Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kullananların diz sağlığı sorunu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XMAX250
    Her zaman kullanılmalı aynı kask gibi hem rüzgardan soğuktan ayrıca kazadan , o küçücük diz kapağı namı diğer patella kırılırsa heleki parçalı kırık olur ise romatizmanın kralını yaşatır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooterlar bir derece daha korunaklı sanki?..

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    çok cekmiş biri olarak söyluyorum

geceleri dizlerim agrıyordu cok fena uyutmuyordu birde. sonra dizligi kesfettim ve taktım biraz engel oldu ama bu seferde bant yerleri acıtmaya basladı . kısında dizlik genede usutuyordu agrılarım yavas yavas gecmeye basladı . sonra dizligin icine bacagımı saracak kadar deri kapladık ve ne usume var ne birsey var suanda agrı falan kalmıyor . diz agrısındaki en buyuk etkenlerden biriside oturma pozisyonu commuterde cok rahat degilsede son aldıgım mct 250 ye göre baya rahattı mct de ayaklık önde kaldı o dizlerimi agrıtmaya basladı . bunlarda önemli bise

Vejeteryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dealim Roadwin 250r
    Arkadaşlar hadi ben dizlik almaya karar verdimde kimisi faydası yok demiş .. kimisi kot pantolunun üstüne giyince fayda etmiyor demiş .. ? Kafam karıştı ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı Vejeteryan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hadi ben dizlik almaya karar verdimde kimisi faydası yok demiş .. kimisi kot pantolunun üstüne giyince fayda etmiyor demiş .. ? Kafam karıştı ..
    Sen al kullan.Boşver kimin ne dediğini.Faydası olmaz mıymış hiç?Kaç paralık şey.Al bi dene.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    nasip adam yıllarca sigara içiyor birşey çıkmıyor , bazende akciğer kanserinden gidiyor.

Önlemini alında sonrası nasip...

ve alışkanlık. Kask takan biri kaskı tasmazsa çıplak gibi kalır , hisseder.
    dikiz aynasız motordan bisiklete binersen bile dikiz aynası ararsın. gibi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100+hp
    dizlere soğuk rüzgar vurduğunda, ileriki yaşlarda vücutta yavaş yavaş yaşlılık belirtileri başladığında soğuğa maruz kalan eklem yerlerinde ağrılar başlar, bu ağrılar anlatılamayacak kadar acı vericidir, özellikle kışın veya soğuk havada binen arkadaşlar için söylüyorum
    Motosiklet kullanırken dizleri mutlaka koruyun.
    Dizleri terletmeyin terleyen bölge rüzgar aldığında klimatik durum meydana getirir.
    Kış ve yaz için farklı motosiklet giysileri kullanın havanın durumuna göre giyinin standart giyinmeyin.
    Sadece motosiklet ekipmanı almakla olmuyor, aldığınız bu ekipmanları doğru zamanda kullanın.
    Örnek veriyorum.
    ss kullanıcı bir arkadaş tam korumalar ile motosiklet kullanıyor, bir süre sonra belliğin olduğu bölge sıcaklamaya ve terlemeye başlıyor hal sıkıntı verici olmaya başladığında belliği çıkartıp hemen yola devam ediyor.
    işte burada belliği çıkartıp bir süre beklemesi gerekiyor, vücudun o bölgesinin terinin kuruması veya kurutulması gerekiyor.
    İşin püf noktası
    vücudu motosiklet kullanırken terletme ve eklem yerlerini üşütme koru

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    soğuk eklemlerin bir numaralı düşmanıdır beyler! eklemlere dikkat, özellikle yaz kış farketmez eldiven mutlaka kullanın...bazen görüyorum eldivensiz motor kullanan arkadaşları parmaklarınız deformasyona uğrar mutasyona uğramış gibi olurlar ileri yaşlarda aman dikkat! omuz,boyun,parmaklar,dizler,bel ve çevresi siz siz olun mutlaka bu bölgelerin soğuk ve rüzgarla temasını kesin!!!

Vejeteryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dealim Roadwin 250r
    Çok güzel açıklamalarda bulundunuz arkadaşlar çok teşekkür ederim ..

My Life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    3 hafta önce istanbul ümraniyeden tekirdaga kadar motoru dizliksiz ve ne yazık ki şortla getirmek zorunda kaldım
    zaten eklem problemleri yaşayan ben; dizlerimden içeri işleyen rüzgar sonrası yaşadıgım inceden sızlamalarla iyice anladım ve emin oldum ki kesinlikle soguga karşı çok dikkatli olunmalı,
    yaz sıcaklarında bile eklem yerlerimiz rüzgara maruz kalmamalı.. herhangi bir eklemsel saglık sorunu yaşamamış yada yıllardır korumasız/dizliksiz motora binmiş ve dizleri yerinde sapasağlam olan birinin bunu anlamaması da çok normal..
    rüzgarın soğuğun hele ki terleme sonrası maruz kalınan cereyanın kısa süreli kas tutulmalarına ve de özellikle ileri yaşlarda karşılaşılabilecek romatizmal hastalıkların habercisi olduguna dikkat edelim! korumasız çıkmayalım..
    thb bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Şu paranın gözü kör olsun!!!

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Ben böyle bir sıkıntıyı başımda yaşadım yaklaşık 14 yaşımdan beri motosiklete binerim ozamanlar mobilet kiralardık ve 17 yaşımdan beride kendi motorlarım olmuştur şu an yaşım 10gün sonra 39 ,yaklaşık 13 sene önce başımda korkunç ağrılar olmaya başladı birçok doktora gittik emarlar çekildi sonuç olarak anlımın tam ortasında beynimin ön kısmında yumurta sarısı kadarbir kütleye rastlandı ve teşhis beyninde UR var dendi ameliyat konuşuluyor evdeki herkes benim suratıma bakıp ağlıyor anne baba perişan benim moral berbat yani kısaca durum vahim ben iyice ameliyat olucam psikolojisine girdim derken bir tanıdığın ahpabı olan Göztepe SSK Beyin cerrahisi başkanı doktordan zorbela bir randevu aldılarbizde gittik doktor doktor uzun uzun emarlara baktı bana bir çok fiziksel testler yaptı bu yaptığı muayenede ben bir gözümü istiyerek göz kırpamıyordum anca elimle kapatabiliyordum ,doktor yardımcılarını çağırdı uzunca bir süre konuştularvedoktor bana şu soruyusordu sen çok uzun süre rüzgar yemişsin sörfmü yapıyosun,paraşütlemi atlıyorsun,motormu kullanıyorsun? Diye sordubende motor kullandığımı anlattım ve doktorlar olayı çözdü bu cevaptan sonra benyaşımın verdiği artistlikle cahillikle hiç kask takmazdım motor kullanırken öyle ceza falanda yazan yoktu ozamanlar rüzgardan yüz felci geçirmişim gözüm ondan kapanmıyormuş,gözümün kapanmayışından yola çıkarak beynimen ön kısmında bir iltahap kütlesi oluşmuş üşümekten ve bunu birçok doktor tümör olarak algılamış hiç yok yere üzüldük ve neredeyse ameliyat oluyordum!!
    Sözün kısası vücüdumuzun en sert kemiği olan kafatasından bile yediğimiz rüzgarda bunlar oluyorsa diz ve eklemleri düşünün !!!1 ay öncesine kadar motora gece binince bacaklarım özelliklede solbacağımın dizi donuyordu ve günlerce ağrıyordu dizlik taktım bayabir rahat ettim.
    antilop_skul bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Üşümesini filan geçin.. qeçen aksam kısacık yol yapacam diye giymedım. Kaderimin oyunu bu ya qeldi araba çarptı yandan. fırladım. tek korumalık dizliklerimi almadım. sonuc : 18 dikişli bir dizim var!! ÖNCE GÜVENLİK için dizlik.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motor kullananların ruh sağlığı sorunu olduğundan diz sağlığını pek kimse iplemıyor. )

Halk bu konuda çok bilgili motor şeytan işi.

Lafı uzatmayayım korumalar senı her turlu kazadan ve hava şartından korur hiçbir rahatsızlık yaşamazsın. Sen yeterki hava şartlarına kurallara ve çevrendekilere artislik yapmak uğruna ekipmanlarından fedeakarlık etme.

Öğlen sıcağında kan ter içinde olmama rağmen korumalı mont ve kaskımı seve seve taktım 100 km şehir içinde trafikde eşşek kadar motorla işlerimi hallettim.

İçimde rahat sağlığımda yerinde.
    Ahmanamra bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Diz sağlığı önemli arkadaşlar. Soğuk havalarda özellikle yüzünüzü ve dizinizi koruyun. ben bu genç yaşta çok çektim ağrısı dayanılmaz oluyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdilik dizler ile ilgili bir sorunum yok. Ama ayda yaklaşık 150 km koşarım. Belki de o yüzden sorun olmuyordur. Dizlik kışın soğuktan çok koruyor.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    En güvenlisi korumalı pantolondur. O yoksa hiç yoktan dizlik tabii ki de takılmalı. Kotun üstüne takılmaz diyenler, kaza anında dizin yere temas etmesiyle beraber dizliğin dizden kayıp döneceği ve koruma işlevini yapamayacağından böyle söylüyorlar ki bu tespitte aslında doğrudur. Aslında dizlik kotun içine giyilmeli daha sonra üzerine pantolon giyilmeli. Böylelikle diz yere temas ettiğinde yol ile dizlik arasında kot pantolon olacak, kotun diz kısmı yırtılacak, eriyecek v.s. fakat baldır ile kaval kemiği bölgesi dizliğin dönmesini engelleyecektir. Gel gelelim kaçımız böyle kullanıyor dizliği. Komik gözüküyor diye (şişik diz kapakları ile) ben dahil çoğumuz pantolon üstünden takıyoruz. Her düştüğümüzde dizlik kayacak diye bir kural yok tabii ama o riski göze alıyoruz. Dediğim gibi bence korumalı pantolon giymiyorsak hiç yoktan dizlik takmalı. Haa birde mafsallı dizlik (diz kapağı bölümü menteşe benzeri oynayabilen) daha rahattır. Tek parça olanlarda var. Önde hava alma paneli olanlar terletme yapmaz. Birde depoya temas eden iç yüzeye, sandalye, masa ayağının altına konan yapışkanlı keçelerden yapıştırılırsa deponuzu çizmez.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Abi bende venom dizlik var 75 liralik genis baya bacak kaval kemigi ortuyo hic dizlik siz binmedim ama dizimde agrilar basladi hele hele sol diz napmaliyim ?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ağrı rüzgardan sızlamamı yoksa haraket halinde bir ağrı mi var

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bende venom dizlik var 75 liralik genis baya bacak kaval kemigi ortuyo hic dizlik siz binmedim ama dizimde agrilar basladi hele hele sol diz napmaliyim ?
    Diz kapağını kastediyorsun sanırım, dizlik takma ile bir problem olmaz eğer batma sıkma yoksa. Dizliğe yormamak gerek o ağrıyı, egzersizlere başla hantal yaşama.
    Youtube Channel:
    https://youtube.com/cihankocofficial

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)