Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

İstanbul'un Fethi'nin 560. Yılı Kutlu Olsun..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haha valla hocanın sana bu sorun üzerine cevap verip vermediğini yazmamışsın ancak o dönemde surlarda kısa menzilli toplar mevcut ve menzili de donanmayı zincirlere yaklaştırtmayacak kadar var... Yaklaşıp zincire ulaşsan bile top atışları sebebiyle zaten yok ediliyorsun... Ayrıca zincirin diğer ucuna da kule inşa edilmiş ve o uç ta korumaya alındığından bunun imkanı ortadan kaldırılmıştı!

Gemileri karadan yürütecek olan zeka onu düşünemedi ama sen ortaokul döneminde düşündün öylemi? Çok zekice valla tebrik ediyorum!
    Zincire top atsınlar uzaktan, gemileri karadan yürütmekten daha kolay.
    John Abruzzi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    haha valla hocanın sana bu sorun üzerine cevap verip vermediğini yazmamışsın ancak o dönemde surlarda kısa menzilli toplar mevcut ve menzili de donanmayı zincirlere yaklaştırtmayacak kadar var... Yaklaşıp zincire ulaşsan bile top atışları sebebiyle zaten yok ediliyorsun... Ayrıca zincirin diğer ucuna da kule inşa edilmiş ve o uç ta korumaya alındığından bunun imkanı ortadan kaldırılmıştı!

Gemileri karadan yürütecek olan zeka onu düşünemedi ama sen ortaokul döneminde düşündün öylemi? Çok zekice valla tebrik ediyorum!
    Tebrikleriniz için tesekkur ederim.
    Surlarin dibine kadar lagim kazip barut patlatan osmanli ordusu, sizin dediginiz gibi korkudan zincire yaklasamamistir haklisiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahın işi gücü yok siyaset mi yapacak, yapma be reizz
    islam dünyada kalsın diye bu müjdelenmiş diye düşünüyorum şu an biz fransız ingiliz vs. sömürgesinde kalsak yüksek ihtimal baskıyla bizi hristiyanlığa zorlayacaklardı ya da asimile olacaktık eer o zaman istanbul alınmasa osmanlının yayılması çok zordu avrupa ile anadolu arasındaki kopukluk bizi zayıflatırdı zaten beyliklerde bağımsızlık için fırsat kolluyordu parçalanacaktı muhtemelen osmanlı ve islam dünyası sömürge olup islamı kaybedecekti bunun için önceden alınmış bir önlem diye düşünüyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20. yyda bile almak için savaşılmış önemini korumuş bir yer onun için İstanbul müjdelenmiş Hz. Muhammed tarafından nerden gördüğü benim inancıma göre Allah tarafından bildirilmiştir tabi bu islama göre siz inanmıyorsanız birşey diyemem
    İşte burdan kopuyor olay...
    İslama inanan herkes buna inanmak zorunda...,
    Buna inanmamışsa İslamla işi olmaz...
    Ya yazılan herşeye inanacaksın ve itaat edeceksin,
    Ya da islamı terkedeceksin...

Allah a inancım sonsuz.. Tartışılmaz bile...
    Nüfus kağıdımda da islam yazıyordu..Artık yazıyormu hatırlamıyorum....
    Bayram namazları ve cenaze namazları kılmışlığımız da var...
    Arada bir kaç cuma da var....
    E şimdi Atayiz deyilim allaha şükür...
    Bu gibi şeylere inanmadığım için kendimi müslüman da sayamıyorum...

Eee nolcak bu memleketin hali?...
    T.C elden gitmiş , İstanbulu alsan ne almasan ne...
    Zaten hiç sevmem istanbulu...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Surlarin dibine kadar lagim kazip barut patlatan osmanli ordusu, sizin dediginiz gibi korkudan zincire yaklasamamistir haklisiniz.
    bide grejuva yı unutmamak lazım sudada yanabiliyor malum yaklaşanı yakar valla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He işte..Bende onu anlamam....
    O zamanın şartlarında istanbula mı gitmişler?...
    Nerden görmüşler?...
    Jeopolitik önemi mi varmış 500 lü yıllarda....
    Kuru hurma gemileri mi geçiyormuş boğazdan?...
    Neden istanbul?...
    Cebelitarık ya da süveyş değil?....

Burda kopuyorum...
    Hz. Muhammed zamanında suriye rumlar ya da romalılar tarafından işgal altındaydı.Hz. Ömer dizisinde Hz.Ömer'in Suriyeli bir arapla rumlar hakkında tartışması var.Bazı araplar rumlar tarafından yönetilmeyi kabullenmiş ve Rum yönetim düzeninin bir parçası olmuşlar.Hz. Ömer'de buna tepki gösteriyodu.Hz. muhammed de Arap topraklarının rumlar tarafından işgal edilmesine karşı onları bir gün alt edip İstanbul'u fethetmeyi ümmetine hedef göstermiştir.Rumlara karşı savaş şeytana karşı savaştır.Roma imparatorluğu sistemini kölelik düzeni üzerine kurmuş ve hatta kölelerini arenalarda dövüştürüp halkına birbirlerini öldürtmesini izletecek kadar adi bir imparatorluktur.Hz. Muhammed'in bu adi imparatorluğu yıkmayı ve başkentini ele geçirmeyi halkına hedef göstermiş olmasında şaşılacak ne var.Neye kopuyosun?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    o zaman çarptığı yerde patlayan toplar henüz icat edilmemişti sanırım, gülle mantığı vardı
    ve bir bilgi daha verelim
    havan topu fatih tarafından tasarlanmış ve bu savaşta kullanılmış ilk defa

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte burdan kopuyor olay...
    İslama inanan herkes buna inanmak zorunda...,
    Buna inanmamışsa İslamla işi olmaz...
    Ya yazılan herşeye inanacaksın ve itaat edeceksin,
    Ya da islamı terkedeceksin...

Allah a inancım sonsuz.. Tartışılmaz bile...
    Nüfus kağıdımda da islam yazıyordu..Artık yazıyormu hatırlamıyorum....
    Bayram namazları ve cenaze namazları kılmışlığımız da var...
    Arada bir kaç cuma da var....
    E şimdi Atayiz deyilim allaha şükür...
    Bu gibi şeylere inanmadığım için kendimi müslüman da sayamıyorum...

Eee nolcak bu memleketin hali?...
    T.C elden gitmiş , İstanbulu alsan ne almasan ne...
    Zaten hiç sevmem istanbulu...
    abi o tarihte Hz Muhammed in İstanbulun gün gelip böyle olacağını bilme imkanı var mı Allah tarafından haberdar edilmese başka bir açıklaman varsa ben onuda dinlerim buna inanmak gibi bir zorunluluğun yok kesinlikle ben böyle inanıyorum çünkü Allahtan başka kimse geleceği bilemez

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    islam dünyada kalsın diye bu müjdelenmiş diye düşünüyorum şu an biz fransız ingiliz vs. sömürgesinde kalsak yüksek ihtimal baskıyla bizi hristiyanlığa zorlayacaklardı ya da asimile olacaktık eer o zaman istanbul alınmasa osmanlının yayılması çok zordu avrupa ile anadolu arasındaki kopukluk bizi zayıflatırdı zaten beyliklerde bağımsızlık için fırsat kolluyordu parçalanacaktı muhtemelen osmanlı ve islam dünyası sömürge olup islamı kaybedecekti bunun için önceden alınmış bir önlem diye düşünüyorum
    İslam yayılsın diye allahın bu savaşların yaşanmasını istediğini mi söylüyorsun ? Nerde kaldı hoşgörü dini barış dini. Kuran bile demiş, lekum dinukum ve liye din. "sizin dininiz size, benim dinim banadır" demiş. Ee peki bu yayılmacılık ve kan dökme neden ?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    gemilerin karadan yürütülmesini bunca tartışmanın esas meseleyi ıskalamak olduğunu düşünüyorum.
    konu işgal-fetih-müstemleke-islam dairesinde konuşulmalı kanımca.
    diğeri teknik bir mesele, siyaseten nasıl bir netice çıkarki?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    İstanbul öyle bir şehir ki, Önce Doğu Roma İmparatorluğu, sonra Bizans İmparatorluğu, daha sonra Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik etmiş. En son olarak Türkiye'nin kültür başkenti olmuş. Son 20-25 yılda geçirdiği değişim bir şarkı sözünde söylenen "İstanbul Başkent. Magandaya Özgürlük!.." sloganı ile özetlenen şehir. Babam bu şehri çok severdi. İstanbul'a gelmeden önce bu şehirde yaşamanın hayallerini kurardı. Benim hayallerimde ise bu şehirden kurtulmak var.

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    İyi hoş da bu adamların geldiğini kimse duymuyor mu ? Sandalyemde şöyle bi ileri geri sallansam bile takur tukur sesler geliyo. Gemilerin taşınmasında yer yerinden oynar, o zamanlar böyle gürültülü de değilmiş şehirler, motorlu araçlar yok malum. O gemilerin şehre tepeleri aşarak girmeye çalıştığını kimse görmemiş duymamış mı ? Binlerce pehlivan, öküz, manda hiç anırmayacak mı gemiler gıcırdamayacak mı şehrin altı üstüne gelir be Bu şekilde bir fetih yerine diplomasiyle pes ettirmek çok daha mantıklı görünüyo bana. 2003'te Irakta doğru düzgün savaş olmadan Bağdat nasıl alındı, aynen öyle.
    Valla senin sandalye de ne sandalyeymiş! Bizim memlekete gezmeye gitmiştik bildiğin köy! Bizim köyden ayrılma ve yürüyerek 15 dakika mesafede bir başka köy var! Biraz riskli bir yer olduğu için de köylerde korucular falan var, Bizim 15 dk lık köyde silahlı çatışması olmuş askerin ama gece bizim köylü askerin bizim köye gelip koruma tedbirleri alırken köy korucularına haber vermesiyle öğrenmiştik! Köy yeri bildiğin, o dönemde evlerde su tesisatı bile yok ki sen makina sesi arama diye söylüyorum... Elektrik bile bi kaç ecde var! Yani o silah sesleri de duyulmuyormuş demekki!! Doğanın kendi sesinin olduğunu nasıl bilmezsiniz anlamam... cırrr cırr öten böcekler falan! Bütün gece beynimizi yerdi!!! üstelik deniz kenarı olan bir şehirde hiç dalga sesi de olmaz zaten motor/makina sesinden daha yüksek!

Ayrıca adamlar ayyaştır belki "haha bugünde osmanlı surları aşamadı" diyerek içmiş içmiş sızmışlardır (bu işin espirisi ciddiye almayın!)
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

Motosikleti
    Honda
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyüp semptinin isminin neden eyüp olduğunu bilir misin?
    peygamberimizin bu hadisinde belirtilen lutfa mazhar olmak için ebu eyyüp el ensari adlı sahabe(peygamberimizi görmüş ve hicrette 6 ay kadar evinde misafir etmiştir) İslam ordularının istanbul kuşatmasına katılmış, burada şehit düşmüş ve oraya gömülmüştür
    mezarı ise akşemsettinin(fatihin hocası) rüyası ile tespit edilmiştir.
    eyüp camisinin avlusundadır
    Ulem imanindan emin oldugum bir tek sen varsin.
    Bari sen dusme bu tuzaga.
    Enam 50

Hadis uydurmadir.
    Hatta Muhtemelen Buhari dansözünün uydurmasidir.
    Kuran ile uyusan hiç bir yani yoktur.
    aslinda dansöz dedim ama belki de adama haksizlik ediyorum.
    Yazili bir kaynakta yok çünkü.
    Birileri kiçindan uydurup uydurup Buhari'nin üstüne de atiyor olabilir.
    Dur ben bir ayran daha doldurup geliyorum.

İslam yayılsın diye allahın bu savaşların yaşanmasını istediğini mi söylüyorsun ? Nerde kaldı hoşgörü dini barış dini. Kuran bile demiş, lekum dinukum ve liye din. "sizin dininiz size, benim dinim banadır" demiş. Ee peki bu yayılmacılık ve kan dökme neden ?
    islam için oldu diyemeyiz zaten kimse kimseyi zorla müslüman etmiyor dediğin gibi herkesin dini kendine toprak için oldu abi kaçınılmaz bu savaşlar 2. dünya savaşı gibi çıkarlar için oluyor osmanlı yayılıyor osmanlıyla birlikte islamiyette yayılıyor zaten o savaşlar olmasa biz şu an ne halde olurduk kimbilir ya da olurmuyduk

Motosikleti
    haha o kazılara ne kadar uzaktan başladılar acaba? top menziline girdikten sonra mı başladılar dersiniz?? Basit olmayın lütfen küçülüyorsunuz... Suya kazacaktı tabi suyun altından bi tüp geçit uzatıp keserlerdi zinciri değilmi?

Ulem imanindan emin oldugum bir tek sen varsin.
    Bari sen dusme bu tuzaga.
    Enam 50

Hadis uydurmadir.
    Hatta Muhtemelen Buhari dansözünün uydurmasidir.
    Kuran ile uyusan hiç bir yani yoktur.
    aslinda dansöz dedim ama belki de adama haksizlik ediyorum.
    Yazili bir kaynakta yok çünkü.
    Birileri kiçindan uydurup uydurup Buhari'nin üstüne de atiyor olabilir.
    Dur ben bir ayran daha doldurup geliyorum.
    aman abi fazla içme ayranı kafa yapar
    COQ bunu beğendi.

Motosikleti
    Müthişsin! o menzile sahip topu da koydurdun ya gemilere!!! donanmadaki topların menzili her zaman karadakinden daha azdır bunu unutma sen o topu atayım diye yanaşırken surlardan başlarlar seni indirmeye!!! ya sen onu bunu boşver koskoca camiyi değil ama sadece süleymaniye camisinin kubbesini açıkla o fiziği anlat bana sonra bugünkü teknolojiyle yapmaya kalk sonra ben evet bu adam haklıymış diyeceğim!!! nasıl bir fiziktir bu ya bugünün mühendisleri bile o dönemin mimarisini anlamakta güçlük çekerken sen o adamların bunu düşünmeyeceğini mi sanıyorsun?

Motosikleti
    Honda
    haha o kazılara ne kadar uzaktan başladılar acaba? top menziline girdikten sonra mı başladılar dersiniz??
    Arkadaslarla ruh çagirip sorduk.
    Ulubatli Hasan geldi.
    Manisa'dan basladik dedi.
    Top menzili disindaymis.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    zurnanın zırt dediği yer ise neden İslam peygamberinin çok uzakta bir imparatorluğu işaret ettiğidir
    roma imparatorluğu
    hristiyanlığı ortadan kaldıran, daha sonra halkı zaptetmek ve kullanmak için değiştirerek kullanan roma imparatorluğudur
    haçlı zihniyetinin de temelinde bu anlayış vardır

hatta olası bir teoriye göre mısırdan gelen firavun sisteminin devamı olan bir yapıdır ve bu yapı aynı zamanda gerçek yahudiliği yok etmiştir
    çünkü tevrat firavunlarca tekrar yazdırılmıştır
    din temelli bakıldığında bu savaş küfür ile iman arasındadır

bu sebepledir ki tahrif edilen hristiyanlık ve musevilik pagan esinlenmeleriyle doludur
    özellikle yahudiliğin şekillenmesinde babilden gelen ezoterik(kabala) bilgiler yer alır
    avrupa hrstiyanlarınınsa bu şeytani yapıyla tanışması 1. haçlı seferlerinde süleyman tapınağında ele geçirilen kitaplar sayesinde olmuş, avrupada illüminatiyi oluşturan ve bugünkü vatikanı teşkil eden yapıyla amerikadaki neocon anlayışın temelleri bunlardır
    küfür tek millettir anlayışı ise bu yapının aynı kaynaktan esinlendiğine işaret eden bir tanımlamadır

velhasıl kelam, bu savaşların çıkışı, dinler savaşı gibi görünen şeyler, aslında ilahi nizamla şeytani kuvvetlerin (aldatılmış olan insanlar eliyle) karşı karşıya gelmesi şeklinde vuku bulur
    elbet olmaması gereken şeyler oldu, ama olmalıydı da

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Rumlara karşı savaş şeytana karşı savaştır.Roma imparatorluğu sistemini kölelik düzeni üzerine kurmuş ve hatta kölelerini arenalarda dövüştürüp halkına birbirlerini öldürtmesini izletecek kadar adi bir imparatorluktur.Hz. Muhammed'in bu adi imparatorluğu yıkmayı ve başkentini ele geçirmeyi halkına hedef göstermiş olmasında şaşılacak ne var.Neye kopuyosun?
    20 bin hurufiyi meydanda yaktıran meleklerdi degil mi. bunların hepsi de çarlık rusyada olmuştur kesin.
    şeytan meytan bunlara artık çocuklar inanmıyor be....

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler