Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kayisli cub

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    cbr zincir sesine de cozum olur bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kayış sıyırırsa noolcek?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sıyırma değilde o kadar hassas ayarlanmalı ki az bi eksen kaçıklığı sürekli kayış attırabilir..
    ama fikir mükemmel..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    kopar o kayış bi süre sonra scooter da koptuğu gibi ben bi yolda kaldım nasıl bir duygu iyi bilirim
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Kayış sıyırma, kompma yaparmı ki ya Araçta 160.000 km kullandığım triger kayışını, ustam "kalsın daha hiçbişeyi yok" demesine rağmen zorla değiştirtmiştim.

Burda çok daha fazla baskıya mı maruz kalır dersiniz Bence güzel bi fikir ama jilet gibi uygulayacak usta bulmak esas sorun

Hep güzel paylaşımlarla geliyorsun abi, emeğine sağlık
    kursattekin bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende yapsam mı ki nasıl olur acaba benim kulağıma zincir sesi gelmiyor

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Bu nerde satiliyor ki?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayış sıyırma, kompma yaparmı ki ya Araçta 160.000 km kullandığım triger kayışını, ustam "kalsın daha hiçbişeyi yok" demesine rağmen zorla değiştirtmiştim.

Burda çok daha fazla baskıya mı maruz kalır dersiniz Bence güzel bi fikir ama jilet gibi uygulayacak usta bulmak esas sorun

Hep güzel paylaşımlarla geliyorsun abi, emeğine sağlık
    arabadaki triger kayışına binen yük bu motosikletin ayaklık üstünde arka teker havada iken düşen yüktan daha hafiftir..
    bu yük çekecek,trigerde yük yok,ağırlık kaldırma yok..sadece sibopları açıp kapatan kam milini çevirir.ilk sağlam yüklü gazlamada sıyırır bu kayış...dişleri kopmasa bile atlamaya başlar...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    yukardaki abimize katılıyorum triger ile motorsiklet kayışını karşılamak kıyaslanacak şeyler degil

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabadaki triger kayışına binen yük, motosikletin ayaklık üstünde arka teker havada iken düşen yüktan daha hafiftir..
    Trigerde yük yok, ağırlık kaldırma yok, sadece sibopları açıp kapatan kam milini çevirir. İlk sağlam yüklü gazlamada sıyırır bu kayış...dişleri kopmasa bile atlamaya başlar...
    Çok net bi açıklama, teşekkür ederim İhtişamlı görünen bi kayış olduğundan zamanlama harici daha büyük işler yapabileceğini düşünmüştüm

Biraz araştırıp örneklerini görünce çok mantıklı geldi ne biliyim Gerçi burdaki başka bi kayış ta olabilir tabi ama halen çok mantıklı geliyor nedense yada benim inanasım var olabilirliğine

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    kayis olayi sacma degil, buyuk cclerde kullanilan modeller de az degil, dusuk cclerde de gayet guzel olabilir, denemek lazim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Harley'lerin bildiğim kadarıyla hepsi kayışlı zaten. Neden bütün motorları kayışlı yapmıyorlar anlamıyorum.

Motosikleti
    Artık yok ....
    orta kalitede bir kayış 8000- 10000 km arası gider sorun çıkartmaz. tabi seninde sürüş şekline göre değişiklik gösterebilir.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    forumda 1 ara kayıştan zincire geçmek isteyen bir arkadaş vardı onunla irtibata geç

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    nedense ben bu kayış olayına bi türlü sıcak bakaıyorum dediğim gibi kayış kopardım pazar günüydü rica minnet yaptırdım o yüzden olsa gerek o günden sonrada scooter la (sattım) nereye gittiysem hep kayış kopacakda ben yolda kalacam korkusuyla yaşadım tabii belirtmek gerek kayışlarda kendi içinde kalite kalite çok değişiyor
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley'lerin bildiğim kadarıyla hepsi kayışlı zaten. Neden bütün motorları kayışlı yapmıyorlar anlamıyorum.
    Aslında dediğin gibi birsürü modelde kullanılıyor, artılarıda çok fazla, hatta eksi yönünleri hakkında hiçbişey bulamadım kullanıcı yorumlarında. Maliyeti mi yüksek acaba olayın
    Direk böyle bi model olsa gönlüm rahat kullanırdımda uyarlanırken her motosiklette yeterli çalışma alanı olmayabilir tehlikeli sonuçları olabilir
    Aklıma gelen tek olumsuz yönü, uzun yolda zincir tamir seti alırız, "koparsa sök tak devam et" bu yani başka bişey gelmiyor aklıma ( o seti taşıyanı da daha hiç görmedim )

Ama sesiz çalışma konforu, zincire ornla iki kat ömrü, yağlama gerdirme derdinin olmaması, şok ve ani dalga emilimi, daha hafif bi sistem olması, zincire oranla kopmaya karşı daha mukavim olması... çok çekici özellikleri var.

benim aklıma gelmişti...raptorun zincirini biraz paslı görünce kendi kendime oluyorsa bunu kayışlı yaptırayım demiştim...kendi icadım olacak sanıyordum...bende önce yapmışlar...ama benim mantığım farklıydı...ben motoru çok zorlamamak adına kayış daha iyi olur diye düşünmüştüm...yani motor a yüklenmem kayış biraz kaçırır sonra toplanır herhalde demiştim...ama bunlar kaçıracak gibi değil...ben düz kayışı gerdirecektim...motoru çok zorlarsam kayıştan yerim diye...bilmiyorum doğrumu düşündüm...zincirlede bi derdim yok ama...zaman içinde coşarda yaptırırsam paylaşırım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)