Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Hakkımda şikayet varmış. Sizinde varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bence şikayetçi komşularla tek tek görüşün muayene belgenizi gösterin egzos kontrolüde yapıldı zaten orjinal egzosu deyin ve motoru o rampadan çalıştırmadan çıkartamayacağınızı belirtin

yok yine anlaşamazsanız o zaman ver yanı ver aragazı
    cbr1907 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Aslinda sen ne kadar hakli olsanda esas mesele sorunu cozmek olmali...
    Belki de bu zamana kadar ses cikarmamalarinin sebebi komsuluk hatrinadir
    Belki kolay takilip sokulebilen bir susturucu isini fazlasiyla gorur diye dusunuyorum

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Benden de sana farklı bir fikir.

Onlara de ki.

Kabul motorumu kapalı garaja koymayacağım.

Fakat sizlerde birleşip bana motosikletimi koyabileceğim site içersinde başka bir alana kapalı garaj yapacaksınız de.

Eğer kabul ediyorlarsa yaptırsınlar oraya koy motorunu ama yok kabul etmiyoruz derlerse o zaman kusura bakmayın ben bu motoru buraya aslanlar gibi koyarım de.

Laf edemezler büyük ihtimal sonuç olarak sende oraya aidat veriyorsun ayrıca senin evin motor yüzünden attıramazlar.

Motoru da sattıramazlar.

Ama üstte yazdığımı düşün.

Sana kapalı ayrı yer yapacaklarsa bahçe içerisinde kabul et.
    Bilalancer bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin yapman gereken tek şey var 4silindire geçmen. onlar tek silindirin sesini beğenmemiş.
    cbr1907, aloavera, kemboo ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Sabah 8 çok erken sayılmaz işgünü o saatte kimse uyumaz ve şikayete hakkı yok. sabah 7 akşam 7 arası matkap da serbest. Bizim komşu akşam 9 - 10 da matkap çalıştırdı hiç şikayetçi olmadık. 1 Dk lık egzoz sesine tahammül edilemiyorsa onda başka şey artniyet aramak lazım. Sonuçta yüzyüze bakacağınız insanlar. Biraz hoşgörü yeter.
    maxi97 bunu beğendi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence şikayetçi komşularla tek tek görüşün muayene belgenizi gösterin egzos kontrolüde yapıldı zaten orjinal egzosu deyin ve motoru o rampadan çalıştırmadan çıkartamayacağınızı belirtin

yok yine anlaşamazsanız o zaman ver yanı ver aragazı
    Smiley güzelmiş
    Bilalancer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    adım adım cbr 250..
    abi şöyle bişey var iki apartman yanımda emniyet müdürü oturuyor. Eksozumun susturucuları dahi yok. Tüm mahalle bana düşman..! Ne demek miş ya orjinal eksoz sesinden rahatsız oluyorlarmış. ben gece kafam esince sokaga çıkıp devir kesicisine basıp aragaz atıyom. Gitsinler beyendigine şikayet etsinler hiçççç bir şey çıkmaz ben senin yerinde olsam zıtlıgına bagırttırırdım motoru öyle şeymi olurmuş

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi iyi ki senin komşular yanından tren yolu geçen bi evde oturmuyolar hallerine şükretsinler

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin komşular fön tarağı istiyor en kalınından

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motosikletlerde ilginç bir durum var ne hikmetse kapalı alanda 100cc motor bile gürül gürül tok ve yüksek bir ses çıkarıyor.

Komşuların rahatsız oluyor. Onları rahatsız etmemen gerekiyor. Motorun her nekadar orjinal olsada daha sessiz olup işi tatlılıkla çözmelisin.

Mazallah komşunun birinin kafası atar seninde ters bi zamanına gelir büyük tatsızlıklar çıkabilir. Bu nedenle çözüm üretmeni tavsiye ederim.
    ahmetunuver bunu beğendi.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yapman gereken tek şey var 4silindire geçmen. onlar tek silindirin sesini beğenmemiş.
    Hahahahha çok iyi

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerde ilginç bir durum var ne hikmetse kapalı alanda 100cc motor bile gürül gürül tok ve yüksek bir ses çıkarıyor.

Komşuların rahatsız oluyor. Onları rahatsız etmemen gerekiyor. Motorun her nekadar orjinal olsada daha sessiz olup işi tatlılıkla çözmelisin.

Mazallah komşunun birinin kafası atar seninde ters bi zamanına gelir büyük tatsızlıklar çıkabilir. Bu nedenle çözüm üretmeni tavsiye ederim.
    Yok dostum bizde öyle ters tarafa gelecek bir durum yok. Komşularıma aram iyi . Sadece motorun sesinden dolayı güvenlik şikayet ediyorlar dedi. Kavga çıkaracak bir site yapımız yok tüm sakinler olarak

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nerde o eski deli motorcular... kimse içinden bile yorum yapamazdı
    RODWIN250R ve kemboo bunu beğendiler.

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Tüm apartman sakinleri olarak garaja ses yalıtımı yaptırmayı talep edin.(garajı herkesin kullandığını varsaydım)

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı kurufasulye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm apartman sakinleri olarak garaja ses yalıtımı yaptırmayı talep edin.(garajı herkesin kullandığını varsaydım)
    Zaten müteahhidin eksiklerinden dolayı mahkemelikler site yönetimi ile mütahhid. Bir madde de yalıtımsız zemin katları eklesinler.

Ahmet_Tascı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Cg 200
    Kusura bakmada ne salak komşuların varmış :D böyle saçmalık görmedim.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bu tip olaylar olabilir, hoşgörü ile karşılamak lazım.
    Aynı olayı 600rr ile yaşıyordum.. Yapacak hiç bir şey yok, yola kadar elle ittirip , sonra çalıştırıyordum.
    Bazı arkadaşlar 250 cc motordan ne ses çıkacak falan demiş ama, rahatsızlık boyutu bence tartışılacak bir konu değil.
    Ör. ben sakız çiğneyen bi adamdan hoşlanmam ,ses çıkmasa bile ağızında gevelemesi bile beni rahatsız eder.
    Çözüm olarak ise, motorun selameti ve kafanızın rahat olması için sevgili komşularınızla bir araya gelip motorun başında bir çözüme ulaşmanız.
    Sevecen bir şekilde yaklaşırsanız hiçbir sıkıntı çıkmaz. Bu konu üzerinde dik bir rampa olduğunu ve motoru dışarıda çalıştırmanızın imkansız olduğunu söylerseniz anlayışla karşılarlar.
    Eğer aksi bir durum olursa, kem küm edip erkeklik yaparlarsa o anki ruh halinize göre davranırsınız

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Site güvenliği varsa dışarı da koyabilirsin aslında? Yine bağlar, kilitlersin. Hatta bi balkon çıkıntısı varsa direkt altına yumulursun. Açıkçası orası garaj olmadığı için haklı çıkabilirler.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Afedersin hocam ama bir " bok " yapamazlar. Saat olmuş 8 Mesai iş saati sen ulaşım için aracına biniyor işine gidiyorsun apartman ve site kuralları vardır elbet. Mesela belli saatten sonra yüksek sesle muzık dınleyemezsın veyatta alt komsuna evde tepinerek rahatsızlık veremezsın. Ama bu gıbı bır durumda bence hiçbirşey yapamıcaklarını dusunuyorum . Belediyeye sora bılırsın sitemde böyle sorun yasıyorum sonucu ne olur dıye ki standart egzos var motorunda . Benim evimin önünden hergün aşşa ki liseye giden apaçi bi arkadaş var gizli kişilik kendisi. Kesik egzos sanayi motoru. değil ben bütün mecidiyeköy mahallesi ayağa kalkıyo öylede düşünsünler bence kafana bile takma he de geç

kotucocuk13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila
    benim evim mustakil allaha sukur arkada bahce var oraya park ediyorum ama yan komsu rahatsız oluyormus park etmem en fazla 2 dk buna tahammül edemiyorlar perşembe günü oğlunu göndermiş adam 27-30 yaş arasında bide gevşek gevşek bak o motor cok ses yapıyo onun sesini kıs rahatsız oluyo bizimkiler diyo dallama bende dur bakayım sen orda dur stop edip geliyorum dedim sözümü dinledi durdu ve bizim bahcenin arkası boş arsa ben oradan giriş yapıyorum bahceme ve saglı sollu garaj var sagdaki onun ben senelerdir bu arkadaşın park etmesinden rahatsız olmadım ama nedense onlar benim motorumdan rahatsız oldular ama olayı hemen orada cözdüm adamın ustune giderek artistlik yapsaydı vuracaktım zaten ama yapamadı benden korkuyor zaten karşı evdeki elemanın babasına saldırdıgımdan beri bende inadına egzosta 4 tane delik acmıstım uzun yolda şişmesin motor diye 2 gundur deliklerdeki vidaları söküp park ediyorum haliyle ses az biraz yukseliyor hele birsey desinler bak ne oluyor ben onlara karışmıyorum onlarda bana karışamaz eger egzost orjinal yani sessiz olmasa eyvallah haklıda orjinal egzostuma laf yapana bende boyle yaparım bu konulara hiç tahammülüm yok

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)