Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2000-2500 tl ye en iyi motor Lütfen içeriiiiii

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim . Sizin engin tecrubelerinizden yararlanmak için burdayım . Yaklaşık 1-2 aydır içimde motor heyecanı uyanıyor nerden geldi bende anlamadım .Daha önce hiç motor kullanmadım yani anlıcanız bir bilgim yok . Haziranda 17 yaşıma girip ehliyetimi alacağım daha sonra motor alıp seneye motorla okula gitmek gibi bi düşüncem var . Gidiş yolu 20 km geliş de 20km + 10 km de ben gezerim günde 50 km eder .

Şimdi abiler isteğim beni motor ustasıyla fazla samimi yapmayan , sağlam , az yakan ve beni yaklaşık 3-4-5 yıl idare edebilecek bir motor arıyorum . Bizim buranın yolları çukurlu olduğundan scooter istemiyorum aslında ama belli de olamaz . Abiler benim bütcem malum 2000-2500 tl daha fazlasına ailem izin vermiyor .

Aklımda 2. el yamaha ybr 125 ve 0 salcona wolfs 125 cc var . Siz hangisini tavsiye edersiniz . 2000 tl ye yamaha ybr 125 bulabilirmiyim buldum diyelim bu ne kadar güvenilir olur sağlam mıdır falan ? Bana yardım edin abilerim geceleri valla uyuyamıyorum heyecandan :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yüksek model wolf al bence. önce ehliyet kask koruma lütfen. vallaha asfalt cc ayırt etmiyor.
    viper17 ve dogus2006 bunu beğendiler.

peki kardeşim wolf için kötü yorumlar duydum biraz onlar için ne diyeceksin ..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek model wolf al bence. önce ehliyet kask koruma lütfen. vallaha asfalt cc ayırt etmiyor.
    + olarak o fiyata bulacağın japonun canı alınmış olacaktır

nasıl duyum onlar ? Ek olarak mh drift te bakabilirsin apaçiden satılık olmayan temiz kullanılmış.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ehliyetini aldıktan sonra cub da düşünebilirsin.Gelirin olmayınca yakıt ufak oynamada olsa çok farkeder.Az yak çok gez.Trafiğe alış sonra debriyajla ilgilenmeye başlarsın.

İlk etapda dikkatini yola vermek önemli.Ayrıca giyim kuşam parası ayır, hiçbiri olmasa bile güzel bir kask can kurtarır.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı ylomaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28 nisan 2012 de sıfır salcano wolf aldım. bugun ıtıbarıyle 11.150km yol yaptım.ve tanıdıgım bırcok wolf kullanıcısı var.bizim ilçede 28 tane var.en az 17-18 ını tanırım.bir allahın kuluda demedı aga benım derdım budur.dıye. salcano wolf forumuna gırersen bu motoru bozabılen sadece 1kişi var.tahsın ısımlı bır arkadas.oda motorla oynadıgı ıcın.forumu gezıp okuyabılırsın.ayrıca bursa mt de bırcok gezılere katıldım 780.-785.-810.sayfalarda gorebılırsın.grubun en kıloluu benım.152 kg agırlıgım.o kötü yorum yapan arkadaslar gelsın bana konussun kötü duyumları.ben sunun garantısını verebılırım.rutin bakımlarını yaptıgında bu motorların 50-60 bın sorunsuz gideri var.aksını ıspatlayana kabak tatlısı ısmarlayacagım.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

murat 48/30 kardeş yorumun için sağol fakat ben cup düşünmüyorum . cup motosikletler ruzgardan çabuk etkileniyormuş ve benim okulum la evim arasındaki mesafede çok fazla ev yok bildiğin tarla arası yol gibi buda cupda sorun yaratabilir diye düşünüyorum

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    murat 48/30 kardeş yorumun için sağol fakat ben cup düşünmüyorum . cup motosikletler ruzgardan çabuk etkileniyormuş ve benim okulum la evim arasındaki mesafede çok fazla ev yok bildiğin tarla arası yol gibi buda cupda sorun yaratabilir diye düşünüyorum
    http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1268
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Ne gibi kötü yorumlar? Biraz açabilirmisiniz?

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28 nisan 2012 de sıfır salcano wolf aldım. bugun ıtıbarıyle 11.150km yol yaptım.ve tanıdıgım bırcok wolf kullanıcısı var.bizim ilçede 28 tane var.en az 17-18 ını tanırım.bir allahın kuluda demedı aga benım derdım budur.dıye. salcano wolf forumuna gırersen bu motoru bozabılen sadece 1kişi var.tahsın ısımlı bır arkadas.oda motorla oynadıgı ıcın.forumu gezıp okuyabılırsın.ayrıca bursa mt de bırcok gezılere katıldım 780.-785.-810.sayfalarda gorebılırsın.grubun en kıloluu benım.152 kg agırlıgım.o kötü yorum yapan arkadaslar gelsın bana konussun kötü duyumları.ben sunun garantısını verebılırım.rutin bakımlarını yaptıgında bu motorların 50-60 bın sorunsuz gideri var.aksını ıspatlayana kabak tatlısı ısmarlayacagım.
    kardeş sağol yorumun için evet bende 15-20 dk araştırdım bi kaç tane falan gördüm olumsuz yorum ama onlarda baya ciddi meselelerdi işte o yüzden böyle bir forum açma gereği hissettim kendimde . Peki abi bu wolf 100 km de kaç litre yakıyor

Motosikleti
    cbf 150
    ylomaz kardesım tavsıyelerıme gelınce.hiç motor kullanmadıysan eger bence once gıt bı vitesli biklet al.once dengede durabılmeyı ogren.bu arada ehliyete yazıl.kaskını ve montunu al. cunkı bunların sonradan olması sıkıntı oluyor ve trafıkte yakalanırsanda cezası cok.sonrasında hakkında kotu yorum duymadıgın motoru al....yollarda ve gönullerde gorusmek dılegımle...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cub'la tarlada çok rahat gidersin ben çamurda sürüyorum yarın videosunu yükleyicem foruma, şuan youtube'a yükleniyo videoyu editörde biraz kısaltıp yayınlayıcam.

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ylomaz kardesım tavsıyelerıme gelınce.hiç motor kullanmadıysan eger bence once gıt bı vitesli biklet al.once dengede durabılmeyı ogren.bu arada ehliyete yazıl.kaskını ve montunu al. cunkı bunların sonradan olması sıkıntı oluyor ve trafıkte yakalanırsanda cezası cok.sonrasında hakkında kotu yorum duymadıgın motoru al....yollarda ve gönullerde gorusmek dılegımle...
    çok teşekkür ederim abi 9 yasından beri bisiklet sürüyorum o konuda sıkıntı yok sen wolfu öneriyorsan aklımda wolf olacak demektir

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Eğer yarı otomatik istiyorsan yamaha crypton 2999 TL ye inmiş bence 500 koyulup alınabilir.
    Salcano Wolf,Kanuni Bora,Mondial Drift de güzel motorlar.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

arkadaşlar bakın burda bir olumsuz yorum var http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/61992-salcano-wolf-125-a-2.html

ardaegetugra

selamın aleyküm arkadaşlar adım arda şimdi ben bitane salcano wolf 125 aldım yani sizin konustugunuz motor ybr 125 kıyasladıgınız motorumu 11 agustosda aldım yaklasık ayı geçti işde hemen hemen ama kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem su şeylerden etmiyorum birincisi karbıratör problemi şıkışdıgı zaman benzin gelmiyor benzin memsinde problem var genellikle sıfır aldıgında ön disk eyik çıkıyor motor salllamayı yapıyor titreme fln yok ama sallama var elektrik problemleri çok ben çok lamba patlattım ama hepsini kendi şucum zannediyordum degilmişdi neden derseniz en son gelen motorların hepsinde yani 2010 modellerde arza var benim memleket ankara/beypazar hemen hemen bi 100 kişiyi sordum hep aynı problemler var servisi yapamıyor bu yüzden kesinlikle tavsiye etmem fiyatı 2750 oldu plaka ruhsat hariç bence kim ne derse desin yamaha ybr 125 kübada çıkarttı ama onu bilmiyorum yamahayla herseyi aynı onunda salcanomu fabirkayla gün geçtikce konusuyorum en kıza zamanda kabul ederlerse geri vercem motoru hiç iyi degil tavsiye etmem iyi geceler umarım güzelcene anlatmısımdır problemleri eger bilenler varsa bana ulassın yardım edin bu arzalar mahvetti beni bide motor 125 km 'den sonra kalıyor 140 görmüyor normal ybr 125 12.000 devirde gaz kesiyorsa salcano 10.000 'de kesiyor hava flitresini sökdügün zaman 12.000 ne geliyor bide benim motorum son zamanlarda hava flitresine benzin gönderiyordu yani hiç iyi degil bu motor evet bazı arkadaşların dedigi gibde 70 80 kurus yakıyor o güzel ama işde neyhse umarım yardımcı olabilmişimdir

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ben 32 binde 2 ci el aldığım salcano wof modelini 3 ayda 3 bin km daha binerek 35 bine ulaştım. En fazla 100 km de 2.8 litre yaktım. Aldığım arkadaş bu formdan fat280 nickli fatih arkadaşımdı. Onun rekoru 100 km de 2.1 litre idi. Motoru hiç açılmadı. Debriyaj balataları orjinal. Hiç bi şikayetim yok. Ben limitlerde kullanıyorum. 135 km/h za çıktım bi kaç kere. Titreşim yok. Yağ yakma yok. Masraf sıfır. Yukarıdaki alıntı mesaj arkadaş 1 kere yazdı gitti. Ne kadar doğrudur bilemem. Ama bana göre sorunsuz. Sevgiler.
    leons bunu beğendi.

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    arkadaşlar bakın burda bir olumsuz yorum var http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/61992-salcano-wolf-125-a-2.html

ardaegetugra

selamın aleyküm arkadaşlar adım arda şimdi ben bitane salcano wolf 125 aldım yani sizin konustugunuz motor ybr 125 kıyasladıgınız motorumu 11 agustosda aldım yaklasık ayı geçti işde hemen hemen ama kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem su şeylerden etmiyorum birincisi karbıratör problemi şıkışdıgı zaman benzin gelmiyor benzin memsinde problem var genellikle sıfır aldıgında ön disk eyik çıkıyor motor salllamayı yapıyor titreme fln yok ama sallama var elektrik problemleri çok ben çok lamba patlattım ama hepsini kendi şucum zannediyordum degilmişdi neden derseniz en son gelen motorların hepsinde yani 2010 modellerde arza var benim memleket ankara/beypazar hemen hemen bi 100 kişiyi sordum hep aynı problemler var servisi yapamıyor bu yüzden kesinlikle tavsiye etmem fiyatı 2750 oldu plaka ruhsat hariç bence kim ne derse desin yamaha ybr 125 kübada çıkarttı ama onu bilmiyorum yamahayla herseyi aynı onunda salcanomu fabirkayla gün geçtikce konusuyorum en kıza zamanda kabul ederlerse geri vercem motoru hiç iyi degil tavsiye etmem iyi geceler umarım güzelcene anlatmısımdır problemleri eger bilenler varsa bana ulassın yardım edin bu arzalar mahvetti beni bide motor 125 km 'den sonra kalıyor 140 görmüyor normal ybr 125 12.000 devirde gaz kesiyorsa salcano 10.000 'de kesiyor hava flitresini sökdügün zaman 12.000 ne geliyor bide benim motorum son zamanlarda hava flitresine benzin gönderiyordu yani hiç iyi degil bu motor evet bazı arkadaşların dedigi gibde 70 80 kurus yakıyor o güzel ama işde neyhse umarım yardımcı olabilmişimdir
    Bahsi geçen yazı'nın tarihi: 14 Eylül 2010 ! Bugün itibari ile 2 sene 4 ay geçmiş! Muhakkak düzeltilmiştir. Belkide şahıs'a özel bir durumdur. Bilemeyiz. Düzeltildiği belli ki kimse mırın-kırın yapmıyor. Bakınız ''adem80'' - Adem bey'e 35.000 km'lerde tazı gibi gidiyor diyor. Üstelik hiç sorunsuz. Benim size tavsiyem, ki aynısını bende yaptım. En az 20-30 km kadar bir adet Salcano Wolf ile test sürüşü yapın, bu kadar kişiye eminim hak vereceksiniz

Motosikleti
    cbf 150
    motor hakkında bılgısı olmayan nu motorla oynayınca aarıza apıyo.şu bahsi gecen arkada yazının sonunda motorla pynadıgının ozetını yapıyor aslında. dıkkatlı oku.hava fıltreını sokmekten bahsedıyo arkada.neden soker bı adam fıltreyı.cunkı salcano bu ısı bılmıyo angarlı arkadasımız....o fılte fazlalık.125 km gıdıyomua ama 140 ı gorememıs.surat yapacak adam gıder 500cc 600 cc motor alır.var sen heapla gerıısnı

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012

ardaegetugra

3500km dir wolf kullanıyorum. ön disk eğik demesine katılıyorum. herhalukarda ön fren titriyor.
    diğer söylemlerini yaşamadım.

servisleri facia. garantisi hikaye.
    3200km de debriyaj teli koptu. 1500kmde keçe patlattı. erhan arkadaşımızdada keçe patlattı. internette arat salcano wolf yağ atıyor diye. biri daha var keçe patlatan. videosu var. sıkışmaya gelmiyor motor.
    ben pek öyle alayımda deli gibi gezeyim motoru, olduğunu düşünmüyorum. motorun tamamı yansanayi.
    tavsiyem 2. el temiz ybr alman. 3000tl verirsin. iyice alışıncada ister sat ister devam et.
    wolfu 2. elde satamazsın. öyle yüksek km kullanmak ise ustalık ister.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    kardeş sıfır alcaksan kesinlikle mh drift diyorum hakikaten o parayi hakeden bir motor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)