Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

600 cc lik için ne kadar tecrübe gerekir ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    600cc nin tecrübesi olmaz motorun tecrübesi olur.olay sende bitiyo sürmeyi seviyosan soguk kanlıysan yüksek cc en iyisi tabiki ama bi bayana race 600cc ne kadar dogru tartışılır.
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tavsiyeleriniz için saolun arkadaşlar herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Sadece bastığınız zaman mı motora hakim olmak gerekir? Ya önünüze aniden çocuk araç yada başka birşey fırlarsa! Motorun ağırlığı frenajı dönüşleri dengesi gücü herşeyi hakimiyet gerektirmeyecek mi? Gerekli tecrübeyide yetenekleriniz doğrultusunda eğitimle ve yeterli sürede motosiklet kullanmakla elde edersiniz... Söylenenleri en iyi anlama şekli eğer imkanınız varsa farklı cc ve modelleri güvenli bir şekilde deneyimlemeniz, arkadaşlarınız varsa, izin verirlerse motorlara boş bir alanda binin, o zaman anlarsınız...
    sakinseytan bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha yzf r6
    Turkiye'de SS motorlar icin egitim veren bir yer yok.SS egitimi alacagin tek yer CSS egitimleri.Ornegin hondanin egitimlerine gittin 1 ve 2. kurda 150 cc motorlarla,3 ve 4.kurlarda cbf 1000 ile egitim alabilirsin,bu egitimlerde sana sehir icinde dusuk süratlarda fayda verir,sehir ici egitimi yani..Eger SS kullanacaksan bu egitim sana yetmez,ornegin 100 km ustu hizla viraja girmek gibi..(Ama yinede hic yoktan iyidir 1-2-3.kurlari mutlaka almalisin)

600 cc ve ustu motor kullanmak atomu parcalamak gibi zor degildir,nedense bazi arkadaslar bunu boyle sanmaktalar,125 cc motoru 2-3 gun kullan,vitesi ogren,600 cc motoru yurutebilirsin,yalniz yurutmek motoru kullanmak anlamina gelmez.

Gozumun onunde ilk once cbf 150(muhtemelen ilk kez suruyordu),15 dakika sonra cbf 1000 ,bir 15 dakika daha sonra 600 RR kullanan bayan gordum,bizzat honda egitim merkezinde..Buna motor kullanmak denmez ama,yuruyordu motor iste..

600 ve ustu SS motorlarda onemli olan iki nokta vardir..Bunlardan ilki viraj digeri o motoru durdurabilmektir(on fren arka fren orani,motor freni vs),gaz ayari cok incedir dogru ama yarim saat sonra alisilir..Ayrica vucut pozisyonunu ve agirlik merkezini kaydirmayi bilmelisiniz..

Gelelim bayan ve 600 CC konusuna,oncelikle boyunuz onemli,ayaklarin yere degiyormu,yoksa ilk kirmizi isikta dusebilirsin..ikincisi fiziksel direncin,ornegin ben 140 ustu suratlarda depoya egilmeden zorlanirim,ama 200'e kadar motoru depoya yatmadan kullanan arkadasim var,bayan olarak buna dikkat etmelisin..

Ve en onemlisi,bayan olarak 600 CC kullanirsan kamyon bile seninle yarismak isteyecek ( mercedesleri,bmwleri ve diger motorculari saymiyorum),eger acemi olarak binersen gaz acip uzayacagin yere korkup gazi acamazsin,sagina soluna onune kirarlar..

Ayrica R6 yerine 600RR dusunmelisin,R6 yi soyle tarif edeyim hani atlar bazen delirir ya iste aynen o,onu basi ayri oynar,serttir cok zevk verir ama 600RR gibi daha rahat kullanilamaz(ikisinide kullandim,su anki motorum R6)

Ve arkadasin varsa artci binmelisin,zaten dusunuyosan ve artci binersen almadan rahat edemzsin ama motorun gucunu hissedersin..Bu motorlari kendini bilmeyen,cabuk gaza gelen,hayatinda hicbir sey basaramamis ama sadece parasiyla motor alabilen bos beles,komplexli v.b gibi tipler almasinda kim alirsa alsin

Ve son sozum bu motorlar zevk motorudur,kisin kullanilmaz,gece kullanilmaz(kullanan vardir elbette ama tavsiye etmem,gunduz kopegi gorup kurtarabilirsin ama gece muhtemelen havadayken sanki kopege carptim dersin),işe-carsiya pazara gidilmez ve uzun sure kullanilmaz,aksam is cikisi 1-1.5 saat surersin,yuzune bir gulumseme gelir, SENİ HAYATA YENİDEN BAGLAR-SENİ HAYATTAN KOPARMAZ,kapatirsin kapali garajina bakarsin keyfine..

Saglicakla kalin,hayallerinize kimsenin mudahale etmesine izin vermeyin..
    M.balibey, ÖzLeMKaYrA ve ibopaşa bunu beğendiler.

anladım çok güzel ve önemli bilgiler üşenmeyip tavsiyelerinizi paylaştıgınız için ayrıca teşekkür ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Alıntı sıla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olcak cbr 125 sonra r6 ya gecicem
    Transit geç bence.

Sen motordelisi'nde de ortalığı karıştırmamış mıydın "boyum güdük nasıl sürerim?" diye?

Slmlr
    Brkn
    Redmoon, Soykan67, burakkose3 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı darkwonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye'de SS motorlar icin egitim veren bir yer yok.SS egitimi alacagin tek yer CSS egitimleri.Ornegin hondanin egitimlerine gittin 1 ve 2. kurda 150 cc motorlarla,3 ve 4.kurlarda cbf 1000 ile egitim alabilirsin,bu egitimlerde sana sehir icinde dusuk süratlarda fayda verir,sehir ici egitimi yani..Eger SS kullanacaksan bu egitim sana yetmez,ornegin 100 km ustu hizla viraja girmek gibi..(Ama yinede hic yoktan iyidir 1-2-3.kurlari mutlaka almalisin)

600 cc ve ustu motor kullanmak atomu parcalamak gibi zor degildir,nedense bazi arkadaslar bunu boyle sanmaktalar,125 cc motoru 2-3 gun kullan,vitesi ogren,600 cc motoru yurutebilirsin,yalniz yurutmek motoru kullanmak anlamina gelmez.

Gozumun onunde ilk once cbf 150(muhtemelen ilk kez suruyordu),15 dakika sonra cbf 1000 ,bir 15 dakika daha sonra 600 RR kullanan bayan gordum,bizzat honda egitim merkezinde..Buna motor kullanmak denmez ama,yuruyordu motor iste..

600 ve ustu SS motorlarda onemli olan iki nokta vardir..Bunlardan ilki viraj digeri o motoru durdurabilmektir(on fren arka fren orani,motor freni vs),gaz ayari cok incedir dogru ama yarim saat sonra alisilir..Ayrica vucut pozisyonunu ve agirlik merkezini kaydirmayi bilmelisiniz..

Gelelim bayan ve 600 CC konusuna,oncelikle boyunuz onemli,ayaklarin yere degiyormu,yoksa ilk kirmizi isikta dusebilirsin..ikincisi fiziksel direncin,ornegin ben 140 ustu suratlarda depoya egilmeden zorlanirim,ama 200'e kadar motoru depoya yatmadan kullanan arkadasim var,bayan olarak buna dikkat etmelisin..

Ve en onemlisi,bayan olarak 600 CC kullanirsan kamyon bile seninle yarismak isteyecek ( mercedesleri,bmwleri ve diger motorculari saymiyorum),eger acemi olarak binersen gaz acip uzayacagin yere korkup gazi acamazsin,sagina soluna onune kirarlar..

Ayrica R6 yerine 600RR dusunmelisin,R6 yi soyle tarif edeyim hani atlar bazen delirir ya iste aynen o,onu basi ayri oynar,serttir cok zevk verir ama 600RR gibi daha rahat kullanilamaz(ikisinide kullandim,su anki motorum R6)

Ve arkadasin varsa artci binmelisin,zaten dusunuyosan ve artci binersen almadan rahat edemzsin ama motorun gucunu hissedersin..Bu motorlari kendini bilmeyen,cabuk gaza gelen,hayatinda hicbir sey basaramamis ama sadece parasiyla motor alabilen bos beles,komplexli v.b gibi tipler almasinda kim alirsa alsin

Ve son sozum bu motorlar zevk motorudur,kisin kullanilmaz,gece kullanilmaz(kullanan vardir elbette ama tavsiye etmem,gunduz kopegi gorup kurtarabilirsin ama gece muhtemelen havadayken sanki kopege carptim dersin),işe-carsiya pazara gidilmez ve uzun sure kullanilmaz,aksam is cikisi 1-1.5 saat surersin,yuzune bir gulumseme gelir, SENİ HAYATA YENİDEN BAGLAR-SENİ HAYATTAN KOPARMAZ,kapatirsin kapali garajina bakarsin keyfine..

Saglicakla kalin,hayallerinize kimsenin mudahale etmesine izin vermeyin..
    mükemmel bi açıklama benimde işime yarayacaktır... teşekkür ettim

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakıyorum herkez pamuk gibi olmuş
    hiç atar yapan yok benimde dikkatimi çektihangi motoru kullanırsanız kullanın boyda önemli yani taban yere değmeyince şehir içi çok sıkıntı oluyor

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç atar yapan yok benimde dikkatimi çektihangi motoru kullanırsanız kullanın boyda önemli yani taban yere değmeyince şehir içi çok sıkıntı oluyor
    Abi erkek adamın durumu belli çevresi belli bayanla erkek bünyesi bir değilki erkek rahatlıkla motor çevresinden birini bulurda bayanlarda daha zor doğru olanı yapmış burda soru soruyor ama tabi dediğin olagan dışı bir ilgi var o bir gerçek .Erkek için her hafta 8 10 konu boyum şu kilom şu ne alıyım nasıl başlıyım diye açıyolar ama aynı külteye boya sahip adam gene açıyor başlığı kaç tane bayan açtı onlarda abartırlarsa onlarda tepki görür bence tamamen etki tepki benim açımdan

Başlık sahibi içinse tekrardan yineliyoruz eğitim alın,kuralları iyi bilin,kendinize hakim olun ve başarabilirseniz sakin ve cici bir motorla başlayın.Üstte Carl Gustav nickli Barkın abimiz türkiyede motoru ve motorculuğu güzel bir noktaya getirmeyi amaçlayan sayılı güzel insanlardan ve belki bilirsin türkiyedeki tek motorsiklet programı altın elbiseli adamın yaratıcısı.Eğitimin ve kademeli gitmenin öneminden hep bahseder bu kadar sene tecrübesi olan bir insanın sözünü dinlemek en mantıklısı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Araba kullandığınız gibi olmasın ama ( gördüğümde hemen kaçıyorum ters şeride kaldırıma ara sokaklara )
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba kullandığınız gibi olmasın ama ( gördüğümde hemen kaçıyorum ters şeride kaldırıma ara sokaklara )

Aynen katılıyorum... Araba sürüşüm motosikletten daha acemicedir... hoş uzun yol şehir içi kullandım ama motorda daha seriyim...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum... Araba sürüşüm motosikletten daha acemicedir... hoş uzun yol şehir içi kullandım ama motorda daha seriyim...
    yorumunu okuyunca aklıma geldi. Peki siz bayanlar araba 'kullanmak' için ne kadar tecrübeye ihtiyacınız var?
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumunu okuyunca aklıma geldi. Peki siz bayanlar araba 'kullanmak' için ne kadar tecrübeye ihtiyacınız var?

Kardeşim o kişiden kişiye değişir, trafikle ilişkisine , yeteneğine, öğreten (yada öğretmeyen) adama veya kursa, isteğe, mekanik bilgisine (ki genelde bayanlar pek sahip değildir), egosuna ve psikolojisine göre değişir...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kardeşim o kişiden kişiye değişir, trafikle ilişkisine , yeteneğine, öğreten (yada öğretmeyen) adama veya kursa, isteğe, mekanik bilgisine (ki genelde bayanlar pek sahip değildir), egosuna ve psikolojisine göre değişir...
    Hepsinden de yoksun olmayın ama yaa

trafikle ilişkisine
    bak bak nasıl da yakalıyo
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Hepsinden de yoksun olmayın ama yaa

bak bak nasıl da yakalıyo
    Yok hepsinden yoksun değiliz allaha şükür KURSLARIMIZ var... Yakalarım kuzen...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Yok hepsinden yoksun değiliz allaha şükür KURSLARIMIZ var... Yakalarım kuzen...
    Ha doğru tabi istisnalar var. Bu sabah işe gitmek için servis beklerken önümdeki virajdan beyaz son kasa bi Q7 çıktı.. Şoförü görünce şaşırdım. güzeldi de hani kuzen yeşerdim bak bi an ablam kullanıyodu yani baya baya
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Ha doğru tabi istisnalar var. Bu sabah işe gitmek için servis beklerken önümdeki virajdan beyaz son kasa bi Q7 çıktı.. Şoförü görünce şaşırdım. güzeldi de hani kuzen yeşerdim bak bi an ablam kullanıyodu yani baya baya

Peki virajdan çıkışı nasıldı yani acemice mi, tehlikeli mi yoksa gayet normal mi? tabi sen yeşerince sadece sürücüyü görmüşsündür kuzen...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Başımıza taş yağacak Bir motosiklet kullanıcısı bayan görüp şekil değiştiren çakallar var ybr 125 değilki bunun gaz elciği dokunmatik

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Peki virajdan çıkışı nasıldı yani acemice mi, tehlikeli mi yoksa gayet normal mi? tabi sen yeşerince sadece sürücüyü görmüşsündür kuzen...
    Valla bayanların direksiyon tutuşları (Direksiyona sarılmaları mı desek yapışmaları mı desek direksiyondan korkmaları mı desek ) meşhurdur. Bu oldukça bilinçli tutuyordu direksiyonu..
    "CaRPe DieM"

SlowDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151RS(Rahmetli) Mondial 125 Drift (Yeni)
    Valla bayanların direksiyon tutuşları (Direksiyona sarılmaları mı desek yapışmaları mı desek direksiyondan korkmaları mı desek ) meşhurdur. Bu oldukça bilinçli tutuyordu direksiyonu..
    İstisnalar kaideyi bozmaz hocam yine de dikkat etmek lazım Düzgün kullanan ablalarımız var ama sayılı maalesef Ben çok kaza atlattım Direksiyon ve dikiz aynası aşkı olan ablalar yüzünden.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)