Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

'Motosikletleri Fark Edin' TV Spotu (biz yapalım?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    yardım edebiliceğim bir şey olursa burdayım, burdan takip ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Ee var mı birşeyler yapan veya yapmaya çalışan arkadaşlar?Durum ne görünüyor yurtdışı reklamları için mail atan arkadaş geri dönüş oldu mu?Eğer çekim yapılmadan bir yere varılamayacağı düşünülüyorsa çekime başlamalıyız.Eskişehirdeyim ama şehir farketmez kamera işini üstlenebilirim.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu up'layın kaybolup gitmesin.
    Bahsettiğim arkadaşımdan haber geldi. Kamu spotlarını hazırlama yetkisi ilgili bakanlıklardaymış. Yani bizim emniyet müdürlüğü, karayolları, büyük şehir vs. yerlere dilekçe ile başvurmamız gerekiyor. Herkes sallamış konuyu birileri elini taşın altına koymazsa bu iş olmaz. Fikir çok güzel ama milletimiz nedense ilgilenmiyor. Bu forum da beceremezse kimse beceremez. Geyik yapmaya gelince herkeste dil papuç kadar, çalışın burda da gençler. Şimdi ilgili kurumlara ulaşabilecek, konumu müsait kimler varsa bir ulaşıversin, fikir aktarıversin. Konuyu da güncel tutalım.
    Moderatörler uyumasın
    Bir dilekçe örneği hazırlanıp çok sayıda postalanabilir .

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Konuyu güncellemek adına, görmeyen arkadaşlar da görsün diye...

Bu arada adım atan bazı arkadaşlar vardı, bir sonuç çıktı mı acaba?

Dilekçe fikri bence çok iyi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Bu konu öldü mü?

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Aslinda niyetim yoktu ama konuyu canlandirmak adina yillar icinde olusturdugum senaryomu burda paylasiyorum, nasil olsa yabanci degilsiniz burda kimsenin fikrimi calacagini sanmiyorum.

Senaryo şöyle: bi motosiklet yolda gidiyor (tabi surucusu de üstünde) sonra yan yoldan bi araba cikip ona carpiyor ve ekranda şu yazi cikiyor:"motosikletleri fark edin!"

Sagda solda senaryoyu paylasacak arkadaslar lutfen kaynak belirtelim....

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    @vejihi, sizin bahsettiğiniz şeye çok benzer bir reklam İngiltere'de çekilmiş, ilk mesajımda var, çok sade ve basit, ama tam olması gerektiği gibi bence, yapılmasının da çok zor olduğunu düşünmüyorum.

Bu konu ölmemeli bence, elbet bir gün bir şey çıkar ortaya. Bence bir yazı örneği yazıp hepimiz hem TV'lere hem ünlülere hem yetkili mercilere göndermeliyiz. Güzel bir adım olur.

Motosikleti
    xciting250i
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee var mı birşeyler yapan veya yapmaya çalışan arkadaşlar?Durum ne görünüyor yurtdışı reklamları için mail atan arkadaş geri dönüş oldu mu?Eğer çekim yapılmadan bir yere varılamayacağı düşünülüyorsa çekime başlamalıyız.Eskişehirdeyim ama şehir farketmez kamera işini üstlenebilirim.
    dönüş olmadı maalesef, bu işlerle ilgili birimi telefonla arayıp iletişime geçmek lazım sanırım. Kendimiz de çekebilirz kendine bu konuda güvenen arkadaş varsa neden olmasın.

Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Bu iş için aslında bizlere en güzel barkın abimizin eli destek olur . Bu konuyu ona mail atarak veyatta daha iyi ulaşarak anlatılırsa ve bu işi, ben yapıcam diye kafaya koyan insanlara oda destek çıkacaktır diye düşünüyorum. Ki onun çevresi hepimizden daha geniş ve daha uzun yerlere ulaştıra bilir düşüncesindeyım .
    Vitus bunu beğendi.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Okan bayulgenden yardim edebilir ulasilirsa.
    Vitus bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    bakın bence yapmamız gereken edebiyatı iyi olan bir arkadaş, kamu spotu ile ilgili danışma mesajı hazırlasın bir yazı şeklinde, o yazıyı bütün forum üyeleri tespit ettiğimiz ilgili birimlere mail yolu ile atalım, illaki birilerinin dikkatini çekecektir, tabi bu yazıda bir irtibat numarasıda verelim, diksiyonu düzgün, ilgili bir arkadaşımızın, sonuçta ilgiyi toplayınca arayacaklardır, sürekli o arkadaşımız ile irtibatta olursak bize bilgilendirme ve görüşler ile olayı yetkili birimlere rahatlıkla iletebileceğimiz düşünüyorum, çok zor olmasa gerek...

Edit: kamu spotu ile ilgili bilgi için TRT ye mail attım demin. aktifhat@trt.net.tr cevap gelirse sizinle paylaşırım.
    Vitus bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba cg-100
    İlgili birimlerin bu işi cokdan yapmasi lazimdi emniyet kemeri icin okadar yapildi motosikletliler icin neden yapilmiyor devlet ne ise yariyor hergun motosikletliler ölüyor yetkililer nerede
    Biyturs_OnSr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Arkadaşlar fikir çok güzel ama kamu spotu yapılamaz , devlet bunu istemiyor ilk sebep. Motosiklet kullanımı yaygınlaşsın arabalar terk edilsin istemiyor şuanki hükumet , sebebi de bildiğiniz gibi borçlar , petrol ofislerinin vergi tahsil şubeleri haline getirilmesi motorun gelirinin otomobilden daha az olması vs vs gider bu böyle. Bu işi kökten çözmenin tek yolu bütün otoyolları kameralarla döşeyip motosikletlere ve diğer araçlara kötü davranan şöförlerin tespit edilmesi ve ehliyete el konulması. Bu noktadan sonra bu millette bilinç vicdan ahlak beklemeyin derim ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Halbuki motosiklet kullanımı bir devletin petrol giderlerini çok azaltır ama benzin bildiğiniz gibi yüzde 200 zamlı olduğu için ne kadar çok benzin kullanılırsa o kadar kâr ediyor devlet. Kaç ay boyunca dünyada benzin fiyatı düştü ama Türkiye'de hep aynı bildiğiniz gibi. Motosiklet yollara daha az zarar verir , trafiği azalır benzin kullanımını azaltır ve maliyeti daha azdır ülkeye parça sayısı az vs vs. Çok iyimser olmayın derim ben.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Yani devlet motosikletliler ölsün motosikletin adı cıksın insanlar otomobil alsin benim gelirim artsın diyor mantıklı gibi geldi yaziklar olsun zaten bi ölumlu kazada medya kanallarida direk motosikletliyi sucluyor

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı tamerozkul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani devlet motosikletliler ölsün motosikletin adı cıksın insanlar otomobil alsin benim gelirim artsın diyor mantıklı gibi geldi yaziklar olsun zaten bi ölumlu kazada medya kanallarida direk motosikletliyi sucluyor
    Kardeş bilmiyor muydun ? Vatandaş umurlarında değil ki. Bu ülkede 15 milyon kişiden fazla insan asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Üretim yok herşey ithal tarım öldü neyse uzar gider bu konu. Demek istediğim devletten bu olayla ilgili bir adım beklemeyin, zaten yasalar da doğru düzgün uygulanmıyor.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Diğer araçların motorsikletleri farketmesini isterken, biz motosiklet sürücelire farkedilmek için birşeyler yapıyormuyuz? yoksa her bulduğumuz deliğe mi giriyoruz. U dönüşü yapmak için yayalara açılan dar yerleri mi kullanıyoruz? Aracımız küçük diye ters şeride mi giriyoruz? Bütün araçların sağından, araçların kör noktalarını bilerek yada bilmiyerek kendimizi riske mi atıyoruz. Şehir içinde araçların nereye sapacağı döneceği belli olmayan yerlerde fazla sürat mi yapıyoruz. örnekler çok daha fazla çoğaltılabilir.

Önce biz kendimizi farkettirelim ondan sonra farkındalık bekliyelim. Önce biz diğer araç sürücülerinin haklarına saygı duyalım ondan sonra onlardan saygı duyalım.

Ben bu kadar zamandır motosiklet kullanmama ve gerçekten motosiklet varmı diye hep kollayarak gitmeme rağmen kurye ve yemek servisi yapan arkadaşlarımız maalesef nerden çıktıkları belli olmayacak şekilde ilerliyorlar.

Bu işler video o bu ile bence olmaz. önce iğneyi araçlara batıralım tamam güzel ama çuvaldızı da kendimize batıralım.
    zapalka bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer araçların motorsikletleri farketmesini isterken, biz motosiklet sürücelire farkedilmek için birşeyler yapıyormuyuz? yoksa her bulduğumuz deliğe mi giriyoruz. U dönüşü yapmak için yayalara açılan dar yerleri mi kullanıyoruz? Aracımız küçük diye ters şeride mi giriyoruz? Bütün araçların sağından, araçların kör noktalarını bilerek yada bilmiyerek kendimizi riske mi atıyoruz. Şehir içinde araçların nereye sapacağı döneceği belli olmayan yerlerde fazla sürat mi yapıyoruz. örnekler çok daha fazla çoğaltılabilir.

Önce biz kendimizi farkettirelim ondan sonra farkındalık bekliyelim. Önce biz diğer araç sürücülerinin haklarına saygı duyalım ondan sonra onlardan saygı duyalım.

Ben bu kadar zamandır motosiklet kullanmama ve gerçekten motosiklet varmı diye hep kollayarak gitmeme rağmen kurye ve yemek servisi yapan arkadaşlarımız maalesef nerden çıktıkları belli olmayacak şekilde ilerliyorlar.

Bu işler video o bu ile bence olmaz. önce iğneyi araçlara batıralım tamam güzel ama çuvaldızı da kendimize batıralım.
    Kardeş ben sana şu kadar söyliyim şuan fransadayım , herkesin altında scooter da olsa bir iki tekerlek var. Trafikte yol önceliği yaya , sonra bisiklet , sonra motosiklet / scooter en son da şahsi otomobil. Bir kavşakta yol vermediğini görürlerse bile cezayı yapıştırıyolar otomobile. Bu işler böyle ilerler , hele akan trafikte üstüne sürse biri var ya trafik hayatı biter. Bir daha araç kullanamaz Avrupa'da. Önce psikolog sonra dava açılır vs vs. Fark bu.
    Biyturs_OnSr ve SUN bunu beğendiler.

Biyturs_OnSr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Elystar
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam konuyu okursan zaten o kuryeci arkadaşlar burada değil. Foruma üye olduklarını bile zannetmiyorum. Benim bazı şahıslara motorcu diyesim bile gelmiyor ki siz buraya mesaj atan arkadaşları yapmadıkları şeylerden dolayı suçluyormuşsunuz gibi geldi bana.

Bende isterim böyle bir kamu spotu yapılmasını ama siz kırmızıdan geçmeyin, her araya girmeyin şunu yapmayın bunu etmeyin demişsiniz de ben zaten yapmıyorum ? O zaman neden böyle bir şey yapmak için bekleyeyim ki ? Daha geçen kendi şeridimde giderken bir araç üstüme kırdı, santimetre ile kaza atlattım. Geceydi belki fark etmemiştir, bende korna çalabilirdim mesela ama onun suçsuz olduğu anlamına gelmez. Herneyse bu konu çok uzadı iyi forumlar.
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Motovlog Takibi İçin --> motovlog.tr.gg

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Trafik Güvenliği Konulu Kamu spotu yarışması var arkadaşlar
    Biyturs_OnSr bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    ben burada tüm motorculara bir suçlama yada başka bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Motosikletini adam gibi ve güvenli şekilde kullanan insan zaten benim yazdığım yazıdan alınmamalı ve alınacağını da düşünmüyorum.
    Eminim ki birçok motosiklet sürücüsü de benim gibi başka motosiklet sürücülerinin yaptığı hatalardan müzdarip durumdadır.
    Bu forumlardada görmüşüzdür motorcu diye dolanan iki aracın arasından geçerken araçları çizen, aynaları kırıp kıvraklığını kullanarak kaçan ve o sürücüleri bütün motosiklet sürücülerine düşman eden birçok arkadaş var.
    Reklam fikrine gelince İngiltere vb ülkelerde motosikletçilerin farkedilmesi için çok güzel reklamlar var. Ama ordaki sürücüler zaten birbirlerine saygılı, trafik kurallarına saygılı sadece farkındalığı arttırmaya çalışıyorlar.
    Bizde saygı yokki farkındalık artsın. Benim kullandığım motor gayet farkedilebilir bir motosiklet görüyorum gözümün içine bakıyor adam ama ben kaza durumunda daha zararlı çıkacağım için ve benim frene basacağımı bildiği için önüme atlıyor. Bu adam beni farketmiyor mu çok güzel farkediyor. hani cem yılmazın bir repliği vardı filmde uşak aşçıya bu şuna vs gibi bizim yollarımızda o hesap.
    tır kamyona yol vermez kamyon otobise, otobüs münübüse, münübüs otomobile, otomobil motosiklete kimin gücü kime yeterse
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)