere 41 NG 560 plakalı motosikletiyle Kocaeli'den yola çıktı. Bursa- Karacabey karayolunun 40'ncı kilometresindeki İkizce Kavşağı'na geldiklerinde Kaya'nın yönetimindeki motosiklet, Adem Yıldırım yönetimindeki 16 BL 141 plakalı ambulansla çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle alev alan motosikletten yola fırlayıp bariyerlere çarpan Gökhan Kaya ile eşi Nehir Kaya öldü.

Tüpraş İzmit Rafineri'nde çalışan Gökhan Kaya, 5 ay önce nikahlandığı eşi Nehir Kaya ile 7 Haziran'daki düğünleri için Çandarlı'ya gelmek üzere 41 NG 560 plakalı motosikletiyle Kocaeli'den yola çıktı. Bursa- Karacabey karayolunun 40'ncı kilometresindeki İkizce Kavşağı'na geldiklerinde Kaya'nın yönetimindeki motosiklet, Adem Yıldırım yönetimindeki 16 BL 141 plakalı ambulansla çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle alev alan motosikletten yola fırlayıp bariyerlere çarpan Gökhan Kaya ile eşi Nehir Kaya öldü.

Otopsi ardından, yakınları tarafından Karacabey Devlet Hastanesi Morgu'ndan alınan çiftin cezaleri bugün memleketleri İzmir'in Dikili İlçesi'ne getirildi. Çift için öğle saatlerinde Yurdal Tokat Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Çiftin cenazeleri cami avlusundaki musalla taşına yanyana konulduğunda gözyaşları sel oldu. Kılınan namaz ardından çiftin bir süre omuzlarda taşınan cenazeleri Çandarlı Mezarlığı'nda yanyana toprağa verildi.
    (DHA)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    Kaza sirasinda acaba kasklari takilimiydi cok merak ediyorum . Bununla ilgili bilgi yazmiyor hic , kasklari vardi veya yoktu gibisinden . Artçı Nehirin uzaktan cekilmis fotosu var bariyerlerde yatarken ve üstünde hiç bir koruma goremedim ben . Kafasinda da kask yoktu .

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Allah gunahlarini affetsin ikisininde.mekanlari cennet olsun.Iki gundur su olay yuzunden beynim tam calisamiyor.boyle olaylarda ister istemez hepimiz kendimize hisse cikariyoruz.ben de 8 sene aradan sonra motosiklete geri dondugum su gunlerde 'napiyosun hamza sen' derken buluyorum kendimi.yas 31 e gelmis korkuyoruz artik herseyden.daha az cesaret sahibiyim artik.bu olayda tuzu biberi oldu.yarindan sonra honda egitimi alacagim.dusuk cc ile donus yapiyorum motora(200cc).50bine yakin 125cc,10bine yakin 250cc gecmisim var ama yemiyor 600cc ustune oturmak.ss tarzi motorlari aklima bile getirmiyorum kullanmak icin.hayat hepimize degerli.hepimiz olecegiz.ama ben gencken olmek istemiyorum.burada genc populasyon cok fazla.yazdiklarimizdan ve yaptiklarimizdan cok etkileniyorlar.motosiklet suruculugu cok ama cok ciddi bir olay.genc arkadaslarimiza daha uygun rol model olmaliyiz.hayat uzun yavas yavas cikalim merdivenleri.genc kardeslerimden cok daha sorumlu ve duyarli motosiklet suruculeri olmalarini bekliyorum.lutfen hormonlarinizin ve egolarinizin sizi ele gecirmesine izin vermeyin.
    Olen genc ciftlere allahtan rahmet diliyorum.cok buyuk bir trajedi kendilerine ve arkada biraktiklari sevenlerine.
    halilom, fofer ve fabialife bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi aklıma gelen diğer seçenek.

Ambulans motoru gördü ve yol vermek için sağa geçmek istedi. Ancak motoru sürende çok hızlı olduğundan Ambulans sağa geçene kadar geç kalır ben sağından geçeyim dedi ve çarptı.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Ben de böyle olduğunu düşünüyorum. Adam ambulansın sağa geçtiğini görmesine rağmen, yavaşlamak yerine sağdan kaçarım diye düşündü ama kaçamadı. Yolda hiç fren izi var mı acaba ? Bir de bunlar neden ölmüşler, yine bariyerler mi ? Tabi bir diğer ihtimal de ambulansın bodoslama yola çıkması. Bursa'da yaşadığım için buranın araba kullanma alışkanlıklarını ve insanların nasıl risk algıları olmadan, kaygısız sürüş yaptıklarını bildiğimden bu da gayet kuvvetli bir ihtimal. Burada kural "önce çık sonra bakarsın" şeklinde işler. Kaza yapmamış araç yoktur.

Yazık ya, resimlerini görünce daha çok üzüldüm şimdi...

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    ALLAH rahmet eylesin hepimiz motor kullanıcısıyız azrail bizi her yerde bulur ama araba sürerken ama motor veya uyurken RABBİM hepimize hayırlı ölüm nasib etsin ALLAHA emanet olun
    Ezio41 ve barodi bunu beğendiler.

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    allah rahmet eylesin dün gectim o yoldan bölge bölge yagış vardı....

Tam aileme A2 ehliyeti aldigimi soyleyecegim anda haberlerde gordugumuz uzucu haber. Allah kalanlara sabir, gidenlere rahmet eylesin...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)