Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132

Bajaj Motor Türkiye'ye Kuralkan A.Ş ile birilikte geliyor, yakında satışa sunulacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı yigit_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 mayısta bayiden teslim alacağım, bakalım ak koyun kara koyun belli olur,feda ettim kendimi nekadar garantici bir kişiliğim olsada, ben beğendim PULSAR'ı yabancı sitelerde de çok beğenenler var yorumları okuyorum, Türkiye pazarında yeri ne olacak merak ediyorum ama bence CBF 150'nin yerini alamasada , kendi tarzı ile memnun edeceği ve 150CC'lik motor yetersiz kalan ve 250CC ye kadar binen kullanıcılar için 1 numaralı tercih olacağını düşünüyorum
    Yabancı sitedeki arkadaşlara bi ara sorar mısın bu motora 2 katından 500 gayme para bu motora verir misiniz diye
    PiNGuSHeuS bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Mayıs ayı gelmek bilmiyor, motorsuzluktan perişan oldum ben ne zor şeymiş, bu fiyata bu kalitede özellikte başka motor yok piyasada olsa beklemektense alırdım, ikinci ellerde de temiz 250cc lerde 9000 liradan aşağı motor yok diğer 7000-8000 olanlar hoşaf

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Türkiye'de aynı özelliklere sahip markaların fiyatlarına bakılırsa , bizim ülkemizdeki piyasaya göre normal fiyatlar. Tamam çok çok pahalı ama diğer motorlarda pahalı Türkiye piyasası böyle.Aynı kalite,özellik ve fiyat ile ülkemizde satılan marka-model varsa tavsiyenizi bekliyorum[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mayıs ayı gelmek bilmiyor, motorsuzluktan perişan oldum ben ne zor şeymiş, bu fiyata bu kalitede özellikte başka motor yok piyasada olsa beklemektense alırdım, ikinci ellerde de temiz 250cc lerde 9000 liradan aşağı motor yok diğer 7000-8000 olanlar hoşaf
    katılıyorum, 150cc yetersiz kalıyor 150 üstünde ise kaliteli motorlarda sıfırları çok pahalı 2.el fiyatlarıda çok yüksek ,bayi ile yeni görüştüm 5 mayısta Pulsar ı teslim alacağım, az kaldı memnun kalacağımızı umuyorum.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yabancı sitedeki arkadaşlara bi ara sorar mısın bu motora 2 katından 500 gayme para bu motora verir misiniz diye
    hocam uzun süredir yorumlarınızı görüyorum ve çok basit bir mantık hatası yapıyorsunuz.
    serbest piyasada bir malın pahalı satıldığını söylemenin bir anlamı yoktur.
    eğer mal pahalıysa zaten diğerleri karşısında tutunamayıp boyunun ölçüsünü alacaktır.
    tamam kullanıcısi olma hevesimiz olmuş ve bütçemize uymadığı için hayal kırıklığına uğramış olabiliriz ama bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek maalesef.
    eğer siz haklıysanız bajaj zaten türkiyede ilk senesinde tutulmadığı için bu piyasayı kaybetmiş olacak.
    izleyip göreceğiz..

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam uzun süredir yorumlarınızı görüyorum ve çok basit bir mantık hatası yapıyorsunuz.
    serbest piyasada bir malın pahalı satıldığını söylemenin bir anlamı yoktur.
    eğer mal pahalıysa zaten diğerleri karşısında tutunamayıp boyunun ölçüsünü alacaktır.
    tamam kullanıcısi olma hevesimiz olmuş ve bütçemize uymadığı için hayal kırıklığına uğramış olabiliriz ama bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek maalesef.
    eğer siz haklıysanız bajaj zaten türkiyede ilk senesinde tutulmadığı için bu piyasayı kaybetmiş olacak.
    izleyip göreceğiz..
    Ben ne motosiklet kullanıcılarının ne de distribitörlerin kaybetmesini istemiyorum.Bişeyin değişmeyecek olmasını bilsemde sessiz kalmamayı tercih ediyorum.Ben üzerime düşeni yapayım,şirketler yapsın yapmasın onların bileceği iş.Ben 200 tl için Honda almamış adamım.Haketmiyor o parayı arkadaş.Hele 3-4 ayda bir zammı hiç haketmiyor.Almayıp tepkimi koydum,pulsarıda almayacağım.Ben almadım diye firmalar batacakmı,tabiki hayır.Ama kendimi kandıramıyorum,mesele orda.
    zizulander ve arslan26 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ne motosiklet kullanıcılarının ne de distribitörlerin kaybetmesini istemiyorum.Bişeyin değişmeyecek olmasını bilsemde sessiz kalmamayı tercih ediyorum.Ben üzerime düşeni yapayım,şirketler yapsın yapmasın onların bileceği iş.Ben 200 tl için Honda almamış adamım.Haketmiyor o parayı arkadaş.Hele 3-4 ayda bir zammı hiç haketmiyor.Almayıp tepkimi koydum,pulsarıda almayacağım.Ben almadım diye firmalar batacakmı,tabiki hayır.Ama kendimi kandıramıyorum,mesele orda.

Herkes bu fiyatlandırma sistemine tepkisini sizin gibi almama yönünde kullanırsa eminim ki şirketler kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalacaktır.
    PiNGuSHeuS bunu beğendi.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı zizulander adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes bu fiyatlandırma sistemine tepkisini sizin gibi almama yönünde kullanırsa eminim ki şirketler kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalacaktır.
    Kimseye zorla bişey yaptıramayız.Şunu alma,bunu al diyemeyiz.Devlete topu atan çokta,herkes oturduğu yerden bişeyler çözülsün diye bekliyor.
    Geçenlerde bi olaya şahit oldum,arkadaşın ofiste oturuyoruz iki arkadaş geldi,ikisininde aynı cadde üzerinde dükkanları varmış.Bitanesi 12 000 TL ye kiralamış dükkanını,diğeride lan bizim kiracı 6000 e kiraladı,geçenlerde bilmemne firması kiralamak istedi bende 10 000 e vereyim ozaman diyor.14000 e vermiş başkasına.Bu mudur serbest piyasa!!! Ama veren adamda akıl yok.Kim ne tutturursa.Olan vatandaşa oluyor,dükkan kirası yüksek olunca oda geçiriyor.
    Elbet sattığın maldan para kazanman gerek amenna.Ama bu malın benzerini şu kadara satıyolar,bizimkide bu kadar yapar zihniyetine biz izin veriyoruz.Sonra...
    Bazen bana sen bu şekilde hiç bişey sahibi olamassın diyolar.Çok şükür evimde,motorumda var.Yaşadığım şehir artık trafiği kaldıramadığından dolayı arabam yok,şu ana kadar üç tane oldu artık kullanmıyorum.O kadar araç bolluğu oldu ki yakında kıpırdamaya yer kalmayacak diye korkuyorum.
    Thracian bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bir şey sormak istiyorum. Fiyatları hep hindistan fiyatı + ötv + kdv gibi hesaplıyoruz. Sonra da arada çok fiyat farkı var diyoruz.
    Ama sanırım atladığımız bir mesele var.
    Türkiye'ye gelecek motorlar enjeksiyonlu ve euro3 emisyonu standartlarına göre üretiliyor.
    Sormak istediğim şey bu özellikler motorun maliyetine ne kadar fark ettirir?
    Yani ''Hindistanda bu motor x para, neden buraya gelince 2 katından da fazla ödüyoruz?'' demeden önce bu sorunun cevabını öğrenmem lazım (kendi adıma konuşuyorum).

Bütün bu teknolojik farklar + ötv + kdv + nakliye + distrübitör karı + bayi karı = ?
    Biraz fazla yükleniyoruz gibime geliyor motorun fiyatı konusunda. Yine de emin değilim.
    retox70 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey sormak istiyorum. Fiyatları hep hindistan fiyatı + ötv + kdv gibi hesaplıyoruz. Sonra da arada çok fiyat farkı var diyoruz.
    Ama sanırım atladığımız bir mesele var.
    Türkiye'ye gelecek motorlar enjeksiyonlu ve euro3 emisyonu standartlarına göre üretiliyor.
    Sormak istediğim şey bu özellikler motorun maliyetine ne kadar fark ettirir?
    Yani ''Hindistanda bu motor x para, neden buraya gelince 2 katından da fazla ödüyoruz?'' demeden önce bu sorunun cevabını öğrenmem lazım (kendi adıma konuşuyorum).

Bütün bu teknolojik farklar + ötv + kdv + nakliye + distrübitör karı + bayi karı = ?
    Biraz fazla yükleniyoruz gibime geliyor motorun fiyatı konusunda. Yine de emin değilim.
    Bence fazla yüklenmiyoruz,3 model geliyor dimi? Bu modellerin ccleride belli 250 cc üstü hiçbiri değil,o zaman devlet Pulsara gıcıkmı ki diğer iki modelden bu kadar fark ortaya çıkıyor?

Bu arada çok sevdiğim bir sözü paylaşmak isterim;

Ya ALLAH'A Baş Eğer, Hiç Kimseye Eğmezsin ; Ya Herkese Baş Eğer, Hiçbir Şeye Değmezsin...N.F.K. HAYIRLI CUMALAR...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yok ben vergi ile ilgili konuşmadım sadece.
    Asıl merak ettiğim şey, motorun üretim aşamasındaki enjeksiyon ve euro3 gibi ekstra eklentiler ne kadar maliyetli?
    Önce bunu bilmemiz lazım diye düşünüyorum.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Her şeyde olduğu gibi bunda da direk devlete atıyolar ya topu ondan öyle diyom bende.Yaa neyse çok konuşmayım kızıyolar bana.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar bazı firmalara bence fazla tepki gösteriyorsunuz bazı firmalara az tepki gösteriyorsunuz: Özellikle burada ktm 125 ve 200 serisi fiyatlarına bakarsak motorlar çok güzel ama onların fiyatı Bajaj'dan daha yüksek ama peynir ekmek gibi satılıyor bu da tabi ki diğer firmalara yol gösteriyor fiyatlarını belirliyor, Susuki inzuma 9800 tl geldi şimdi fiyat 13.000 tl aynısı Honda ve Yamaha içinde geçerli. Kısaca değinmek istediğim sadece tek firmaya tepki vermeyin bütün firmalara tepkimizi koyalım ki hepsi fiyatlarını olması gereken fiyatlara çeksinler.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bazı firmalara bence fazla tepki gösteriyorsunuz bazı firmalara az tepki gösteriyorsunuz: Özellikle burada ktm 125 ve 200 serisi fiyatlarına bakarsak motorlar çok güzel ama onların fiyatı Bajaj'dan daha yüksek ama peynir ekmek gibi satılıyor bu da tabi ki diğer firmalara yol gösteriyor fiyatlarını belirliyor, Susuki inzuma 9800 tl geldi şimdi fiyat 13.000 tl aynısı Honda ve Yamaha içinde geçerli. Kısaca değinmek istediğim sadece tek firmaya tepki vermeyin bütün firmalara tepkimizi koyalım ki hepsi fiyatlarını olması gereken fiyatlara çeksinler.
    Tek başıma bişeyler yapmaya çalışmıştım zamanında,tek başıma derken birlik olmak amacıyla öncülük yapmak istemiştim hondaya karşı,fanatikleri topa tuttu beni.Benim tepkim sadece kuralkana değil ki,zihniyete ve bu zihniyeti koruyup söz söylettirmeyen insanlara.
    İnsanlar çin malları yokkende motosikletlerin arıza yaptığını,dişli kırdığını,şanzıman dağıttığını,düşünce grenajlarının kırıldığını vs. çabuk unutmuşlar.Sonra çin malları geldi.Ucuz diye bilen bilmeyen 1000 lira 1500 lira parası olan herkes 12 taksitle motor aldı,sonuç hüsran.Adam benzin harici bişey koymamış arkadaş,utanmasa onuda koymayacak.Sonra çin malı kötü.14 yıl bajaj chetak,6 yıl mondial cub,2 yıldırda mondial drift kullanıyorum,ne şasem yamuldu,ne dişli dağıttım,ne vidaları düştü.Bana özel dayanıklı verdiler heralde.Neyse konuya dönecek olursak tepki verecek arkadaş bulursan bana da haber verirsin

14 yıl.12 yaşında motor

6 yıl.Satmadan 1 hafta önceki fotosu.Daha net fotosunu bulunca koyarım

Buda şimdiki
    tr_select, hamzarat ve centil40 bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    ekrem bey merhabalar, uzun süredir bajaj'ı takip ediyorum, tüm ürünleriniz hakkında genel bi memnuniyet hakim, kalite açısından tatminkar ürünler sunulduğuna şüphe yok fakat fiyatlar konusunda bizi üzdünüz o kesin, özellikle pulsar için bunu söylemeliyiz;

ama buradan kalkıp sizinle pazarlık yapacak değiliz elbette, yalnızca size bir öneri getirmek istedim, genelde birçok kullanıcının ilgiyle takip ettiği ve görüşlerine saygı duyulan barkın abimizden (altın elbiseli adam)bir deneme sürüşü bekliyoruz, bunu size bir pazarlama taktiği olarak tavsiye ediyorum, kendisiyle ne gibi koşullarda anlaşırsınız bilemem fakat davet ederseniz reddedilme ihtimaliniz az olur diye düşünüyorum (bu arada kendisini şahsen tanımam ama takip ederim), eğer gerçekten ürünlerinize çok güveniyorsanız kendisine emanet etmekten çekinmeyeceğinize eminim, saygılarımla.
    reverse ve centil40 bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Arkadaşlar bajaj çok güçlü bir marka ama kuralkan tarafından geliyor olması insanı düşündürüyor bence biraz beklemeliyiz.Diğer motorlardaki stratejileri uygularlarsa bajaj başka bir distribitör bulur bence.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı faz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bajaj çok güçlü bir marka ama kuralkan tarafından geliyor olması insanı düşündürüyor bence biraz beklemeliyiz.Diğer motorlardaki stratejileri uygularlarsa bajaj başka bir distribitör bulur bence.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-64.html

Bu başlık altında Ekrem ATA (Pazarlama müdürü) itinalı bir şekilde kafanızdaki soru işaretleriyle ilgileniyor ve sorunları anında çözüyor.Motosikletin Fiyatına gelince,satışa çıkmadan önce belki tepki gösterirsek (hep birlikte tabi) bişeyler yapabiliriz diye düşünmüştüm ama görüldüğü üzere pek kimse yanaşmadı.Açıklanan fiyattan da satışa çıktığına göre artık yapacak bişey yok malesef.
    Kuralkandan alınan tepkiler ise şu an Ekrem bey azimle bu düşüncemizi silmek için çok çabalıyor.Herkese eşit şekilde değer veriyor.Pulsar satışa çıktı çıkalı ufak tefek çıkan bütün sorunları aynı hızda çözmesi motosiklet tutkunlarının çok özlediği bir davranış.Allah (C.C.) razı olsun.Tez zamanda işler yoluna girer inşallah.Bize böyle insanlar lâzım.

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler