Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

CB ACE GELMİŞ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir dahaki seneyede benzin göstergesi koyup fiyatını 1000 TL yükseltirler. çok pahalı bir sistem bu benzin göstergesi motorun maliyetini yarı yarıya etkiliyor bildiğiniz gibi değil
    seneye honda cb mace yapacakmış, akü yok, ön far var, arka stop lambası opsiyonelmiş
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    inanırım aceyle faceyi bu hızla çıkaran honda 1 yıl da onuda yapar valla
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanırım aceyle faceyi bu hızla çıkaran honda 1 yıl da onuda yapar valla
    ya hala anlamadım abi şunu
    bilen biri acıklarsa bende ögrenmiş olucam
    nijeryada 627 dolara satılan motosikletin kaç dolardır maliyeti?
    # motosikletle.blogspot

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350-400 dolar arasıdır. çinli cg125'ler de 350 dolardan başlıyor toptan alım durumunda.

esparo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883 / 2014
    köyde adam napacak devir göstergesini .napcak benzin göstergesini zaten benzinlik yok . napacak disk freni stopie mi yapcak toprakta, yoksa karşısına ani fren yapan mini copper lı hatunmu çıkıcak . tarlaya 110 km hızlamı gidecek . kasabaya şehre inse bile işini fazlasıyla görür , her şehrin içinden tem otoyolu geçmiyor ,e5 geçmiyor . diyebilmek istiyorum ama çok laf gelecek demiyorum , içimden geçiriyorum :D

Motosikleti
    Çinli Cg125'lerdeki karizma bunda yok

İsteyene hazır modifiyelisi de var belderia cd 250 hem de 2400 lira.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı esparo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köyde adam napacak devir göstergesini .napcak benzin göstergesini zaten benzinlik yok . napacak disk freni stopie mi yapcak toprakta, yoksa karşısına ani fren yapan mini copper lı hatunmu çıkıcak . tarlaya 110 km hızlamı gidecek . kasabaya şehre inse bile işini fazlasıyla görür , her şehrin içinden tem otoyolu geçmiyor ,e5 geçmiyor . diyebilmek istiyorum ama çok laf gelecek demiyorum , içimden geçiriyorum :D
    Bende sövmeye tam başlamıştım ki Sonunda Vaz geçmişssin zaten
    Her şakanın içinde bir gerçeklik payı vardır
    Kimse kendini kandırmasın Honda bu motorla köylülere Anadoluya hitap ediyoor diye
    Misal veriyom bir İstanbulda kaç tane Cb125e Var Bir aksarayda kaç tane var
    Ankarada kaç tane var Batmadan kaç tane var
    Genelde satılan motosikletlerin %85,90 nı Büyük şehirlerde satılıyor Köylüler hep 1,5 max 2 bin tl lik Cg (Köylü motorlarına biniyorlar) Kim buna Pilaka ruhsat 3.500 tl vercek sorarım size.
    He alıcısı çıkar elbet ama HANİ SİZ PASO DİYONUZ YA
    Dağıtıcı (Distribütör) firma öyle kafadan motor getirtmiyo piyasa aratırması yapıyor diye Adam dur Şu köylü 1,500e Cg almış dur biz ona 3,500 e Daha kötüsü sıfır + lı motor itelyekmi Diyor
    %1000000000000000 Elinde kalmış yada Çok fazla kar getiren motorları Tr ye iteliyor Olay budur
    esparo bunu beğendi.
    Sado

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyeti önemli mi Türkiyeye gelene kadar o maliyetin üstüne kimler ekliyor. Vergiler olmasaydı fiyatlardan haberi olan var mı

aslında naked bölümünde satışa çıkmalıydı. bu motor tamamen çıplak soyup soğana çevirmişler
    Pianoblack bunu beğendi.

esparo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883 / 2014
    türkiye motosiklet açısından büyük bir pazar olmadığından elde kalan malı iteleme yeri değil kanımca ,asyanın güneyi + afrika bu işin merkezi . burada sizce kaç tane ace satar? satacağı sayının kat be kat fazlası bahsi geçen topraklarda satar diyorum . honda ,benim düşüncem bu motoru ( bazı arkadaşların dediği gibi) çin li almak istemeyen ama cg niyetinde olan kişilere alternatif sundu . bence iyi yapılmış bir yatırım . düşünün 100-125 cc ve az yakması çok önemli (1.8lt/km) hangi markalar var avrupa ? japon ? amerika ? yok .koca bir çin imparatorluğu .

Motosikleti
    Alıntı esparo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye motosiklet açısından büyük bir pazar olmadığından elde kalan malı iteleme yeri değil kanımca ,asyanın güneyi + afrika bu işin merkezi . burada sizce kaç tane ace satar? satacağı sayının kat be kat fazlası bahsi geçen topraklarda satar diyorum . honda ,benim düşüncem bu motoru ( bazı arkadaşların dediği gibi) çin li almak istemeyen ama cg niyetinde olan kişilere alternatif sundu . bence iyi yapılmış bir yatırım . düşünün 100-125 cc ve az yakması çok önemli (1.8lt/km) hangi markalar var avrupa ? japon ? amerika ? yok .koca bir çin imparatorluğu .
    Çinli 100'lük cub'ların hepsi 2 litre yakıyor 100km'de, hem de hondanın 1.8 litresi gibi fabrika verisi değil gerçek yol şartlarında gerçek tüketim.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli 100'lük cub'ların hepsi 2 litre yakıyor 100km'de, hem de hondanın 1.8 litresi gibi fabrika verisi değil gerçek yol şartlarında gerçek tüketim.
    Üstelik Daha Güçlüler MG Prince 9,5hp 2litre yakıt tüketimi var ,Ön fren disk,5 vites,Devir saati var 100cc Altı olduğu için vergisi yok ve fiyatı sadece 2100 tl
    Forumda hiç bir kullanıcısından bir şikayette duymadım
    Bi arkadaş 20 bine dayanmıştı en son Her motorda değişmesi gereken şeyler dışında değişen hiç bir şeyi yok,Yedek parça beleş ve Sınırıs Sen düşün Şimdi o adam Onu almasında bunumu alsın
    Alırsada ...............Hakaret kesinlikle değildir boşluğu siz doldurun.
    Sado

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    honda kullanıcısını çok iyi düşünmüş bu sefer. kullanıcılarını spor yapmaya teşvik etmiş; el marşı yok, ayağınızı çalıştırın, hareketli olun
    kullanırken fazla vitesle uğraşmayın; 4 vites.
    benzin bitince benzinliğe kadar itelersiniz; benzin göstergesi yok.
    ön fren disk olsaydı fren çabuk biterdi, ama kampana fren olunca daha uzun süre gider: diske gerek yok. hem disk biterse pahalı zaten.
    ön lastiğe dikkat edin, diğer çin malı motorlarda standart olan unilli marka çinlilerin milli motosiklet lastiği kullanılmış. en çok çözemedim olay da bu oldu.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Ben sarı bidüğme gördüm orda, bu ne dediğimde marş demişti yetkili arkadaş

not: Bi Honda' da bugüne kadar gördüğüm en dandik tuştu
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    aksam detaylı fotolarını paylasıcam. arkadaslar. hos zaten gostergelerı falan paylasmıssınız ama en azından mars vites olayını benzın gostergesı olayını birinci agızdan sorup yazarım buraya.
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda kullanıcısını çok iyi düşünmüş bu sefer. kullanıcılarını spor yapmaya teşvik etmiş; el marşı yok, ayağınızı çalıştırın, hareketli olun
    kullanırken fazla vitesle uğraşmayın; 4 vites.
    benzin bitince benzinliğe kadar itelersiniz; benzin göstergesi yok.
    ön fren disk olsaydı fren çabuk biterdi, ama kampana fren olunca daha uzun süre gider: diske gerek yok. hem disk biterse pahalı zaten.
    ön lastiğe dikkat edin, diğer çin malı motorlarda standart olan unilli marka çinlilerin milli motosiklet lastiği kullanılmış. en çok çözemedim olay da bu oldu.
    Unilli adi lastik değil ama, lastikleri unillinin hiç bi modeline benzetemedim. CST dersen olabilir ama çinlilerin milli lastiği olduğu kadar küçük cc japon motorların da milli lastiği olmaya başladı.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    honda tekerleğin birini ne zaman çalacak onu merak ediyorum
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Markasız çinlilerle dalga geçmektesiniz ama... Siz nerde yaşıyorsunuz diye ısrarla sormadan geçemedim gene...
    Ulan marketten aldığınız her şey çin malı...
    Gene de bişi beğenmiyorsunuz..

Sarmısağından tut... samana kadar ithal ediliyor herşey... Ramazanda; pirinç gemileri istanbul boğazına yaklaştı; pirinç ucuzlayacak diye dalga geçiyorlar sizinle... gene de akıllanmıyorsunuz kardeşim...

Bisiklet bile yapılmıyor bu ülkede artık!

Herifçioğulları dayamışlar g.tü faize; her sene FORBES ülkenden 10 tane daha dolar milyarderi çıkarıyor; siz de beklersiniz YERLİ ARABA çıkıcak da bincez diye...

Adamlar taa çinden japondan görüyorlar senin ekonominin batık olduğunu... onun için her yıl daha ucuz daha aşağı modeller getiriyorlar..
    Dün gece depoyu doldurdum arabanın 205 TL.. Asgari ücretin dörtte biri.. O da bir ay yetmeyecek en fazla 20 gün sonra yeniden doldurucam... Adam benzini bırak motorsikletin taksidine verecek gücü yok o kadar... Siz görmüyorsunuz ama adam taaa ebesinin uzağından görüyor! Yolların beş para etmez diyor sana o tel jantlarla sen anlamıyorsun hala...!

Bir enerji krizi olsa yakacağın MUM bile ithal...

Yerli sanayin yok olmuş işte bitmişsin hala işin gücün dalga..
    Var mı kardeşim senin ülkende o kilometre/devir saatini yapacak fabrika?
    TATLIHIZ, Pianoblack, acemi60 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

hakan 10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton honda cbr 250
    cb 125 varken buna ne gerek var kötü olmuş bence küba çelik tarzlarına benzemiş

p356spt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Suzuki GSX 1400
    1 - ) 100 kg motor, yüksek hız da yapmıyor, disk fren olsa ne, olmasa ne. Sevene bisikletler için de var disk fren, bilmem hava kaçtı, hdirolik boşaldı bir ton sıkıntı - kendin tamir edebilmen için özet alet edavat disk fren lazım. Fren kablosunda küçük bir delik seni yolda bırakır. Halbuki tabur fren sıfır bakım ve süper uzun ömürlü. Başlangıç seviyesinde biri bile baştan sona kendisi söküp takabilir. Memletkette var mı bunlarla uğraşan, usta usta motor gezdir, sonra dünyanın en çok motorsiklet üreten ( hem de en uzun ömürlü motorsikletlerini) firmasına laf giydirmek oluyor mu? Olur ama motorsikleti test etmeden yanlış olur, lütfen yapmayalım.

2 -) Kick starter, şahane hem de elektrikli marş motoruna ek olarak. Kışın garajda kalan motrsiklerler yazın ilk iş ne yapıyor? Kaçınmızda akü doldurma aleti var? Ya yoksa ve dağda bayırda köydeyse ne olacak? Ustamı arayacağız? Motorsikleti ustaya kadar nasıl götüreceğiz? Yoksa her sezon başında yeni bir akü mü almalı?

3 -) Retro dizayna laf etmeyelim, ülkemizde darbeler sağolsun motorsiklet kültürü kesik kesik ilerlediğinden 70'lerden ve 80'lerden motosikletler çok sınırlı, dolayısıyla gözümüz alışık değil. Ben cbf150 ve cb125 dizayından daha çok beğendim.

4 -) Honda Monkey'deki teknoloji bundan iyi miydi? Bugün hala efsane...

5 -) Afrika'da satılan model'le bunun arasında fark var. benim gördüğüm motor farklı, elektrik marşı var, çelik jant ve 5 vites. Bakım ve parça geliri çok sınırlı olacağı için Honda bu modelde biraz daha fazla kar ediyor olabilir...

6 -) Türkiye'ye bu modeli getirdikleri için ben çok memnun oldum. İhtiyacım olmadığı halde sırf az bakım gerektirmesi ve retro dizayn (yuvarlak far olsa ben daha çok beğenirdim) olması nedeniyle (test sürüşünde debeğenirsem) alarak garaja koymak istiyorum. Honda bu, evladiyelik nede olsa, bekleyerek zamanı geçecek bir motorda değil...

7 -) Bence insanlar ilk motorsikletini çin malı alarak motorsiklet konseptinden soğuyorlar. Bunun için de sektör biraz zor gelişiyor. Bunu aşmak için hem ucuz hem de sorun yaratmayacak, gerekirse de kolay tamir edilebilecek motorsikletlerin çoğalıp, piyasayı süpürmesi lazım. Benzeri hareketleri diğer Japon markalarından da bekliyoruz.

8 -) "Motorsiklet bir yerden bir yere gitmenin en özgür hali", Rus motoruyla da olur Gold Wing'le de. Honda'ya bize daha çok özgürlük seçeneğini getirdiği için teşekkürler!
    peacetrain ve platipus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)