Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2000-2500 tl ye en iyi motor Lütfen içeriiiiii

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok güldm :D arora diyen adamlara :D
    çinin can cin con kasabasında bodrum altında üretilip maliyeti 100 dolar olmayan bir motosiklete o kadar para haram :D
    neymiş hız yapıyormuş :D 2 ayrılır o şase yolda görürsünüz :D
    paranızı kaptırmayın arkadaşlar böle çinlilere ...

*dipnot: fuarda gecen yıl arora yeebere görünce abartısız yarım saat güldüm
    standakiler beni kovaladılar :D
    ÖNYARGIYI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN ZOR DİYE BOŞUNA DEMEMİŞLER
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNYARGIYI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN ZOR DİYE BOŞUNA DEMEMİŞLER
    bak ben istanbulda kuryelik yapıyorum 10 senedir motosiklete biniyorum
    kilometre olarak 50 bin km devirdim
    küçük cc motosikletlerin neredeyse hepsine bindim
    senin altındaki motosiklete de bindim
    zamanında yorumu da yazdım sayfaya
    o motosiklet herhangi bir çinliden bir ekstrası yok.
    hız yapıyor diyorlar ..
    hızı benim mobilete de yaptırıyordum
    mükayasesi bu değil benim için
    altındaki motosiklet seri olabilir
    kaç metrede duruyor bunu hiç düşündün mü?
    titreşim var , konfor olayı yok yorucu, gidiyor durmuyor...
    motosikletten anlamayan adamlar ooww cok güzel gidiyor cok konforlu diyor..
    maliyet olayında ise bunların toplamda 100 200 doları geçmez,
    saglamlık olayına hiç girmiyorum..
    ona verilen parayla 2. el bir ybr temiz bulunabilir ömür boyu binilir..
    Arora Yebere Cebefee diye motosiklet modelleri üretmek , tamamen eziklik psikolojisinin birer örnegi

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuuuh
    Millet arora demiş ybr demiş yb125 demiş ve 3-5 cevapta wolf var ve sen wolf seçmişin
    Neyse Hayırlı olsun kazasız belasız bin demek düşer bize....
    Hayırdır kardeşim wolf ile ilgili kötü bi anın mı var . At bi yorum bizde bilelim fikrini . 2. el ybr almak istemiyorum sonuçta motor hakkında hiç birşey bilmediğimden motorda sorun olup olmadığını anlayamam . Motor tamircisi tanıdığımda yok . Tek çarem 0 wolf almak . Wolfu araştırdım gayet iyi memnun olmayan bir kaç kişi var ama konuştuğum abilerimin hepsi memnun tavsiye ediyorlar . Hem araro çok mu iyi ki öyle arora yı savunurcasına konuşuyorsun

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    heres kendı kullandıgını tabıkıde met edecek.fakat konuyu bastan sona ınceledıgınde yazılanlardan anlasılan baımını yaptıktan sonra sıkıntı cıkarmayacak olması.çanlıda olsa çinlide olsa bu makınalar bakım yapınca gıdıyor arkadas.ybr bu konuda ısım yapmıs.nıye bunca kısı ybr de ybr dıye ısrar edıyo.hatta balıkesırlı bı arkadas 5.elde olsa ybr demıs.hakkıda var.neden hakkı var.yamaha ybr dıye bı motor yapmıs 2004 ten berı karsısına yakıt,servis,parca bollugu ve ucuzlugu hakkında bır tane muadili cıkmamıs.şimdi muadil olarak wolf var.tamamen ybr alt yapısı kullanılmıs.2007 modelının %85 aynısı.ben ybr ılede yol yaptım salcano ılede balıkesıre gıderken bı arkadasla degıstık.selesı daha dar ben rhat edemedım arkadasımın yorumuda bu oldu.hızlanma gıderı konusunda ybr yı aratmadıgını soyledı hatta daha cabuk hızlandıgından bahsettı.bu tarz motor alırken kısı kendı belırleyecek krıterını.1-saglamlık2parca bulunabılırlıgı3 ve en onemlısı YAKIT. motoru aldın gunde kac km yapacaksın.hafta sonu caddede süs e mi cıkacaksın?yoksa işe gıdıp gelırken gunde 30-40 km mı yapacaksın.yada bu motor senın ekmek teknenmı olacak....once ıhtıyaclarını belırle.....BENIM BU MOTORU ALIRKEN YAPTIGIM DEGERLENDIRME BUYDU.VE MOTORUMU TOTOMU GEZDIRMEK İÇİN ALDIM.YEMIN EDIYORUM ELIME BIR SOPA ALIP HAVAYA ATIP HANGI YONE DURDUYSA O YONE GITTIGIM COK OLDU.VE YAZ KIŞ GUNLUK EN BASIT 12-13 KM YAPIYORUM.DEDIM YA TOTOYU GEZDIRIYORUM.ONCE ISTEKLERINI BELIRLE.SONRA ENVAYİ CESIT MOTOR VAR ZATEN.BEN COK KM YAPTIGIM ICIN EKONOMIK OLMASI YONUNDE OLDU TERCIHIM.YOKSA 250 CC VE USTU MOTOR ALMAK ENAZINDAN BENIM ICIN COCUK OYUNCAGI.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuuuh
    Millet arora demiş ybr demiş yb125 demiş ve 3-5 cevapta wolf var ve sen wolf seçmişin
    Neyse Hayırlı olsun kazasız belasız bin demek düşer bize....
    yb 125 nedir hacı? Bunu bi açıkla bakam. Motordan ne kadar anladığın belli.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı ylomaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba verdim kardeşim Tercihim salcano wolf dan yana olacak
    Salcano wolf iyidir iyi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yb 125 nedir hacı? Bunu bi açıkla bakam. Motordan ne kadar anladığın belli.
    Adem abiciğim onun yerine ben açıklıyım yb 125 fi tarihinde yamaha tarafından üretilmiş olan,Türkiye'ye gelmemiş 2 zamanlı bir motordur.Ayrıca Çin'de Türkiye'deki Mondial MR tarzında kasaya sahip olan ve Çin dışında brezilya gibi ülkelere satılan bir motordur.Her iki modelin de Türkiye ile alakası bulunmamakla beraber,bu arkadaşın yb125 önerdiler cümlesindeki yb125 henüz anlaşılmamıştır...
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ne yapmam lazım şimdi herhangi biri forumda hangi motoru alacağım dediğinde;ybr,cbf,tsv mi demeliyim?sorun buysa tamam onu da deriz
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heres kendı kullandıgını tabıkıde met edecek.fakat konuyu bastan sona ınceledıgınde yazılanlardan anlasılan baımını yaptıktan sonra sıkıntı cıkarmayacak olması.çanlıda olsa çinlide olsa bu makınalar bakım yapınca gıdıyor arkadas.ybr bu konuda ısım yapmıs.nıye bunca kısı ybr de ybr dıye ısrar edıyo.hatta balıkesırlı bı arkadas 5.elde olsa ybr demıs.hakkıda var.neden hakkı var.yamaha ybr dıye bı motor yapmıs 2004 ten berı karsısına yakıt,servis,parca bollugu ve ucuzlugu hakkında bır tane muadili cıkmamıs.şimdi muadil olarak wolf var.tamamen ybr alt yapısı kullanılmıs.2007 modelının %85 aynısı.ben ybr ılede yol yaptım salcano ılede balıkesıre gıderken bı arkadasla degıstık.selesı daha dar ben rhat edemedım arkadasımın yorumuda bu oldu.hızlanma gıderı konusunda ybr yı aratmadıgını soyledı hatta daha cabuk hızlandıgından bahsettı.bu tarz motor alırken kısı kendı belırleyecek krıterını.1-saglamlık2parca bulunabılırlıgı3 ve en onemlısı YAKIT. motoru aldın gunde kac km yapacaksın.hafta sonu caddede süs e mi cıkacaksın?yoksa işe gıdıp gelırken gunde 30-40 km mı yapacaksın.yada bu motor senın ekmek teknenmı olacak....once ıhtıyaclarını belırle.....BENIM BU MOTORU ALIRKEN YAPTIGIM DEGERLENDIRME BUYDU.VE MOTORUMU TOTOMU GEZDIRMEK İÇİN ALDIM.YEMIN EDIYORUM ELIME BIR SOPA ALIP HAVAYA ATIP HANGI YONE DURDUYSA O YONE GITTIGIM COK OLDU.VE YAZ KIŞ GUNLUK EN BASIT 12-13 KM YAPIYORUM.DEDIM YA TOTOYU GEZDIRIYORUM.ONCE ISTEKLERINI BELIRLE.SONRA ENVAYİ CESIT MOTOR VAR ZATEN.BEN COK KM YAPTIGIM ICIN EKONOMIK OLMASI YONUNDE OLDU TERCIHIM.YOKSA 250 CC VE USTU MOTOR ALMAK ENAZINDAN BENIM ICIN COCUK OYUNCAGI.
    Abi ben ne için istediğimi açıklık getirmiştim ama tekrar söyleyeyim . Okulum evime 25 km ve dolmus falan derken yaklaşık bir buçuk saatte okula gidiyorum buda beni yoruyor derse adapte olamıyorum çünkü dolmus adamı uyuşturuyor hele de bir saatten fazla olunca . Günde 3 saatim dolmuşta geçiyor . İşte bende bu yüzden motor alıyorum . Seneye üniversite sınavına hazırlanacam . Dershane evime dolmusla yaklasık 25-30 dk . Okul + dershane beni maf edecek günümün çoğunluğu dolmusla geçecek . İşte ben bu yüzden motor alıyorum . Bu kriterlere göre de sanırım en iyi motor salcano wolf .

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    bi daka bi daka. konu dısı ama bısey soylemek ıstıyorum. Salcano wolf sanırım 11hp gucunde. arkadas demıs 135km hıza cıktım. bayırasagı bıle olsa cok bı rakam. 60 derece bayır mı vardı artık bılmıyorum ama o hıza cıkması ımkansız. gostergesınde sorun var emın olsun buna. Mondial Drift 13hp. 2hp fark var arada. 2hp fark yıne buyuk farktır. 135km yapıyosa Wolf, Drift de 150 yapar o zaman. eee noldu CBRlara, YZFlere ? yapmayın allah askına motoru tanrı gıbı gosterıp durmayın altı ustu Salcano. bu arada CBR 125 13bg ve Drift de 13bg. Salcano bunların altında.

Yamaha YBR 125 senın ıcın uygu bence 2.ellerı de var. 4-5 senelıklerınde bıle cok temızlerı var.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi daka bi daka. konu dısı ama bısey soylemek ıstıyorum. Salcano wolf sanırım 11hp gucunde. arkadas demıs 135km hıza cıktım. bayırasagı bıle olsa cok bı rakam. 60 derece bayır mı vardı artık bılmıyorum ama o hıza cıkması ımkansız. gostergesınde sorun var emın olsun buna. Mondial Drift 13hp. 2hp fark var arada. 2hp fark yıne buyuk farktır. 135km yapıyosa Wolf, Drift de 150 yapar o zaman. eee noldu CBRlara, YZFlere ? yapmayın allah askına motoru tanrı gıbı gosterıp durmayın altı ustu Salcano. bu arada CBR 125 13bg ve Drift de 13bg. Salcano bunların altında.

Yamaha YBR 125 senın ıcın uygu bence 2.ellerı de var. 4-5 senelıklerınde bıle cok temızlerı var.
    kardeş ybr 2. el diyorsun ama ben motordan anlamıyorum ilk motorum olacak . Çevremde de motordan anlayan kişi yok . Yani sorunlu bir motor karşıma gelebilr ve bende bilmeden almış olurum . Bu duruma düşmek istemiyorum açıkçası ..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ön dişli büyütünce gider. bide bu 135km yapan motor 30.000 km de ve rodajı iyi yapılmış bir motor.
    benim motorda 150kg yüklü olmasına rağmen 95~100km rahat görüyor.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sıfır alcaksan kesinlikle mh drift diyorum hakikaten o parayi hakeden bir motor
    Kardeş araştırmalarıma göre mh drift biraz daha fazla yakıyormuş . Ben öğrenci adamım . Öğrenci için az yakmalı

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum öncelikle arkadaşlar yorum yapmış birkaç birşeyde ben yazayim.

4-5 yıl kullanacaksan wolf güzel motor tavsiye edebilirim.Parça fiyatları ucuz titreşim yok kalıplı güzel motor.

Mondiale de değinelim.Oda kötü değil 135 cc wolften biraz daha güçlü diyebilirim.Parça konusu açılmış drift için.Parça sıkıntısı bundada yaşamazsın genel olarak cg serisi parçaları uyar.Spor bir görünüm istersen driftte iyi bir seçenek.

2 modeli kıyaslarsak artı ve eksileri yazalım.

Genel olarak bakarsak wolf kalıplı duruyor drift daha spor bir görünüme sahip.
    Yakıt olarak drift daha fazla yakar ama hız konusundada wolften 1 tık önde diyebilirim.
    2 sininde jant boyutları aynı ybr cbf için olan lastikleri kullanabilirsin.
    Konfora gelirsek wolf geniş koltuklu ybr amasörü kullanan bir motor gayet güvende hissettiriyor kendini.Drift koltuğu ufak yüksek devirlerde titreşimli bir model.Gazlı amasör kullanmışlar bu modelde ama drift kullanan bir arkadaş amasörü beğenmediği için ybr amasörleri ile değiştirmişti.(ümit_150_zc nicki ona sorarsan nedenini daha detaylı anlatabilir)
    Genel olarak malzeme yapısına bakarsak wolf daha kaliteli diyebilirim.Drifti incelememde özellikle göstergeler ve kumandalar gözüme çok batmıştı.İnsanın elinde kalacak gibi geliyor.Burada ufak bir not düşeyim arkadaşlar şimdi alınıp tartışma çıkarabilir.Kendi görüşüm size göre farklı olabilir lütfen tartışmayalım.
    Driftte led stop var wolf halojen ampul kullanmış
    Drift racing tarzı direksiyon kullanmış daha spor bir görünüm katmış ama uzun yolda rahatlığı tartışılır.

En son toplarsak 2 modelde sıfır alsan aynı oranda değer kaybedecek.2 modelde çinli.Wolf jianshe üretimi bu konuda driftten önde.

Tercih senin spor görünüm istiyorsan drift almalısın.Görünüme o kadar takılmam rahat olsun dersen wolf almalısın.

Umarım yardımcı olmuştur açıklamalarım.Keyifli forumlar.

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle arkadaşlar yorum yapmış birkaç birşeyde ben yazayim.

4-5 yıl kullanacaksan wolf güzel motor tavsiye edebilirim.Parça fiyatları ucuz titreşim yok kalıplı güzel motor.

Mondiale de değinelim.Oda kötü değil 135 cc wolften biraz daha güçlü diyebilirim.Parça konusu açılmış drift için.Parça sıkıntısı bundada yaşamazsın genel olarak cg serisi parçaları uyar.Spor bir görünüm istersen driftte iyi bir seçenek.

2 modeli kıyaslarsak artı ve eksileri yazalım.

Genel olarak bakarsak wolf kalıplı duruyor drift daha spor bir görünüme sahip.
    Yakıt olarak drift daha fazla yakar ama hız konusundada wolften 1 tık önde diyebilirim.
    2 sininde jant boyutları aynı ybr cbf için olan lastikleri kullanabilirsin.
    Konfora gelirsek wolf geniş koltuklu ybr amasörü kullanan bir motor gayet güvende hissettiriyor kendini.Drift koltuğu ufak yüksek devirlerde titreşimli bir model.Gazlı amasör kullanmışlar bu modelde ama drift kullanan bir arkadaş amasörü beğenmediği için ybr amasörleri ile değiştirmişti.(ümit_150_zc nicki ona sorarsan nedenini daha detaylı anlatabilir)
    Genel olarak malzeme yapısına bakarsak wolf daha kaliteli diyebilirim.Drifti incelememde özellikle göstergeler ve kumandalar gözüme çok batmıştı.İnsanın elinde kalacak gibi geliyor.Burada ufak bir not düşeyim arkadaşlar şimdi alınıp tartışma çıkarabilir.Kendi görüşüm size göre farklı olabilir lütfen tartışmayalım.
    Driftte led stop var wolf halojen ampul kullanmış
    Drift racing tarzı direksiyon kullanmış daha spor bir görünüm katmış ama uzun yolda rahatlığı tartışılır.

En son toplarsak 2 modelde sıfır alsan aynı oranda değer kaybedecek.2 modelde çinli.Wolf jianshe üretimi bu konuda driftten önde.

Tercih senin spor görünüm istiyorsan drift almalısın.Görünüme o kadar takılmam rahat olsun dersen wolf almalısın.

Umarım yardımcı olmuştur açıklamalarım.Keyifli forumlar.
    Çok teşekkür ederim gerçekten yardımcı oldunuz . Bir sorum daha var plaka olayı . http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-yola-gelmeyenlere...ucerlerden-111557231/detay bu sitede adamlar 2600 e bırakıyorlar . Aradım sordum plaka dahil değilmiş . Plaka masrafları ne kadar tutar acaba ?

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli büyütünce gider. bide bu 135km yapan motor 30.000 km de ve rodajı iyi yapılmış bir motor.
    benim motorda 150kg yüklü olmasına rağmen 95~100km rahat görüyor.
    iyi büyütsün o zaman ön dişlisini abi motorla oynasın. arkadas muhendıs ya yapar. salcano alır on dıslı buyutur. ama drift almaz. neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Kardeş araştırmalarıma göre mh drift biraz daha fazla yakıyormuş . Ben öğrenci adamım . Öğrenci için az yakmalı
    valla bende cok yakıyo dıye bılıyorum ama o kadar cok degıldır herhalde. 100km'de kac ltre yakkıyo soyleyebılır mısın ? ben bılmıyorum ogrenmek adına soruyorum Drift almayı dusunuyorum o yuzden. 13bg'den 2lt yakması beklenemez aslında

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Çok teşekkür ederim gerçekten yardımcı oldunuz . Bir sorum daha var plaka olayı . http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-yola-gelmeyenlere...ucerlerden-111557231/detay bu sitede adamlar 2600 e bırakıyorlar . Aradım sordum plaka dahil değilmiş . Plaka masrafları ne kadar tutar acaba ?
    +/- 300 lira

Motosikleti
    bende üçerlerden aldım wolfu. kredi kartına 2600/12 taksitle aldım. telefonda kart numarasını verdim. karttan çektiler.
    3 iş günü sonra motor demonte olarak bizim burdaki salcano bayine geldi.
    ve aynı gün toplandı. motorumu bizim burdaki servisten herhangi bir ücret ödemeden plakasız olarak teslim aldım.
    5 gün sonra fatura ve plaka için gerekli evrakları kargo ile ev adresime yolladılar.
    evrakları iştakipçiye verdim. sigorta dahil 310tl para verdim. plakam çıktı.
    3 ay kadar olmuş alalı.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi o ücret ortalama 400-500 lira kadar tutar.Sigorta ben aldığımda 50 lira idi şuanda 200 lira.Yılbaşındanda herşeye %8 zam geldi.Temiz içine sinen bir ikinci el bulabilirsen senin için daha iyi olur diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi o ücret ortalama 400-500 lira kadar tutar.Sigorta ben aldığımda 50 lira idi şuanda 200 lira.Yılbaşındanda herşeye %8 zam geldi.Temiz içine sinen bir ikinci el bulabilirsen senin için daha iyi olur diye düşünüyorum.
    vay be bende 105tl ye yaptırdıydım sigortayı. zamlanmış demekki..

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    kardeş ybr 2. el diyorsun ama ben motordan anlamıyorum ilk motorum olacak . Çevremde de motordan anlayan kişi yok . Yani sorunlu bir motor karşıma gelebilr ve bende bilmeden almış olurum . Bu duruma düşmek istemiyorum açıkçası ..
    o zaman adamım. alıcaksın sıfır bı motor. 2.eli dusunmıceksın bıle ?. anlamadım hem dıyosun ugrasmak ıstemıyorum hem de dıyosun 2.el Sıfır bı motor al altına bakımlarını aksatma sorunun kalmasın. Mondial mg 100 prince ve superboy modellerı guzel. sonra Kanuni Windy s 125 var 2400falan fıyatı. sonraa Asyanın da var motoru o fıyat aralıgında ama aklıma gelen bunlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)