Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Tartişan Toplum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı parker adlı üyeden alıntı
    Sevgili ledo;
    Bizler de "doğru" motor kültürüyle yoğrulabiliriz. Lütfen yapmayın. İnsanları aşağılamayın. Ben o kuryeleri de, lahmacuncuları da seviyorum. Belki bizleri de aşağılayan başkaları olabilir. Nereden biliyorsunuz. belki başka bir forumda da sizi aşağılıyorlar. Lütfen insanları sevelim. İnsan ayırt ederek kimse kimseyi eğitemez....

parker,

dedim ya güzel yazıyosun. Yazıyosun yazmasına da, aynı güzellikte ve dikkatle okumuyorsun demek ki....

Lütfen bir daha oku yazdıklarımı ! Bu sefer daha yavaş, daha dikkatli ! Olur mu ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    işte belki de benim yazının ana fikri...

eğitelim eğitilelim arkadaşlar... burada ciddi bir potansiyel var, kimse egoistlik yapmasın emek verelim sonuca gitmeye çalışalım...

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar doğru söylüyosunuz fakat şöyle bi durum var ki teoride herkes bunları söylüyo trafikte tek teker yapan arkadaşlara da sorsanız bunları söylicekler önmeli olan bu dediğiniz kültürü oturtmak için gerekenleri yapmada araçlar için daha çok geçerli bence trafik kültüründen yoksunuz komple motorcular kelle koltukta olduğu için yine şehir içinde tek teker yapıyo araba ile e5 te milletin tozunu attıracam diye uğraşan tipler var hatta şahsen başıma geldi motoru sıkıştırıp korkutmaya çalışanlar var korkmadığın zamanda başaramadığı için üzülüyo arkadaşlar budur bizim millet birbirini korkutmaya çalışır kendisine saygı duyulması yerine kendisinden korkulmasını ister konu dağılmadan şunu söyliyim bu motosiklet kültürünü baltalayan arkadaşlara tepkisel yaklaşırsak pek sonuç alabileceğimizi zannetmiyorum bende kuryelik yaptım günde 8 saat motor tepesinde gerçektende türkiye trafiğinde kelle koltukta gezmek kolay değil ona da sorsan kendine göre haklı bi sebep bulucak o şekilde davranmasında bu durumda yapılacak şey onlara da öcü gibi bakarsak yada onları siz ayrı kefedesiniz biz sizin gibi değiliz kültürlüyüz dersek onlarda ayrı kefede kalmaya devam eder marifet sorumsuzca kullandığına şahit olduğunda bunu ona anlatıp yolda kalıpta yardıma ihtiyacı olduğunda da gidip yardım etmek ,insanı hayvandan ayıran tek duygu utanmadır ,o arkadaşlarda belki vay be bu adamlarda sağlam adamlarmış deyip motorculuğun tek teker yapmak dışında şeyleri kapsadığının da farkına varırlar belki , siz yinede boşverin arkadaşlar sırf motora biniyorum diye kardeş olmam geyiğini bütün motorcular kardeştir yarın bi gün bi kaza yaptığınızda yanınıza ilk gelecek olan bi motorcu olacaktır bunu unutmayın kazasız belasız sürüşler
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    peki parker ne yapmamız gerekio ¿
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    ben iki gündür çin malı plastik bir motosikleti satabilmek için içerisinde suzuki motor var diye milleti kandırmaya çalışan ibr bayi ve aynı motoru kullanan yanlış bilgilendirilmiş bir kullanıcıyla uğraşıp duruyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/show...ghlight=dorado

http://www.motosiklet.net/forum/show...ghlight=dorado

Hepimiz iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz ama ne yazıkki desteksiz ve lokal olarak

1000 ytl lik motorda abs fren sistemi var zannediyoduk işte biz buyuz
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Sevgili ledo dan baslayayım... Benim de bahsettiğim başka şey ama zaten uzatmaya gerek yok sen de haklısın... Olacak tabi yanlış anlamalar, ben üzerime düşeni her zaman yapmaya hazırım başka şeyden bahsetmeme rağmen sendenözür dilerim kırdıysam... (orada cevabın yarısı sana yarısı senden önceki arkadaşa)

Ne yapmamız gerektiğine gelirsek...
    Daha doğrusu nereden başlamak gerektiğine gelirsek...

Öncelikle bu siteyi kontrol eden insanlar saçma sapan yazıları elemeli. Farklı amaçları olanları ignore etmeli...

Bakın bir reklamcı arkadaşım, ki maddi durumu çok iyi, arabalarını satıp bir enduro ve bir scooter motosiklet aldı. Ve tam teçhizat dolaşıyor. Neden, kendince haklı nedenleri var... Zamandan kazanıyorum ve motor sevdamı her gün yeniliyorum...

Ve bu arkadaşım gibi bir sürü insan var tanıdığım. 50 yaşına gelip hayatı boyunca arabası olmamış ama motorlarını sayan adamlar biliyorum. Bu bir tarz, seçim.

Sitede ciddi bir potansiyel olduğunu gördüm. Bu değerlendirilmeli diyorum. Kim yönetiyorsa burayı el atsın konuşalım. Bakın benim de çok vaktim yok ama elimden geleni yaparım. Herkes biraz el atsa zaten bir şeyler başarabiliriz.

Ekip oluşturup planlı davranabiliriz. Eğer bir şeyler başarırsak basında tanıtması benden arkadaşlar. Biraz pozitivite yaratalım insanların bilinçlenmesi için, bakın herkes zevk alacak.

Örneğin buradan öğrendiğime göre motorcular yolda giderken sol ellerini kaldırıp selamlaşıyormuş. Ne kadar güzel bakın. Bu bile bir kültür, bir saygı. İnsanları ne kadar doğruya güzele özendirebileceğini hissedin...

Moderatörlere görev düşüyor diyorum son olarak. Ama burayı okuyorlar mı onu bile bilmiyorum...

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)

way.. hayretler icinde takip ediyorum..

erkek cinsinin kotu huylarini elestireblen bir guruh..

ya, parker'a soruluyor bir soru, ama ben de cevaplamak istiyorum. "ne yapmak gerek?"

egitmek gerek. sadece motor bilgisi yetmiyor yani. zaten sadece bu alanda birsuru yanlis yapilmiyor ki.. kulturel bir problem bu. ben diyorum ki, 400 yila kadar bise degismez. torunumuzun torunu gorur belki guzel gunler..

ama nasil cabalariz? egitimi ve ehliyet sinavlarini daha kapsamli yapariz. bu alanda da olcme degerlendirme sorulari olur. tabi nasil olcup degerlendirilebilecegini de ayrica dusunmek lazim. belki o zaman yol alinmis olur.

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    kesinlikle cezerye katılıyorum ikinci söylediklerine...

Örneğin belki ehliyeti olmayanların zoruna gidecektir ama sınav sisteminin değiştirilmesi ve bilinçli sınavlar olması için hazırlık yapıp meclise sunabiliriz...

en azından birilerinin hayatını kurtarmış olabiliriz. avrupadaki sınavların nasıl yapıldığını öğreneyim, standartlarını şartlarını ve bu çalışmayla başlayalım. Neden olmasın ki? Biraz biliyorum da zaten oradaki arkadaşlarımdan. Örneğin 250 cc lik motoru iki yıl kulandıktan sonra sınava giriyorsunuz adamlar başarılı olduğunuza inanırsa 400 lüğe geçiyorsunuz ve bu 1200 e kadar gidiyor...

var mı yardımcı olabilecek arkadaşlar?

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)

motor kardesligi

bu konuda da ayri gorusler var. "kardes" kelimesini tabiki once abartip sonra algilamak yanlis yapmayi sevdiginiz seyi yapmayi seven tanimadiklarinizi tabiki diger tanimadiklarinizdan ayri tutarsiniz. bu sosyal bir gercek degil mi?

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    şu fikri nasıl sabitlettiririz... bilen var mı?

insanlar okusun hareketensin...

parker yazısında basın kelimesi geçince aklıma geldi tatışan toplum başlığına ne kadar uyar bilem ama aklıma gelmişken yeni başlık açmadan söyliyim bu ötv oranının artışı ile ilgili bi basın açıklaması yaparak bi adım atabiliriz bence motorcu kültürünün oluşmasında bildiğim kadarıyla herkesin bir saat boyunca basın açıklaması yapma hakkı var fransada adamlar hatırlamadığım bi tarihte motorlara saygı gösterilsin diye hatırlıyorum bütün paris trafiğini felç etmişlerdi binlerce motorla saatte 20 km hızla caddelerde dolaşarak ve eyfel kulesinin altında toplanıp basın açıklaması yapmışlardı sanırım pek te hatırlamıyorum açıkçası biz de felç etmeyelim tabiki ama kadıköyden taksime bi konvoy helinde gidip taksimde bi basın açıklaması yapılabilir bu ötv artışı ile ilgili
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    ben egitimciyim zaten. bu isler oyle kolay isler degil. ozellikle turkiye de!!
    neden mi?
    en basitinden, ogrenci secme sinavi yuzunden cigrindan cikan dershanelesmeyi dusunun. bircok egitmen, esitsizligin artmasi nedeniyle dershaneleri yadirgiyor, ardindan devlet kadrosunda yer bulamadigi icin, para sikintisindan gidip gene dershanede calisior. maddi cikarlar, ideolojileri etkiliyor..

peki soruyorum.......
    motosiklet bayisi olsaniz.. yuksek cc deki pahali motoru satmaya mi, satmamaya mi uurasirdiniz bu sartlar altinda???????

Motosikleti
    sevgili parker
    sol el kaldırıp selamlasıyorlar dedın ve solemek ıstedıgım bı konu var musade edersen
    ben enduroclub a da uyeyım ordakıler her zaman farları acık ve tam techızat gezerler ve farı acık bırı gorduklerınde korna ıle selamlasırlar selam gelıosa oda enduro clubtan dır bunu anlıyoruz yolda farı acık [ gece ve gunduz ] bende aynı sekılde selam verıyorum ve karsılık aldıgın zaman cok hos bı durum oluyor bence burdakı arkadaslarında bole selamlasması cok guzel olurdu...
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    işte netmavisi böyle şeyler olabilir tabi... ben buranın yöneticisi değilim, yönetici olanlar bu işlerle uğraşmalı.
    cgl, ben bu ötv davasıyla ilgili gazetelerde özel kulis yaptım zaten merak etme... yayınlattım yani...
    ayrıca bahsedilen şekilde de devletten izinler alınarak motorcular için ses getirilebilir neden olmasın...

ama yeter ki iş yapmaya gönüllü olalım tembul olmayalım. değil mi...

oturduğumuz için kaybetmiyor muyuz?

Motosikleti
    Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı
    parker yazısında basın kelimesi geçince aklıma geldi tatışan toplum başlığına ne kadar uyar bilem ama aklıma gelmişken yeni başlık açmadan söyliyim bu ötv oranının artışı ile ilgili bi basın açıklaması yaparak bi adım atabiliriz bence motorcu kültürünün oluşmasında bildiğim kadarıyla herkesin bir saat boyunca basın açıklaması yapma hakkı var fransada adamlar hatırlamadığım bi tarihte motorlara saygı gösterilsin diye hatırlıyorum bütün paris trafiğini felç etmişlerdi binlerce motorla saatte 20 km hızla caddelerde dolaşarak ve eyfel kulesinin altında toplanıp basın açıklaması yapmışlardı sanırım pek te hatırlamıyorum açıkçası biz de felç etmeyelim tabiki ama kadıköyden taksime bi konvoy helinde gidip taksimde bi basın açıklaması yapılabilir bu ötv artışı ile ilgili
    cok guzel soluyorsunda kac kısı toplanacak ?¿?
    gelcem dıyıpte gelmıyen cok kısı olacaktır emınım onun ıcın sonradan ekılmemek ıstıosan bırak kımseyı cagırma benım basıma pazar gunu geldı bu yazan gelcem dıyen 20 kısı gelen ise benle bırlıkte 5 kısı gerısını sen dusun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Güzel. bu başlıktan iş çıkacak gibi. Takipteyim parker

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    tabi akira çıkmalı zaten. siz de üzerinize düşeni yapın moderatöre baskı yapalım sabitlensin topik. sonra bakın ne insanlar çıkar bu işi üstlenirler... neden olmasın ki?

Motosikleti
    [QUOTE=parker]işte netmavisi böyle şeyler olabilir tabi... ben buranın yöneticisi değilim, yönetici olanlar bu işlerle uğraşmalı.
    cgl, ben bu ötv davasıyla ilgili gazetelerde özel kulis yaptım zaten merak etme... yayınlattım yani...
    ayrıca bahsedilen şekilde de devletten izinler alınarak motorcular için ses getirilebilir neden olmasın...

bı de bu sıteye uye kac kısıde bu sıtenın steacker ları var ¿
    kac kısı bunları motoruna yapıstırdı bı sorsan fazla bı ses duyamıycaksın emınım
    ama enduroclub cılar taa adanadan steacker ıstıyorlar ve kargoyla ıstanbula bı kısıye gelıo ve ordan herkes gıdıp alıo hesabını sen yap artık dayanısma nasıl olur sen karar ver ...

Motosikleti
    Alıntı parker adlı üyeden alıntı
    tabi akira çıkmalı zaten. siz de üzerinize düşeni yapın moderatöre baskı yapalım sabitlensin topik. sonra bakın ne insanlar çıkar bu işi üstlenirler... neden olmasın ki?
    bende takıpteyım parker
    sızın ıcın yapabılecegım bısey varsa soylemenız yeterlı olur

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler