Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İnazuma mı, Wolf mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün inazumayla kapıştım son hızımı bilmemde ara hızlanmada harcadı beni 2 kişi oluşuma verdim artık..
    motosikletiniz nedir hocam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berketan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Her iki motosiklet kullanıcılarıın facebook grubu var. Linklerini vereyim.Orada bolca tartışıldı, yazıldı çizildi her ikisine de bak kararını ver Ama benim tercihim SYM Wolf olurdu

İnazuma: https://www.facebook.com/groups/4554...89050/?fref=ts

SYM Wolf : https://www.facebook.com/groups/symw...rkiye/?fref=ts

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inazuma gt250 ve cbr250 denemiş biri olarak şunları söyleyebilirim. (wolf'ü deneme imkanım olmadı ama en çok merak ettiğim motorlardan)

öncelikle inazuma çok çok konforlu bi alet. daha önce denediğim 250lik modellere göre pek çok artısı var. onları da şöyle sıralayabiliriz.

+gidon turu genişliği. Evet gidon turu o kadar geniş ki neredeyse bir cb 125 e kadar döndürebiliyorsunuz. bu da şehir içi sıkışık trafikte ya da dar bir alana park edeceğinizde size çok büyük kolaylık sağlıyor.
    +göstergeleri muhteşem. göstergede hiç bir şeyi esirgememişler ve tasarım olarakta (bence) çok çok güzel.
    +virajlarda çok rahat. üzerindeki ırc lastiklere rağmen güzel bir viraj alma kabiliyeti var motorun
    +artçı selesi çok rahat. Evet bu konuda daha önce denemiş olduğum diğer rakiplerine 3-4 gömlek fark atıyor. tabii sürücünün oturuş pozüsyonun da rahatlığından bahsetmeme gerek yok herhalde
    +9000 devire kadar titreşim 0. 9000 devirde titreşim var derken yanlış yere çekmeyin. bu devrin üstüne çıktığınızda sadece sürücünün sağ ayak peginde çok ufak bi titreşim var.
    +düşük devirde torku çok güzel. 2 kişi 3000 devirde bile vites düşürme ihtiyacınız olmuyor
    +frenleri daha önce denediğim 250liklerden iyi tabiki ama ben biraz daha iyi olmasını beklerdim
    +servisi (ankara için) güzel ve garanti konusunda size bir sıkıntı çıkarmıyorlar.

eksi yönlerinden bahsedecek olursak
    -çok çok ağır bir motosiklet. o kadar ağır ki hani bu motorun model ismi ''otobüs'' olsa yeridir.
    -seveni vardır elbet ama bence bu motosiklete 2 egzos fazla. hem görünüş olarak motor sanki egzosdan ibaret gibi duruyor hem ağırlığın artmasına sebep oluyor. allah var ama sesi güzel
    -far tasarımı berbat (bence). siteye resim eklemeyi bilsem cb 125 e ile inazumanın önden görünüşünü koymak isterim. kafa grenajları ve far tasarımları neredeyse birbirinin aynısı! aydınlatma olarak fena değil ama 250cc için daha iyi bir aydınlatma beklerdim
    -arka çanta takılınca gidon hakimiyeti ciddi etkileniyor. böyle bir motosiklet üretip topcase işini nasıl hesaba katmadılar anlamıyorum. 35lt bir topcase bile 120km/h hıza çıkınca gidon hakimiyetini inanılmaz bozuyor.
    -arka çanta demiri montajı için grenajı delmek gerekiyor. naked bir motosiklette böyle bir detay çok can sıkıcı
    -bu arada maksimum hızı 130km/h artçılı olarak gördüm artçısız da maks 140. daha ötesi yok. muhtemelen 150-155 gördüm diyenler bayır aşağı efendim arkadan rüzgar alındığın da ki hızı söylüyorlar ki bunlar son hız denilebilecek türden değil. ona bakılırsa yokuş aşağı bende cb 125 e ile 140 gördüm ama asla son hızı 140 demiyorum!
    -radyatörde kimi inazumalarda bağlantı borusunda kaçak olabiliyor.

sonuç

bence 250cc için 0 alınacaksa 13000tl bu motosiklete vermek biraz anlamsız. eğer tecrübeniz yetiyorsa 2006 üstü 600lükler daha mantıklı geliyor bana. Bence 250cc bir motosiklet alınacaksa maks. 2.el 8500-9000tl yi aşmaması gerekiyor. tabii tercih meselesi sizler alırsınız kullanırsınız
    blueway2, solmyr, Redmoon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Altın elbiseli Adamın 250 cc karşılaştırması vardı farklı kullanıcılar 6 farklı modeli binip sonra yorumladılar... ktm duke 200, sym wolf, daelim, cbr, Ninja, inazuma ve hysung kullanıcılar içerisinde inazuma ile ilgili tek eleştiri sanırım serap isimli kullanıcıdan geldi o da arka frenin hissiz oluşundan şikayetçiydi gerisi komple inazuma için övgüler düzdü...inazuma kullanmadım ama 12000 verecek durumda olsam çekinmeden alırdım herhalde

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ikisi arasında kalmıştım wolf tercih ettim. Çünkü daha kaliteli. İnazumadan soğumamın sebebi şanzımandaki tıkırtı sesleri er6 ile aynı yakması üzerinde Suzuki yazmasına rağmen şaside china yazması Suzuki'nin çinde üretilen tek modeli olması yedek parçaları japon fiyata olması vs. Beni inazumadan vaz geçirdi ha birde tipi
    Wolf almamın sebebi parça ve işcilik kalitesi da yüksek olması bilmem kaç kat daha uzun ömürlü olan seramik silindirli olması çelik fren hortumu kullanılan başka 250cc motosiklet olmaması yedek parça Daha Ucuz daha kaliteli ve ulaşılabilir olması 100km 2,5lt yakması daha seri daha atik olması şimdiye kadar hiçbir sorun çıkaran bloktan yağ kaçıran göstergesine su giren içinden çatal kaşık sesi gelen wolf olmadığından. Vs.

Konfor ve ikinci el dışında hiçbir konuda inazuma wolfden daha üstün değildir. Ne gidişde ne duruşda ne virajda ne yakıtda ne servisde ne kalitede...

Burda benim amacım inazuma kötülemek değil lütfen kimse yanlış anlamasın.inazumada güzel motordur amma bi yere kadar. Karşısına wolf çıkana kadar.
    Ktm duke de frenler Çelik hortum .
    Psikopat motor istiyorsan ktm duke 200 .
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Inazuma sahibi oldum duygusal olarak satmaya karar verdim ...aynı anda cbfde vardı...başta beni en çok rahatsız eden şey 250 cc bir makinaya (altın kaplama bile olsa) plakasız 11 bin gayme bayılmak..bu his bir kere sizi başta çok rahatsız ediyor...parasının hakkını veriyor ama o paralara 250 cc sahibi olmayı bir kez daha düşünürdüm...şanzımandaki ses de ınazumacı arkadaşlarımda vardı onada huylandım diyebilirim..bir sorun var ama kimse bunu farketmek bilmek istemiyor..kronik mi..değil ama yemeğin içinde kıl gibi tiksindiriyor...bende yoktu arkadaşlarımda vardı bende korktum diyebilirim...ki sıfır aldım daha plakası demiri 1500 lira daha masraf isterdi...2.el temiz almak en mantıklısı...SYM de kötü makina değil sadece geldiği ülkeyle alakalı önyargılar var...bu husus da iki markayada güvenirim...ama İnazuma almayı tercih ederdim şahsen..10 bin liradan fazla para vermemek şartırla ikisinede evet diyim o zaman...

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sym'nin çapxstrok değerlerini bilen var mı? ben bulamadım.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletiniz nedir hocam?
    Yamaha YBR 250R
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

mertoztekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger
    https://www.youtube.com/watch?v=Fkrnax74lUw

tam senin ihtiyacının videosu, youtube'u açabiliyosan kesin izlemen lazım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    birde Inazuma 9000 altında makina yok...ama SYM gırla...7000-7500 e SYM alır keyfime bakarım...çok temiz Inazumalar 10 binden başlıyor...olaya ekonomik açıdan bakıyorum

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    5,040 TL = 2,54... LT ( 100 KM ' de ) Güncel wolf verileri.

http://www.facebook.com/groups/symwolfsb250turkiye/

Arkadaşlar verdiğiniz faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim. Yine kararsızım en iyisi kullanmadan olmayacak bu iş deneyip tam görmem lazım. Yine de çok teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    forumda inazuma alıp 5000 yapmadan satan arkadaşlar var konuyu gördüklerinde birde onların yorumlarına bak

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu iki firmanın başında bi rizeli olucaktı.
    Bidahaki yaz wolfazuma piyasayı kasıp kavururdu .

Motosikleti
    cf moto 400
    Sadece seramik silindir icin sym alinir 10 kat daha fazla omur ve daha fazla petrolu yaktigi icin ataklik ve dusuk tuketim sagliyor. Ysm wolf 250 tvs apacheden daha az yakiyor. Tvs sert kullanildigi zaman.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    Her 2 Motosikleti'de Kullanmayan Biri Olarak Sadece Google'den Fikir Sahibi Olarak Görüşümü Söyleyecem

1.Titreşim Denmiş Birisi Çift Silindir Diğeri Tek Silindir.. Adaletli Bi karşılaştırma Değil. Çift Silindirde Titreşim Daima Daha azdır..
    2.Görünüş Olarak Suzuki Hiç hoşuma gitmedi / AMA Wolf CiddenÇok hoş görünüşü var bide beyaz olanı yokmu....
    3.Bir 2 işçilik kalitesinden söz edilmiş bırakında Suzuki isminin biraz hakkını versin
    4.SUZUKİ çok güzel ismi var nasılda kulağa hoş geliyor çevrenizde herkes olumlu davranır ismi yüzünden
    5.SYM Bune bilader Sabri yandan M** gibi tepkiler alırsınız normal bizim millet kısa yazıları açmayı sever
    6. BEN Her 2 motoruda denememiş biri olarak SYM Wolf/Beyaz Diyorum Parça yakıt gerekse silindir özelliğinden dolayı görünüşüde inazumadan daha iyi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bana göre ikisi arasında kalite farkı falan yok. Ayrıca oturuş pozisyonları o kadar farklı ki tek başına bu bile birini diğerine tercih sebebi olabilir. Wolf çok sportif bir oturuşa sahip., Inazuma daha klasik ama çok daha rahat. Artçı ile binecek olanlar kesinlikle Inazuma'yı tercih etmeli. Sportif bir naked arayan, çoğunlukla artçısız binecek olanlar ise Wolf'u almalılar. Titreşim ne kadar rahatsız edici ona bakmak lazım tabi. Çekilemez bir titreşim varsa alınmaz.
    Redmoon bunu beğendi.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    yaklaşık 1 yıldır inazuma kullanan birisi olarak birkaç konuya açıklık getireyim.

ilk olarak topcase takıldığında dengenin azaldığından bahsedilmiş. motorun en uç noktasına bir ağırlık eklendiği için ağırlık merkezinin yeri değişiyor doğal olarak. artçı ile bindiğinizde de aynı sorunu yaşarsınız. çözümü de çok basit, amortisörü sertleştirmek. amortisör yumuşak ayardayken yaşanan muhteşem konforun sonucu artçılı sürüşte denge problemi olarak ortaya çıkıyor.

inazuma hakkaten ağır motor. 700-800 cc aletlerden daha ağır. bu yüzden tecrubesi olmayanı, motora kaba kuvvetle yön vermeye çalışanı çok zorlar. tabi uzun yolda yanınızdan 150 ile kamyon geçince bu ağırlığın keyfini yaşıyorsunuz. kamyonun türbülansı esip geçiyor, savrulma gibi birşey yok.

tıkırtı filan demiş, görmedim duymadım. inazuma facebook grubunda bahsedildiğine de rastlamadım, 150-200 kişi var orada.

tek kişi düz yolda, topcase ile 150 gördüm, kesiciye girdi. alet 130-140 arası hızlarda yolculuğa müsait. bu ülkenin yolları ve araç sürücüleri motor için daha yüksek hızları kaldırmaz, fazlası maceradır.

eve çamaşır makinesi almıyorsun özelliklerine göre değerlendiresin, motorsiklet alıyorsun. motor almak sevgili yapmak gibi bir olay. gönlün kime giderse en güzeli o. göreceksin, tanıyacaksın hangine gönlün kayarsa onu alacaksın. geri kalanı hikaye.
    ake ve kamsea bunu beğendiler.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    bende yaz sonu ikisinden birini düşünüyorum ama muhtemelen tamamen ekonomik sebeplerden ötürü sym wolf 250 alacağım gibi duruyor. ha ben 9000 bine temiz inazuma veririm diyen varsa düşünebilirim

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Ne yazık ki kimse yoğurdum ekşi demiyor.O model hakkında hiç bir bilgisi olmadığı halde,kulaktan dolma.Sağda solda duyduklarıyla,kullanıcıları ve almak isteyenleri.Yönlendiren kişiler var aramızda..
    Kullandığım motosikleti,almayı düşünen biri.Benden o model hakkında bilgi almak istiyorsa,iyi ve kötü yönlerini anlatmak zorundayım.Herkesin kendine göre bir geliri ve bütçesi var.Herkes öyle ya bu motoru sevmedim sat gitsin,yenisini alırız diyemiyor..Altımdaki motorun fabrikası babamın değil,bende herkes gibi parayla satın alıyorum.Öpücükle vermiyorlar,almaya niyetlenen arkadaşlara yardımcı olalım.Nedense kimse motosikletine toz kondurmuyor,varsa bir kusuru paylaşın.Paylaşın ki,motor hakkında fikri olmayan arkadaşlara yardımcı olalım.Yol gösterelim,yanlış yönlendirmeyelim..

Herkes illaki gönlünün kaydığı motoru alır ama sonrada motor ona kaymasın.Altımdaki motosikletin iyi veya kötü,her yönünü rahat rahat anlatırım.Marka fanatikliğini aşıp,holiganlık yapanda var.Laf ettiğinde dövecekler nerdeyse..Kulakdan dolma bilgilerle kimseyi yönlendirmeyelim,gerçek kullanıcılar yorumlarını esirgemesinler..Onlarda marka holiganlığı yapmasın,neyse o iyiyse iyi,kötüyse kötü..Saygılar..
    ArdaT. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)