Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

'Motosikletleri Fark Edin' TV Spotu (biz yapalım?)

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı dorukgfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler su tuning cadde neden bızde bunun motorlu versıyonunu cekmıyoruz motorlar olacak sadece guzelde bi müzik ayarlayalm illakı vardır bu işlerle ugrasan birileri ....

http://youtu.be/eZLINzcZN3Y
    Milleti motorcu katili mi yapmaya çalışıyorsunuz?
    Ben tam tersi için uğraşılıyor sanmıştım.
    Vitus, cbr125races, cbr1907 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Biz burda motorculara dikkat çekecek bir kamu spotundan bahsediyoruz, gelmiş serserilerin videosunu örnek gösteriyorsunuz. Yarışan cgleri, soba borulu cubları tvde yayınlamak değil bizim amacımız. Yanlış gelmişsiniz. Lütfen kirletmeyin, konu sapmasın

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    spotta
    -ilaç kuryelerinin önemi
    -motosikletlere araç gözüyle bakılmaması
    -dışardan serseri zannedilen bizlerin aslında 2 teker medeniyetine sahip insanlar olduğumuz,
    -motor kazalarının aslında ne kadar önlenebilir olduğu vurgulanmalı
    Örneğin trafiğin içinde kalmış ve kimsenin yol vermediği bebek arabalı bir bayana yol veren motorcu, ilgili çocukları motora oturtan motorcu, kışın karda ayazda paket servis yapan motorcu gösterilerek motorcular sempatik gösterilebilir
    Vitus, yusufozugenc, aloavera ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim söz ettiğimiz şey ise bir kamu spotu. Şu sigarayı bırakın vs gibilerden. Devlet yoluyla yani. Gerekli yerlere başvurulur, dikkat çekilir. Ücret talep edilse bile reklama göre çok daha uygun fiyatlı olur
    Evet, öyle olursa çok daha uygun olur. Reklam olursa maddi sebeplerden dolayı kısa bir süre aralığında gösterilebilir -o da kârdır sonuçta ama- kamu spotu şeklinde olursa çok daha uzun dönem çok daha etkili saatlerde ve sürekli yayınlanır.

Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle birşeyi iddia ediyorsanız bence bunu yapabilicek bu isimlerden daha iyisi olamaz,yani bunu yürütücek olan aracı da siz olmalısınız diye düşünüyorum.En azından bir motosikletforum sitesi olarak böyle bir planımızın olduğunuz söylerseniz,iş o noktaya geldikten sonra maddi yönden de forumun çok kayıtsız kalacağını sanmıyorum.
    Kesinlikle, ben maddi açıdan burada çok büyük bir yardım olacağını düşünüyorum. Sonuçta o kumbaraya atılan her kuruş trafikte can güvenliği yüzdesi olarak geri dönecek, hem bize hem de eğer belli bir bilinç oluşursa ileri kuşaklara. Sonuçta bu işler böyle adımlarla başlıyor.

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün bu farkli motosiklet sürücülerin motor kullanmalarindan ziyade ortak noktasi evledinde bekleyenleri olmasi.. burda araya bir yalniz yasayan bir motosiklet sürücüsü de eklenir - evde örnegin kedileri onu bekliyor..
    verilecek mesaj motosiklet sürücüleri herbiri sevdikleri, bekleyenleri, duygulari, trafikte diger motorlu araclarla es haklara sahip olduklari birer insan..
    Bu kesinlikle en önemli nokta. Tebrik ediyorum. Kesinlikle odaklanılması gereken yer bence de burası olmalı. Trafikte ilerleyen nispeten küçük bir 'cisim'den ziyade bir baba, anne, kardeş, çocuk, koca veya ne bileyim birinin bir sevdiğini taşıyan araç olarak görülmesine dikkat çekilmeli.

Lütfen herkes yapabildiğini yapsın, uğraşamam diyip üşenmesin. Belki de bu iş olduğu için bir motorcu kardeşimiz hayatta kalacak, can kurtaracaksınız ama farketmeyeceksiniz bile.
    Aynen öyle, demek istediğim benim de buydu. Tüm bu forum olarak uğraşsak bunu hayata geçirsek ve sadece tek bir motor kazası veya tek bir olası bir ölüm/sakatlık engellense bile bu ulaşılacak en büyük başarı. Ve ben yeterli süreklilikle bundan çok daha fazla etkili olabileceğini düşünüyorum. Beki bu başka motorcu kardeşlerimizin böyle düşünceleri için de tetikleyici unsur olacak, belki daha fazla böyle kampanyalar yapılacak. Sonuçta ilk taşı birinin atması gerekiyor.

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazanda coca cola vari bir "reklam" olmali bu..
    O yarattıkları reklam imajının/tanınırlığının %10'unu yaratsa bu iş, eminim bir çok can kurtulur

Alıntı cbr125races adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngilterede bu videoları çeken departmant of transport'a mail attım. Elinizdeki videoları Türk ulusal kanalında göstermek istiyoruz diye bakalım cevap gelicek mi veya yardımcı olucaklar mı? Eğer olursa o videoları olduğu gibi sadece altyazı ekleyerek ya da seslendirme yaparak yayınlamak bence güzel olur
    Evet gerçekten çok güzel videolar, en kötü onlar bile direk yayınlanır, ama eğer öyle bir durum olursa etkileyici ve akılda kalıcı bir seslendirme yapılması gerek izleyiciyi ilk anda yakalamak adına.

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün fikirler çok güzel ama bana kalırsa sakın böyle bir şey yapmayın.
    Rap ya da metal ya da arabesk ya da pop gibi herhangi bir müzik türü bu tip bir spotta uygun olmaz diye düşünüyorum.
    Birilerine sempatik, diğerlerine antipatik gelecek şeylerden mümkün olduğunca uzak durulmalı.
    Bence buna motosiklet kullanan ünlüler de dahil.
    Müzik konusuna katılıyorum, bence de hiçbir kesime hitap etmeyecek hatta tam aksine evrensel ve etkileyici bir müzik kullanılmalı eğer kullanılacaksa. Mesela aşağıdaki;

http://www.youtube.com/watch?v=YGRO05WcNDk

Sanatçılar konusunda da şöyle düşündüm, mesela ilk mesajımda örnek verdiğim sanatçılar genellikle hep farklı kitlelere hitap eden insanlar. Örnek olarak Acun Ilıcalı farklı, Kıvanç Tatlıtuğ farklı bir kesime hitap ederken, Hayko Cepkin'in orada olması daha da farklı insanlara ulaşacak belki, böyle bir fikir olarak aklıma geldi. Mesela 8 Mart Kadınlar Günü spotu gibi; http://www.youtube.com/watch?v=3ws8NUqJRNI

Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spotta
    -ilaç kuryelerinin önemi
    -motosikletlere araç gözüyle bakılmaması
    -dışardan serseri zannedilen bizlerin aslında 2 teker medeniyetine sahip insanlar olduğumuz,
    -motor kazalarının aslında ne kadar önlenebilir olduğu vurgulanmalı
    Örneğin trafiğin içinde kalmış ve kimsenin yol vermediği bebek arabalı bir bayana yol veren motorcu, ilgili çocukları motora oturtan motorcu, kışın karda ayazda paket servis yapan motorcu gösterilerek motorcular sempatik gösterilebilir
    Çok güzel fikirler, bu şekilde beyin fırtınası yaparak burada genel hatları oluşturabiliriz, sonuçta değinilecek gerçekten önemli noktalar var, ve bunları en az sürede en fazla etkili ve yer edici şekilde izleyiciye ulaştırmalı. Bu noktada bu işlerin (reklam, spot, halkla ilişkiler) profesyonellerinin de etkili olacağını düşünüyorum.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün fikirler çok güzel ama bana kalırsa sakın böyle bir şey yapmayın.
    Rap ya da metal ya da arabesk ya da pop gibi herhangi bir müzik türü bu tip bir spotta uygun olmaz diye düşünüyorum.
    Birilerine sempatik, diğerlerine antipatik gelecek şeylerden mümkün olduğunca uzak durulmalı.
    Bence buna motosiklet kullanan ünlüler de dahil.

Ne bileyim; evdeki hastasına ekmek götürmek için motosiklet üzerinde çalışan (kurye-paketçi) gibi bir tema veyahut atıyorum; o gün çok önemli bir ameliyata girecek bir cerrahın motosikleti ile hastaneye gitmesi vs. gibi insanımız üzerinde duygusal baskı yaratacak türden konular seçilebilir.
    Tam olarak anlatamadım aklımdan geçen tam olarak bu tarz birşeydi .

http://touch.dailymotion.com/video/x...e-sevgi-i_news

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Profesyonel bir reklamcı forum da illaki vardır renklerin bile insan farkındalığına etkisi olduğunu düşünürsek bu konuda biraz bilgi verse hiç fena olmaz gibi .

erincengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C
    Adı reklam olduğu zaman işler karışır, maaliyet çok yükselir. Kamu spotu olarak yaptırabilirsek hem daha uygun olur hem de daha ciddiye alınır diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

http://www.rtuk.gov.tr/sayfalar/Icer...e-97891ecf334b
    İkinci Bölüm, Madde 4-5 Gerçek kişiler adına kamu spotu başvurusu yapılamaz, diyor, bu kısım nasıl hallolacak ?

Motosikleti
    Yok
    Alıntı erincengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci Bölüm, Madde 4-5 Gerçek kişiler adına kamu spotu başvurusu yapılamaz, diyor, bu kısım nasıl hallolacak ?
    Evet, ama belki trafik derneklerinden vakıflarından bir veya birkaçı buna destek verirse onların aracılığıyla başvurulabilir, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği vb. gibi (Google'a yazınca ilk bunlar çıktığı için bu dernekleri örnek verdim, daha fazlasına da ulaşırız bir şekilde, ben hayır diyeceklerini düşünmüyorum, hem daha ne olsun, kendilerinin de amaçlarına yönelik güzel bir aktivitesi olacak bu)

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle birşeyi iddia ediyorsanız bence bunu yapabilicek bu isimlerden daha iyisi olamaz,yani bunu yürütücek olan aracı da siz olmalısınız diye düşünüyorum.En azından bir motosikletforum sitesi olarak böyle bir planımızın olduğunuz söylerseniz,iş o noktaya geldikten sonra maddi yönden de forumun çok kayıtsız kalacağını sanmıyorum.
    Aslında haklısın.. Lakin bu adamlara elinde birşeyler ile birlikte gitmelisin.. Senaryo ne olacak, kurgu nedir? Adam demezmi evladım bunu yapıyorsun ama nasıl yapacaksın? Neye dikkat çekmek istiyorsun? Motosikleti fark edin temasını nasıl işleyeceksin? Sonucta bu adam bundan para almayacak ama bu işte kalite aramayacağı anlamına gelmiyor.. Ve tabiki şunu da soracak!!! Nasıl yayınlamayı planlıyorsunuz?
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Yok
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında haklısın.. Lakin bu adamlara elinde birşeyler ile birlikte gitmelisin.. Senaryo ne olacak, kurgu nedir? Adam demezmi evladım bunu yapıyorsun ama nasıl yapacaksın? Neye dikkat çekmek istiyorsun? Motosikleti fark edin temasını nasıl işleyeceksin? Sonucta bu adam bundan para almayacak ama bu işte kalite aramayacağı anlamına gelmiyor.. Ve tabiki şunu da soracak!!! Nasıl yayınlamayı planlıyorsunuz?
    Evet bu yüzden önce bir şeyler oluşturup sonra onunla somut adımlar atmak lazım, bu illa TV spotunu hazırlayalım bitirelim CD elimizde gezelim anlamında değil de, mesela somut bir kurgu ve senaryoyla da adımlar atılabilir, yapılmaya çalışılan şeyi görüp de destek olmak isteyen kişilerin kurumların yardımıyla belki bizim kendi kendimize yapacağımızdan da daha güzel bir şey çıkabilir ortaya. Tabi işin genel hatlarının oluşturulması açısından da en mantıklısı aramızdaki reklam & iletişim ve kurgu konularıyla aktif ilgilenenlerin yardımıyla hepimizin bir beyin fırtınası yaparak bu TV spotunda ele alınması gereken konuların belirlenmesi ve ortaya üstüne bu spotun inşa edilebileceği bir temel çıkması.
    dreamkiller bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Vitus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ama belki trafik derneklerinden vakıflarından bir veya birkaçı buna destek verirse onların aracılığıyla başvurulabilir, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği, Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği vb. gibi (Google'a yazınca ilk bunlar çıktığı için bu dernekleri örnek verdim, daha fazlasına da ulaşırız bir şekilde, ben hayır diyeceklerini düşünmüyorum, hem daha ne olsun, kendilerinin de amaçlarına yönelik güzel bir aktivitesi olacak bu)
    Bu işin ilk adımı bu derneklere ve rtük'e atılan dikkat çekici ciddi mailler olmalı. Doğru kademelere ulaşabilen biri uygun bir mail hazırlayıp atsın elimizde atılmış bir adım olsun. Mailin taslağını burada hep beraber hazırlayabiliriz

Motosikleti
    Yok
    Bu işin ilk adımı bu derneklere ve rtük'e atılan dikkat çekici ciddi mailler olmalı. Doğru kademelere ulaşabilen biri uygun bir mail hazırlayıp atsın elimizde atılmış bir adım olsun. Mailin taslağını burada hep beraber hazırlayabiliriz
    Bence de çok mantıklı. Hem de nabız yoklamış olur, ona göre bir yol çizebiliriz.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Konuyu up'layın kaybolup gitmesin.
    Bahsettiğim arkadaşımdan haber geldi. Kamu spotlarını hazırlama yetkisi ilgili bakanlıklardaymış. Yani bizim emniyet müdürlüğü, karayolları, büyük şehir vs. yerlere dilekçe ile başvurmamız gerekiyor. Herkes sallamış konuyu birileri elini taşın altına koymazsa bu iş olmaz. Fikir çok güzel ama milletimiz nedense ilgilenmiyor. Bu forum da beceremezse kimse beceremez. Geyik yapmaya gelince herkeste dil papuç kadar, çalışın burda da gençler. Şimdi ilgili kurumlara ulaşabilecek, konumu müsait kimler varsa bir ulaşıversin, fikir aktarıversin. Konuyu da güncel tutalım.
    Moderatörler uyumasın

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Aslında yapılabilecek şeylerden biride motosiklet.net forumu adına bir heyetin bu bahsi geçen ünlüler ile görüşme yapmasıdır.. Hatta MODERATÖRLER motosiklet üzerine bir panel düzenlesin ve motosiklet kullanan ünlülerin bazıları bu panelde konuşmacı olarak davet edilsin. Medyadaki en somut adımlar toplu beyin fırtınaları sonucunda atılır.. Ardından panele katılacak olan ünlü kişiliklere bu projede ne yapılması gerektiği ve destek olup olamayacakları sorulur.. Bence söz konusu eğer dikkat çekmek ise izlenecek yol gene bu ve buna benzer bir yol olmalı..

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Arkadaşlar düşünceleriniz için teşekkür ederim umarım bu proje hayata geçebilir. Benim nacizane bir önerim doğa için çal gibi bir çeşit videoyu hazırlayabiliriz sosyal medya ile basının dikkatini çekip devleti ve yetkili organları harekete gecirebiliriz.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    arkadaşlar sıfırdan çekilecekse, şimdiki kamu spotları gibi aptalca olmaması, ingiliz örneklerdeki gibi çok fazla kompleks olmaması gerektiği kanısındayım. basit bir anlatım dili kullanılmalı.

hatta bu iş ilklerden biri olacağı için yurtdışında çekilmiş bir videonun sahibinden izin alınarak yerli versiyonu en kolayı olurdu.

Motosikleti
    Coming Soon
    Herkese merhaba,

Forumda yeniyim, motor konusunda da yeniyim. Pek bana düşmez belki ustalar varken ama bence bu konu şöyle ele alınmalı.

Öncelikle şu belirlenmeli, bu konuya değinecek bir spot mu hazırlanmalı, yoksa video sitelerinde bulunan ve anonim sahiplikteki yabancı videolardan mı faydalanılmalı.
    Sonrasında ise bunun yayılması konusu var. Bunun içinde öncelik elbette sosyal medya ve internet ortamı, sonrasında ise görsel ve basılı medya olabilir.
    Sosyal medyada bu konuda bir facebook sayfası oluşturularak herkese açık hale getirilir ve bu video ve bu konuya dikkat çekecek bir bilgilendirme yayınlanabilir. Ardından twitterda bu konuda bir spot yeni bir hashtag ile açılıp sürekli forward edilerek up durumda tutulabilir.
    İkinci aşamada ise bu spot çeşitli hit internet siteleri ile konuşularak, hatta onlarla çeşitli barter anlaşmaları yapılarak sitelerin giriş sayfalarında, açılış sayfalarında gösterilmesi sağlanabilir.
    Bunları sağladıktan sonra konunun bir haber niteliği oluşacağından ve bu iş bir success story durumuna gidiyor olcağından görsel basın yayın ajansları ile görüşüp bu konu hakkında ufak bir haber yapılması sağlanabilir. Bu haberde bu işin duayeni biriki kişi ile röportaj ve spot yayınlanabilir.
    Böylece bu konu gündemde olan ve büyük bir çoğunluğun bilgilenmesini sağlayan bir konu haline gelecektir.

Bilmem yeterli görünen yada yardımcı olacak bir yazı oldu mu.

Vaktiniz için teşekkürer.

erincengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 C
    daha önce izlememiş olanlar varsa böyle bir video çekilmiş belgesel niyetine.. konuyla ilgili olduğu için paylaşıyorum..
    http://www.izlesene.com/video/motosi...s-adac/1232231

Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    böyle birşey de olabilir.. Ama ben hala forumun bir panel düzenlemesi gerektiğini düşünmekteyim!!!
    yusufozugenc bunu beğendi.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    http://www.trafikhaber.com/yeni-vide...un-h11112.html

bu videoda etkileyici hazırlanmış, izlemeyen arkadaşlar için paylaşmak istedim..
    dockerengin ve turkish39 bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    İyi güzelde motosiklet önyargıya çok müsait,halkın belki %80 ine kadar kötü bilinen bi alet.Öncelik motosiklet kullanıcıların kendilerine çekidüzen vermeleri gerektiği.Forum sayesinde ve polisin son zamanlarda abartılı yazılan cezalararı sayesinde az çok dandiktende olsa kask takmaya başladı sürücüler.Ama kazaların çoğunun motor kullanıcılarının gereksiz hava atma çabalarından kaynaklandığını biliyoruz heralde?Şahit olduğum yada yakınlarımı kaybettiğim kazaların çoğunda motosiklet sürücüleri hatalı malesef.Bi tanesi aynen şöyle:4-5 sene önceydi galiba.Motor ertesi gün yapılacak olan draglar için hazıranıyor gece yarısı.Bir araç benzin almak için benzinliğe giriyor.Girmeden önce sağa sola bakıyor sadece bi traktör var 600-700 m ileride.Tam girecekken benzinliğe 180 km hızla arabanın sağında şimşek çakıyor.Neye uğradığını şaşıran araç sürücüsü şokta ne olduğunu anlamaya çalışıyor.Yıldırım düştü sanıyolar.Neden sonra kaza yaptığını anlıyor.Yan koltukta annesi,arkada babası cam parçaları heryerlerinde.Sürücü hayatımda gördüğüm kurallara dibine kadar uyan bi vatandaş.Halamın oğlu.Forumda kazanın konusu vardı.Motosikletli vatandaşın turbo lakabımı ne vardı ama sizlere ömür.Geride dul bir eş,2-3 yaşlarında çocuk,psikolojisi hala düzelmeyen halamın oğlu...

Sevgili CALİMERO arkadaşımın verdiği videodaki gibi olsa keşke bütün motosiklet kullanıcıları.Ama nerdeeee.Kaç motosiklet sürücüsü tanıyosunuz ara sokaklara girmeden yavaşlayan,mahalle aralarında çocuk çıkarmı diye düşünüp ona göre kullanan.Ne kadar sürücü var motor olsun araba olsun kurallardan önce birbirine saygı duyan???Bizde anca şöyle bi video ses getirir.Araç önümüze çıktı yol vermedi,arkasından topukladık önünü kestik ve sezonun ilk dayağını attık ya da yedikAha sana video.

Benim tek öğrendiğim motosiklet sürücüsü sakin olacak ve ona asla yol verilmediğini bilecek ve ona göre kullanacak.Hayatta kalma ve kavga etmeme riski daha çok.Motosikletle alakası olmayan adama sabahtan akşama kadar video izletsen küçük bi yüzdelik hariç pek bişey değişeceğini sanmam.
    Zaten şu ehliyet sınavlarıda başlı başına saçmalık değilmi.Yazılıdan geçtin mi tamam.Yahu bu saçmalık nezaman değişecek anlamadım gitti.Sınavda hepsinden 100 aldım.eee araba ya da motor kullanabiliyomusun.Hayır ama sınavı geçtim.Boşuna yazmışım şimdiye kadar yazdıklarımı.Asıl sorun buuuuuu!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)