Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Yeni evli çiftin korkunç sonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

İnanılmaz üzücü bir olay ama motosiklet sürücüsü olarak bizler böyle olaylardan bile ders çıkarmalıyız. Kazanın oluş tarzı hemen hemen belli gibi. Ambulans ya solda durduğu yerden sağa doğru yola çıkıyor, ya da sağa şerit değiştiriyor. Rahmetli arkadaşımızda arkadan gelip ambulansın sağ önüne vuruyor. Kazanın olduğu gün bir video yayınlanmıştı. Eğer yanlış görmediysem yol da ıslak. Yani ambulansın büyük hatası, motosiklet sürücüsü arkadaşın yolda yanlış konumlanması, ıslak yol şartları vs. birleşince kaza oluyor.

Belki kızacak arkadaşlar olacaktır ama forumun birçok başlığında söylediğim şeyi bir daha söyleyeceğim. Trafikte haklı ve ölü olmanız ne size ne de ailenize birşey kazandırmaz. Kendi şeridinizde, yasal hız limitleri içerisinde sakin sakin yol alıyor olabilirsiniz. Ama kimse sağdaki köy yolundan bir minibüsün birdenbire şeridinize zıplamayacağını söyleyemez bu ülkede. Gider çarparsınız, 8/8 karşı taraf suçludur ama siz en iyi ihtimalle kafayı gözü yarmış olursunuz. Minibüsün de bu elim örnekte olduğu gibi lastiği patlar, çamurluğu eğilir bükülür o kadar.

Bu yüzden o suçlu, bu suçlu tartışmasını çok saçma buluyorum. Başımıza ne gelirse gelsin hatalı biziz arkadaşlar. Karşımızdakinin o hatayı yapabileceğini öngörmediğimiz için hatalıyız en hafif haliyle.

Trafikteki herkes ruh hastasıymışcasına sürün motorunuzu abi.
    Baştan sona tercüman olmuşsunuz,yazmaktan kurtadığınız için teşekkürler.Hortlatmak ta iyi olur.Son günlerde kaybedilen arkdaşların haberleri ve malum sezon başında olduğumuzdan,ne kadar çok okunursa belki bi kaç arkadaşın hayatı kurtulur sezon sonuna.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Güncel.

SS istekleri çoğalmaya başladı biraz güncel tutalımda konuyu SS motora geçmek isteyen tecrübesiz arkadaşlarımız okusunlar ...

Motosikleti
    ybr125
    Şerit ihlali nedir tam olarak anlayamadım . Birisi açıklarsa iyi olur.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumlarda bu tür başlık açanların büyük bir kısmı zaten kararını vermiş oluyor. Kararını burda onaylatmaya çalışıyor, onaylatamayınca da kızıyor.
    maglesef dediginiz dogru. insanlara gostereceginiz verecegini ornek ve nasihatler yetersiz kaliyor. tek dilegim milletin aklini basina devsirmesi. ha devsirmeyip apachi edalarinda takilanda bir kendilerine zarar versinler. yakmasinlar gunahsizlari yaninda.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Allah rahmetini esirgemesin.
    Şimdi bu intihar demek olmuyor mu mantık olarak?
    bilerek kendini öldürmeye teşebbüs.
    üstüne de bir de artçısı var...

motosiklet...
    kendi başına hiç bir şey yapamayan bir alet.
    ama insan, onu ölümcül silaha çevirebiliyor.
    acaba başka bir yaratık kullansaydı bu aleti, bilinçli şekilde böylesine zararlı hale gelirmiydi ki?

Bilinç!!!
    bilmek değil, bildiğini uygulayabilmek.
    nefsine rağmen, egona rağmen...
    hıza rağmen! sevdiklerini üzmek pahasına...
    ve bir daha motosiklet sürememek, öldükten sonra yaşam olsa ne yazar, öteki tarafta motosiklet olmadıktan sonra???
    Belki de vardır!!!

dur bi ramazan proğramına katılıp hocalardan birine sorayım...

öteki tarafta motosiklet var mıdır??
    abeciMotoru bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şerit ihlali nedir tam olarak anlayamadım . Birisi açıklarsa iyi olur.
    yani yolda slalom'lar yaparak ilerliyormuş diğer bir değişi ile makas atıyormuş

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi ben anlamıyorum. Bende acemiyim hatta hiç motor sürmedim sayılır. Bende yeni motor alacaktım benimde önüme 600cc ler 1000cc ler cıkmıştı fırsat olarak . Ama ben biliyordumki hız ölüm getirir. Özellikle motorsiklete trafikte kötü davranılır, kontrolü zordur ve kaza yapıldığında kurtulusun yoktur.Özellikle kendim ve sevgilimi düsününce bu durum dahada kesinleşti. Bu haberi gördüğümde ne kadar doğru karar verdiğimi anladım.Benim babama inat araba yerine motor alma isteğim o chopperların uzun yolda verdiği güzel hissiyat ve görünüşten, kişilikten ibaret. Önemli olan hız yapmak değil motorla bütünleşebilmek. Hız yapmak için trafiğe kapalı alanlar varken niye tehlikeli yollar?

Ölen öldü artık geri dönüşü yok malesef :( Ateş düştüğü yeri yakar. Umarım yeni sürücülere 1000cc - 600cc lerin görünüsüne hızına aldanıp özenip "ya bunla neler yaparım, ne havam olur" diye düsünüp alacaklar ders olur.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    mevlam ölenlere rahmet yakınlarına sabır versin.
    Yıllar önce sevdiğim bir arkadaşım eşi ile sahroş bir kamyonet sürücüsün arkadan çarpması sonucu rahmetli oldu ve uzun yıllar motora binemedim sonra yeniden ufak hacimlerle başladım. bir kaç yıl kullandım kırmızı işikta yandan çıkan biri ayagımın kısa kalıp topal olmama sebeb oldu.Bu kazayı da okuyunca çok üzüldüm bir heves bir dikkatsizlik ne canlar alıyor.Nelere mal oluyor.
    motor kullanımında acemi iseniz,usta olasanızda Ara verip yeniden başlasanız bile ufak hacimlerle tam kontrolü saglayınCAYA KADAR kullanmak lazım sonrada büyük hacimlere binilebilinir.Bazı memleketlerde hacim sınırlaması var bizde 250 cc den sonra vergi artıyor ss tarzı motorların pist dışında kullanılması yasak olmalı diye düşünüyorum.
    ehliyetlerlede sınırlama yapılabilinir. Ancak arkadaşlar arabalarda bile ufak hacimliler tutulurken motorda 1000 cc ve üzeri hacimler nedir neden tercih edilir?Aşırı vergi ile önüne geçilmesi gerekir diye düşünüyorum 2 tekerde en fazla 800 cc iyidir.
    AMAN DİKKATLİ OLALIM ÜZÜLMEYELİM.ÜZMEYELİM.
    RebelYell bunu beğendi.

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mevlam ölenlere rahmet yakınlarına sabır versin.
    Yıllar önce sevdiğim bir arkadaşım eşi ile sahroş bir kamyonet sürücüsün arkadan çarpması sonucu rahmetli oldu ve uzun yıllar motora binemedim sonra yeniden ufak hacimlerle başladım. bir kaç yıl kullandım kırmızı işikta yandan çıkan biri ayagımın kısa kalıp topal olmama sebeb oldu.Bu kazayı da okuyunca çok üzüldüm bir heves bir dikkatsizlik ne canlar alıyor.Nelere mal oluyor.
    motor kullanımında acemi iseniz,usta olasanızda Ara verip yeniden başlasanız bile ufak hacimlerle tam kontrolü saglayınCAYA KADAR kullanmak lazım sonrada büyük hacimlere binilebilinir.Bazı memleketlerde hacim sınırlaması var bizde 250 cc den sonra vergi artıyor ss tarzı motorların pist dışında kullanılması yasak olmalı diye düşünüyorum.
    ehliyetlerlede sınırlama yapılabilinir. Ancak arkadaşlar arabalarda bile ufak hacimliler tutulurken motorda 1000 cc ve üzeri hacimler nedir neden tercih edilir?Aşırı vergi ile önüne geçilmesi gerekir diye düşünüyorum 2 tekerde en fazla 800 cc iyidir.
    AMAN DİKKATLİ OLALIM ÜZÜLMEYELİM.ÜZMEYELİM.
    Vergi sadece parası olmayanları engeller :( Zenginler her türlü biniyor.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Öncelikle genç kardeşlerime Allah rahmet eylesin.

Daha iki gün evvel hipodromdan sahile çıkan yolda son ışıkları 2.vites geçerken Vezüv fabrikasının duvarı nedeni ile görünmeyen İstanbul caddesinden kırmızı ışığa rağmen sirensiz çıkıştan fırlayan ambulansa patlamaktan kurtardım. Bu bugüne kadar İstanbulda sadece ambulanslarla ilgili yaşadığım onlarca sorundan sadece birisi. Bu çakalın yaptığının en önemli yanı sirensiz çıkmasıydı. Çoğu geçiş üstünlükleri sirenleseler de bazı davarlar ambulans boş olduğundan sirenlemeyip ona rağmen geçiş üstünlüğünü kullanmaya kalkıyorlar. Gerçi ondan bir gün evvel de Güneşliden 4.vites teme çıkarken sivil ford bana yeşil ona kırmızıda hayvan gibi döndü. Son anda yırttık.

Aslında demek istediğim şu;
    Genç arkadaşlara yıllardır derdimizi anlatamadık. Allah aşkına şu motorları her an her yerden hızlı tren çıkabilirmiş gibi kullanın ve allah aşkına sağ elinizin işaret ve onun yanında ki iki parmağı genellikle frenin üzerinde olsun. Motoru hayat kumarı aracı gibi kullanıp yakınlarınızın ciğerini yakmayın lütfen.
    Bir de; Yaşı büyük abiler gerek bu kontrolsüz kullanım veya özellikle kasksız kullanım nedeni ile sizi durdurup azarladığında onlara kızmak yerine bi dinleyin ne diyor bu adam diye.
    Çok üzgünüm. Çocuklara tekrar Allahtan rahmet dilerim.
    RebelYell, RAMİREZ ve nokiaxxx bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    kuba cg-100
    Allah rahmet eylesin kazanin nasıl olduğu pek aydinlatilmamıs gibi ambulans soförü elini kolunu sallayarak gezmiyordur umarim bu arada guncel tutulsunki ibret alinsin

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Demin mahalle arasindan arkada artcimla spordan donuyordum. Saglam yokus asagi bir yol , caddeye birlesiyor. Ben motor freni + fren yaparak sakin sakin iniyorum. Arkadan bir patirti geldi ,rks150 motor , kafasında kask olmayan sigara olan bir ergen yardiriyor. Tam caddeye 30 metre kala bu beni sollarken caddeden de sokaga dogru arabanin biri girdi. Saga gecti hemen kurtardi. 150 metre otede motordan inmis , mal mal bana bakarak sigara ciciyor. Sanki benimle yarisip beni geçtiğini hissetti sanirim.
    sonra motora bindi sigarasi bitince caddede gazi acti yapistirip devam etti.

Neyse , ben sunu merak ediyorum , ben de ona uyup azicik gaz açsaydım , o 30 metre mesafede beni gecemeseydi de arabanin ununde kalsaydi ne olacakti?

Benim gozumde dogal seleksiyon.
    ama anasi babasi kardesi uzulurdu. Yazik gercekten. İnsan nasil bu kadar beyinsiz olabilir ben anlam veremiyorum...
    Sinan Er, Ertugyigit, hayabussa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Yazık,üzüldüm eşine.Sevdiklerine dostlarına.Yazık. YAPMAYIN NOLUR DERS ALIN

Eger ss motor kullanilmayacak birjac tane trafik varsa Turkiye ilk 5 e kesin girer..

Yollar sacma sapan otobandan cukur cikar kamyondan tas duser vs..

Araba kullanirken kendinden gecen cahil insan dolusu bir surucu kitlesi var..

En onemliside bir iki yillik tecrubeyle 100 hp uzeri makinayi kullanirim ben diyen kafalar var..

Ben artik bu makiba bana yetmiyor gazi actimmi gidicek diyen arkadaslarin neyin kafasini yasafiklarini anlamiyorum.

Acik konusalim bu usin buyuk bolumu havam olsun motorumla gazladigimda herkes bana baksin kompleksi.

Yetisme tarzi, hayat algisi bu..Allah akil fikir vermus ama aklin degil gosterisin etiketin pesinde kosma sevdasi..

İki tane aslan gibi tatisci yetismis ulkemizden Rozgatlioglu ve Sofuoglu ikiside efendi bilincli basarililar ve harika motor kullaniyorlar.

İkisine istanbulda kullan gez diye Ss versen alip binmeyecrk kadarda bilincliler..

Bilinc denilen,teknik denilen ve herseyden onemlisi 600 ve uzeri Ss makinalarin pistler icin uygun oldugunu helede Turkiye yollari ve trafigi icin hic ama hic uygun olmadigini anlamak icin kac kisi olecek..
    smiles bunu beğendi.

hayabussa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demin mahalle arasindan arkada artcimla spordan donuyordum. Saglam yokus asagi bir yol , caddeye birlesiyor. Ben motor freni + fren yaparak sakin sakin iniyorum. Arkadan bir patirti geldi ,rks150 motor , kafasında kask olmayan sigara olan bir ergen yardiriyor. Tam caddeye 30 metre kala bu beni sollarken caddeden de sokaga dogru arabanin biri girdi. Saga gecti hemen kurtardi. 150 metre otede motordan inmis , mal mal bana bakarak sigara ciciyor. Sanki benimle yarisip beni geçtiğini hissetti sanirim.

Neyse , ben sunu merak ediyorum , ben de ona uyup azicik gaz açsaydım , o 30 metre mesafede beni gecemeseydi de arabanin ununde kalsaydi ne olacakti?

ama anasi babasi kardesi uzulurdu. Yazik gercekten. İnsan nasil bu kadar beyinsiz olabilir ben anlam veremiyorum...

tamda ne olacaktı kelimesinde içimden bilinçsizce cevap verdim: doğal seleksiyon diye

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen çok var onlardan özelikle bana çok dadanıyorlar motorun şeklinden dolayı.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın sorarım fakat anllatıklarına bakılırsa Motosıkletı suclu buldugu ortada.

Ambulansta bır hata gorseydı yazdıklarına mutlaka eklerdı dıye tahmın edıyorum.

Eger hata ambulansta ıse elınden gelenı yapmasını ısteyecegım. Fakat gayet Durust bırı motosıkletı suclu buldugu ıcın yazdıklarında ambulansa ayrıntı vermemıs.
    Bu tür tipler, motorcuyu öldürenlerin yakınları/arkadaşları olurlar genelde. Genelde ölümden sonra çıkarlar hep aynı laflar ben motor kullanmıyorum, çok üzüldüm, suçlu motorcu!!!

Arkadaş acemi evet, hızlı evet ama onu öldüren bir ambulans ve sürücüsü var...

Herkes SS motorlar için yazmış ama o yoldan defalarca Cruiser motorumla geçtim max 100 yapmışımdır, hatun ben ve motor yüklü olduğundan dolayı. Bu yolda İstanbul ve diğer illerden çıkıp tatil yerlerine gitmek için basan insanlar var ve sizi hiç önemsemiyorlar. Sağ şeritte bile tırlar kamyonlar 120 ile sizi solluyorlar o seviye..

Sözün kısası ister SS, ister Chopper, ister enduro, isterse de cup kullanın, maalesef bu ülkede hayatınız pamuk ipliğine bağlı..

ABD de ölümlü kazaya karışın, suç sizde olsun adamı idamla yargılarlar. Biz de sokakta tabancayı çekip adam vursan, yatacağın en fazla 11 sene..
    serkanksk bunu beğendi.

victors43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha Yok
    Yüce Allah'tan rahmet ailesine sabır diliyorum Rabbim hepimizi korusun

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    NE konuşursak konuşalım hız ölümdür ve telafisi yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

ne denir ki üstad sen olayı özetledin.
    Ölmek için değil ölene kadar Sür..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Biz o gün aracımla izmire doğru arabamla gidiyorduk kaza mahallinden geçerken motor hala alevler içindeydi. Ben de hep ambulans sürücüsü hatalıdır diye düşünüyordum ama bir ihtimal daha var. Belki arkadaş makas atarken makastan çıkamadı. Sol şeritte giden ambulans ve sağ seritten giden herhangi bir araç arasından geçmeyi planladı ama tam aralarına girdiğinde boşluk kapandığı için öndeki araca arkadan çarpmak yerine mecburen ambulansa yandan çartptı.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)