Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Fc-Moto'dan Alışveriş

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar fc-moto bir toptancı firmamıdır yoksa gittigidiyor gibi komisyoncumudur.Yani o siteye dükkan açan farklı satıcılardanmı alışveriş yapıyoruz yoksa fc-moto nun bizzat kendisindenmi.

Örnek vermek gerekirse gittigidiyordan 2 tane farklı satıcıdan telefon alsam iki ayrı kargo ücreti öderim.Ama aynı satıcıdan alırsam belki bedavaya bile gelebilir kargo ücreti bedava olmasa bile daha ucuza gelir üstelik iki telefonda aynı anda elime ulasır.Ayrı satıcıların farklı kargo süreleri olur biri gelip diğerini üç gün beklememiş olursun.

Bu sitede gittigidiyor tarzında bi sitemidir tüm siparişlerimiz tek pakettemi kargolanıyor ve aynı andamı elimize ulasıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Alıntı PiyalePasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fc-moto bir toptancı firmamıdır yoksa gittigidiyor gibi komisyoncumudur.Yani o siteye dükkan açan farklı satıcılardanmı alışveriş yapıyoruz yoksa fc-moto nun bizzat kendisindenmi.

Örnek vermek gerekirse gittigidiyordan 2 tane farklı satıcıdan telefon alsam iki ayrı kargo ücreti öderim.Ama aynı satıcıdan alırsam belki bedavaya bile gelebilir kargo ücreti bedava olmasa bile daha ucuza gelir üstelik iki telefonda aynı anda elime ulasır.Ayrı satıcıların farklı kargo süreleri olur biri gelip diğerini üç gün beklememiş olursun.

Bu sitede gittigidiyor tarzında bi sitemidir tüm siparişlerimiz tek pakettemi kargolanıyor ve aynı andamı elimize ulasıyor
    Kendisi başlı başına bir mağazadır. Aynı anda aldığınız ürünler tek kargo ile gelir. Kargo teslim süresi 10 gün. 75 euro üzeri olan gönderdilerde gümrük vergisini kargoyu getiren elemana ödüyorsunuz. Sıkıntısız alışveriş yapılabilecek bir yerdir. Ancak fiyatları ucuz ürünlerin genelde bedeni, numarası olmuyor. Lois.de tek alışveriş yapılacak site bence.

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisi başlı başına bir mağazadır. Aynı anda aldığınız ürünler tek kargo ile gelir. Kargo teslim süresi 10 gün. 75 euro üzeri olan gönderdilerde gümrük vergisini kargoyu getiren elemana ödüyorsunuz. Sıkıntısız alışveriş yapılabilecek bir yerdir. Ancak fiyatları ucuz ürünlerin genelde bedeni, numarası olmuyor. Lois.de tek alışveriş yapılacak site bence.
    nasıl yani beden seçimi yapamıyormuyuz ? yada seçtiğimiz bedenin aksine baska beden mi gönderiyolar demek istediniz anlayamadım

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Fc Motodan alışveriş yapmak istiyorsanız eğer, direk elden getirtebiliyoruz arkadaşlar. Gümrük ödemeden. sadece kargo ücreti oluyor. özellikle İzmir İçerisindeki arkadaşlara rahatlıkla elden teslim edilebilir.

ulaşmak isterseniz eğer;

https://www.facebook.com/tosungurkan

gurkantosun@windowslive.com

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Kaskım için siyah vizör camı almıştım Fc moto'dan.

Yaklaşık 2 hafta gibi bir sürede geldi, kendi adıma herhangi bir sorun yaşamadım.

Saygılarımla.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    merhabalar bende 27 mayısta sipariş vermiştim bugün kargolandı diye mail geldi ancak takip kodunu göremedim mailde sonradan mı gönderiyorlar?

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Bende geçen hafta eldivenin tekini kaybettiğimden dolayı eldiven araştırmasındayım.

Fc motoda bazı ürünleri ciddi indirimde ama 15 € kargo ücreti insanın isteğini kaçırıyor

Almayı düşündüğüm ürünler şunlar eğer bunları kullanan varsa kullanıcı yorumlarını dinlemek isterim...

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...HP-Gloves-0004

Diğeride şu gerçi bayanlar için ama çok fark edeceğini sanmıyorum

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...ady-Glove-0004

Ayrıca uygun yollu eldiven önerilerine de açığım aliexpress olsun ne bileyim yerli satıcılarda uygun ürünler olsun

Ayrıca beden konusunda kafam karıştı önceki eldivenim scoyco mx40 ve ''L'' beden idi. Ellerime tam oturuyordu.Avuç içi 8 cm civarında.
    Ama bu sitenin ölçü oranlarına baktığımda bana ''M'' beden uygun gelir gibi görünüyor. Beden konusunda ''L'' Beden alsam eldiven çok bol mu olur ?
    Yardımcı olursanız sevinirim...

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Bazı ürünlerin stokta gözüküp geç gelmesinden endişelendim açıkcası... Deflektör siparişi verdim ellerinde görünüyordu internet sitesinde. 2 gün civarı geçti hala kargolanmadı umarım uzamaz fazla Ayrıca defolu ürün gönderenler falan var doğrumudur?

Motosikleti
    Duke 200
    19/06/2015 05:57:36 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb)-Turkey
    19/06/2015 09:03:55 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb)
    19/06/2015 09:03:55 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM ZEYTİNBURNU İSTANBUL(AVR)
    19/06/2015 11:17:50 Gümrükten Çıktı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM ZEYTİNBURNU İSTANBUL(AVR)
    19/06/2015 11:18:05 Torba Kapandı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM ZEYTİNBURNU İSTANBUL(AVR)

Siparişimde böyle bir takip çizelgesi çıktı, acaba gümrükten mi gidip teslim almam gerekiyor yoksa evime teslim edilecek mi bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Gümrük Verigisi : 177.0 TL
    Damga Vergisi : 0.6 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 3.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 180.6 TL Böyle de kdvsi konulmuş ürünün fakat eve teslim edilecek mi bilmiyorum torba kapandı ne demek oluyor ?

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    İstanbulda gümrük işlemlerinden dolayı baya dolanıyor. Evine teslim edecekler, oradaki masrafları da - galiba nakit olarak - teslimat sırasında alacaklar.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Sipariş ettiğim ürün yaklaşık 8-9 günde geldi, hiç bir sıkıntısı vs. yok. Memnun kaldım ben.

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    fc.moto daki montlara baktım da alpinestars, dainese nin diğer sitelerde 1.5tl olan montları orada 700-800tl arasında fiyatlarda. Neden bu kadar uygun fiyatlar olduğunu anlamış değilim. Biri beni aydınlatabilir mi?

Alıntı EreN! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fc.moto daki montlara baktım da alpinestars, dainese nin diğer sitelerde 1.5tl olan montları orada 700-800tl arasında fiyatlarda. Neden bu kadar uygun fiyatlar olduğunu anlamış değilim. Biri beni aydınlatabilir mi?
    oradaki fiyatlar uygun değil; buradakiler kazık...tıpkı benzinin amerikada ucuz değil, burada pahalı olması gibi...

100 liralık mala önce 37 lira ötv; arkasından da 137 liranın %18'ini kdv olarak (verginin vergisinide) ödeyip ses çıkarmayan bir milletiz...
    Sokollu, l3v3nt ve braveguy bunu beğendiler.

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    300 euroluk bi ürün siparişi versem. Bunun vergisi ne olur? yani elime gelene kadar toplam maliyeti ne kadar olur?

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    300 euroluk bi ürün siparişi versem. Bunun vergisi ne olur? yani elime gelene kadar toplam maliyeti ne kadar olur?
    15 euro nakliye sanirim bir de %20 vergi yani uzerine 75 euro ekliyceksin yaklasik olarak

yaklaşık 120 tl. vergisi olur..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı spectre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 120 tl. vergisi olur..
    %18 alınıyor vergi, 150 - 200 tl arasi bişey olur sanırım

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 euro nakliye sanirim bir de %20 vergi yani uzerine 75 euro ekliyceksin yaklasik olarak
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vergi konusunda kaçırdığınız bir nokta var. Eğer siteye üye olup adresinizi tanımlarsanız tüm ürünlerde verginin çıkarıldığını göreceksiniz. Yani oradaki fiyatların üzerine vergilendirilme yapılmıyor burada. Önce vergi düşülüyor, gümrükte tekrar ekleniyor. Yani, oradaki fiyata çok yakın bir para ödüyorsunuz toplamda (kargo hariç tabiki).

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    75 euroluk muafiyet dilimi düşüldükten sonra kalan kısmın %18'i verilir..

yaklaşık 120tl vergisi olur..

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende bir sipariş listesi hazırladım.

426€'luk bir liste. Vergisiyle falan bana ne kadara patlar? Gümrüğe takılma sorunu yaşar mıyım?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler