Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kullananların diz sağlığı sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şunu açık ve net soyliyeyim, soğuk havalarda ekipmansiz, korumasiz motora binen, korunmayan insanlar ileriki yaşlarda mutlaka ve mutlaka bunun zararını gorecektir.

Özellikle kask, korumali pantolon ve eldiven cok onemli.

Montu saymadim bile zira soguklarda iyi bir mont giymezseniz akciğeri, böbreği elinize verirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle katılıyorum. Bu aracın binme kuralları var. Bunlara ya uyacaksın ya yamulacaksın. Güvenlik tarafını bir kenara bırakalım ekipman yine de çok önemli.

38 yaşındayım. Ben de daha şükür bir problem yok ama benim yaşım ve üzeri hemen hemen bütün arkadaşların dizlerinden dert yandıklarını görüyorum.

Bu işin şakası yok uzun vadede olacak bir şey aynı şey el parmakları içinde geçerli. Kafada sinüsler vs. için de geçerli..

İyi korunmak gerekiyor.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Aynen diz kapagim suan zonkluyo denizlode kar var bizdekide.aşk tabiki kar kış biniyoruz,sogukta ,9 da geldim eve ,geldiğimden beri agriyo yururkende dururkende

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman dikkat et yolun yol değil romatizma olur ömrün boyunca çekersin. kışlık motor pantolonu giy o yoksa Kat Kat iclik eşofman altı bir şeyler giy
    bir söz vardır soğuğa karşı dayılık olmaz diye

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Birde bu hava da kask takmayan apacheler var
    Ya arkadaş kaza yapip ölse daha iyi
    Hava buz gibi ben yürürken üşüyorum beresiz gezemiyorum
    Adamlar resmen ölüme meydan okuyor bravo
    Ben motora binersem.kask eldiven motor kiyafeti üzerine yağmurluk giyiyorum ki soğuğu hissetmemek için

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ben geçenlerde dizliksiz yağmurluksuz ysğmura yakalandım ve soğuk havayıda yedim hani derler ya yel bir kere girdimi diye ertesi gün bildiğin topal gibi oldum merdiven çıkamıyordum 2 gün boyunca bengay sürüp sardım ilkten üsüttü ama sonrasında sabaha kadar sıcagını hissettim bir nevi yakı gibi işlev gördü yandıkça agrısı azaldı 2 gün sonra normale döndü sadece sol dizimde oldu nedense ve o agrılı geçen ilk gün bayağı kötüydu şimdi diz örtüsü falan da yaptırdım şakaya gelecek iş değil yazın birşey olmazda kışın şakası yok gibi

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Valla gecenlerde yuruyorum sokakta para cekecegimden ve yagmur yagdigindan kaski falan cikarmadim. Motoru cektim. Ustumde eldiven, tulum ( racing degil askili bahcivan ) ustunde dizlik, ustumde mont var atm ye yoneldim, iki genc kiz konusuyor bana bakarak;

- artise bak..
    - aynen motorda motor olsa..
    - neyse dur geliyor..

Ben duydum tabi. Ulkedeki ekipman anlayisi artislik olarak algilandikca ve motora gore olculdukce bu ulke surucusu ne ekipman konusunda sevklenir ne de tam takim gezer. Ayrica Allah turk kizlarinin gozunu doyursun demeden de edemiyorum. : )
    mürşit bunu beğendi.

Ben motora baslarken bi arkadas saolsun. Windstopper onerdi. Pantolonun altina donunu ustumede ic ceketini giyiyorum. Ruzgarin r si kalmiyor öneririm. Dizligi korumasi icin giyin derim

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Hâlâ ağrıyor ya motoru bırakmayı düşünüyorum babam zaten karsiydi laf etti bunada şükür dedi kaza bela yapmadin

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Şirkette 50 küsür yaşında eski motorcu bir abi var. Motorumu aldığım zaman özellikle bu konunun üzerinde çok durdu. Dizlerin arkasında bir sıvı varmış. Bu sıvının donması ileride büyük ağrılara sebep olabiliyormuş. Ben şu an çekiyorum ağrıları dedi. Söylediğine göre dizlik tek çözüm. Bu sebeple aldım özellikle soğuk havalarda sürekli takıyorum.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı ZaptNaMumkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şirkette 50 küsür yaşında eski motorcu bir abi var. Motorumu aldığım zaman özellikle bu konunun üzerinde çok durdu. Dizlerin arkasında bir sıvı varmış. Bu sıvının donması ileride büyük ağrılara sebep olabiliyormuş. Ben şu an çekiyorum ağrıları dedi. Söylediğine göre dizlik tek çözüm. Bu sebeple aldım özellikle soğuk havalarda sürekli takıyorum.
    Dizlik olduğu halde buz gibi benimkisi altimta termal tay da var neden olur ki ya olmadi motorun ustune muşamba çekicem

40 yaşındayım 15 yıldır dizliksiz kullanmıyorum. Kar kış dahil olmak üzre.
    Şimdilik dizlerimde hiç bir problem yok.

Selamlar
    Heinz

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ilk motora basladıgımda dizliksiz kulladım 2 yıl kadar ve geceleri yatamaz olmustum . o günden beri dizlik kullanıyorum ortalama 9 yıl oldu motosiklet hayatım suan sadece dizliksiz bidigimde sızı oluyor dizlik varken problem yok ama

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceden bende de diz kapaklarında ağrı oluyordu.Dizlik kullanmaya başladım ve kışın 10 derecenin altında sıcaklıklarda motosiklete binmemeye başladım.Bir kaç yıldan beri ağrı yok.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Nasıl abi o iş sizin dizlikler ne marka icinde derimi kapli usutmuyor ben dizlerimden duramiyorum ya agridan 😄

Pantolon alsak kışlık bi yere gittik diyelim namaz kılınca sıkıntı olmuyor mu. Dizlikler filan

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolon alsak kışlık bi yere gittik diyelim namaz kılınca sıkıntı olmuyor mu. Dizlikler filan
    dizliği çıkar koy kenara.

neticede camii, çalmazlar herhalde değil mi ?

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    iltihaplı eklem romatizması var soguk havalarda ağrı oluyor istanbuldayım geçen haftaya kadar kullandım acemi olmasan bir pantolon alır kışında kullanırım.
    Ne demişler, ölüm gelecekse eğer, içenle içmeyen arasındaki zaman farkı 15 dk

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bir gezimizde daha gencim akşam vakti vapurdayız 20 motorlu falan grupdada bir abimiz vardı doktor .. o dedi sen dizlik takmıyormusun diye yok abi dedim benim pantalonda koruma var zaten o koruma seni kazadan korur dizlerini soğukdan korumaz demişdi haklıydıda dizlerim üşüyordu. bana aynen dediği dizlerden dolayı oluşabilicek böbrek hastalıklarından tutun, idrar yolu enfeksiyonlarından tutun, eklem romatizmasal ağrılara sıkıntılara kadar hastalıklar var .. ve yapışırsa canına ölene kadar çekersin dedi..

şimdi yaşın genç anlayamassın dedi bazı hastalıklar gençken vücuda yerleşir bünyen çökmeden yada yaş ilerlemeden kendini ortaya çıkarmaz dedi..

Ben bunu bu forumda milyon defa dedimde anlayan anlıyor anlamayan benim pantalonda koruma var zaten diyor.. tek tekerci atletle shortla motora binen kardeşlerimi tenzih ediyorum zaten.
    Rakaful bunu beğendi.

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kılıyorum dizlikle sıkıntı olmuyor kardeşim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)