Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Hakkımda şikayet varmış. Sizinde varmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapıcan motorcu ruhunu anlamayan bilemez garaj konusudan tam bilgim yok ama zamanla motora zarar verirler diye düşünüyorum kamera varsa kamera önüne koy en kötü durumda bile aynaları kırarlar böyle *bneler çok olur
    Motor zarar vermezler medeni insanlar onlar bana psikolojik rahatsızlık verirler canımı sıkarlar
    motokovic bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla bizim burda scooter bile calistigi zaman ses yukari cok geliyor. Yani ses yukseldikce sanki siddeti artiyor. Hele bir harley vardi acik egzoz, tam kufurluktu. Ama alet yanindan gecsin o kadar rahatsiz etmiyor.
    Bizim sitede de sikayet edenler oldu,site guvenligi ricaniz olarak iletiriz, ama biz trafikci degiliz mahkemeye gidin bir sey yapamayiz dedi. Herkes suspus. Yani egzoz orjinalse hicbirsey yapamazlar. Sen ne yapabilirsin?. En fazla 1 dakika calistir, motoru yolda isitirsin. Calistirmadan once Binadan ne kadar uzaklasirsan o kadar iyi. Ses duvarlara carpiyor mubarek. Kapali otoparkta da ondan asiri ses cikiyor.

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim imkanın varsa 1000RR kullan bir kaç günlüğüne ara gazı falan ver biraz yüksek devir kullan sonra Yönetici abi gelir. -Kurban oluyum diğer motorla gel ben 5 kat iken yataktan hopluyorum olmuyor böğle.

gibi kelimeler kullanır şikayetci olma gibi bir şansları yok olsalar bile bi sonuç alamazlar
    250r ile başladım öğreneyimde yaz gelince 600rr alırım diyordum şimdi korkuyorum yaza bisiklete kalacağız

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bizim burda scooter bile calistigi zaman ses yukari cok geliyor. Yani ses yukseldikce sanki siddeti artiyor. Hele bir harley vardi acik egzoz, tam kufurluktu. Ama alet yanindan gecsin o kadar rahatsiz etmiyor.
    Bizim sitede de sikayet edenler oldu,site guvenligi ricaniz olarak iletiriz, ama biz trafikci degiliz mahkemeye gidin bir sey yapamayiz dedi. Herkes suspus. Yani egzoz orjinalse hicbirsey yapamazlar. Sen ne yapabilirsin?. En fazla 1 dakika calistir, motoru yolda isitirsin. Calistirmadan once Binadan ne kadar uzaklasirsan o kadar iyi. Ses duvarlara carpiyor mubarek. Kapali otoparkta da ondan asiri ses cikiyor.
    Ben hemen çalıştığı çıkıyorum motorun ısınmasını beklemiyorum normalde. Zaten havalar çok soğuk olmadı aldığımdan buyana. 1 dakika sürmede. Siteden çıkıyorum ....

mahkemeye versinler anasını satayım milletin ağzında sakız oldu mahkeme sanki köpek besliyorsun garajda senin motorun standartlara uygun mu uygun desibel değeri yazıyor mu yazıyor trafiğe çıkabilir mi çıkabilir senin motorun bir motorlu taşıt mı evet motorlu taşıt garaj nedir taşıtların bireysel olarak yararlandıkları üstü kapalı yer. bırak versinler bi halt çıkmaz ama mahkeme masrafları güzel kaçar mahkeme masrafına sana yokuştan çıkartabilecek tipte küçük vinç yaptırsınlar
    Bilalancer ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı merak ederim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahkemeye versinler anasını satayım milletin ağzında sakız oldu mahkeme sanki köpek besliyorsun garajda senin motorun standartlara uygun mu uygun desibel değeri yazıyor mu yazıyor trafiğe çıkabilir mi çıkabilir senin motorun bir motorlu taşıt mı evet motorlu taşıt garaj nedir taşıtların bireysel olarak yararlandıkları üstü kapalı yer.
    Sitede birisinin köpeği vardı özel birşey böyle cins kalite birşey . Bir kadın var sitede adamın köpeğini 6 ay neyaptı ne etti artırdı siteden. Adam evladım gitti diye kadına düşman oldu. Yav sitede yaşamakta bela...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Benim hakkımdada böyle bir durum oldu, gidip egzosun içini boşalttım. Yanlaya yanlaya çıkıyorum. Bide tek silindir çift egzos sen düşün nasıl gümbürdüyo.

Şikayetleri varsa yardımcı olamayacağını söyle, motorun standart. Muayene belgen ekstra bir durum yaratmadığını rahatça gösterir.

Bizim sitedekilerin de motora kılı var, bende iyi niyet gösterip çözmeye çalışınca tepeme bindiler, artık güvenliğe bir şikayet varsa daire numaramı söyleyip beni aratın diyorum. Güvenliğin kendi kıçından uydurmasıda olabiliyor çünkü bazen.
    otopsici bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Mahkemeden birşey çıkacağını zannetmiyorum zaten sıra gelene kadar yorgan gitmiş olur.. Çıksa da ne çıkacak evden atamazlar,motoru sattıramazlar.. Para cezası olur onunda fazla birşey olacağını sanmam..

Beni de şikayet etmişlerdi ancak ben sitenin arasındaki merdivenlerden motorla inip çıkıyordum merdiven kırılıyormuş

Çalıştırmadan çıksın diyenleri topla çıkart motoru de bence.. Çok laf eden olursa da git mahkemeye de.. Oturduğu evin garajına motosikleti koymak kadar doğal ne var?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kapalı yerde çalıştığı için gürültünün oranı 3-5 kat artıyor olabilir. Motoru çalıştırıp eve git bakalım, evinize nasıl gürültü geliyor.

Bizim evin 300-400 metre ötesinde farklı bir 600F'i olan arkadaş var. O motoru çalıştırınca cam-pencere kapalı olmasına rağmen çok net ses duyuluyor ve uğultu uyuyan birini rahatsız eder. Bende motoru evin arkasına koyuyorum, çalıştırmadan yola kadar itiyorum, yolda çalıştırıyorum. En azından kapalı yerde yankı yapıp sesi yükseltmiyor.

auditore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    "yellensen akropavic zannediliyor."

iyi güldüm ya bu lafa ) olay ayrı bir trajedi zaten :(
    Bilalancer bunu beğendi.

akustiğe (modal rezonans) dikkat edilirse gürültü çok farkeder

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    kardeşim bir gün forumdan toplanıp gümbüt gümbür eksozlarla senin eve gelelm misafirliğe sonra daha ses çıkarcaklarını sanmam )
    RODWIN250R, kemboo, redlion999 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    250lıkten ses mı cıkar dıyenler sılencer olmadan tıger'ın yanında duramıyordum ben.
    he hoş muydu hayır? ama cıddı ses cıkarır ıcten yanmalı motorlar...

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Kulak asma boşver.ne yapıyorsan aynen devam.Erken uyansınlar.Bana da demişlerdi zamanında bu ne ses mahkeme falan da fasa fiso o işler.Siz mahkeme olmuşsunuz canım deyip son gaz yanlarından geçiyorum şimdi..tek kelime yok.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Kendilerini hayatta kaybetmiş, kurallar dahilinde sürekli sınırlanmalara alışmış insanlar işte. Bilemezler motosiklet üstündeki özgürlüğü,rüzgarın verdiği o hazzı.

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bir gün forumdan toplanıp gümbüt gümbür eksozlarla senin eve gelelm misafirliğe sonra daha ses çıkarcaklarını sanmam )
    Akşamdan motorları bırakalım garaja sabah herkes saat 8 de gelsin alsın motorları toplu çıkış yapalım benim garajdan
    kemboo, redlion999, aloavera ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alıcan mobilet gerisi videoda geçen gün paylaşıldı ama izlemeyen varsa izlesin
    http://www.youtube.com/watch?v=spKzUAk5O88

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Sizlerle bu konuyu paylaşmak harikaydı. Süper motive oldum. Konuyu açtığımdan beri gelen mesajları çok beğendim.

Motosikleti
    hyosung gv 250
    bence motor itici falan gelmiyordur. gerçekten rahatsız oluyorlardır. kapalı alanda motor sesi gerçekten yüksek çıkar ve akustik müthiştir. aynı şey arabalar içinde geçerli ancak motor sesi daha yüksek ve alışılmadık. sabah 8 de uyuyan ,geç kalkacak insanları uyandırıyorsun diye seni atamazlar ancak komşuluk gereği konuşarak çözebileceğinizi düşünüyorum. bende site bahçesinde gece 3 4 gibi çalışan motor sesi ile uyanıyordum. beni çok rahatsız ediyordu şikayet etmedim ama ciddi sıkıntı oluyordu uyanmamam gereken saatte uyandırılmak. biraz empati yaparsanız uykulu komşularınızı anlayabilirsiniz

ortak bir nokta buluşup sorunu çözeceğinizi umuyorum.
    ahmetunuver bunu beğendi.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Ya allah aşkına o motorun sesi ne ki ya Benim motorumu da bağladığım yer için beğenmediler. Doğal gaz borusuna bağlıyordum (doğal gaz borusu dediysem 20 cm çağında 30 cm de bi duvara sağlam monte edilmiş bir boru) motor ayakkadan dolayı sola yatıyor boru ise sağda kalıyordu. Motorun sola devrileceğini (nasıl olacaksa) boruyu duvardan söküp doğal gazın dışarı çıkacağını ve hatta apartmanı havaya uçarağımı söylediler çok amerikan filmi izlediklerini söyledim tabi lojmanda kaldığım ve bu mevzuyu işletme müdürüne açtıkları için motoru borudan söktüm kendine kilitliyorum.

senin tek sıkıntın bence kapalı alan olması. düşük devirle garajdan çıkmayı dene bir orta yol bulun gitsin
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı khayyam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence motor itici falan gelmiyordur. gerçekten rahatsız oluyorlardır. kapalı alanda motor sesi gerçekten yüksek çıkar ve akustik müthiştir. aynı şey arabalar içinde geçerli ancak motor sesi daha yüksek ve alışılmadık. sabah 8 de uyuyan ,geç kalkacak insanları uyandırıyorsun diye seni atamazlar ancak komşuluk gereği konuşarak çözebileceğinizi düşünüyorum. bende site bahçesinde gece 3 4 gibi çalışan motor sesi ile uyanıyordum. beni çok rahatsız ediyordu şikayet etmedim ama ciddi sıkıntı oluyordu uyanmamam gereken saatte uyandırılmak. biraz empati yaparsanız uykulu komşularınızı anlayabilirsiniz

ortak bir nokta buluşup sorunu çözeceğinizi umuyorum.
    Haklısınız birde komşuları dinleyelim bakalım ne sonuç çıkacak .
    ahmetunuver bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)