Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 200 ns bekleyen arkadaşlar !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj her ne kadar büyük bir firma olsada Kuralkan eşşek değildir. Aralarında yüksek tazminatlı anlaşmalar vardır. Bajaj 2 sene sonra haybi bana eyvallah diyemez. Eğer derse Kuralkan'a yüklü bir meblağ öder. Dist. verdiğin ülkeye öyle pat diye dalamazsın yada kuralkan anlaşma şartlarına uymaz veya firmanın namını kötü etkileyen adımlar atar ki bunların hepsinin mahkeme kanalı ile tesbiti şarttır ancak bajaj o zaman kendi gelir yada dist. değiştirir.
    İşin orası var bide dimi Ama bu kuralkan anlattıkları gibiyse tez zamanda bu işi daha fazla zarara girmeden sonlandırmaları gerekir.Yoksa Bajajın adının çinlilerden daha beter çıkması an meselesi gibi gözüküyor.İnşallah öyle olmaz.Artık birileri kullanıcıları da düşünsün.Fiyatta yaptın yapacağını bari bundan sonra adamakıllı hizmet sun.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuralkandan cakmak bile almam. keşke yeni kasa tvs alsaydınız. parası fazla gelmesin 3 haftada aldıgım paraya sattım

Drift i uygun aldım. Muhtemelen aldığım fiyattan kar ederek satarım. Zaten ikinci el fiyatına aldım :D

Bu arada motosikletler kargoya verilmiş. Eft yi biraz geç yapınca yuklemesini dün akşam yaptılar haliyle. Darısı olmayanin başına.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3283046

Diger konuda izlenimlerimi paylastim.yardimci olur umarim

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift i uygun aldım. Muhtemelen aldığım fiyattan kar ederek satarım. Zaten ikinci el fiyatına aldım :D

Bu arada motosikletler kargoya verilmiş. Eft yi biraz geç yapınca yuklemesini dün akşam yaptılar haliyle. Darısı olmayanin başına.
    oh oh
    fotoları bekleriz
    depoyu da hemen fulleme haa
    16 litre depo baya bir ağırlaştırır
    hem yakıtı ölçmen zorlaşır

10 liralık alıyorum yetiyor

işin zor kısmı rodaj başlıyor
    gaza basmak istiyorsun basamıyorsun
    sabır gerekli

Motosikleti
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3283046

Diger konuda izlenimlerimi paylastim.yardimci olur umarim
    Fiyatı 7350 sabitledilerse ne mutlu size. Ben çok ısrar ettim: Alın şu 7371 tl yi de fiyat sabit kalsın, mayısta teslim edin diye ama olmaaaaaaaaazzz !!!!! dediler. Adamlar satış yapmak istemiyor belli ki. Neyse benim param kısmetleri değilmiş

Neyse 4750 TL cebe kalmış

oh oh
    fotoları bekleriz
    depoyu da hemen fulleme haa
    16 litre depo baya bir ağırlaştırır
    hem yakıtı ölçmen zorlaşır

10 liralık alıyorum yetiyor

işin zor kısmı rodaj başlıyor
    gaza basmak istiyorsun basamıyorsun
    sabır gerekli
    Tahmini yarın elimde olur motorlar. Resimlerini ilk izlenimlerimi paylaşırım. Hem de 2006 ybr karşılaştırması yaparak.

Rodaj sıkıntı değil. Motosikletleri genelde sıfır alırım bilirsin. Çok yaptım, doğru yaparım, kitapçığa uyarım
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    bedavaya almışsınız drıftı canını alın gozunun arkada kalmaz yıne bızım paralar cıne nasıp oluyor bajaj avcunu yalamaya devam etsın agalar.

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bedavaya almışsınız drıftı canını alın gozunun arkada kalmaz yıne bızım paralar cıne nasıp oluyor bajaj avcunu yalamaya devam etsın agalar.

Ağa, kendiler bilir. Müşteri olan benim satıcının gönlünü yapmaya çalışan yine ben.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    makineyi ben görmedim, netten gördügüm kadar hoşuma gitti ne yapar eder bunu alırım dediydim,
    ama izledikleri politikayı hiç sevmedim herkezde bundan şikayetçi,
    ilk partiye gerekirse zararına sat baktın müşteri memnun o zaman istediğin fiyatı uygula,
    pazara ilk defa giriyorsun türkiye olarak müşteri şimdiden size sempatisini kaybetti,
    bu mesajları eminim yetkililer okuyordur, birçok kullanıcıda forumları takip ediyor
    kendileri bilir milletin parası o kadar çok değil heleki özellikle o paraya motor alma
    araba al diyen bir ülkede yaşıyorsanız bunları da düşünün önce sayğıyı hakkedin sonra
    kar kendi gelir dişe düşünüyorum,

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makineyi ben görmedim, netten gördügüm kadar hoşuma gitti ne yapar eder bunu alırım dediydim,
    ama izledikleri politikayı hiç sevmedim herkezde bundan şikayetçi,
    ilk partiye gerekirse zararına sat baktın müşteri memnun o zaman istediğin fiyatı uygula,
    pazara ilk defa giriyorsun türkiye olarak müşteri şimdiden size sempatisini kaybetti,
    bu mesajları eminim yetkililer okuyordur, birçok kullanıcıda forumları takip ediyor
    kendileri bilir milletin parası o kadar çok değil heleki özellikle o paraya motor alma
    araba al diyen bir ülkede yaşıyorsanız bunları da düşünün önce sayğıyı hakkedin sonra
    kar kendi gelir dişe düşünüyorum,

+1 .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Motorlar ikindin elime geçti. Kask kilit alarm hediye göndermişler sağolsunlar. İzlenimlerimi resimsiz yapmak istemiyorum. Tabletten de resim atamam. Ama parasının hakkını veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

İlk izlenimlerim ve ufak yollu karşılaştırmam için yeni bir konu açma gereği duymadım. Umarım ara sayfalarda kaybolup gitmez

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Bu arada kargoda sağ olsunlar nazar boncuğunu kondurmuşlar

[IMG][/IMG]

Drifti tutup da Cbr 250 ile Vstrom ile karşılaştırmayacağım:

Drift i 2013 model Ybr ile kıyaslatacak olursak:

Ybr ye göre eksileri:

Drift in arka amortisör leri daha sert (kullandıkça yumşar - havasını al yumuşar demeyin ybr ye göre sert)

Lastikler berbat. 5 km yolda bir kere benzincide arkası kaydı bir kere de sağa düşük hızda keskin virajda

Artçının oturacağı yer ince

Direksiyon kilidi sağda aşağıda, kablolar la iç içe. Çok kötü bir durum

Malzeme kalitesi ve işçilik 1 hatta 2 gömlek aşağıda

Ybr bariz daha rahat

Farları yetersiz

Frenler yetersiz geldi. Arkayı sıktım ama hala zayıf, ön disk alışır mı ben mi ona alışırım bilemem.

Artıları:

Ucuz. Ybr nin 5/3 fiyatının da altına geldi.

Koltuk kilitle açılıyor ( Ybr 2006 kasası vidalıydı yeni kasasını dikkat etmemişim.)

kask kilit yeri var.

Vites göstergesi var ( ne işe yarayacaksa)

Titreşim ybr deki gibi

13 hp kendini hissettiriyor.

Ybr gibi sessiz ( ilk sürüşüm de Vstromdan yeni indiğim için elektrikli motor gibi geldi.)

Kalıplı duruyor, özellikle bacaklar depoyu çoook iyi kavrıyor.

4 lü flaşör var.

Farları kapatılabiliyor. (bence artı)

İlçe de mondinin bayisi yok. Eee tek bende var yani.

Yakıt konusuna 5 km lik sürüşte girme imkanım olmadı, rodaj da ölçüm sağlıklı olmaz. 5 bin devir de 61 - 62 km/h gibi bir hız yaptı. 8 bin devir de 100 km/h yapar ki bu da 125cc (135cc) için fena sayılmaz.

SONUÇ OLARAK:

Ne için alınır:

* yeni başlayana

* (benim gibi) ikinci motor olarak elimin altında olsun diyen adama

* Bütçem çançin çon a yetiyor ne alim diyene

* Kısa vadeli kullanacağım ilerde değiştiririm diyene ASPİRİN gibi.

Kim almasın:

* Abi param var ybr mi cbf mi Apaçi mi (özellkle yeni kasa) yoksa Drift mi alayım. (paran varsa apaçi al)

* Motoru alacağım yılllaaaarrrca bineceğim diyen adam almasın

* cc küçültmek istiyorum yeter artık vstrom ocağıma incir ağacı diktin diyen adam uzak dur. 650cc den sonra elektrikli skuter gibi, sakın. En az 250 cc ( BAJAJ BAJAJ yalan ettin PULSAR rüyamı )

Sorusu olan ?
    turkish39 ve linkinpark20 bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Şuna bir açıklık getirelim.Bajaj ve distribütöre sallama eğilimi gördüm motoru alıcak değilim ve kişileride bireysel tanımam ama kimse sabit bir fiyat vermedi 6999 fiyatı tamamen sahibinden ve tanıtım günü yaratılan ortalama rakamdı kesin rakam değildi.Fuara kadar net fiyat ve satış tarihide belli değildi fuarda konuştum sahibindende kafalarına göre koymuşlar biz onlara fiyat vermedik diyor adam sadece 7 bin düşünüyoruz dedik dedi.Adamlar mayıs ve 7300 lira dediler diye paragöz veya sahtekar mı oluyor.İsteyen marka istediği fiyata malını satar kimsenin onlara öyle surat yapma veya arkasından laf atma hakkı yok.Paranız varsa alırsınız yoksa olduğu kadar birşey alırsınız.Motorları övüp istenmeyen fiyat ortaya çıkınca bok atma eğilimi de çok moda oldu hepimiz koskoca adamlarız burda çocukluk yapmanın alemi yok.Daha motor ortada yokken firma zam yapar,tutmaz bilmemne gibi şeyler ortaya atılıyor ayıp yahu.

*Bu arada ben almıcam,müşteri kaybettiler diyenler fuarda o motoru gördüyseniz o motor şuan ki fiyatıyla satış görürse her türlüde satar ve satıcak.Sebebini sorarsanız bu tip satmaz diyen potansiyelin dediği bütün motorlar sattı :D

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Verdigin tepki icin tebrikler drift saglam sorunsuz motordur emin ol zorlamazsan yakitina inanamazsin ben 250 den sonna farkettim onu

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Mesajların hepsini okumadım ama galiba mantık şu;Pulsar 200 alacaktım hem fiyatı hemde piyasaya gelme tarihi planlarıma uymadı o yüzden bende mondial drift aldım.Bu şeye benzemiş ben honda cb500f almak için para ayırdım.Baktım pahalı yeni modelde geç geliyor..e napalım hem ucuz paramız cebimizde kalır hemde sorunsuz bari ybr alalım hem ucuz hemde hesaplı..yanlış anlaşılmasın pulsar bekleyen adam zaten drift almaz bence ;)
    mir bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajların hepsini okumadım ama galiba mantık şu;Pulsar 200 alacaktım hem fiyatı hemde piyasaya gelme tarihi planlarıma uymadı o yüzden bende mondial drift aldım.Bu şeye benzemiş ben honda cb500f almak için para ayırdım.Baktım pahalı yeni modelde geç geliyor..e napalım hem ucuz paramız cebimizde kalır hemde sorunsuz bari ybr alalım hem ucuz hemde hesaplı..yanlış anlaşılmasın pulsar bekleyen adam zaten drift almaz bence ;)
    niye almasın hocam ? sen drift kullanmadın heralde ben 3 ay kullandım hergün, çok grenaj kalitesi olmasada sorunsuz gücünü veren makinedir, kusura bakma pulsar 7000 8000 lira fiyatlara gelicek belliki bu fiyatlarda motor sana ne sunacak ? 140 km hız mı ? maksimim o basa bas da gitmeyeceğine göre ortalama 120 ile gideceksin zaten driftte 2500 gibi civarlara alırsın üç katı paran cebinde kalır emin ol pulsardan aldığının 4/3 ünü rahat alırsın şimdi bu hesabımda yanlış olan bişey var mı? bence arkadaş mantıklı hareket etmiş.

Motosikleti
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye almasın hocam ? sen drift kullanmadın heralde ben 3 ay kullandım hergün, çok grenaj kalitesi olmasada sorunsuz gücünü veren makinedir, kusura bakma pulsar 7000 8000 lira fiyatlara gelicek belliki bu fiyatlarda motor sana ne sunacak ? 140 km hız mı ? maksimim o basa bas da gitmeyeceğine göre ortalama 120 ile gideceksin zaten driftte 2500 gibi civarlara alırsın üç katı paran cebinde kalır emin ol pulsardan aldığının 4/3 ünü rahat alırsın şimdi bu hesabımda yanlış olan bişey var mı? bence arkadaş mantıklı hareket etmiş.
    Ne bileyim abi ben 200lük pulsarın görünüşüne göre alırım o 7-8 lira parayı görünüşü grenajın kalitesi,tekerleri vs için veririm.Hızı yada motor gücü için vermem.250-300 cc altı bu segmentlerde hız mevzusu bana saçma geliyor?750 liraya cuplar var piyasada heryeri oynanmış onlar pulsarla drifti bile geçer..eğer güç arıyorsan..ne bileyim yani pulsar bakan adam gidipte drift almaz düşüncesindeyim.Pulsar alan adam tipe,grenaja,tekerine,göstergesine bakar..3-4 çıta standartını düşürüp drifte yönelmez gibime geliyor..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu hesabınızda hemen hemen herşey yanlış.Fuarda gözle gören bir insan bu motorları canlı yan-yana mukayese bile etmez.Malzeme kalitesi,beygir güçleri,yapısı,tasarımları daha bir çok şeyin birbirleriyle alakası yok.Sadece ikisininde 2 tekerleği ve selesi var benzer olarak.Motosiklete ihtiyacı olan adam temel ihtiyaç olarak görür ve bütçesi ne ise onu alır.Eğer değilse sizin dediğiniz ve anlattığınız şeyler geçerli değil malesef.Pulsarı videolarda ktm duke ,honda cb gibi serilerle karşılaştırıyorlar öyle söyleyeyim size yani düşük cc ve ihtiyaç için üretilen çin motorları kıstas olamıyor.

Motosikleti
    Konunun başlığında mantık hatası var evet.Pulsar alan arkadaş değilde Mondial Drift alan arkadaş olsa daha iyi olurdu?Kafasına pulsar almayı koyan adam yada pulsar almaya niyetlenen adam gidipte drift almaz kesinlikle

Motosikleti
    Konunun başlığında mantık hatası var evet.Pulsar alan arkadaş değilde Mondial Drift alan arkadaş olsa daha iyi olurdu?Kafasına pulsar almayı koyan adam yada pulsar almaya niyetlenen adam gidipte drift almaz kesinlikle
    Dostum bundan önceki mesajında da yazmışsın aynı şeyi: pulsar almaya niyetlenen adam drift almaz diye.

İyi bak nasıl oluyor da alıyor. Aldık işte. Yok hala ısrar ediyorsan beni yalancılıkla itham ediyorsun demek ki buda hoş değil.

Az bi araştır bajaj hakkında özellikle pulsar hakkında hep olumlu şeyler yazdım çizdim. Alınır hatta 7000 bine alırım dedim. 6999TL fiyat olarak kimse kafasından sallamadı, fuarın ilk günü www.bajaj.com.tr sayfası aktif oldu fiyatı orda yazdılar: 6999 TL olarak. öğleden sonra fiyatı 7371 TL yazdılar. Bakın sonra olanları yazıyorum:

Burdaki Antalya da ki lansmana gider servis abimizi aradım. 7371 oldu dedi ki fiyat belli olmadan önce 6900 TL ye hallederiz demişti. Tamam dedim abi hesap numarana 7371 TL eft yapıyorum bana ayır bitana. Ne zaman geleceği belli değil Nisan gibi gelebilir dedi, parayı kabul etmedi. Adamın hesap numarasını Vstrom a Lastik siparişi verirken aldığım için biliyorum. Bayi Siparişimi kabul etmediği için Bajajın http://www.bajaj.com.tr/iletisim- adresinden bilgileri kısmından 0800 261 33 43 numarasını aradım yaklaşık 1 saat açan olmadı. Sonra 0216 581 21 21 numarasını aradım. Durumu anlattım, sipariş vermek istediğimi söyledim. Sizi şuanda fuarda olan arkadaşa aktarmam gerek burda yetkili kimse yok dediler. Bir cep numarası verdiler ve falanca ile görüş dediler. Aradım yok ben Urfa tarafına bakmıyorum filanca arkadaş bakıyor dedi numarasını verdi aradım açmadı. Yaklaşık 3 saat sonra dönüş yaptı ön siparişi alalım ama motorlar mayıs ortası gelecek fiyat dolara endeksli olduğu için değişir. Tahmini 7900 civarı olur dedi.

Anlayacağınız iyice midem bulandı. Zaten pulsar ı da alsam en fazla 2 sene kullanacaktım. Durumu anlattığım EKONOMİ arkadaşım madem öyle Mondial alalım Driftte adamlar kampanya yapmış son 3 motor kaçırma, bayi arkadaş 2013 kendine geliş fiyatına verecek dedi. fiyatı duyunca dedim zaten 1 sene kullanır kar eder satarım.

Durumu buradaki samimi bir arkadaşıma aktardım. O da Pulsar bekleyenlerden. Fiyatı duyunca kargosu benden bana da sipariş verelim dedi. Pazartesi eft yi yaptık, salı 15:00 gibi motorlar geldi.

Uway arkadaşım umarım sırf senin için yazdığım an be an gelişmeleri dikkate alırsın. Bir birimizi kırmayalım lütfen.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    amortisorler havali deniyor sertlik ayari yapılabiliyor
    bisiklet pompasiyla bile hava basılıyor deniyor

3.000 km deki amortisoru yumuşamış açılmış ybr ile kiyasin yanlış sonuclar verebilir
    acilinca artciyka yumusat arka amortisoru (helezonu)

olmadı 1 cift ybr arka amortisoru ile değiştir
    50 60 tl bise

on fara cakma zenon takabilirsin drift forumunda tavsiye ediyordu biri sorunsuz 1 senedir kullanıyorum vs.
    www.ebay.com/itm/321248650749?_trksid=p2055120.m1438.l2649&ssPageNa me=STRK%3AMEBIDX%3AIT

depoyu 2 kat kartonla saglamca sarmamis
    sonra da olan olmuş
    demir kafeste yollayacak saniyordum ben de
    depoyu sarsa demek ki kargoyla da gidermis

alınca zabit tutturup yeni depo isteyebilirdin

beyaz boyayla ufak rötuş sonra da pasta cila cillop gibi olur yamulma olmasin da
    veya sticker
    veya carbon kaplama

bu arada elemanlar toplanmış motora bakmaya gelmisler herhalde

Motosikleti
    Toplanmazlar mı kargo arabasından iki tane motosiklet indiriliyor, Vstrom a kardeş geldi dedim.

Nazar boncuğu olsun kardeşim canımız sağ olsun. Kargo ücreti ödemedik ya çıkacağı varmış. Çok hafif ezilme var. Boya kalkmış. dediğin gibi ufak bir rötuş veya sticker işi halleder.

Unutmadan yazının başlığı ve içerik tam uyumlu. Bu bir yeni motor aldım yazısı değil, yinede hayırlayan hayırlamayan, bakıp geçen tüm arkadaşlardan Allah(cc) razı olsun. Tekerlerine taş değmesin

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    2007 den beri bu motoru takip eden biri olarak ben de almıyorum bu motoru.Fuarda da 1 saatimi harcadım yetkililerle.Cevaplar hep kaçamak ve mantıksız.6999 TL fiyatı sahibinden.coma kafasına göre koymuşlar deniyor,peki bajaj.com.tr resmi sitesinedemi kafasına göre koymuşlar 6999tl fiyat.Neyin kafasını yaşıyorlar ya da taşbeyazmı geçiyorlar veya ortak çok olduğundan kimin ne yaptığı belli değil.Benim tek öğrenmek istediğim diğer iki modelle pulsarın fiyat farklarıydı.Aldığım cevaplardan çıkardığım tek sonuç pulsarın tipinin iyi olmasından dolayı doğan fiyat farkı.Yoksa ne vergi sistemi ne gümrük ne de başka bişey o uçurumu açıklamalarına yetmedi...
    rebel_punto bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)