Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yarış motoru 30000 tl ama arabada 30000tl....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seko haklısın olayın o yönünü düşünemedim....ama bu sadece motor gücüyle alakalı olmamalı...
    arabada 4 lastik ,4 jant, camlar, daha fazla far, koltuklar, kocaman bir şasi,bagaj,klima,kocaman kaporta,klima,tape (teyp yani)
    motora göre bayağı fazla parça......
    O zaman 1800 liralık cg 125 motorla 30 bin liralık arabayı kıyaslamalısın çünkü fiyatına göre çok parça var cg 125 motorda da. Hatta onların çinden çıkış fiyatı 300-350 dolar o zaman arabalar aşırı pahalı kalıyo motorun yanında. Hem icabında cg 125 ile de yarışılır zaten apaçiler o motorların üzerine yatıp yarışıyor sürekli.
    sedici bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İntik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu nasıl bir mantık gerçekten anlayamadım litrelik yarış motorlarının 0-100 ivmelenmesi 3 saniyenin altında son hızları 300 km kilogram başına 1 beygir ben bu performansı arabada arasam 1-2 milyon dolarım olması lazım herşey hız değil dersende 2000 liraya bile motor bulursun.
    sedici bunu beğendi.

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    savurun paralarıııı o zaman

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamların senelerce yaptığı ar-ge çalışmaları, maliyet hesapları, yatırımları, mühendislerin kafa patlatmalarını biz sana nasıl anlatalım ki burda 3-5 cümle ile
    Ninja

selim995 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    Kime sorsan araba der ama zevk işi tabi.Ben arabadan hiç zevk almıyorum motor benim için tutku ben olsam kimin ne dedigine bakmam gider alırım motoru yoluma bakarım.

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    arabayı yapan düşünmeden mi yapıyor?
    belki yarış motoruyla arabayı kıyaslamak yanlış oldu ama az önce nexus 500 cc maxiscooter fiyatına baktım yaklaşık 20000 tl idi....bu ne şimdi?

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet arabayı düşünmeden yapıp gönderiyolar tabi nası bi mantığın var anlamadım ki
    sen ne mezunusun kardeşim, yaş kaç
    İntik bunu beğendi.
    Ninja

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    adamların senelerce yaptığı ar-ge çalışmaları derken ? m.ö 1500

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    arabayı yapan düşünmeden mi yapıyor?
    belki yarış motoruyla arabayı kıyaslamak yanlış oldu ama az önce nexus 500 cc maxiscooter fiyatına baktım yaklaşık 20000 tl idi....bu ne şimdi?
    esasında haklısın söylediklerinde ama türkiyede yaşamasaydın yurt dışında yaşasaydın amerika veya avrupa ülkesinde o zaman gercek hak etiği fiyattan alırdın ama vergiler hep arkamızda olduğu için öne gecmeyede niyeti de yok. motora binmeyi seviyorsan mecbur alıyorsun 5000 euro aldığım motorun faturasına bakınca yaklaşık 2500 tl vergi olarak gitmiş geri kalan hesabıda sen yap 250 cc üstü olsaydı aldığım motor sadece ötv %8 yerine %37 olacaktı.birazda getiren firmalar fazla bindiriyor alsana fark.

Scooter için pahalı olabilir ama parası olupta trafikte 6 saat beklemek istemeyen için iyi bir seçenek bana 2012 model suzuki otomatik vites bir araba gösterirmisin ha birde scooter kadar benzin tüketen ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende para olsa ben 30000 tl civarı dizel araba alırım ohh mis gibi gezerim hem 100km de 4lt yakıt
    30000 tl lik motora bakıyorum mesela 1000rr yüz km de basa gaza 12 veya 13 litre benzin yakıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende para olsa ben 30000 tl civarı dizel araba alırım ohh mis gibi gezerim hem 100km de 4lt yakıt
    30000 tl lik motora bakıyorum mesela 1000rr yüz km de basa gaza 12 veya 13 litre benzin yakıyor
    işte bu yorumda motorsikleti süren ve motorsikleti seven kişiler olarak 2 ye ayrılıyoruz kimimiz senin bahsettiğin gibi mecburiyetten 30bin tllik alım gücünün olmaması sonucu araba alamadıgı için tasaruf olsun die ybr ye binerken benim gibi bi adam 10bin tl ye şahin veya broadway vb arabaları almak varken hiç onlara bakınmadan direk o parayı veriyor 30bin tl olsa gider motor alırım ekonomi değil tutku olarak düşünüyorum onsuz mutsuzum motorsiklet bi hobi gibi dir ucuz bi iş değildir ybr varsa başka ozaman ucuz :D
    Mengu16 ve İntik bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu yorumda motorsikleti süren ve motorsikleti seven kişiler olarak 2 ye ayrılıyoruz kimimiz senin bahsettiğin gibi mecburiyetten 30bin tllik alım gücünün olmaması sonucu araba alamadıgı için tasaruf olsun die ybr ye binerken benim gibi bi adam 10bin tl ye şahin veya broadway vb arabaları almak varken hiç onlara bakınmadan direk o parayı veriyor 30bin tl olsa gider motor veririm ekonomi değil tutku olarak düşünüyorum onsuz mutsuzum motorsiklet bi hobi gibi dir ucuz bi iş değildir ybr varsa başka ozaman ucuz :D
    gerçekten düşüncelerimi özetlemişsin tebrik ederim

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İçinde ahım şahım teknoloji olmayan(özel malzemelrle üretrimeyen) 70 beygirlik kawasaki ER-6F650 23 bin tel yine içinde teknoloji barındırmayan cilio 1.2 de 27 bin. aslında olay türkiyede biraz tuhaf, Çoğu motor firması sayesinde makas biraz daha kapanıyor. Bunların avrupa fiyatları ise 1'e 2 oranında 6000 euroya 12 bin euro

Ama almanyada cbr600RR abs 12 bin euro bir clio 1.2 abs de o fiyat. Motorda yüksek teknoloji kullanılsada arabada çok daha fazla maliyet getiren metaryel var. Sonuçta motor harici en az 1 tonluk metal, pilastik ve kumaş yığını..

Burda belirleyici nokta satış adetleri.. Dünyada kaç kişinin clio gibi bir arabaya ihtiyacı var diğer yandan kaç kişinin 600'lük pist motoruna

Araba motorun 50 misli uetilip satılınca üretim ve geliştirme maliyetleride okadar düşüyor. Ana etken satış adeti yani
    Shrieker bunu beğendi.

112BM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Beyaz CBR125 R- versys 650
    Bikere şunu belirtiyim zevkler ve renkler tartışılmaz, kim neyi beğeniyorsa saygı duymak lazım. Ama benim fikrim 30 milyara 0-100ü 1-2 saniyede gören bir motor alabilirsin ama bunun gibi bir hızlı ve atik bir arabaya binmek istiyorsan yazlıktı villaydı vs.. satıcan artık son model bi ferrarimi olur o tip bir spor araba alıp anca bu zevki yaşayabilirsin. Motorun bambaşka bir zevki olduğunu motor kullanan herkes az çok bilir, virajlardaki yatışlar, ani ivmelenmeler, trafikteki pratiklik ve daha bir çok sayamadığım güzel şeyler, tabi bunlardan en önemlisi sürüş zevki. Ama şu da bi gerçek birşeyin güzel yanları olduğu gibi muhakkak kötü yanlarıda olacaktır, mesela motorda kaporta sensin, Allah korusun bi kaza anında güvenliğin arabaya göre çok daha az ama bu eksi yönüde gerekli güvenlik önlemlerini alarak (kasktı vs..) minimuma indirmekte senin elinde. Motor ve araba karşılaştırması hakkında en beğendiğim video bu '' http://www.youtube.com/watch?v=zhf_mSzQvYQ '' belki bu bi nebzede olsa konuya açıklık getirebilir ..

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Mal ,arz talep ,maliyet vs.Iphone 30$ a mal ediliyor USA'da 200$ Türkiye'de 1000$ vs. Bu bir bakış açısı.Ayrıca Otomobil adeti Motorsikletten daha çok yani çok ürün satarak sürüm yapılıyor.Bunun gibi bir çok etken...Olay araba parçası su kadar adet motor bu kadar adet olayı değil...
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Gilera Nexus 500, 5 kg/HP güç oranına sahip orta sınıf bir İtalyan. Aynı şekilde karşılaştırırsak yani 5 kg/HP güç oranına sahip orta sınıf bir İtalyan bakacak olursak tam olarak bunu karşılayamasa da en yakın olarak Alfa Romeo Giulietta 1.750 TB var, 91.770 TL. Nexus 19.000 TL'di dimi?

Zaten böyle bir karşılaştırma yapmak çok manasız çok farklı taşıtlar. İlle de bir araca olması gerekenden çok daha pahalı diyeceksen, seri üretim yapılmayan spor arabalar ya da tanesi 1.2 milyon Euro olan metrobüslere bakabilirsin.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Olaya birde Şu gözle bak Canım kardeşim Misal veriyorum
    Top 5 Yarış Motorları ve fiyatları Misal
    Ducati 1199 39 EURO En pahalı SS
    Bmw S1000RR 28 E
    Kawasaki ZX-10R 19 E milyar
    Buraya Yamaha R1 18 E Milyar
    Honda CBR1000R 16 E milyar
    Hayabusa Bu Klasmanın biraz Üzerinde ama Oda bir ss dir +299+ Lu ss lerden oda 19 küsür
    Ve bu Modellerin hepsi 299+ Haybusa 340 sen düşün
    Ve en pahalısı 80.000 tl oda Ducati olduğu için Sen onu Japonları Baz alırsan 19 EURO De hadi
    Şimdi gel gelelim TOP 5 Otomobillere
    Model vermicem hepsi Pahalı çünkü
    Gel al bitane
    Bugatti En Kötüsü 500.000 Euro Heralde Ki biz en pahalı Olanları Yazdık 5.000.000Euro
    Lamborghini 400.000 E Pahalısı 1.000.000 E
    Ferrari En ucuzu 300.000 Pahalası gene 1.00.0000 E
    Mercedes 300.000den başlıyor 1.000.000 E ye kadar
    BMW de ay nı şekil 200.000 den başlıyor 500.000E
    Arabaalrıda Sport ve yarış Aracı Olarak katagoriye aldım
    Şimdi KIYASLA BAKAYIM fiYATLARI ?
    Hangisi pahalıymış Tabiki vergide büyük bir etken ama Aması sende
    Sado

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Nerde varmis 30bin liraya yaris motosikleti ayarinda araba, alalim hemen.
    sedici bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    fiat puntoya alınca bakkal ahmet abiyi manav mehmet abiyi bindirirsin
    hayabusaya cansuyu ayşeyi deryayı bindirirsin
    ne demek istediğimi anladın ?
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)