Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

150 cc den 650cc ye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    jinlun 150-5
    150cc lik motorum var artik bisiiklet gibi gelmeye basladi.eskisi gibi tad vermiyor hyosung 250 gtr lar gozume carpti ama almisken en iyisini aliyim diye dusundum nisanda 650 gtr alicam. Sizin dusunceleriniz nelerdir chopperdan ss ye gecis hakkinda yada bir anda 650cc ye gecince sorun yasarmiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    inşallah bi sorun yaşamazsın. Ben 125 cc, ruhum 1300 cc hayabusa sürüyorum. Nasılmı oluyor? Küçük bi çocuğun oyuncak arabasını gerçek sanıp vınnn vınn diye oynaması gibi.
    Safahat, kemboo ve cesur509 bunu beğendiler.

Motosikleti
    jinlun 150-5
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah bi sorun yaşamazsın. Ben 125 cc, ruhum 1300 cc hayabusa sürüyorum. Nasılmı oluyor? Küçük bi çocuğun oyuncak arabasını gerçek sanıp vınnn vınn diye oynaması gibi.
    İyi bisey mi soyledin dalga mi gectin anlamadim acikcasi

Sel0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 - 2007 Kawasaki Zx-6r 636 - 2013
    Alıntı ualevent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc lik motorum var artik bisiiklet gibi gelmeye basladi.eskisi gibi tad vermiyor hyosung 250 gtr lar gozume carpti ama almisken en iyisini aliyim diye dusundum nisanda 650 gtr alicam. Sizin dusunceleriniz nelerdir chopperdan ss ye gecis hakkinda yada bir anda 650cc ye gecince sorun yasarmiyim
    tabi sen bilirsin ama bence bir 250 gtr al biraz km yap sonra 650cc ye geçersin hem daha rahat edersin hem daha güvenli olur hemde ss tarzına alışmış olursun.

Motosikleti
    Honda Cbr 600 rr
    Valla burdan yorum atmakla sana fikir vereceğimizi sanmıyorum şimdi 150 cc kullanıyorum demişşin ama kullanmak var kullanmak var onu senin kendin karar vermen lazım özgüvenin varsa ve üstesinden gelebileceğine inanıyorsan sorun olmaz.

Motosikleti
    jinlun 150-5
    Alıntı Sel0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi sen bilirsin ama bence bir 250 gtr al biraz km yap sonra 650cc ye geçersin hem daha rahat edersin hem daha güvenli olur hemde ss tarzına alışmış olursun.
    Aslinda 2 secenegim var ya sifir 250 gtr alicam yada 2. El 650 gtr alicam

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GT 650 R ı ikinci el almayı düşünüyorsan, temizini ve sağlamını bulmak çok zor, piyasa turşu GT 650 R dan geçilmiyor. Sıfır almayı düşünüyorsan sorun yok, ama ikinci el olarak bu motorun sıfır fiyatına daha makul seçenekler mevcut, tabi bu senin kullanım amacına da bağlı.
    150 cc cruiserdan başka motor kullanmadıysan sorun yaşaman muhtemel, GT 650 R ın özellikle kalkışta diğer 600cc 4 silindirlerden pek bir farkı yok, V2 82hp.
    Benim fikrim o kadar hızlı çıkmaya çalışma merdivenleri, zaten piyasası da durgun bu motorun, 250 olanını alman daha mantıklı her açıdan.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    jinlun 150-5
    Alıntı fairblack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla burdan yorum atmakla sana fikir vereceğimizi sanmıyorum şimdi 150 cc kullanıyorum demişşin ama kullanmak var kullanmak var onu senin kendin karar vermen lazım özgüvenin varsa ve üstesinden gelebileceğine inanıyorsan sorun olmaz.
    Koruma ekipmanim tam allahin izniyle bisey olmaz kendime guvenim tam sadece o surus pozisyonu kurcaliyor kafami bide sifir 250 gtr yada 2.el 650gtr karar veremiyorum

Sel0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 - 2007 Kawasaki Zx-6r 636 - 2013
    Alıntı ualevent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma ekipmanim tam allahin izniyle bisey olmaz kendime guvenim tam sadece o surus pozisyonu kurcaliyor kafami bide sifir 250 gtr yada 2.el 650gtr karar veremiyorum
    650cc lik makinayla motogp koruma ekipmanı kullanılsada kurtarmayabilir. bu sözünden sonra kesinlikle 250 gtr al ve bir süre bin derim. sonra 650cc ye geçtiğin daha rahat edersin ve daha güvende olursun diye düşünüyorum.

Motosikleti
    jinlun 150-5
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT 650 R ı ikinci el almayı düşünüyorsan, temizini ve sağlamını bulmak çok zor, piyasa turşu GT 650 R dan geçilmiyor. Sıfır almayı düşünüyorsan sorun yok, ama ikinci el olarak bu motorun sıfır fiyatına daha makul seçenekler mevcut, tabi bu senin kullanım amacına da bağlı.
    150 cc cruiserdan başka motor kullanmadıysan sorun yaşaman muhtemel, GT 650 R ın özellikle kalkışta diğer 600cc 4 silindirlerden pek bir farkı yok, V2 82hp.
    Benim fikrim o kadar hızlı çıkmaya çalışma merdivenleri, zaten piyasası da durgun bu motorun, 250 olanını alman daha mantıklı her açıdan.
    Oncelikle usenmeyip guzelce acikladigin icin tesekkur ediyorum. Sahibinden.comda 7 8 tane 650 gtr var zaten 3 tanesini kafadan eledim ama 250 gtr yetersiz kalir diye dusunmeden edemiyorum. Almisken en iyisini aliyim uzun sure biniyim diye dusunuyorum

eruyanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    almışken en iyisini alayım sözü pek sevdiğim bir söz değildir.. en iyisini almak onu en iyi şekilde kullanacağın anlamına gelmez, en iyisini almış olursun o kadar.. en iyisini almak en iyi şekilde kullanacağın anlamına gelmez.. hatta en iyisini almak genellikle hatadır.. elinde mevcut olanda son noktaya geldiğini düşünüyorsan bir üst kademeye geçersin yada en üst kademeye geçersin.. bu farkındalıkla alakalı.. tabii burada "en iyisi" sözü doğru bir söz değil.. bunun yerine üst grup-en üst grup kullanmak daha doğru olacaktır, ben bu manada cevap yazdım..

selamlar..

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    2 yıl yzf r125 kullandım(acemilik dönemi),şuan dl650 ile devam ediyorum...Bilinçli ve tedbirli kullanacaksanız benim sorum alına çıktı gittim aldım.

Ama şunu asla unutmayın o gaza dokununca makine gidiyor kısacası şahlanıyor hocam yalan yok.125 bunların yanında oyuncakmış böylece öğrendim.Allah kaza bela vermesin,hayırlı tercihler...

Motosikleti
    cbr 125 R
    bana kalırsa 2. el 250 al sonra satar cıncık gibi 0 600 lük alırsın. ss lerin oturuş pozisyonu çok sakat yeni geçenlere göre senin için biraz antreman olurdu 250lik
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

Abi Maddi Durum Musaitse Ss ye Geçiş olduğu için Bi 250 likle Biraz yol yap ve Gidon Ve dönüş açısına falan.. Alış sonra 600 alırsın.

Motosikleti
    jinlun 150-5
    Alıntı eruyanik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almışken en iyisini alayım sözü pek sevdiğim bir söz değildir.. en iyisini almak onu en iyi şekilde kullanacağın anlamına gelmez, en iyisini almış olursun o kadar.. en iyisini almak en iyi şekilde kullanacağın anlamına gelmez.. hatta en iyisini almak genellikle hatadır.. elinde mevcut olanda son noktaya geldiğini düşünüyorsan bir üst kademeye geçersin yada en üst kademeye geçersin.. bu farkındalıkla alakalı.. tabii burada "en iyisi" sözü doğru bir söz değil.. bunun yerine üst grup-en üst grup kullanmak daha doğru olacaktır, ben bu manada cevap yazdım..

selamlar..
    O zaman 250 gtr diyip konuyu noktaliyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Sagda 650 lik solda 250 lilik seytan durtuyor. Altindan kalkarim diye dusunuyorum nisanda gorucez ne olacagini hakkimizda hayirlisi

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    almışken iyisini almak gtr 650 almak mı ? Neye göre en iyisini alıyorsunuz ?
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Motosikleti
    jinlun 150-5
    Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almışken iyisini almak gtr 650 almak mı ? Neye göre en iyisini alıyorsunuz ?
    Tabikide guc olarak

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Ozaman almışken iyisini değil hyosungun mevcut olan daha güçlü modelini almak diyelim.
    Çünkü almışken iyisini almak demek gt 250 dandik gt 650 iyisi gibi algılanır.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2 sene CBF150'den sonra 2 sene Fazer sürdüm. Yeterince iyi bir motosiklet sürücüsü olmadığım için beklediğim kadar zevk alamadım.

Fırsatın varsa 80-90 HP'lik bir motoru 1-2 günlüğüne kirala, sür. Nasıl hissettirdiğini gör. Kendine karşı dürüst ol, çok korkutuyorsa 250cc'yle devam et. Kiralamaya vereceğin para 200 lirayı geçmez, daha sonra motor alım-satımına harcayacağın paraya sayarsın. Fazer beni hep korkuttu, benim sürüşümden daha iyi giden bir motordu, korkacağıma sattım. Şimdi motor alırsam 50HP civarında, KTM 390 Duke veya Honda CB500X gibi bir şeyler (tabii gelirlerse) bakacağım.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    yedi yıl boyuncu 100 lük motor(puf ve cup motor)kullandım ve ondan sonrada bir arkadaşım 1100 lük honda cbr xx almıştı beraber kullandık 2/3 ay.hiçbir sorun yaşamadım ben ama arkadaşım aile baskısından dolayı satmak zorunda kaldı.düzgün kullandıktan sonra sorun olmaz diye düşünüyorum biz öyle yaptık yeri geldi 260 bile bastık ama yerine göre kullandık tabi.sonuçta bu makinalar basınca gidiyor basmayınca sana inat edip ben yine de gideceğim demiyor sadece gazı çok hassas oluyor.kendine hakim olduktan sonra motora da hakim olursun
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)