Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CBR125 vs Inazuma Takas Farkı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik ya bedava karamursel sepeti sandin galiba o begenmedigin motorun topspeed i150 inazumanin ki kac 160 mi
    bende aynı şekilde düşünüyorum. cbr 125 im olsa satıpda inazuma almazdım.
    performans isteyen biri inazuma düşünmemeli.
    haliyle 12 bin tl veripte performans istemiyorum diyecek insanlar cok az.
    mototaşda bende test motoruna bindim inazuma nın bana da performans konusunda iyi gelmedi.
    bir tek konforu iyi oturuşu güzel.
    geri kalanda çift silindir olmasına ragmen performansı beklediğimin altında geldi.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    meyve veren ağaç taşlanır demişler ya o misali

kedi uzanamadığı ciğer hesabı

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dur daha o ciğerler elde patlamadı.. yarım grenajlısı bi gelsin bide bakımlar falan, suzukinin motor satış polikasi belli...(bu kısımlar yüzde 50 şakadır...)

Ben inazumayı test ettim, motorun yedigi rüzgar ayrodinamigini berbat ediyor, 250cc için mütevazi olan güç 183 kilo ile birleşince ve paraşüt gibi rüzgar alınca motor 100 den 130 a ıkınmaya başlıyor. 130-145 arasına hiç girmeyelim

Ben açıkçası 110 dan sonra basmak istemedim çünkü 250cc keyfi alamadım hemde konfor tahammül edilecek gibi olmuyor.

Ha bunlar motoru kötü yaparmı? veya comuter isteyen adama başka secenek yoksa caydırırımı? caydırmayabilir... ama tatminsizlik yaratır, kaşıntıyı tetikler.

100-140 arasını sollama yapabilecek sekilde hızlanan cbr-ninja gibi 250 liklerin yanında sollamları rafa kaldırtır veya tehlikede bırakır.

CBR 125 kötü çünkü 125 cc

CBR250 kötü tek silindir...yatıyosun falan(?)

Bide sen şu ciğere bak

eksileri artılarının 5 katı...

Benim cbr 125 satıp inazuma almam için 2 şey gerekli:

1) o 250cc hacmi belli motorun kanını emen 25 kilo olmayacak

2) dizayn commuter stayladan z250 gibi naked stiline dönecek

Not: S verisyon dişli değişimiyle iş yapar, sürekli şehirler arası gezip 250 cc ekonomisi seven adamlara gelir...

Samsung note 2: son not metahan nickli üyeye bir giydirme pardon gönderme içeriği taşımaz

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Yakıt konusunda ve sürat konusunda haklısınız arkadaşlar.
    Hafta sonu 3 motor Akyazı'ya gittik. Giderken Mehmehçik Vakfında 3 motor depoları fulledik. Akyazı dönüşte ilk istasyona doğal olarak BMW F650 girdi. Gölcük civarlarında inazuma girdi. Ben hala benzin almadım

Giderken bir defa bastım, düz yolda 139-140 larda redline'a giriyor. Bir daha da basmadım. 100-120 arası gidip geldik. Çok yağmur yağdı ama motor beni hiç üzmedi o yollarda.

CBR250 tek silindir ve oturuş pozisyonu uzun mesafelerde can acıtıyor, inazuma'da performans kötü, e ne alcaz?
    Japon harici de ben binmem.

Fiyatlar hakkında yorum yapan arkadaşlar olmuş, Kadıköy Suzuki Bayii 5.000 TL sayıyor takasta. Ne kadar ölücü olduklarını düşünün.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude

Çoğu insanın maddi durumu izin vermesede bir kısmının o ciğere uzanacak pençeli patileri mevcut :D Lakin kötüyse kötüdür...Artıları olduğu kadar eksileride var Eleştiriyi kaldırmak lazım

Bende gülle gibi motosiklet kullanıyorum.Sözde Naked ama maaşallah Hayabusa ile aynı ağırlıkta.Aşırıda sinirli bir makine...Kötüyse kötü napak
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Takas iyi değildir. Seçeneklerini sınırlar. Anlaşmak zordur. En iyisi motorunu sat parasını cebine koy, istediğin inazumayı al. Ben öyle yaptım. Motorumu sattım , param bankada , yeni motor bakıyorum.
    nietzsche ve bsongoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takas iyi değildir. Seçeneklerini sınırlar. Anlaşmak zordur. En iyisi motorunu sat parasını cebine koy, istediğin inazumayı al. Ben öyle yaptım. Motorumu sattım , param bankada , yeni motor bakıyorum.
    Takası ikinci el ile düşünüyorum. Ama fiyat belirlerken de bayi ile görüştüm. Bayi ile takas yapmayı çok düşünmüyorum.
    Eğer temiz bir ikinci el sahibi ile anlaşabilirsem, ikimiz içinde mantıklı olacaksa neden olmasın. Hem ikimizde motorsuz kalmamış oluruz. İnternetteki ilanların neredeyse %80'i keyfe keder konmuş ilanlar. Aslında satma niyeti yok ama yüksek fiyata birini yakalarsa verecek türden. Temiz ve değerinde motor bulmak da kolay değil.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı nietzsche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250 tek silindir ve oturuş pozisyonu uzun mesafelerde can acıtıyor, inazuma'da performans kötü, e ne alcaz?
    Japon harici de ben binmem.

.
    japon marka olayına takılma.
    inazumanın şaseye baktıgında made in china yazıyor zaten.
    honda cbr 250 de malezya da yapılıyor.
    2 motor arasında tercih yapacak olsaydım ben cbr 250 alırdım hiç düşünmeden.
    cbr 125 ten sonra sana az gelir inazuma hocam. herkes de onu demeye calışıyor yorumlarda
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon marka olayına takılma.
    inazumanın şaseye baktıgında made in china yazıyor zaten.
    honda cbr 250 de malezya da yapılıyor.
    2 motor arasında tercih yapacak olsaydım ben cbr 250 alırdım hiç düşünmeden.
    cbr 125 ten sonra sana az gelir inazuma hocam. herkes de onu demeye calışıyor yorumlarda
    Performans olarak evet, az gelecek gibi gözüküyor. Katılıyorum size ve arkadaşlara.
    CBR250'yi de takas seçeneklerim içine koyayım. Biri hızlı, diğeri rahat. Mantıklı takas olursa ikisini de değerlendiririm. İkisinde de pişman olmam.

Peki fiyat farkı olarak ne ödemeliyim bu motorlara?

Nietzsche

Motosikleti
    Demir At
    Performans olarak evet, az gelecek gibi gözüküyor. Katılıyorum size ve arkadaşlara.
    CBR250'yi de takas seçeneklerim içine koyayım. Biri hızlı, diğeri rahat. Mantıklı takas olursa ikisini de değerlendiririm. İkisinde de pişman olmam.

Peki fiyat farkı olarak ne ödemeliyim bu motorlara?
    önce motorunu sat. para olarak da aradaki farkı ayarla cebine koy
    sonra gidip motor ara. takasda zarar edersin.
    kimse gidipte senin motoruna istediğin değeri vermez. verse de üzerine cok fazla para isteyecektir.
    cbr 250 güzel motosiklet. tek silindir olayına takılma. bir vakit sonra cok seveceksin cünkü az yakıyor .
    inazuma rahat diye alırsın. gazı actıgında paranın karşılıgını veremez. ama konforda verir .
    yedek parcası cok pahalı
    internetten orta sehpa, ön koruma demiri arka canta demiri 1000 lira filan diyorlar.
    cbr 250 nin hyosung gibi bir oturuş şekli yok. daha rahat ss gibi değil zaten. cbr 125 te nasıl oturuyorsan onda da aynı şekilde işte.
    # motosikletle.blogspot

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Cbr 250 de ucak degil hani topspede bakarim aga baskasi yalan motor 20 25 kurus arasi yakacaksa bana 160 i rahat rahat gistermesi lazim yok 130 .140 la gideceksem zaten 14 kurusa heryeri geziyorum ben olsam takas yapmam almak tamamda cbr 250 de kesmez miy miy miy elin hyosu gelcek tobe tobe korna basip gazlicak yanindan yemisim oyle hondayida suzukiyi de kawa yida
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Kulaktan duyma laflarla yorum yapiyorsunuz
    İnazumanin performansi dusuk diyen arkadaslar
    Gelsin 2 kisi 130-140 arasi rahat rahat gitmezse
    Orda yakarin o motoru bisey biliyoruz da konusuyoruz
    Motoru kullanan benim motoru en iyi taniyan benim masaalah inazumanin selesine bile oturmamis benden daha iyi tanir olmuslar yorum yazmislar
    Neymis performansi dusukmus
    Hadi bakalim macasina guvenen gelsin alsin
    Cbr 125 ini 250 sini apachesini kapisalim
    Oyle ezbere is olmaz

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Kulaktan duyma laflarla yorum yapiyorsunuz
    İnazumanin performansi dusuk diyen arkadaslar
    Gelsin 2 kisi 130-140 arasi rahat rahat gitmezse
    Orda yakarin o motoru bisey biliyoruz da konusuyoruz
    Motoru kullanan benim motoru en iyi taniyan benim masaalah inazumanin selesine bile oturmamis benden daha iyi tanir olmuslar yorum yazmislar
    Neymis performansi dusukmus
    Hadi bakalim macasina guvenen gelsin alsin
    Cbr 125 ini 250 sini apachesini kapisalim
    Oyle ezbere is olmaz
    CBR250'yi de kullandığınız için mi bu kıyaslamayı yapıyorsunuz yoksa kendi motorunuza çok güvendiğiniz için mi? Eğer ikisini de kullandıysanız eyvallah. Söyleyecek sözüm yok.
    Ancak,
    Siz 151 km'de kesiciye gireceksiniz ama CBR 170 yapacak. nasıl bir kapışma olur acaba?

Ayrıca CBR'ın üzerine yattığınızda hızınız en az 15-20 km fark ediyor. Sizin rüzgardan kaçacak yerini olmayacak.

Konfor, amortisör, sele rahatlığı inazuma daha iyi görünüyor ancak performans olarak, Hyo - Ninja - CBR - Inazuma sıralaması oluşuyor sanırım.
    ERROR88 bunu beğendi.

Nietzsche

inazuma cbr 125 ile değil cbr 250 ile bile kıyaslanmaz çok cahilce konuşmalar bunlar.
    inazuma 130 km yi her zaman yapan titreşimsiz ve rahat ötesi motordur.
    cbr 125 100 km hızaı yapana kadar inazuma 130 yapar. cbr 250 gitsin önce motorunun içinden gelen şıngırtıları ve vibrasyonlu motorunu düzeltisin
    hız isteyen kawa 250 yada hayasung alıyor.
    selo9115 bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden.com'da iki tane 3.300 ve 3.500 liralık 2012 model cbr 125 ilanı var. Aklı oraya gitti herhalde.

oda fiyat kırmak için yazan gerizakalı aradım yok 2 kişi 130 geçmiyor ederi bu falan e salak madem 2012 3500 satıyorsun neden satılmadı hala dedim telefonu kapattı.diğeride kazalı şasesinde vs sorun varmı yokmu bilinmez komle far grenaj vs yok son 3250 diyor eksik parçaları alsan zaten 2. el kazasız cbr fıyatına gelıyor...ben 4000 km deki cbr 125 2013 modeli 6300 tl sattım.
    ERROR88 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250'yi de kullandığınız için mi bu kıyaslamayı yapıyorsunuz yoksa kendi motorunuza çok güvendiğiniz için mi? Eğer ikisini de kullandıysanız eyvallah. Söyleyecek sözüm yok.
    Ancak,
    Siz 151 km'de kesiciye gireceksiniz ama CBR 170 yapacak. nasıl bir kapışma olur acaba?

Ayrıca CBR'ın üzerine yattığınızda hızınız en az 15-20 km fark ediyor. Sizin rüzgardan kaçacak yerini olmayacak.

Konfor, amortisör, sele rahatlığı inazuma daha iyi görünüyor ancak performans olarak, Hyo - Ninja - CBR - Inazuma sıralaması oluşuyor sanırım.
    Ben inazumayi almadan once 250 cc butun motorlari test ettim arkadaslarim sagolsun
    Sym wolf 250
    Cbr 250r
    Hyosong gt 250
    Ve inazuma hepsini ayri ayri test ettim kullandim
    Ve bana en rahat en konforlu sessiz sakin titresim yok sangurtu sungurtu yok daha ne ne olsun
    Birde demissinki inazuma 151 de kesiciye giriyor cbr 170 de ben suan calismalardayim inazuma kesiciye girdiginde kmsi 180 gosterecek o zaman soracam ben size
    Siz tam olarak inazumadan neyi bekliyorsunuz

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    inazuma gibi konforlu, hyo gibi seri, cbr125 gibi az yaksa olmazmıymış

Şaka bir yana konfor, güvenlik ve kalite ön planda tabii ki. Hani azıcık da güçlü olsun yeter.

Ninja, CBR ve Inazuma çamur atılmayacak aletler. Kimse kimseye niye bunu aldın diye sormamalı. üçünün de üstün olduğu noktalar var. tercih meselesi.

aman 180 görcem diye kendinize zarar vermeyin. inazuma topspeed yazınca bi ton video çıkıyor. 154 (rüzgarı arkasına aldığını düşünüyorum)'te alet red line'a giriyor. Motor zarar görmesin diye suzuki daha fazlasına izin vermiyor olabilir. Sonuçta ss değil makine.

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Nedir bu "son sürat" takıntısı anlamadım ki. Sanki günde 100 km yi son sürat gidiyorsunuz.

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 de ucak degil hani topspede bakarim aga baskasi yalan motor 20 25 kurus arasi yakacaksa bana 160 i rahat rahat gistermesi lazim yok 130 .140 la gideceksem zaten 14 kurusa heryeri geziyorum ben olsam takas yapmam almak tamamda cbr 250 de kesmez miy miy miy elin hyosu gelcek tobe tobe korna basip gazlicak yanindan yemisim oyle hondayida suzukiyi de kawa yida
    sardokar bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr 125i inazumayla değişeceğine kardeş kullan daha iyi
    motoruna parana yazık olmasın
    naked istiyorsan da tek kişiysen duke 2 kişiysen wolf 250 al derim

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı ozgurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu "son sürat" takıntısı anlamadım ki. Sanki günde 100 km yi son sürat gidiyorsunuz.
    Bazen gerekiyor, 100 km hızda araç sollarken biri yapışıyor arkanıza birkaç sn içinde. 110-120 ile o aracı sollamak ciddi bir zaman istiyor. Biraz gaz açıp aracı sollayıp arkanızdan gelene yol verebilmeniz gerekir.

Ben sadece bu ve bunun gibi durumlar için altımda biraz güçlü bişey olsun istiyorum. İhtiyacım olduğunda beni üzmesin. Yoksa son hız çok umrumda değil benim.

Diyeceksinizki yılda kaç defa karşılaşıyorsun böyle durumlarla, o pek belli olmaz dostum. Belki yılda sıfır, belki 20 ama kı.ımın dibindeki araç beni her zaman rahatsız eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125i inazumayla değişeceğine kardeş kullan daha iyi
    motoruna parana yazık olmasın
    naked istiyorsan da tek kişiysen duke 2 kişiysen wolf 250 al derim
    Herkes çok beğeniyor KTM'yi de ben cesaret edemiyorum. Tanımıyorum, bilmiyorum. Daha çok arazi tarzı motorlarda iyiler galiba.
    SYM konusunda daha olumsuzum. Ondan da herkes memnun gerçi.

Çok önyargılıyım bu konuda. Japon takıntım var. Güvenemiyorum diğerlerine.
    Tavsiyeniz için yine de teşekkürler.

Nietzsche

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)