Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Tartişan Toplum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    nerde okudugumu hatırlamıyorum ama "George u eğitmeye anneannesinden başlayacaksın " diyen ingiliz doğru söylemiş en az 50 sene lazım
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    arkadaşlar;

illa ki çıkıp burada ben bilmem ne mi yaptım demem lazım... işte bu zihniyetlerdir bizi batıran... federasyonu öneriyorsanız o zaman oturun buradaki insanlarla federasyonun bağlantısını kurun. ne güzel fikirler çıkıyor. oturup buradan foruma iki tane şey yazmakla bu şeylerin olmayacağını kusura bakmayın ama ben de biliyorum. hareket yaratmak lazım diyorum ama maaşallah herkeste cümle çok. kusura bakmayın biraz gerildim...

bu sitede potansiyel var lafını yazmaktan yoruldum... somut birşeyler yok dediniz, tamam dedik. yapalım dedik, ehliyetle başlayalım dedik. bu sefer ehliyet işine laf ettiniz. kardeşim organize olalım diyoruz, ona da yoksunuz...

ne istediğim belli değilmiş. ben değil kardeşim ülke istiyor, onu anlatmaya çalışıyoruz. motor kültürünün doğru gelişmesine katkı yapalım diyoruz, ona da yoksunuz. bu siteyle ilgilenenler olduğu için moderatörler diyorum.

bekliyorum ki bir adam da çıksın hadi buluşalım desin. ben mi diyeceğim moderatör arkadaşlar buluşalım diye. madem bu kadar sorumlusunuz başlatın. ha BU ÜLKE BÖYLE lafını kullanıyorsanız, zihniyet değiştirmeden zaten birşey olmaz. hem icraat yapın, hem anneannenizi torununuzu çocuğunzu yetiştirin.

ama her şeyi devletten beklemeyin, devlet de halk da bizi ve toplumun en küçük bireyleriyiz.

neyse boşa yazıyorum yahu, hayırlı olsun...

rahatlayayım sonra yazarım... hayret birşey yahu, bu ülke böyle yazıyorsunuz...

bu kadar yazıyı boşa yazmışım... ama pes etmem, burada olmasa başka şekilde uğraşırım. çünkü kendimi sorumlu hissediyorum. hissetmeyenler kendisi bilir...

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium

teprikler

ancak teprik edebiliyorum arkadaşlar sizleri...

bu topikte anlatmak istenilenleri, ardı ardına yakınma dolu topiklerle ispatlayanlara teprikler

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Şiştik anlayacağın.

Ben sana durumu ilk iki mesajımda anlatmaya çalışmıştım ama sen inat ettin.

Yakın zamanda bir sürpriz olmazsa bu başlık ölecek gibi Üzüldüm. Son bi gündeme taşıyım bakalım belki...
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    akira, üzülmeyelim

ben gereken çalışmalarımı yapıyorum...

buradaki insanlar şikayet etmeyi bıraksınlar... herşeyi devletten bekliyorlar ama kıllarını kıpırdatmıyorlar... tembeller, konuşmaya bile halleri yok... baksana şu ötv işi için koskoca site elle tutulur birşey yapamadı. yapmaya çalıştılar ama ses getiremediler. çünkü uğraşmak istenmiyor. düşünsene, buradan yazışma sistemi kurulmuş, ne gerek var fazlasına...

neyse insanları şişirmenin anlamı yok, ben yapacağımı en azından vatandaşolarak üzerime düşeni yapıyorum.

2 haftadır uğraşarak, belediyenin üstüne bindim adeta telefonlarla ve baltalimanından etilere çıkan yola çizgiler çizdirdim. arkadaşlar sorsun orada kaç motor, kaç araba kaza yapmış bugüne kadar...

sorumlu vatandaş olmazsak ömür boyu yakınırız, ülkemize de başkaları sahip çıkmaya çalışır...

anlaşılmıştır umarım...

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    ben parkerın yazdığı tüm yazıları özellikle ilk sayfadakilerin tekrar okunması için destekliyorum..

ve atılacak adımda bir oyum ve bir yardımım olabilirse herzamn varım.

madem 17000 ü var. şöyle bişey yapılamazmı üyeler melela örnek olarak hala çıkamayan ehliyet yasa tasarısı için imza toplasınlar .buda her şehirde MT topluluk başkanları oluşturularak yapılabilir imzalar en son posta yolu ile ankarada toplanır ve meclise sunulur. işte 17000 olmas bile 15000 lik bir yardım.en azından büyük bir kampanya ile sayı 10000i gececektir ve buda büyük bir birlikteliktir .ben böyle birşey yapılırsa istanbulda başı çekmeye ve görev almaya hazırım. kendi oyumdan başka en az 30 kişiye daha imza attırmazsam.. dur bidakka hatta İTÜ de masa açıp oturp beklmezsem ,anlatıp insnaları bilgilendirmezsem namertim. hadi bakalım bu gücü değerlendirelim.. herkes fikirlerini sunsun bu konuda.. bekliyorum.

ve aynı şey ötv yasası için de yapılabilir. 1 ayda en fazla tamamlanır. bu güç değerlendirilmelidir.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Motosikleti
    piaggio x8 250 premium
    Muritu topiği haftalar sonra hareketlendirdiğin için teşekkürler.

Eh seninle 2-3 kişi oldum.

17 bin de 3...

Güzel rakam. Ben kendi adıma zaten gerekeni yapıyorum. 155 benden bıktı artık. Kasksız polisin önünden geçen adamı durdurmayan polisi bile 155 e şikayet edin ve takibini yapın. Biz bu ülkeye sahip çıkmalıyız. Fazla zamanım yok sonra görüşmek üzere. Umarım bu heyecan devam eder...

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    ben parkerın yazdığı tüm yazıları özellikle ilk sayfadakilerin tekrar okunması için destekliyorum..

ve atılacak adımda bir oyum ve bir yardımım olabilirse herzamn varım.

madem 17000 ü var. şöyle bişey yapılamazmı üyeler melela örnek olarak hala çıkamayan ehliyet yasa tasarısı için imza toplasınlar .buda her şehirde MT topluluk başkanları oluşturularak yapılabilir imzalar en son posta yolu ile ankarada toplanır ve meclise sunulur. işte 17000 olmas bile 15000 lik bir yardım.en azından büyük bir kampanya ile sayı 10000i gececektir ve buda büyük bir birlikteliktir .ben böyle birşey yapılırsa istanbulda başı çekmeye ve görev almaya hazırım. kendi oyumdan başka en az 30 kişiye daha imza attırmazsam.. dur bidakka hatta İTÜ de masa açıp oturp beklmezsem ,anlatıp insnaları bilgilendirmezsem namertim. hadi bakalım bu gücü değerlendirelim.. herkes fikirlerini sunsun bu konuda.. bekliyorum.

ve aynı şey ötv yasası için de yapılabilir. 1 ayda en fazla tamamlanır. bu güç değerlendirilmelidir.
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkeze merhaba,
    topiği başından beri okuyorum tüm yazılanlar ve tüm katılımcıların sonuçta fikirleride bir yapmak istedikleride, aslında bu bir çırpınış ve feryat, evet bu site admin ve mod. lar tarafından kontrol altında ama büyük pay üyelere düşüyor yapılmasını istediğinizi ve yapmak istediğinizi hadi modlar diye başlayamazsınız.
    muriti çok güzel bir örnek verdi hadi bakalım işte hepimize bir görev madem bir yerlerden başlanacak ki başlanmalı başlıyoruz konu hakkında çok fazla dağılmadan dağıtmadan proje üretelim, ve sunalım.
    ayrıca birde lütfen bir şeyi unutmayalım,
    BEN DEĞİL, BİZ VARIZ
    tüm mt.üyelerine sevgi ve saygılarımla.

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Alıntı kuvva adlı üyeden alıntı
    herkeze merhaba,
    topiği başından beri okuyorum tüm yazılanlar ve tüm katılımcıların sonuçta fikirleride bir yapmak istedikleride, aslında bu bir çırpınış ve feryat, evet bu site admin ve mod. lar tarafından kontrol altında ama büyük pay üyelere düşüyor yapılmasını istediğinizi ve yapmak istediğinizi hadi modlar diye başlayamazsınız.
    muriti çok güzel bir örnek verdi hadi bakalım işte hepimize bir görev madem bir yerlerden başlanacak ki başlanmalı başlıyoruz konu hakkında çok fazla dağılmadan dağıtmadan proje üretelim, ve sunalım.
    ayrıca birde lütfen bir şeyi unutmayalım,
    BEN DEĞİL, BİZ VARIZ
    tüm mt.üyelerine sevgi ve saygılarımla.
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    bence bu sayfaya ve motosiklete gönül vermiş ve bunun için uğraşabilecek insnalr önderlik edip isteklilere görev dağılımını yapabilmeli. oratay açıkan ve herkesçe kabul edilen proje, duyurular ve çabalar ile şehir temsilciliklerine görev paylaşımı yardımıyla hayata geçirilmeli., sadece şehir değil üniversite temsilcilikleri, organizasyon yöneticileri ,sekreter ,sözcü gibi organları olmalı bu sitenin. biz site olarak organize olursak daha kolay başlayabilirizb iişe. daha sonra gerekli görülürse imza toplanmalı, gerekli görülürse afiş ve panlkart bastırıp izinlerle yürüyüş yapılmalı. mesela ötv den köprü geçişlerinden vede ehliyet yasasından şikayetlerimizi tatlı dille ,piknik havasında buluşarak toplanarak dile getirebiliriz. sözcümüz açıklama yaparbasın bildirisi sunulur,imzalar meclise ulaştırılır. ben görev almaya,organizasyonu yapmaya.hazırım. benim bi ara motorcular olarak yapılmasını düşündüğüm büyük bir projem vardı. bu siteden diğer sitelerden ve afişlerle motor camiasına duyuru yapıp toplumsal sorumluluk çerçevesinde yürütülebilecek bi kampanya. ancak F1 çalışırken düşüncemi ayşe şule(rüzgarın kızı) ile paylaştığımda düşüncemin çok güzel olduğunu fakat daha önce yapıldığını söyledi. bende beklemeye aldım. bi süre sonra tekrar düşünüp gündeme getireceğim.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Parker,

yanındaydım, yanındayım...

DCF

Motosikleti
    cbr 125
    arkadaşlar bu başlığı açanı ve gönülden devam ettirenleri kutluyorum ilgilenen arkadaşların da dediği gibi durumumuzu başkalarının ellerine bırakamayız tek başımızada ne yapsak duyulmaz zaten o duruma geldık oyuzden her zaman birlikten kuvvet doğar diyerek hareket etmeliyiz .. ayrıca parker arkadaşımızıda içtenliğinden dolayı kutluyorum..
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    güzel yazılar yazılmış....
    bu kadar kültürel açıdan dejenere olmuş/olmaya devam eden toplumda bir iki güzel kelama haiz olunca ne güzel hitap ediyor insan gönlüne.....
    orada sönüp yitiyor....
    ünlü Türk düşünürü Cem Yılmaz üstadın dediği gibi "Egitim Şart" ve "7 çok geç"...
    "cahilliğimiz Başımıza Beladır Bizim"
    "Yurdum İnsanı" diye bir kavram var arkadaşlar... bizler dünyanın diğer yaşayan kısmıyla farklı olduğumuz kendimize kabul ettirmeye çalışıyoruz.... Ne alakası var. Sıradan, dünyaya gelmesi ile gitmesi arasında çok büyük bir fark yaratmayacak insanlar silsilesinin neferleriyiz....
    Ne yazsak boş kelam.... Ama en azından buraya yazmak da insanı bir nebze de olsa rahatlatıyor "vatandaşlık görevimi " yapıyorum....
    Çok pişmem lazım çok ...
    Yunus 40 sene Taptuk Emre nin ocağına odun taşımış, bir tane eğri odun getirmediği rivayet edilir...
    Odun demişken yarım bilgimle bildiğim kadarını anlatayım " Hz. İlyas Hakkın huzuruna gitmek ister, yol uzundur Düşünür ki " bir değnek alayım kendime", dalların arasında arar biraz sonunda düzgün doğru bir değnek bulur. Yoluna devam ederken değneğe hitaben " ne mutlu sana ki seni Hakkın huzuruna götürüyorum" der. Değnek dile gelir " Ey İlyas o kadar değneğin arasından beni seçtin, çünkü içlerinde en doğru düzgün olanı bendim, Beni götüren sen değilsin doğruluğumdur."

Yunus ile bitirelim " Adem manaya derle kaş ile göz değil"

sanırım çok keskel alaka ve dağınık bir yazı oldu dedim ya yarım bilgi bu kadar olur.
    Böyle Öğrendik Böyle Öğreteceğiz

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Merhaaba;
    Bu geç saatte bu konu başlığını kazaara görmüş olmaktan mutluyum gerçekten. Benzer düşüncelere sahip insanlar olduğunu gördüğümde de sevindim. Ben elimden geldiğince aklı fikri vicdanı hür olan bir birey olmaya ve öyle kalmaya çalışıyorum. Bazen sürücü kurslarında eğitmenlik te yapıyorum, Tanıştıktan ve üç beş hoşbeşten sonra ilk olarak bunu soruyorum. Ehliyet alabilmek için gerekli kültüre sahip misiniz? Bakıyorlar şaşkınca. devam ediyorum kaldırımda ne taraftan yürüdüğünüzü kontrol edin. Eğer sağını kullanmıyorsanız genellikle, kusura bakmayın ama ne aileniz ne de okulunuz size birey olma ve toplum içine karışma bilincini verememişler, üstelik bunun gerekliliğinin siz de farkına varamamışsınız diye.
    Soruyorum size arkadaşlar. Yürürken kaldırımı kullanmayı bilmeyen altındaki aracı doğru kullanabilir mi?
    Konuyu açan kişi bence çok doğru bir tespitte bulunmuş. Alt yapısız yetişiyoruz. Sorunun doğru tespiti bence çözümün yarısıdır.
    Ben de ne itler vadisini (üslubum için özür dilerim ama 15-17 yaşındaki dimağları zedeleyen bir insan ..ten başka bir şey olamaz benim gözümde), ne kimin elinin kimin .....de olduğu blli olmayan programları yada dizileri izlemiyorum. Kardeşime de izletmedim. Benim birey olarak önce kendim ve yakın çevrem için yapabileceklerim bunlardı.. Madem bu kadar kişi bir aradayız. Hem bu formu sıkı sık bişeyleri görmesi gereken insanların gözüün önüne getirmeliyiz hem de çözüm için ne yapabiliriz ona karar vermeliyiz. Bunu yaparken tabiki bir sürü işe yarar fikir çıkacaktır. Ama tanrı aşkına işe en çok yarayacakları seçmek doğru olacaktır daha az yararsızlar seçilmedi diye kimse sorun yapmasın.. Ve yine tanrı aşkına sizden rica ediyorum bu bir kahvehane muhabbetinden ileri gitsin ve lafta kalmasın.. Kendimce önerilerim:
    Doğru sorun tespiti yapıldığına göre.. sorunu parçalara ayıralım (en azından benimki bir düşünce olarak kabul edelim)..
    Trafik bilgisizliği, motosiklet kullanma bilgisizliği, bireysel bilgisizlik,
    Trafik bilgisizliği:[/U] Ehliyet yok. trafik işareti bilmez. trafik akışını ve kurallarını bilmez.. evrakları eksiktir
    Motosiklet bilgisizliği: Altındaki aleti kullanmayı bilmeden trafiğe çıkar, ne giyeceğini nasıl korunacağını bilmez, yada bunların gerekliliğini algılayacak yetide değildir..
    [U]Bireysel bilgisizlik:
    İnsanları rahatsız etmenin ne demek olduğunu idrak edemez, doğal olarak saygısızdır. Kendi sağlığını düşünmez tehlikeli hareketler yapar, doğal olarak kendini düşünmeyen başkasını da düşünmeyeceğinden bir kaza anında başkasının canına da rahatlıkla kastedebilir.. Yaptığı şeyin ömürlük bir hobi olduğunu anlamaz, özenti için yapmaktadır..
    Ve burada unuttuğum yada aklıma gelmeyen nice şeyler.. Cidden bir titreme , yada silkiniş içerisine gelip ne yapıyoruz biz? ve ne yapmalıyız? oluşumu içerisine girelim mi?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler