Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

OGS den cezalı geçtim ---yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar daha önce başına gelen oldu mu ? ne yapmam lazım, yardımcı olursanız sevinirim
    Bazı arkadaşların uygulayıp da sorun çıkmadıgı yönünde bilgi verdikleri gibi, geçen gün bende birinici köprüden motorumla
    arabamda kullandıgım OGS ile problemsiz bir şekilde geçtim, her şey gayet normaldi hatta çok sevindim, iyi bundan sonra
    karşıya geçerken sıkıntı yaşamayacağım diye
    ama bugün yine aynı şekilde geçmek istedigimde, tam da göremedim aslında ama sol taraftaki alette cezalı 33.500 YTL
    gibi bir şeyler gördüm
    Öncelikle böyle bir şey başına gelen oldu mu ? ceza çıkıp çıkmadıgını nasıl öğrenirim ? diyelimki ceza çıktı, bu ne kadar
    problem olur ? ödemeyi nereye nasıl yapmalıyım ?
    aslında beni sinir eden daha çok niye böyle bir şey oldugu, bir gün önce bir problem çıkmamıştı................

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    guclu_karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SL 150

+1

Bende geçtim hemde pikniğe giderken aldığım bilgilere göre muayene sırasında 33 ytl ödemek zorunda kalacağız.

tahamesut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Grand Dink 150
    doğru monitöre baktığına eminmisiniz? ben şaşırmıştım bir seferinde farklı monitöre bakmıştım
    Bayrakları Bayrak yapan üzerindeki [COLOR="Red"]KANDIR[/COLOR], Toprak; uğrunda ölen varsa [COLOR="Red"]VATANDIR[/COLOR]...
    [b]Allah hepimizi 4 tekerlekli canavarlardan korusun...[/b] [COLOR="Red"][B]A Rh+[/B][/COLOR]

hadi yaa...!!! peki faiz falan işletiyorlar mı acaba ? 33 YTL olmasın 330 YTL sonra, daha muayeneye bir yıl var........

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metehan devamlı geçiyo ona sormak lazım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Şimdiii "oh olsun" desem, bir sürü polemik olur

o zaman geçmiş olsun diyim bari.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

miktar olmasada dogru monitöre baktığıma eminim.....zaten soldaki gişeydi, yanında KGS gişesi vardı, bir yan gişeyi görmem zor, üstelik o sırada her iki yanımdan da geçen arac da yoktu, anlayacagın cezayı direk bana çaktılar o sırada

guclu_karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SL 150
    bende merak ediyorum aslında birde muayenede karşıma 330 ytl olupda çıkarsa orda kalbime iner yani kabahat bir değilki bini aştı yanii gerçekten bu konuda net olarak deneyim sahibi arkadaş varmı ? Beniki kulaktan dolma

ledo, polemik olmazda niye oh olsun ? pek anlamadım, motorla da geçerken aynı parayı ödemiyormuyuz zaten, kaçak geçmiyorum dikkatini çekerim, normal OGS aletimle geçmeye çalıştım, yani parasını ödeyerek........
    neyse ben o zaman mete_han ın yorumunu bekleyeyim en azından

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    ledo, polemik olmazda niye oh olsun ? pek anlamadım, motorla da geçerken aynı parayı ödemiyormuyuz zaten, kaçak geçmiyorum dikkatini çekerim, normal OGS aletimle geçmeye çalıştım, yani parasını ödeyerek........
    neyse ben o zaman mete_han ın yorumunu bekleyeyim en azından
    Yok kaçak geçtin diye söylemedim.

Ama biliyorsun ki arabaya ait OGS ile geçmek, daha doğrusu motorlar için OGS ile geçmek diye birşey yok.

Bir bankaya gittiğin zaman 5 dakkada KGS veriyorlar. Üstelik de 30 kuruş daha ucuza geçiyorsun. Bunu almaya uğraşmadığın için...

Aslında tamamen şaka idi, ama anlaşılmaması normal. Ben atlamışım.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

aliberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750S
    Tam saatinden emin değilim ama ya 24 ya 48 saat içinde karayollarına gidip cezalı geçtim dersen 33 ytl yerine 3 ytl yani cezasız ödeme yapıyorsun. Benim iki kere başıma geldi ikisinde de gidip ödedim ama daha muaneye gitmediğim için ne oldu bilmiyorum . Bende sonunda KGS aldım rahatladım
    06 AB 3263
    0 Rh+
    Bugün kaç motorcuya selam verdin?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    O köprünün yapımı sırasında,anadolu yakasındaki ayağında piknik yapar okulumuz için resimler yapardım.Açılışında Cumhuriyetin 50.yılı idi ve ayaklarının içindeki asansörlerle yukarıya çabucak çıkar büyük bir heyecan ve gururla köprüden yaya gidip gelir mutlu olurduk.Açılışta Cumhuriyetin 50. yılı şiirini topluca okumuştuk.dedelerim babam ve ben istanbulluyuz .yılda 2-3 kere istanbula gelirim,maalesef artık dedelerimin ve babamın vergileri ile yapılan o yılların gurur abidesi köprümüzden çocuklarımıda yanıma alıp gecemiyeceğim!!!Yaşasın Globalizm Yaşasın Tüccar devlet anlayışı!!!!!!

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "ihtiyar" bide bu dediğin yetmiyomuş gibi motorada aynı parayı alıyolar hadi ondan da geçtim
    bu devlet kendi vatandaşından aldığı parayı kazanç olarak görmeye devam ettiği sürece hep kaybedeceğiz
    basit örnek
    köprüdeki gişeler yüzünden tıkanan trafik yüzünden araçların kısa kısa ilerleyişleri dur kalkları hem araçların amortismanlarına hemde köprüye zararlı bu aşınmaları gidermek için gerek otomotiv sektöründe gerek yüksek mühendislik gerektiren olaylarda yurtdışına başvuruyo devlet yani ithal ediyo bu durumda dışardan atıyorum yılda 2 kere yapacağın ithalatı yılda 5 kere yapıyosun amortisman için dışarıya çalışıyoruz yani
    johnny_rook sanada geçmiş olsun bunun için sanırım bağlı olduğun trafik şubesine gidip yatırıyosun cezayı arkadan fotoğraf çektikleri için plakaya ceza yazıyolar adrese geliyo sanırım ceza gidip yatırıyosun netten trafiğin sayfasına girebilirsin öğrenmek için en azından bi telefon numarası vardır orda arayıp sorman için
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Şimdi ,arkadaşlar ne yapalım kanunlar böyle diyenler çıkabilir,ancak Hukuk temeli üzerine oturmuş devletler medenidir.kanunlar-yönetmelikler bir şekilde çıkartılırlar fakat hukuka ve vicdana hitap etmeyebilirler.çoook dertlendim yine çoook.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biri hukuk devletimi dedi ... o köprü kendini finanse ettiğinde bedava olacak diye söz verilmişti sayın obdussman tarafından demekki hala amorti etmedi köprü kendini
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    biri hukuk devletimi dedi ... o köprü kendini finanse ettiğinde bedava olacak diye söz verilmişti sayın obdussman tarafından demekki hala amorti etmedi köprü kendini
    İşte böyle ;siyasilerin verdiği sözlerin DENETLEYİCİSİ olup bunun hesabını (HUKUK ÇERÇEVESİNDE)sorabilirsek önümüz açıktır .Fransa hükümeti bir kanun çıkardı millet ayağa kalktı ve hükümet geri adım atmak zorunda kalıyor.Devletler güçlüdür kanunlar çıkarabilirler ancak halkıda ondan daha güçlü olmalıdırki devletini büyütüp yüceltebilsin!!!

ledo ben aslında şaka yaptıgını anlamıştım boşver takılma, inan KGS almak içinde uğraştım
    ama şu bir gerçek, devlet yasalara uymak için uğraşan vatandaşları üçkağıtçılardan daha çok uğraştırıyor,
    gittim bir vakıfbank şubesine, KGS istiyorum dedim, cevap nüfus cüzdan örneği + ikametgah belgesi + gelir beldgesi, kardeşim altı üstü köprüden geçecegim,
    iş başvurusu yapmıyorum, bu ne yaaaaa......
    yasalara saygı diyoruz ama nereye kadar, bu belgeleri toplamak neredeyse çalışan bir insanın yarım yada tüm günün alıyor, sebep köprüden geçmek,
    bu kadar mı zor olmalı her şey bu ülkede, kapat plakayı geç, ne arayan var ne soran, ceza her zaman yasalara, kurallara uyamaya çalışan vatandaşlara çıkıyor,
    ben almışım OGS mi, ister arabamda kullanırım ister motorumda, arada ne fark var? ama ne olmalı bir 50 YTL daha verip motor için ayrı OGS mi almalıyım?
    amaç sadece para mı toplamak, hizmet mi etmek ?
    sonuç itibari ile bu sıkıntı devam ediyor ve ortada bir çözüm yok....
    zaten ogsem var ama ayrıyeten bir de gidip KGS yada tekrardan ogs mi almam gerekiyor

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    ledo ben aslında şaka yaptıgını anlamıştım boşver takılma, inan KGS almak içinde uğraştım
    ama şu bir gerçek, devlet yasalara uymak için uğraşan vatandaşları üçkağıtçılardan daha çok uğraştırıyor,
    gittim bir vakıfbank şubesine, KGS istiyorum dedim, cevap nüfus cüzdan örneği + ikametgah belgesi + gelir beldgesi, kardeşim altı üstü köprüden geçecegim,
    iş başvurusu yapmıyorum, bu ne yaaaaa......
    yasalara saygı diyoruz ama nereye kadar, bu belgeleri toplamak neredeyse çalışan bir insanın yarım yada tüm günün alıyor, sebep köprüden geçmek,
    bu kadar mı zor olmalı her şey bu ülkede, kapat plakayı geç, ne arayan var ne soran, ceza her zaman yasalara, kurallara uyamaya çalışan vatandaşlara çıkıyor,
    ben almışım OGS mi, ister arabamda kullanırım ister motorumda, arada ne fark var? ama ne olmalı bir 50 YTL daha verip motor için ayrı OGS mi almalıyım?
    amaç sadece para mı toplamak, hizmet mi etmek ?
    sonuç itibari ile bu sıkıntı devam ediyor ve ortada bir çözüm yok....
    zaten ogsem var ama ayrıyeten bir de gidip KGS yada tekrardan ogs mi almam gerekiyor
    İŞTE parayla rezil olmak buna denir.Ne yazıkki Devletin amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

ihtiyar aynen öyle, benim de sinirlendigim bu, haksız bir uygulama var ortada, ama uymayıp da kılıf uyduruna bir şey yok, kurallara uymaya çalışana daha da fazla eziyet.....gidip KGS alacagım mecburen

aliberkay, ödemeyi tam olarak nereye yaptın, adres olarak yazabilirmisin, en azından gidip cezamızı ödeyelim de sonradan daha fazla problem çıkmasın.....

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    muhtemelen ogs cihazını geçerken okutma problemi olduğu için motorlara vermiyorlar diye düşünüyorum ???? dorumudur acep yoksa..????
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler