Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taksiciler

Motovento
    REKLAM ALANI
    chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Selam Arkadaşlar Merak ettiğim bir Konu var Konu Başlığında belirttiğim Taksiciler şimdi bu Taksi kullanan şoför lerin motosiklet kullananlara karşı ayrı bir zaafı mı var yoksa banamı denk geliyor bilmiyorum başımdan geçen Taksicilerle olan maceralarımı paylaşmak istedim

1. Sene 1998 O zamanki motorum O zamanın En iyilerinden Kendi klasmanında ki Mz 301 Caddebostandan yola çıktım göztepe Fahrettin gökay caddesine döndüm Ana caddeden ilerliyorum dikkatli bir şekilde bir gidiş gelişli yol her şey normal bi baktım karşı şeritten bi taksici kaptırmış geliyor adam hiç gaz kesmeden direk godoslama bana çarpıyor neymiş efendim sokağa giricekmiş beni görmemişmiş Tabi bunu Hastanede öğreniyorum Arkadaşlar toplandı tabi hastaneye Taksicide dısarıda polis var yanında bizimkiler bi güzel pataklamışlar bunu neyse eşi geldi çoluk çocuk var şikayetci olma falan Tamam dedim olmadım.

2. Sene 2002 Cbf 250 li ile E 5 karayolundan harem istikametine gidiyorum orta şeritten Hızım 100 km Taksici eleman sol şeritten önüme kırdı tabi durmama imkan yok kendimi yerde buldum Korumalarım olmasaydı diğer tarafı boylamıştık beni kurtaran kaskım ve korumalı montum oldu Neymiş efendim Herif müşteri görmüş de ondan öyle yapmışmışda beni görmemişde sinyal vermişde bahane çok onuda sineye çektim kaza dedim geçtim

3. Sü Sene 2006 Şişli den dönüyorum Anadolu yakasına En sağ şeritteyim Yavaş yavaş giderken Orta Şeritte giden Taksinin sağ kapısınının Açıldığını görüyorum gerisini hatırlamıyorum Bu Arada taksi seyir halinde gözümü hastanede Açtım Taksici Kayıp ortalarda yok kaçmış şerefsiz Uzun uğraşlarım sonucunda görgü tanıklarından birisi plakasını almış polise gittim şikayetci oldum 2 sene sonra buldular herifi Neymiş O zamanki şöför o değilmiş başkası kullanıyormuş O yurt dışına gitmiş birsürü zamazingo Karakoldaki komiser Dava açma şikayetçi olursan uzar da uzar v.s beni vazgeçirdiler

O günden sonra Ah ettim kendi kendime bana artık bir taksi çarparsa Direk dalıcam sorgusuz sualsiz Hep banamı denk geliyo Kardeşim Yoksa hepsimi motorculara böyle yapıyor Benim gözlemlediğim kadarı ile Kimseyi Küçük görmüyorum Hepside Aynı Demiyorum Fakat Çoğu Eğitimsiz Araç Kullanmaktan aciz Kuralları Hiçe Sayan Müşteri Alabilmek için Başkasının Canını Hiçe sayan işi Gücü olmayıp Sadece Taksicilik Yapabilen Kişiler Gibime Geldi Ben Bir tane Adam gibi taksi şoförü görmedim Yada banamı denk gelmedi Bilmiyorum. Daha öncelerde hatırlayanlar bilir bir ara Taksicilerle Motorcular Arasında Baya Bir Polemik Yaşanmıştı

Yorumlarınızı Bekliyorum Acaba Sadece Böyle Düşünen Ben miyim ...........
    TATLIHIZ, M.balibey ve srcnycl bunu beğendiler.
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Neler yapmıyorlarki.. Kanun diye birsey yok.. dövücen sonra sikayetci olucan..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Hayır tek size denk gelmiyor emin olabilirsiniz Dediğiniz gibi bende bir tane bu zamana kadar kurallara uyan efendi bir taksici görmedim ve çok kez kaza atlattım.Adamlar trafikte o kadar rahatlar ki dünya umurunda değiller. İstanbul da 1.Ticari Taksiler 2.Halk otobüsleri ve münübüsler 3.Ticari araç sürenlere çok dikkat edin benim sıralamam bu.Tekeriniz düz bassınız bu arada taksiciler hiç bir zaman boş gezmez Bıçak sopa levye gibi öldürücü aletlerden ellerinde bulunur dikkatli olun

arti6630 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250İ
    hep aklımdaki fantezidir bir tanesini taksim meydanın da ibreti alem olsun diye asacaksın bir yolcu için ya bizlerin hayatını tehlikeye atarlar ya da trafiği felç ederler

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    bu taksici minibüscü tayfasına sorsan ekmek parası der zart der zurt der ama hiçbiri bir candan daha önemli değil. adamların %90 ı bırakın motorları arabaları tınlamıyorlar.
    designserhat bunu beğendi.

Motosikleti
    Bıçak,sopa levye evet Haklısın genelde bulundururlar yanlarında buda gösterirki Trafikte Ekmek parası için değil eşkiyalık yapmak için dolaşıyorlar çünkü delikanlı gibi yumruk yumruğa kavga edecek ceseratleri yok hangi ülkede var ya Araçda bu Gibi Aletlerin bulundurulması. Geçen gün Taksiciyle servis Şoförü kapışıyor Taksici Bi başladı Adamın ne anası kaldı ne karısı bu ne terbiyesizlik sonra hemen çıkardı sopayı servisciyi hemen uzaklaştırdım ordan bırak abi dedim bu belli bela arıyor ama servisciye vursaydı bende taksiciye dalacaktım çünkü hem küfür ediyor hemde haksız Hanzo nun tekiydi zaten
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Taksiciler ve toplu taşıma araçları şöförleri sokakların mafyalarıdır(İstisnalar olabilir). Sadece paranın geldiğine bakarlar kim ölmüş kim kalmış umurlarında değildir sanki mafyaların konu olduğu bir film gibi.

Valla size bi terslik yaparlarsa onların yaptıgı adilige sizde öle karşılık verin alın elinize telefonu 153 beyaz masayı arayın müşteri olarak bindim bana hakaret etti küfretti araca almadı istedigim yerde indirmedi kaba saba diyin tak 100 küsür ceza yiyolar 3 cezada işini kaybediyor.Bizde başka ilgelinmiyolardır diye düşündük ertesi gün arıyolar size sürücüye ulaştık ceza kesildi veya gerekli uyarı yapıldı tekrarında uzaklaştırma alıcaktır falan diye.Adamlar hertürlü sahibinden isim alıyolarmış yani mutlaka birinin ismi ceza yiyor.
    Markopaşa bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarın toplanalım bi taxi çevirip şoförünü dövelim rahatlayalım gevşeyelim.
    Permatiq59, ugrgnr, DarkKnight ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı DarkKnight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla size bi terslik yaparlarsa onların yaptıgı adilige sizde öle karşılık verin alın elinize telefonu 153 beyaz masayı arayın müşteri olarak bindim bana hakaret etti küfretti araca almadı istedigim yerde indirmedi kaba saba diyin tak 100 küsür ceza yiyolar 3 cezada işini kaybediyor.Bizde başka ilgelinmiyolardır diye düşündük ertesi gün arıyolar size sürücüye ulaştık ceza kesildi veya gerekli uyarı yapıldı tekrarında uzaklaştırma alıcaktır falan diye.Adamlar hertürlü sahibinden isim alıyolarmış yani mutlaka birinin ismi ceza yiyor.
    Bunu öğrenmem iyi oldu belediyemi bakıyor bu dengesizlere
    Mevlana

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    3 farklı zamanda ışıklarda durur iken arkamdan araç çarptı. bilin bakalım rengi neydi
    ugrgnr bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bir keresinde 80 civarı gidiyordum , yan yoldan aniden taksici bir çıktı tabi aniden frenlere asıldım yoksa taksiyle bütünleşirdim neyse zar zor birşeyler yapıp kaza yapmadan atlattım .. Sonra el kol yaptım korna çaldım çeksin sağa diye, gördü beni fakat herhalde yapımın iri olmasından mıdır bilmiyorum durmadı tam tersine hızlandı . bende takıldım peşine ama benim scooter 90 dan fazla gidemediği için tabiki yakalayamadım ş.erefsiz TAKSİ ciyi
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Yolları babaları yapmıştır bu tip insanların, evlatlarım yolda sürsün diye...

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunları döverken kavgayı uzun tutmamak gerek.Çünkü bilirler ki aynı familyadan olan bi arkadaşı hemen yardımına koşar.Mesela minibüsçü bilir ki arkadan bi minibüs daha gelicek. Taksici de öyle.
    Nizami bi şekilde kafa atmak suretiyle ( peşinden tercihen ağız kısmına ayak tabanıyla da vurulabilir ), olay yerini terk etmek gerek.
    www.motojektif.com

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın toplanalım bi taxi çevirip şoförünü dövelim rahatlayalım gevşeyelim.
    böyle stress yaratan bir konuda mükemmel bir yorum olmuş gercekten güldüm teşekkür ederim

Motosikleti
    http://www.ahaber.com.tr/webtv/videoizle/taksimde-taksici-teroru

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=tRDmcwXLF5o

http://www.iha.com.tr/istanbulda-taksici-teroru-240310-haber

http://gundem.milliyet.com.tr/taksici-teroru/gundem/gundemyazardetay/05.07.2011/1410255/default.htm

http://video.ntvmsnbc.com/taksici-kadin-surucuyu-olduresiye-dovdu.html

Ve daha niceleri Bide bunların yolcu beyenmemeleri var geçenlerde yağmurlu bi havada yaşlı bi teyzeyi almadı arabasına adi herif
    Mevlana

Beyaz masa tamamen bagımsız otobüsede dolmuşada taksiyede takır takır ceza kese bilen yaptırım uygulayabilen sanırım sivil toplum örgütü tabanlı bir kuruluş.3 kere şikayete şahit oldum ve dönüş yapılarak ceza kesildiği bildirildi.Önünüzü kesen otobüs dolmuş taksi arayın söleyin deliler gibi hız yapıyor diyin boş geçti almadı deyin.Saygısız davrandı deyin.

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    Gecen arabayla giderken onde taaksici scooteri sikistirmaya basladi ama motorcu nasil kacmaya calisiyor adamin duygularini hissettim o an sonra biraz daha ilerleyince durdurdu motorcu taksiyi kufurlesmeye basladilar bende izliyorum bisey olursa yardima inerim hesabi baktim taksici cikardi kol kadar odunu motorcunun ustune yuruyor millet araya girip ayiririrken bizim motorcuda scooterin bagajindan bi sopa cikardi taksicinin ustune saldirdi bi anda ortalik karisti zorla taksiciyi bindirip gonderdiler. Patates ediyordu adami. Adamlar 3 5 kurus kazanicam diye baskalarinin canlarini hice sayiyorlar yazik.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ne yazıkki çoğu ekmek parası ayağına trafikte terör yaratan çıyan ve haşere türü insan kılıklı yaratıklardan oluşuyor ,içlerinde iyi olanları hatta motosiklet kullananlarıda var ama çok nadir denk geliyor,genelde taksi veya dolmuş gördüğümde yaklaşmıyorum ve geçmesine izin veriyorum ,çok kolay şekilde insanları tehlikeye sokuyorlar, insan canı hiç önemli değil bu tipler için Allah hepimizi korusun bunlardan
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neler yapmıyorlarki.. Kanun diye birsey yok.. dövücen sonra sikayetci olucan..
    Adam haklı beyler dağılın...

Alıntı chozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıçak,sopa levye evet Haklısın genelde bulundururlar yanlarında buda gösterirki Trafikte Ekmek parası için değil eşkiyalık yapmak için dolaşıyorlar çünkü delikanlı gibi yumruk yumruğa kavga edecek ceseratleri yok hangi ülkede var ya Araçda bu Gibi Aletlerin bulundurulması. Geçen gün Taksiciyle servis Şoförü kapışıyor Taksici Bi başladı Adamın ne anası kaldı ne karısı bu ne terbiyesizlik sonra hemen çıkardı sopayı servisciyi hemen uzaklaştırdım ordan bırak abi dedim bu belli bela arıyor ama servisciye vursaydı bende taksiciye dalacaktım çünkü hem küfür ediyor hemde haksız Hanzo nun tekiydi zaten
    Pislikse pislik. muşta isteyen benimle irtibata geçsin. kaporta eğmede bükmede çok yararlı. cam kırmada birebir....
    hem levye - beyzbol sopası gibi çok yerde kaplamıyo...
    ben taşıyorum. övünmüyorum ama böyle şöförler oldukta atara atar gidere gider... öküz her yerde öküz...
    benim canımı hiçe sayanı bende tanımam mantığıyla dövüyoruz. kafa tutuyoruz olmadı kaskı çıkarıp kaskla kafasına vuruyoruz.
    biz motoruz trafikte iyi kaçarız...

Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu taksici minibüscü tayfasına sorsan ekmek parası der zart der zurt der ama hiçbiri bir candan daha önemli değil. adamların %90 ı bırakın motorları arabaları tınlamıyorlar.
    haklısın...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)