Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaza yaptim yardim

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Rr6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletinizin gidonunu küçükken bisikletinizin gidonunu düzeltir gibi düzeltebilirsiniz.. bir kişi gidonu tutar diğer kişi tekme ile lastiği düzeltir hepsi bukadar (Not: Motora zarar gelmez öyle bir yanılgıya düşmeyin)
    O kadar basit olacağını sanmıyorum, kafadan çarpışmış amortisör boruları eğilmiş olabilir. Ama önce sağlık, geçmiş olsun.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Herkese manevi desteğinden dolayı teşekkür ederim. şehir içinde olduğumdan dolayı hızlı değildim 30-40 arası seyir halindeydim trafik sıkışık olduğundan takip mesafesi kısaydı birde yağmur damlaları, nefesden dolayı vizörün buğu yapması havanın karanlık olması ve yerlerin ıslak olmasından dolayı motorun aydınlatmasının yetersizliği ve benim dikkatsizliğimden dolayı kaza gerçekleşti. Arka freni kullanabilseydim belki yine duramazdım ama en azından motoru yatırıp kendime zarar vermezdim. Motoruma küçük hasar fakat bana manevi büyük ders oldu. amörtisör borularında sıkıntı yok sadece gidon gönyesi kaydı. Arkadan araca direk girmedim zaten araca carpana kadar ayakta kalamadım frene basar basmaz ön teker kitleyince yerde sürüklenerek çarptım. Onda da sadece ön çamurluk parçalandı birde gidon gönyesi kaydı.

Şuan akü de sıkıntı yapıyor sulu akü olsa suyu döküldü diyecem de kuru akü neden böyle yapııyor anlam veremedim aküyü şarj ettirecem bakalım sıkıntı ondan mı
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    geçmiş olsun.allah beterinden korusun
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun.

Dün trafikte ben de 3.20 ye arkadan giriyordum. Hava sağanak yağmurluydu. Ön frenlerim çift disk olmasına ve ön frene tam asılmama rağmen 1 cm kala durabildim. Yağmurlu havalarda dikkat etmek gerek. Mümkünse hiç çıkmamak en doğrusu.

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Öncelikle geçmiş olsun dostum.Bu tip çarpmalarda önemli olan nokta gidon gönyesi değil ön maşadır.Şu an anladığım kadarıyla henüz motorunu çalıştırıp test etme imkanın olmadı ama eğer ön maşada bir eğrilme varsa bunu ancak tornada düzelttirebilirsin.Motosiklet üreticileri önden çarpmalarda motorun şasisine zarar vermemesi için ön maşayı daha zayıf yaparlar.Çünkü motor şasisindeki bir eğrilme ya da hasarı tam olarak düzeltebilmek neredeyse imkansıza yakındır.Bu yüzden dışardan görünmeyen yandaki iki demir boruyu destekleyen gidona bağlı üstteki ana metal parça yani maşanın üst bağlantısını göstermen iyi olur.Çünkü ordaki bir eğriliği göz ile farketmen zordur.Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Motorla eve kadar geldim üstüm başım çamur oldu motorda sallınma gibi şeyler yok dümdüz istikrarlı bir şekilde gidiyor sadece çok hafif gidon sağa dönük duruyor.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    O zaman sadece gidonu düzeltmen yeterli olacak sanırım
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    en kısa zamanda iyileşmeniz dileğiyle geçmiş olsun...

Motosikleti
    Kawasaki ER6N 2013
    bende ybr'mle bi çukura girmiştim hızlı gidon yamulmuştu. servise götürdüm. tekmeleyerek eski haline getirmişti :D

Motosikleti
    Bugün hastaneye gittim işten izin alıp, sol bileğim baya sızlamaya başlamıştı meğer bilek çatlakmış :( tam sezon açılacak biz perte çıktık ne çıt kırıldımmışım acaip moralim bozuldu ev ahalisine söylemedim söyleyememde nişanlım bi daha asla motora bindirmez

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Geçmiş olsun.
    B RH +

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler