Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Motor Türkiye'ye Kuralkan A.Ş ile birilikte geliyor, yakında satışa sunulacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj'ın diğer modellerine sözüm yok. Mesela Discovery 125ST en azından Honda'nın afrika modeli olan CB125 ACE'yi piyasadan silmek gibi hayırlı bir görevi yapar. Fakat Pulsar 200NS kesinlikle yanlış bir seçimdir. Pulsar 220F Türkiye pazarına çok daha uygun bir modeldir. Nedenmi?
    1) Fiyatı yaklaşık %10 daha ucuzdur. Türkiye'de emeğiyle geçinen büyük kitlelerin durumu göz önüne alındığında alınması daha kolaydır.
    2) Daha basit bir yapıya sahiptir. (Hava soğutmalı). Daha sorunsuz olduğu yorumları yapılıyor.(Titreşim v.s.)
    3) Topcase, yan çanta gibi donanımlar için daha elverişli yapıdadır.
    4) Daha performanslıdır. (20.8 HP olmasına rağmen kağıt üzerinde 23.5 HP olan Pulsar 200NS'ye nal toplattığı söyleniyor.)

http://img.xcitefun.net/users/2009/0...220-dtsi-7.jpg

Bajaj ve Kuralkan eğer büyük bir firmaysa kararını değiştirsin büyüklüğünü göstersin. Pulsar 200NS yerine Pulsar 220F getirme kararı alsın.

Bu arada gelecek olan Discovery 125T mi 125st mi

İki resim arasındaki 7 farkı bulun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada gelecek olan Discovery 125T mi 125st mi

http://static.zigwheels.com/media/co...m2_560x420.jpg

http://www.motorbeam.com/wp-content/...er-125-ST1.jpg

İki resim arasındaki 7 farkı bulun

gelecek olan 125 ST

Öncelikle herkese merhaba..
    forumu yaklaşık 2 senedir takip ediyorum fakat üye olmak yeni nasip oldu..
    Aşırı derecede motosiklet sevdalısıyım..
    bajaj markasının pulsar modelini 2009 yılından beri takip ediyorum ve markanın türkiyeye gelmesini hep hayal ediyordum sonunda hayalim gerçek oldu belkide bajajın türkiyeye gelmesine en çok ben sevindim..
    Bajaj yetkilisi yada satıcısı falan değilim değerli forumdaşlar beni yanlış anlamasın .. lakin pulsar 200 ns modeline herkes pahalı yorumunu yapmış..
    Açıkçası bana uygun geldi gerek teknolojisi gerek diğer özellikleri ve albenisi ile bence çok uygun ..
    fiyatlar açıklanmadan önce motorcu arkadaşlarıma şu yorumu yapmıştım en az 7 binden gelir diye ve motorun 7 bin fiyatı olduğunu öğrenince çok sevindim..
    Örnek vermek gerekirse asyanın x6 250cc lik modelinin 6 bin küsür fiyatı varken pulsarın 7 bin liralık fiyatı gerçekten ama gerçekten çok uygun..
    Ben bu fiyata inanamadım ve halada zor inanıyorum 7 bin lira olacağına..

Motosikleti
    Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj markasının pulsar modelini 2009 yılından beri takip ediyorum ve markanın türkiyeye gelmesini hep hayal ediyordum sonunda hayalim gerçek oldu belkide bajajın türkiyeye gelmesine en çok ben sevindim..
    Bajaj yetkilisi yada satıcısı falan değilim değerli forumdaşlar beni yanlış anlamasın .. lakin pulsar 200 ns modeline herkes pahalı yorumunu yapmış..
    Açıkçası bana uygun geldi gerek teknolojisi gerek diğer özellikleri ve albenisi ile bence çok uygun ..
    fiyatlar açıklanmadan önce motorcu arkadaşlarıma şu yorumu yapmıştım en az 7 binden gelir diye ve motorun 7 bin fiyatı olduğunu öğrenince çok sevindim..
    Örnek vermek gerekirse asyanın x6 250cc lik modelinin 6 bin küsür fiyatı varken pulsarın 7 bin liralık fiyatı gerçekten ama gerçekten çok uygun..
    Sen böyle dedikçe adamlar 7 ye de 8 e 10 a da satmakta haklı.

Motora teknolojisine lafımız yok. Neden dışarda 3 e de bize 7 ye. Kendimizi yüksek fiyata geleceğine alıştırdık, lakin 7 de çok saçma oldu

Çünkü türkiye olarak biz üretici değiliz ve sağlam geçiren kendi halkını kazıklayan distribütörlere sahibiz..
    Ben pulsarı piyasadaki diğer motosikletlerle kıyasladım ..
    200 Lük yada 250 lilik bir çinli en az 5000 liradan başlarken su soğutmalı hint malı bir naked neden 7000 lira olmasın ??
    10000 e satmazlar satamazlarda zaten her malın her fiyattan bir alıcısı vardır..
    Herkesin kendi fikri kendi düşüncesidir saygı duyarım..
    Ama şu motora 7000 lira gerçekten çok iyi fiyat..

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Çünkü türkiye olarak biz üretici değiliz ve sağlam geçiren kendi halkını kazıklayan distribütörlere sahibiz..
    200 Lük yada 250 lilik bir çinli en az 5000 liradan başlarken su soğutmalı hint malı bir naked neden 7000 lira olmasın ??
    10000 e satmazlar satamazlarda zaten her malın her fiyattan bir alıcısı vardır..
    Bukadar insan pahalı diyor yani yanıliyorlarmı.emsal gösterilen motorlarada biz ucuz demiyoruz ki zaten,bu fiyatları haketmiyorlar diyoruz.Artık bu milletii düdüklemeyin diyoruz.Parayı onlar gibi kolay kazanmıyoruz malesef.bu topiği bastan okursan nasıl saçma fiyat belirleniyormuş anlarsın.diğer getirdiği modelleri hindistandaki fiyatından az bi farkla satacakken 200 nsyi ikibuçuk katı fazlasına satmasının mantığinı biz hala çözemedik.o yüzden bu tarz davranışta bulunan firmalara tüm motosiklet kullanıcılarının dur deme vakti hala gelmedimi.ben bu fiyat politikasını protesto ediyorumve almıyorum.alt tarafı 150-200cc motorlara bu fiyati veren arkadaslarıda anlayamıyorum.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Bu topiği ve daha bi çok topiği baştan sona okudum..
    Türkiyede sadece motosiklet değil herşey çok pahalı..
    Ve ben karşılaştırma yaparken muadillerini ve çinlileri ile karşılaştırdım..
    Ve pulsar her yönü ile gayet iyi fiyat..
    Benzer 250 cc naked çinliler 6000 küsür iken pulsara 7000 çok rahat verilir..
    Sizin mantığınızla hareket edersek türkiyede hiç bi motosikleti almayalım..
    Çünkü 250-500 dolarlık çinliler 3-4 milyara , 600 dolarlık ace 125 3 milyara satılıyor , pulsara 7000 çok mu ?
    Yanlış anlamayın şimdi forumdaşlar demesin bana pulsar alacak ondan övüyo savunuyo falan diye..
    Pulsar almayacağım..
    ben cross meraklısıyım heronun impulse modelini bekliyorum..
    Lakin pulsara yapılan haksızlığa gönlüm el vermiyo..
    Ülkemize ilk defa bu kadar teknolojik ve albenisi yüksek bi naked neredeyse çinli fiyatına geliyo , ve , sizler bu fiyata yüksek diyorsunuz..

Motosikleti

Pulsar 200 ü 7 den satarlarsa ; 5 - 5,5 dan satılan çin malı motorları piyasada ne kadar görüyorsak pulsarı da ancak o kadar görürüz.

Evet söylediğiniz kısmen doğru olabilir..
    Kısmen diyorum çünkü insanlarımız çinli motor almaktansa üzerine 1000 lira gibi bir rakam verip pulsarı alabilirler..
    Yani her ne kadar bu forumda pulsar almayacak insan olsada pulsar her türlü satacaktır..
    Benim şahsi görüşüm bu yönde..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motor fiyat performans olarak 7000 bin TL'yi hak edebilir ama marka imajı olarak henüz o fiyata satılabilecek motor değil. Hindistan'daki 3 bin TL'lik satış fiyatı da ayrı bir nokta tabi... Siz bunu 6 bin civarına vereceksiniz ki motor satılsın, reklamı olsun. Millet satın alıp işyerlerindeki ön yargılı arkadaşlarına gösterebilsin. Dün bayide gidip Daelim RoadWin'i inceledim ve çok beğendim. Fiyatı da 8800 TL. Şimdi aradaki 1800 TL için NS200'e dönmem ben. Olur da Karizma ZMR 6000'e falan gelirse NS200'ün hiç şansı olmaz.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    6000-7000tl niye versin tuketici hic bilmedigi bi markaya. Fiyatlar cok sacma, o piyasayi arastiran hintli kardesleri kutlatim. Turkiye İstatistik Kurumu kadar çalisiyolar heralde. Dilimizde tuy bitti ucuz olsun diye, 7k fiyat bicmisler, yuh..
    Shrieker bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

kardeşim bence daelim olayına hiç girme ...
    600 km kadar 2012 daelim kullandım ..
    süspansiyonları çok yumuşak..
    Motor viraja giremiyor..
    Parça kalitesi olarak bumoto calibre bana daha iyi gibi geldi..
    İşçiliğini beğenmedim..
    İvmelenmesi güzel ama bi hyosung değil..
    Frenlerini ve rahatlığını beğendim..
    Ama dediğim gibi virajlardaki o güvensizliği istikrarsızlığı ve motosikletin ben bu viraja bu hızla giremem..
    Ben bu virajı alamam demesi insanı roadwin den soğutuyor..
    Test ettin mi bilmiyorum ama önce bi test et motoru bi güzel zorla özellikle düz yolda çok sürmemeye çalış sürekli viraj almaya çalış..
    Ne demek istediğimi anlayacaksın..
    Hero zmr ye gelince yüksek ihtimal 6 binden gelmez ..
    pulsar fiyatına gelir..

Motosikleti
    Evet söylediğiniz kısmen doğru olabilir..
    Kısmen diyorum çünkü insanlarımız çinli motor almaktansa üzerine 1000 lira gibi bir rakam verip pulsarı alabilirler..
    Yani her ne kadar bu forumda pulsar almayacak insan olsada pulsar her türlü satacaktır..
    Benim şahsi görüşüm bu yönde..
    İllaki her malın bir alıcısı vardır. pulsar 7 bin e satın alan olmaz denilemez. Ama Türkiye geneli 7 ye 100 tane satıp (atıyorum) 2 bin kar edeceklerine 6 dan 300 tane satsalar 3 bin kar ederler. Kuralkan Bakkal hesabı yaparsa karı azalır. Sürümden kazanma yolu gitse de 7 yerine 6 dan satsa karını 2 ye 3 e katlar. 6 dan satılsa yolda gördüğümüz ybr cbf apaçi sayısı kadar pulsar görürüz. 5 bin e cbf veya apaçi ye binmektense 6 bin e pulsar piyasayı siler süpürür.

Form da her koşulda kullanıcı var. Sosyo-ekonomik durumumuz bir birinden çoook farklı. Aynı ülkemizdeki koşullar gibi.

Form da bakarsanız 6 bin e bu motoru bekleyen herkes alır bu motoru. Ama 7 dediğiniz de ben dahil (sen hariç) çoğu kişi iki defa düşünür, acaba der.

Başta dediğim gibi 7 değilde 6 olsa satışı arttığı için karı düşmez.

Aynen kardeşim dediklerine sonuna kadar katılıyorum..
    Lakin muadillerine göre bence mantıklı fiyatı teknolojisi ve albenisi ile..
    Pulsarı muadillerine göre kıyaslamak zorundayım çünkü ülkemizde bi gerçek var..
    Sadece motosiklet değil herşey çok ama çok pahalı..
    Ve malesef buna bizi alıştırdılar..
    200 lük makineye 7000 fiyat normal gelir oldu..

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    kardeşim bence daelim olayına hiç girme ...
    600 km kadar 2012 daelim kullandım ..
    süspansiyonları çok yumuşak..
    Motor viraja giremiyor..
    Parça kalitesi olarak bumoto calibre bana daha iyi gibi geldi..
    İşçiliğini beğenmedim..
    İvmelenmesi güzel ama bi hyosung değil..
    Frenlerini ve rahatlığını beğendim..
    Ama dediğim gibi virajlardaki o güvensizliği istikrarsızlığı ve motosikletin ben bu viraja bu hızla giremem..
    Ben bu virajı alamam demesi insanı roadwin den soğutuyor..
    Test ettin mi bilmiyorum ama önce bi test et motoru bi güzel zorla özellikle düz yolda çok sürmemeye çalış sürekli viraj almaya çalış..
    Ne demek istediğimi anlayacaksın..
    pulsar fiyatına gelir..
    Merhaba kardeş
    Ben daelim roadwin 250 R kullanıcısıyım ve yukarıda yazdıklarınız sadece saçmalık diyorum. Roadwin le biz istanbulda araçlar arasında makas atıp keskin virajlarda tam yatırıyoruz hemde üzerindeki orijinal lastikleri ile . Adamlar bu motoru üretirken rakiplerini iyi tanıyorlardı. Bu daelim Güney Kore malıdır. Çin malı değildir. Siz bu makinayı hyosung ile karşılaştırın. Frenleri hepsiden kaliteli tutuyor. Amartisörleri şehir içi utumlu rahat kullanım için yapılmış . İvmelenmesine gelince hyosung ile aynı. Insanlara yanıltmayın kullanıcılara sorun eğer kullanıcı almayın derse almayın. Bu motor üst kalite işçiliğe sahip ...
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X

foruma gırış zamanınız süper.

7000 tl az. bu motora bundan daha kötu motorlar cbr 250. wolf 250. ınazuma 250 den ucuz olması enteresan bende arkadaslara dıyodum 11.000 den asagı gelmez dıye bu fıyata cok ssevındık hatte fıyatı duyunca kahvede ayakta alkışladın sevıncten halay cekıp horon teptık fılan fılan işte
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Merhaba kardeş..
    Ben beğendiğim özelliklerini söyledim..
    Frenleri rahatlığı ivmelenmesi güzel dedim..
    Ama tekrar söylüyorum hyosung kadar iyi gitmiyo..
    Ve muadillerine göre süspansiyonları çok yumuşak..
    Ve virajlara emsalleri kadar iyi giremiyo..
    Güvensizlik hissi veriyor..
    Test etme amaçlı virajlarda epey bi zorladım..
    Bir hyosung yada cbr250r kadar viraj denge kabiliyeti yok..
    Buda motorun suçu değil , süspansiyonların suçu..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeş
    . İvmelenmesine gelince hyosung ile aynı. Insanlara yanıltmayın kullanıcılara sorun eğer kullanıcı almayın derse almayın. Bu motor üst kalite işçiliğe sahip ...
    hangi gözle bakıyorsun bilmiyorum ama parca kalitesi güzel diyebiliyorsan işçiliği iyi diyebiliyorsan
    ya motordan anlamıyorsundur, yada iyi göremiyorsundur.
    hız olayında ise ivmelenmesi kötü
    hyoyla ninjayla filan aynı filan diyorsun ya.
    ben sana hyo getireyim, stock halde. hyo cbr ve ninjaya göre daha hantal olmasına ragmen her türlü kalkışda gidişte geçerim.
    neden bu kadar iddaalıyım biliyormusun.
    grubumuzda bir arkadaşımız cok isteyerek aldı, satamadı elinde kaldı.
    daelimin tutulacak bi tarafı yok 250 cc testlerinde yerin dibine soktular.
    o paraya ona verecegime gidip hyo, cbr filan alırım.
    bajaj konusunun altında ne alaka onu anlamadım daelim mevzusu.
    zaten dediğin gibi olsa bu motora o paraya her taraf daelim olurdu
    forumda bile 2-3 kişi de var
    # motosikletle.blogspot

ramizan83

gerçek mi söylediniz dalga mı geçtiniz tam anlayamadım doğrusu..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    pulsar fiyatına gelir..
    Hero ZMR'nin Hindistan satış fiyatı ~102.000 rupi, 3450 TL falan ediyor. Getirip de 6000 liraya satmaya kalkacaklarsa naçiz tavsiyem hiç zahmet etmemeleri yönünde olur. O motorlar ellerinde patlar. Şu başlığa bakın, fiyat açıklandıktan sonra 7000 TL'ye NS 200 alırım diyen siz dahil 3-4 kişi (4 belki) var.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler