Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Uzun Yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    silverdiver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    foresight-- beat
    arkadaşım çin malı motorla yola çıkarsan iii düşünmelisin;arkadaş ımın yeni aldığı motoru (marka wermiim yanlış olur) çorluya maalesef tek parça halinde götüremedim,ön far b.çekmece yokuşunda ,egzos da çorlu girişin de kendiliinden düştü,ii düşün küçük düşünme paranı biriktir burgman veya silver wing al
    <%)))))))))))><<< ::pcgum:: ***ReBeL***::pcgum::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kendi motorum olduğu için öneriyorum gibi olacak ama;
    Daelim S2 Freewing 250 uzun yol için oldukça tatminkar bir motor...Eşim ve full dolu bagajla bir kaç kez uzun yol yaptim (İstanbul-Saros...) oldukça rahat ve güven verici....

110-120 sabit hızla "titreşimsiz ve konfrolu şekilde yolculuk yapabiliyorsun", sollamalarda 140 a kadar ivmelenebiliyor (forumda 150 yaptigini soyleyenler var ama ben 140 üzerine hiç çikmadim)...haa bu arada 140 da ne bir titreşim ne de rahatsız edici herhangi bir durum yok...ön arka disk fren... frenler hidrolik...21 beygir...artçı için sissybar standart olarak geliyor...vs...vs

....tavsiye ederim.

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Yahu adam 1 sene önce sormuş, 1 sene sonra cevap yazıyosunuz.

Alıntı mkirdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adam 1 sene önce sormuş, 1 sene sonra cevap yazıyosunuz.
    Bir sene içinde uzun yol yapacak motorların özelliklerinde radikal bir değişiklik mi oldu..Unutulmamlıdır ki topiği ilk açan değildir sahibi o konu hakkında söyleyecek 2 çift lafı olan herkes forum konsepti gereği sözünü söyleme hakkında sahiptir-söylemelidir.
    ...soruyu soranın dışında başkalarının da bu topikten faydalanacağını düşünerek cevap yazıyor pek çoğumuz

..rüzgarınız eksik olmasın

DKLG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hayalbusa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yo ve scooter aslında zıt kutuplardı.taki suzuki burgman 400 modelini çıkarana kadar...
    Burgman gerçekten uçak konforunda neredeyse

1 sene önce ben burgman leri bilmiyordum, kimse kızmasın
    [B]sadece kazanmaya oynayanlar kazanır...[/B]

mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Hayırlı Rüzgarlar o zaman...

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    eski bir majesty 250 bulursan temiz.şahane olur.su soğutmalı.ben 6000 km kullandım.şahane bir motordur.3000 e falan bulabilrisin.o motorla uzun yol tecrubem var.cok fazla zorlamaz seni.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    DKLG kızdım sana vala neyse burgman ne bu arada? zuaahaha

javacı_ayşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa ceylan
    eğer illa ki scooter diyosan ben asya 150 den şaşma derim
    Ben günahlarına emanet edilmiş bir mermi çekirdeğiyim

ariulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t
    arkadaşım bn geçen gün asya ile 60 km gittim 10 dk dinlendim sonra bi 60 daha gittim motor tık demedi neyse asıl mevzuya girelim bnce sen uzun yok yapacaksan küçük tekerlek yerine büyük tekerleklere bak mesala deer 152 veye yamaha nouva ( 0 km yok ama ikinci el olabilir)

Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659

işte cevap: Piaggio Beverly 250

Alıntı silver1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun yolda scooter kullanmak istiyorum çok model var kararsız kaldım kanuni bopcat 150 düşünüyorum sizce bu model uzun yola gider mi? Farklı fikri olan varsa bekliyorum .
    Touring motor kadar büyük çaplı lastikleri ve rahat koltuğu sayesinde bozuk yollarda rahatsız olmadan yolculuk yapabilmen, su soğutma ve büyük depo sayesinde durmaksızın uzun süre kullanabilmen, entegre yan ve arka cantaları ile eşyalarını rahat taşıyabilmen açısından aradığın scooter; Piaggio Beverly 250

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    ANTALYA GİBİ YAZIN 50 DERECENİN NORMAL OLDUĞU BİR İKLİMDE YAŞIYORSANIZ, KESİNLİKLE HAVA SOĞUTMALI BİR MAKİNA KULLANMALISINIZ, DEĞİL Mİ NATURALİST HOCAM...
    UZUN YOL İÇİN DEĞİL, HER YOL İÇİN ENDURO DİYORUM...
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    valla bizim CHINA lilarla bi deniyecegiz bakalim ne kadar gidicek die kaldigi yerde alirim plakayi yakarım bu motoru
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

kadavra450 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhteşem açıklamalar.teşekkürler
    Ho :RED
    H1 :KABUL

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    bana göre 125 cc ile uzun yol yapılır fakat;
    1.Zevkli olmaz
    2.2 kişi gidilmez
    3.hararet derdi olacağından fazla hız yapmaya gelmez.yani motoru bağırtmamak lazım.

bazı arkadaşlarımız demişler ki mobiletlerle(moped)bile türkiye turu yapılır.ben buna YUH derim.yıllardır mobilet kullanıyorum.rampada bi hararet yapar ki.motor bir miktar sonra gaz yememeye başlar.(2 kişi)

sonuç olarak 125 cc ile tura çıkılabilir derim hava soğutmalı da olsa 4 zamanlı.rüzgar olduğu sürece hararet die bişi olmaz.güç de yeterlidir.tek kişiyi rahat çeker.
    not:çinlileri bilemiycem
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

naturalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLR 650, Husaberg 650 fs ,CBR 600 F

Yeni Tecrübeler

Selam Arkadaşlar...
    Sezon kapanırken yeni edindiğim tecrübeleri aktarmak istiyorum..

Sık motor değiştirmeyi seven biri olarak günlük kullanım için bir twister aldım (honda cbx 250)
    günde ortalama 100 km yol yaptım şehiriçi için belkide en ideal vitesli motor diyebilirim. ama uzun yolda tatminkar değil ortalama hızı 120 biraz kasarsanız 135 km yapıyor.. rampa aşağı 160 ı görüyor.. Ama bu anlattıklarım artçı olmadan.. artçı varken aşırı hissedilir bir performans kaybı var. yakıt tüketimi ortalama 130-140 ykr

bir arkadaşım falcon u tavsiye etmiş..
    falcon da aldım fakat 1 hafta dayanabildim motora.. neden mi?
    ilk önce yakıtı fazla azami hızı 140 ve vibrasyon var bursa ya gittim geldim fakat hiç beğenmedim.. yakıt tüketimi ortalama 170-180 ykr

bir Er-5 aldım performans mükemmel sanki 600 lük makinaya biniyorsunuz.
    ama yakıt sanki 600 lük makina.. 160 km den sonra rüzgar a karşı motorun üzerinde durabilmek için elinizi öyle sıkıyorsunuzki motordan inince elleriniz ağrıyor. ön cam ve kafa granajı eklemesiyle bu halledilebilir. ama uzun yolda 2 kişiyle süper diyebilirim ve bu motorlar bence şu an piyasadaki en ucuz motorlar
    2004 modellerini 5-5,5 liraya bulmak mümkün yakıt tüketimi ortalama 180-190 ykr...

Honda yeni bir motor çıkardı.. CBF 150 bence tek kişi uzun yol ve şehiriçi için güzel bir alternatif. ortalama hızı 110. Max 130.. rampa aşağı 145 km.
    yakıt tüketimi 100 ykr.. özen motor ikitelli de test sürüşü için numune var
    ne yazıkki seri satışı ekim ayında fiyatı takribi 3.400 ytl olacakmış

maxi scooter lar ı da es geçemiyeceğim..
    uzun yolda hakikaten hem sürücü hemde artçı için konfor veriyorlar..
    tesadüfen bir arkadaşımın burgman 400 üne bindim.. altınızda gerçek bir makina var, gaz vermenizin neticesini anında alıyorsunuz. ayrıca artçı koltuğu inanılmaz rahat ve frenleride çok tatminkar..
    ama bu işin yani maxi lerin ağababası yine honda dan evet evet yanılmadınız Silwerwing.. burgman dan daha küçük gibi görünmesine karşın bence her konuda daha üstün ve fiyatıda daha düşük.. (bu yazdıklarım benim naçizane deneyimlerim katılmayanlar olabilir saygı duyarım)
    italyanların hakkınıda yememek lazım scooter ı dünyaya onlar takdim ettiler
    x8 200, x9 250, x9 500 güzel aletler..
    kore malı olan güzel maxi ler de var tabi kymko grand dink 250,xciting 500,..

bunlar tabiki ucuz alternatifler..

yoksa uzun yolun kralları şöyle..
    Honda Africa Twin, Honda Varedero, BMW 1200 gs

[B]bu motorlar uzun yıllar ve her çeşit motora binen arkadaşlarımın ve benim ortak tercihimizdir..[/B]
    Yazılarımı üşenmeden okuyan arkadaşlara teşekkür ederim
    Hız virüsü bulaştırdı bu motorsiklet denilen meret..
    ama doğayla teknolojiyi aynı anda yaşamayı da ondan öğrendim..

mpala2005@hotmail.com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adım mustafa hayaline nasıl bir katkım olur bilmem ama şunu belirtmek isterim duymuşsundur diye tahmin ediyorum ...tayvan malı kymco 500cc devasa ölçüleri olan iki kişinin seyahat etmesine çok elverişli uzun yolda güvenle ve büyük zevk alarak kullana bileceğin mükemmel bir makinayı honda cbr 1100 xx alabilmek için satıyorum.2006 mart çıkışlı turuncu 2000km ilgilenirsen 05323319701 24saat araya bilirsin...selamlar

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    bobcat tam isabet bence ben bindim yolda gitmiyor akıyor adeta

TOMY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende sukida commander var yaklaşık 550 km uzun yola gittim her yüz km de bir dınlendırdım gayet rahat ben sana onu tercih ederim

YAMACAYIR28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık motorsuz vede huzursuzum
    selam
    bence şahininde senden yolisdemesini isdemiyorsan en azından 400 lük almalısınki rahat edesin yoksa çok sıkıştırıyorlar sonra pişman olma saygılar bay

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler