Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklete araç takip uygulaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce mobiltim'den nuray hanım aradı. Bahsettiğim durumu tekrar sordum, sms entegrasyonun şu an kesinlikle olmadığını ve cihazda pil bulunmadığı özellikle belirtti. Konuyla ilgili bir de mail gönderecek, sizlerle paylaşırım.
    bu sabah bana gelen mail:
    Cihazınızda pil bulunmamaktadır.

Ancak firmanın ürün sayfasında pil olduğu açık şekilde belirtilmiş.
    Birkaç mail daha yazdım bakalım sonucuna göre buraya da yazarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Guzel ve fonksiyonel bir uygulama olmus, elinize saglik.
    Umarim kullanmak zorunda kalmazsiniz.
    okican bunu beğendi.

Motosikleti
    sayfanın ekran görüntüsünü almıştım
    daha sonra web sayfasında ürün özelliklerini değiştirmişler, pil opsiyoneldir yazmışlar
    tabi ben ekran görüntüsünü maille gönderince kabul ettiler
    ürünü iade edeceğimi belirttim, onlar da pili ücretsiz göndermeyi önerdiler
    kabul ettim, ancak alım yapmayı düşünen varsa pil konusu opsiyonel durumda şu an.
    sms servisleri ise kısa bir süre sonra aktif olacakmış
    şu an sadece mail yoluyla rapor alınabiliyor, araç yerinden hareket ettirilirse veya kontak açılırsa maille bilgi geliyor.
    yasdal bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Başka firmaları araştırmak lazım
    bu konuya detaylı biçimde hafta sonu eğileceğim

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Okican selamlar, kafamdaki soru işaretlerini pek gideremedikleri için şu an askıya aldım. Demoyuda inceledim. Öbür yandan bugün lenoi ile konuştum. 385tl + kdv'ye 2 yıllık data hattı da dahil sahip olabiliyoruz. Sms içinde şöyle bir durumları var araç için 8m2'lik güvenli bir bölge oluşturabiliyorlarmış. Bu bölge dışına çıkarsa sms ve email gönderebiliyormuş cihaz, özellikle sordum örneğin; avm'nin kapalı otoparkının alt katında bile sistem çalışabiliyormuş. Sms paketi ayrı bir paketmiş. ücreti ise 40tl+ kdv

Yani toplamda; 385 + 40tl = 425tl, kdv dahil 501tl data hattıda içinde data hattına ayrı bir ücrette ödenmiyor. Aylığı 20tl'ye geliyor. Yalnız devtakip gibi cihaz bizim olmuyor. 2 yıl sonra yine aynı ücretler geçerli tek olumsuz yanı bu gibi görünüyor. Birde ücreti peşin yada kredi kartına tek çekim alıyorlar.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nedir bu gizleme merakınız
    şu an zaten abs beyninin altında duruyor, motisikleti iyice söküp dağıtacak vakit olmadan bulunması mümkün değil.
    burada amaç motosiklet sizden izinsiz haraket ettiği anda müdahale etmek, o anda müdahale edemediyseniz harita üzerinden yer tespiti yapıp aracı bulmak.
    birçok takip cihazı ve alarm firması caydırıcı olması amacıyla uygulama yapılan araçlara sticker takıyor ki, hırsız arkadaşın dikkatini çekip başka araçlara yönelsin diye.
    Artık bulunamaz değil. Bu gece rahat uyuma, sabah motor gitmiş olacak. üstelik sms de alamayacaksın. çünkü aleti orda söküp bırakacaklar
    Ducati motorum olsa hiç düşünmeden alacağım bir takip sistemi, bizim firmada araçlar için var. Programı da çok güzel. Nokta atışı yapıyorsun.
    okican bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okican selamlar, kafamdaki soru işaretlerini pek gideremedikleri için şu an askıya aldım. Demoyuda inceledim. Öbür yandan bugün lenoi ile konuştum. 385tl + kdv'ye 2 yıllık data hattı da dahil sahip olabiliyoruz. Sms içinde şöyle bir durumları var araç için 8m2'lik güvenli bir bölge oluşturabiliyorlarmış. Bu bölge dışına çıkarsa sms ve email gönderebiliyormuş cihaz, özellikle sordum örneğin; avm'nin kapalı otoparkının alt katında bile sistem çalışabiliyormuş. Sms paketi ayrı bir paketmiş. ücreti ise 40tl+ kdv

Yani toplamda; 385 + 40tl = 425tl, kdv dahil 501tl data hattıda içinde data hattına ayrı bir ücrette ödenmiyor. Aylığı 20tl'ye geliyor. Yalnız devtakip gibi cihaz bizim olmuyor. 2 yıl sonra yine aynı ücretler geçerli tek olumsuz yanı bu gibi görünüyor. Birde ücreti peşin yada kredi kartına tek çekim alıyorlar.
    lenoi nin cihazı da iyi, ancak maliyet olarak devtakip daha mantıklı.
    hem cihazın mülkiyeti bize geçiyor hem de ödemeleri aylık 20 tl şeklinde kredi kartına yansıtıyorlar.
    şu an kurduğum sistemi tavsiye ederim, fayda-maliyet oranı çok başarılı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Kurulum kısmını pek anlıyamadım.Bu cihazı alıp kendi servisimizdemi yapıcaz yoksa kendileri mi montaj yapıyo?

Motosikleti
    kendileri bir teknik servise yönlendiriyor
    motosiklet veya araç servisi değil, elektronik servis
    mesela benim gittiğim servis oto elektrik işi yapan bir yerdi
    kurulumu onlar yapıyor

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurulum kısmını pek anlıyamadım.Bu cihazı alıp kendi servisimizdemi yapıcaz yoksa kendileri mi montaj yapıyo?
    Türkcell den bu işin ustası kırık bir kişi gelip, araba yada motorun en uygun bölümünü seçiyor.
    İstersen kendin söker ona yer açarsın. Yada o kendi söküp hallediyor. kablo bağlantılarını yapıp, pılını pırtını toplayıp uzaklara doğru yol alıyor.
    En azından bizde öyle oldu.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Arkadaşlar merhaba,

Ben de henüz motor aldım ve fena halde çeşitlilik gösteren bu dünyayla tanışmış oldum. motosiklet.net forumlarına da yeni üyeyim ve gayet yararlı bilgilere erişiyorum. GPS Tracking sistemiyle ilgili ilk kez yine forumdan bir arkadaşın paylaştığı bilgiyle haberdar oldum ve sizler de güzelce açıklamışsınız. Yalnız, o arkadaşın verdiği bilgide ebay üzerinden aldığı cihazın aynı zamanda motor elektriğini de kestiğini ve aracın o andan itibaren çalışmadığı gibi bir bilgi vardı. Böylelikle, ebay'da çok sayıda üründen bunu yapabilecek iki tane var fakat onlar da araba için tasarlanmış aletler. Motosiklet için uygun mudur ve bu aletleri ebay'den almak, sunduğunuz diğer alternatiflere (devtakip, velena ve lenoi) göre mantıklı mıdır bilemedim... Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    arkadaşlar eski bir androıd telefonunuz varsa bu işi cok basıt bısekılde halledebılırsınız bende cok arastırdım amaarac takıp sıstemlerı pahalı geldi ben kendı androıd telefonuma gereklı uygulamayı kurdum evdekıler bılgısayardanbenı anlık olarak nerede oldugumu görebılıyolar, telefonumdan foto cekebılıyor, ses kaydı yapabılıyolar bunun gıbı daha bırcok sey var uygulamada. dersenızkı bu bızım işimize nasıl yarıcak odandık telefonu motorun gızlı bı yerıne baglar ve içine hat takarsanız sızde evinizde pc nın başındaaracınızı takıp edebılır foto cekeılır ses kaydı yapabılırsınız.
    isteyen olursa uygulamanın adını ve kullanma şeklınıde verebılırım.

müteahhit bir arkadaşımda bu takip cihazlarından var. iş makinelerinde takılı, istediği zaman kontrol edebiliyor araçlarını. mesela kamyoneti hangi saatte neredeymiş, hangi güzergahtan gitmiş, nerede mola vermiş, nerede kaç km hızla gitmiş bütün hepsini kontrol edebiliyor. çeşitli komutlarda verebiliyor. örneğin aracı çaldılar ve farkına vardınız hemen aracın motorunu durdurabilmeniz mümkün siz istemeden aracı çalıştıramıyorlar. kepçecilerde sık karşılaşılan bir durum hazine aramak, bazı işgüzar operatörlerin bu tip davranışlarından dolayı makinesini suç aleti olarak kaptıranlar mevcut. ondan habersiz kepçe hareket ettirildiyse hemen farkedebiliyor nereye gittiğini takip edebiliyor. çalıştırdığınız işçinin fazla süratli gittiğinden şüpheleniyorsunuz, araç şu km hızı geçmesin diye komut verdiğinizde o km hızı geçemiyor, geçmeye kalktığında hızı sınırlandırıyor ve sizi bilgilendiriyor. şöförünüz normal güzergahınız dışında başka bir yola saptı hemen bilgi sahibi oluyorsunuz. bence çok güzel bir icat.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    bu hırsızlık işini yapanlar emın olun akünün uçlarınıda kısa sürede çıkarır. o zaman ne yararı kaldı. enerji bitti cihaz gitti. ben bunun bir işe yarayacağını düşünmüyorum. + sms te yok. ne anladım bu işten.

ama geçenlerde sırf ne kadar yararlı olduğunu görmek için kızıltopraktaki motocat yılmaz aydemire gittim. yaptığı sistemi bana detaylı olarak gösterdi. çalan kişiler aküyü sökse bile cihaz 30 dakıka daha data göndermeye devam ediyor. motor kapalı araçtamı taşınmış, kullanılarakmı hepsinin bilgisini. kaç km hızla gittiğini, mola verdiği yerleri hepsini dakikası dakikasına görebiliyorsunuz.
    yani ben o sistemi gördükten sonra buna 5 kuruş vermem.

Motosikleti
    reklam güzel olmuş

dahili pil nedeniyle bu cihaz da aküden ayrılsa bile data göndermeye devam ediyor zaten
    sms olmaması büyük eksiklik, çalışması devam ediyormuş ancak ne zaman devreye girer bilinmez
    gerekli bağlantıları yaparsanız bu modelde de her türlü bilgi, hatta motor suyu sıcaklığı, hangi kapı ne zaman açılmış gibi ve motor blokajı da var, ancak motosikletin kablolamasını çok değiştirmek istemediğimden ve sadece konum ve rota bilgisi bana yettiğinden bağlantıyı bu şekilde yaptım

konuyu takip edenler için önemli not:
    dahili pile rağmen 10 gün kadar çalışmayan motosiklette aküyü boşalttı.günlük kullanılan motosikletler için herhangi bir sorun yok.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nedir bu gizleme merakınız
    şu an zaten abs beyninin altında duruyor, motisikleti iyice söküp dağıtacak vakit olmadan bulunması mümkün değil.
    burada amaç motosiklet sizden izinsiz haraket ettiği anda müdahale etmek, o anda müdahale edemediyseniz harita üzerinden yer tespiti yapıp aracı bulmak.
    birçok takip cihazı ve alarm firması caydırıcı olması amacıyla uygulama yapılan araçlara sticker takıyor ki, hırsız arkadaşın dikkatini çekip başka araçlara yönelsin diye.
    o sticker nerde satılıyor :D
    bir de
    sahte alarm ışığı işlem tamamdır:D

gps takip cihazlarının üzerinde düğme olanları var
    bu düğme ile gps konumu mesaj olarak atılabiliyorsa süper olur
    düğmeyi motorun herhangi bir düğmesiyle birleştiririz örneğin far açılınca GPS konumunu mesaj gönderecek şekilde ayarlayabiliriz

yurtdışından aldığımız cihaza da bir imei çakarız oldu bitti işte
    eski 3310 u olan onun imeisini kaydedebilirse iyi olur
    falanca hatta ayda servet ödemeye de gerek yok bence

bir de alarm takarız hareket halinde civvv civvv civvv öter

gündüz gözüyle bisikleti çalıyorlar herkesin gözü önünde
    tedbir kuldan takdir ALLAH tan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

arabaya veya motora bir adet şarşı uzun giden telefon konur
    çalınma halinde de polise başvurulur
    polis zaten telefonların konumunu takip edebiliyor GPS olmasa bile
    hatta google maps sizin yerinizi gösteriyor android telefonlarda GPS KAPALI OLSA BİLE

Motorun çalınmaması için araç takip sistemi konulmak en son aklıma gelecek fikirdi Çalıştığım şirkette motokurye olarak görev yapmaktayım. Benim motosiklette de araç takip sistemi var ama daha çok operasyonel çözümleri kolaylaştırmak adına. Araç ne nerede, ne kadar km yapmış vs anlık olarak takip ediyorlar, yeni siparişlerde beni yönlendiriyorlar. İnanılmaz bir kolaylık gerçekten.
    Araç takip sistemleri bir çok araçta inanılmaz çözümler sunabiliyor (konuda anlatılan hırsızlık için olduğu gibi.)

Araç takip sistemleri hakkında bilgi almak ve fiyat teklifi istemek için OfisPaneli'ni kullanabilirsiniz. Sizin için piyasada bu hizmeti veren en iyi araç takip firmalarından 30 dakikada ücretsiz teklif gönderiliyor. Buradaki Araç Takip Sistemi sayfasından fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için ücretsiz teklif isteyebilirsiniz.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Yaa arkadaşım üç kuruş reklam bütçesi ayırın kendinize.
    Böyle sığır gibi reklam yapmaya çalışarak bi kazanç elde edemezsiniz.
    Şu anda ben gıcık oldum mesela. Alacağım varsa da almam.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)