Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

CB ACE GELMİŞ

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı p356spt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 - ) 100 kg motor, yüksek hız da yapmıyor, disk fren olsa ne, olmasa ne. Sevene bisikletler için de var disk fren, bilmem hava kaçtı, hdirolik boşaldı bir ton sıkıntı - kendin tamir edebilmen için özet alet edavat disk fren lazım. Fren kablosunda küçük bir delik seni yolda bırakır. Halbuki tabur fren sıfır bakım ve süper uzun ömürlü. Başlangıç seviyesinde biri bile baştan sona kendisi söküp takabilir. Memletkette var mı bunlarla uğraşan, usta usta motor gezdir, sonra dünyanın en çok motorsiklet üreten ( hem de en uzun ömürlü motorsikletlerini) firmasına laf giydirmek oluyor mu? Olur ama motorsikleti test etmeden yanlış olur, lütfen yapmayalım.

2 -) Kick starter, şahane hem de elektrikli marş motoruna ek olarak. Kışın garajda kalan motrsiklerler yazın ilk iş ne yapıyor? Kaçınmızda akü doldurma aleti var? Ya yoksa ve dağda bayırda köydeyse ne olacak? Ustamı arayacağız? Motorsikleti ustaya kadar nasıl götüreceğiz? Yoksa her sezon başında yeni bir akü mü almalı?

3 -) Retro dizayna laf etmeyelim, ülkemizde darbeler sağolsun motorsiklet kültürü kesik kesik ilerlediğinden 70'lerden ve 80'lerden motosikletler çok sınırlı, dolayısıyla gözümüz alışık değil. Ben cbf150 ve cb125 dizayından daha çok beğendim.

4 -) Honda Monkey'deki teknoloji bundan iyi miydi? Bugün hala efsane...

5 -) Afrika'da satılan model'le bunun arasında fark var. benim gördüğüm motor farklı, elektrik marşı var, çelik jant ve 5 vites. Bakım ve parça geliri çok sınırlı olacağı için Honda bu modelde biraz daha fazla kar ediyor olabilir...

6 -) Türkiye'ye bu modeli getirdikleri için ben çok memnun oldum. İhtiyacım olmadığı halde sırf az bakım gerektirmesi ve retro dizayn (yuvarlak far olsa ben daha çok beğenirdim) olması nedeniyle (test sürüşünde debeğenirsem) alarak garaja koymak istiyorum. Honda bu, evladiyelik nede olsa, bekleyerek zamanı geçecek bir motorda değil...

7 -) Bence insanlar ilk motorsikletini çin malı alarak motorsiklet konseptinden soğuyorlar. Bunun için de sektör biraz zor gelişiyor. Bunu aşmak için hem ucuz hem de sorun yaratmayacak, gerekirse de kolay tamir edilebilecek motorsikletlerin çoğalıp, piyasayı süpürmesi lazım. Benzeri hareketleri diğer Japon markalarından da bekliyoruz.

8 -) "Motorsiklet bir yerden bir yere gitmenin en özgür hali", Rus motoruyla da olur Gold Wing'le de. Honda'ya bize daha çok özgürlük seçeneğini getirdiği için teşekkürler!
    vay bee motora bak. Hemen alacam bitane

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Herşeyi geçtim hala teknik özelliklerde 5 vites yazıyor diye 5 vites sananlar var, 4 vites var bunda, göstergede ve motorun üzerinde 4 vites olduğunu belirten ibareler var. Aynı şekilde motosikletin üzerinde honda yazıyor diye bişey sananlar var hala

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda'nın sitesinde Ace sınıf değiştirip commuter olmuş!
    Fight till the end!!!

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın sitesinde Ace sınıf değiştirip commuter olmuş!
    Bu belli deyilmi,Yanlıslıkla koyuldugu belliydi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu belli deyilmi,Yanlıslıkla koyuldugu belliydi.
    Ben de onu söylemek istedim aslında, TR'de ne kadar profesyonel çalışıldığının ispatı işte.
    p356spt bunu beğendi.
    Fight till the end!!!

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Beğenenler alır, tercih meselesi.
    Yarım bi motosiklete 3200tl verip 50000km yapacağıma, çin malı tam bi motosiklete 3200tl verip 25000km yapmayı tercih ederim. Bindiğim yanıma kar kalır. Sonra satmasam da olur, hurdaya çıkarır koyarım depoya... En azından daha fonksiyonel güzel bi alet binmiş olurum.
    ERROR88 bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ben tipini çok beğendim.5000 devirde 9.8 nm tork veriyor daha az vites değiştirmek gerekir bu da yakıt yönünden olumlu olur sakin kullanımda baya az yakar gibi. 2750 fiyat verseler bende ki mg yi satar alırdım hemen

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tipini çok beğendim.5000 devirde 9.8 nm tork veriyor daha az vites değiştirmek gerekir bu da yakıt yönünden olumlu olur sakin kullanımda baya az yakar gibi. 2750 fiyat verseler bende ki mg yi satar alırdım hemen
    zaten 4 vites debriyaj da koymasalarmıs tam olurmus

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı p356spt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 - ) 100 kg motor, yüksek hız da yapmıyor, disk fren olsa ne, olmasa ne. Sevene bisikletler için de var disk fren, bilmem hava kaçtı, hdirolik boşaldı bir ton sıkıntı - kendin tamir edebilmen için özet alet edavat disk fren lazım. Fren kablosunda küçük bir delik seni yolda bırakır. Halbuki tabur fren sıfır bakım ve süper uzun ömürlü. Başlangıç seviyesinde biri bile baştan sona kendisi söküp takabilir. Memletkette var mı bunlarla uğraşan, usta usta motor gezdir, sonra dünyanın en çok motorsiklet üreten ( hem de en uzun ömürlü motorsikletlerini) firmasına laf giydirmek oluyor mu? Olur ama motorsikleti test etmeden yanlış olur, lütfen yapmayalım.

2 -) Kick starter, şahane hem de elektrikli marş motoruna ek olarak. Kışın garajda kalan motrsiklerler yazın ilk iş ne yapıyor? Kaçınmızda akü doldurma aleti var? Ya yoksa ve dağda bayırda köydeyse ne olacak? Ustamı arayacağız? Motorsikleti ustaya kadar nasıl götüreceğiz? Yoksa her sezon başında yeni bir akü mü almalı?

3 -) Retro dizayna laf etmeyelim, ülkemizde darbeler sağolsun motorsiklet kültürü kesik kesik ilerlediğinden 70'lerden ve 80'lerden motosikletler çok sınırlı, dolayısıyla gözümüz alışık değil. Ben cbf150 ve cb125 dizayından daha çok beğendim.

4 -) Honda Monkey'deki teknoloji bundan iyi miydi? Bugün hala efsane...

5 -) Afrika'da satılan model'le bunun arasında fark var. benim gördüğüm motor farklı, elektrik marşı var, çelik jant ve 5 vites. Bakım ve parça geliri çok sınırlı olacağı için Honda bu modelde biraz daha fazla kar ediyor olabilir...

6 -) Türkiye'ye bu modeli getirdikleri için ben çok memnun oldum. İhtiyacım olmadığı halde sırf az bakım gerektirmesi ve retro dizayn (yuvarlak far olsa ben daha çok beğenirdim) olması nedeniyle (test sürüşünde debeğenirsem) alarak garaja koymak istiyorum. Honda bu, evladiyelik nede olsa, bekleyerek zamanı geçecek bir motorda değil...

7 -) Bence insanlar ilk motorsikletini çin malı alarak motorsiklet konseptinden soğuyorlar. Bunun için de sektör biraz zor gelişiyor. Bunu aşmak için hem ucuz hem de sorun yaratmayacak, gerekirse de kolay tamir edilebilecek motorsikletlerin çoğalıp, piyasayı süpürmesi lazım. Benzeri hareketleri diğer Japon markalarından da bekliyoruz.

8 -) "Motorsiklet bir yerden bir yere gitmenin en özgür hali", Rus motoruyla da olur Gold Wing'le de. Honda'ya bize daha çok özgürlük seçeneğini getirdiği için teşekkürler!
    Tebrikler!Japonya vatandaşlığını ve Honda onursal başkanlığını kazandınız!
    Japonlar bile hondayı senin kadar savunmadı.
    Senin gibiler yüzünden memlekete taş devrinden kalma teknolojileri dayıyorlar.
    Sen alırsın herhalde 8 beygirlik bu limon sıkacağını.
    Beğenmediğim cbf bile milyon kere bu motordan iyidir!
    ERROR88, cool113 ve M.balibey bunu beğendiler.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    bence iyi bir satış rakamı yakalayacak bu. hele yakıt düşükse kesin çok çok satacak.
    ömrü boyunca hondaya ulaşmak isteyip ulaşamayan büyük bir kesim var. ve bu adamların devir göstergesi imiş benzin göstergesi imiş titreşimmiş umrunda değil. sadece yakıt ve kalite.
    eğer yakıt 100km/2lt civarındaysa deli satar bu model.
    p356spt bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı DünküÇocuK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten 4 vites debriyaj da koymasalarmıs tam olurmus
    sitesinde 5 vites diyor ama ????

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    2150 tl ye devir saatli, 5 vites, 11.3 hp küba xcg 150 var. Bitane ondan almayı düşünüyorum. Bundan daha yakışıklı. Yemişim hondasını. Bu motorun ederi 1500 tl dir. Fazlası bu motorun hakkı değildir.
    Crocuta bunu beğendi.

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tekerler arası mesafe oldukça geniş.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs nin yeni modelleri hele bi gelsin de o zaman görürüm ben hondayı
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    R 25 2019
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitesinde 5 vites diyor ama ????
    yorumlara biraz daha dikkatli bakarsan zaten herkes motorun - ve + yonleri yazmıs fakat - tarafı acayip agır geliyor ve sadece honda diye iste bu fiyata

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi geçtim hala teknik özelliklerde 5 vites yazıyor diye 5 vites sananlar var, 4 vites var bunda, göstergede ve motorun üzerinde 4 vites olduğunu belirten ibareler var. Aynı şekilde motosikletin üzerinde honda yazıyor diye bişey sananlar var hala

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hondaya mail felan atalim bizim istedigimiz seyleri getirsin
    Fiyati 4 bin tl olan
    Devir saatli
    Ayni zamanda vites gostergeli
    Ayak marsli
    Benzin gostergeli

Dazzler tipi commuter iste

Getirmiyorsa gtirttirelim

Motosikleti
    R 25 2019
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs nin yeni modelleri hele bi gelsin de o zaman görürüm ben hondayı
    gorunum olarak iyi de vibrasyona da bir cozum bulsalar tam super olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondaya mail felan atalim bizim istedigimiz seyleri getirsin
    Fiyati 4 bin tl olan
    Devir saatli
    Ayni zamanda vites gostergeli
    Ayak marsli
    Benzin gostergeli

Dazzler tipi commuter iste
    abi olmadı biz yapalım bu kadar istek ve talep var halkın ne istedigini ve ne yaparsak satıs patlaması yapıcagını biliyoruz

hmynic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125e
    motosikletimi ve ehliyetimi alalı bikaç ay oldu... son 6-7 içinde çok araştırdım forumları, markaları vs...
    türkiye' ye bu motordan daha iyi modellerin gelmesini istiyosak bazı şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyorum en başta ehliyet sistemi... şu an sahip olduğum ehliyetle hayabusa alıp kullanabilirim yasal olarak bi engel yok benim önümde. ama avrupa da amerika da hayabusa ya da 1300 cc lik benzer bi motoru trafikte kullanabilmek için yıllar geçmesi gerekiyo. hatta türkiye de direkt 650 cc bi ss le motosiklet serüvenine başlayan bir sürü insan var. 650 cc için bile yine yıllar geçmesi lazım diğer ülkelerde. kademeli olarak arttırılıyor oralarda ehliyet derecesi...
    sözü bağlayacak olursak daha sükseli düşük cc motosikletler daha sükseli fiyatlar demek. türkiye de parası az olan adam çin yapımı onlarca markadan birini ya da honda nın bu tarz modellerine bakıyor. parası çok olan adam zaten 650 cc ss le başlıyo olaya... geriye de kurye arkadaşlar kalıyo. onlar içinde motorun tipi, beygür gücü falan değil parçası ve yakıtı önemli. ki bence yakıt, parça, fiyat, denge, sağlamlık, kullanım rahatlığı gibi faktörler her zaman motosiklet tercihinde görünümden önde tutulması gereken şeyler (kişisel görüş bu tabi)
    honda yı savunmuyorum anlaşılacağı gibi kendi kendimize yarattığımız sistemi beğenmiyorum sadece...
    honda, yamaha, kawasaki, suzuki nin türkiye sitelerine bi girip bakın lütfen... 250 cc 400 cc ayarında (scooter olmayan) kaç model var.. sonra japonya, amerika, avrupa sitelerine bir bakın...
    türkiye de 125cc den sonra 650 cc. arası yok malesef...

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Honda sözüm sana devir göstergesi koymadın birşey demedik.Benzin göstergesi koyma,vites göstergesi de koyma ama lütfen şu motora disk freni çok görme.Klasik motor hastasıyım koy diski alayım yuvarlak farlıyı da getir daha bişey istemem.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)