Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu motoru almayın!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    3 bin tl tık para dedim bakalım ne diyecek

bu arada geçen gün mecidiyeköy ışıklarda cbr125 bu ilandakinin aynısıydı artçı ile ışıklarda tapa gaz bir kalkışı var aman allahım motor yırtı kendini ama gitmiyor!!!!! resmen aynadan izledim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadas hepte kapali garaj he, gorende sanki Turkiye degil Houstan/Texas'ta yasiyoruz sanicak, herkeste villa, kapali ozel garaj, basketbol potasi olan garajlardan falan...
    Arda_Karaca ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    Houstan neresi?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Houstan neresi?
    Houston.

http://streetganglife.com/wp-content...ston-texas.jpg
    Shiria bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    mesaj attım "14binde aldığım motor nasıl 6000e geldi. geri gerimi gittin mübarek"
    Egemen06 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj attım "14binde aldığım motor nasıl 6000e geldi. geri gerimi gittin mübarek"
    sahibinden'de mesaj atınca artık kural gereği telefon numarası da gönderiliyor. Muhatap olmamak için mesaj atmadım.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden'de mesaj atınca artık kural gereği telefon numarası da gönderiliyor. Muhatap olmamak için mesaj atmadım.
    para için şerefini satan adam telefon edince kaç tl gideceğini bile hesaplar. aramaz o yüzden
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyle dusuk cc ve bakimlari oldukca ucuz olan motorlarda servis kayitlarini gidip incelemeden almayin. cbr 125 imin on fren balatasini degiştirdim km yi sordu. balatanin 9800 de degistigi bile kayitli.

boyle itlere meydan vermeyin. ve mumkunse 500-600 tl icin 2. el almayin

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Terbiyemi bozmamaya gayret ettim

Motorun ilk sahibiyim.
    Bilmediklerini söyliyim senin.
    2011 de fuardan alındı motor.
    Türkiyeye gelen ilk cbr 125 tir kendisi.
    Mayıs 2011 de kaza yaptım ve motor sigortadan yaptırıldı 3500 tl hasarı var tramerde.Kazasız demişsin ya.
    Ayrıca perte çıkmasın diye depoyu boyattırdım.Yoksa hasarı 5 bindi.
    Onuda geçtim Kasım 2011 de motoru senin aldıgın arkadaşa sattım 8 bin km deydi.Ve sonra 14 binde sattıgını ögrendim.
    Ayrıca motorun bütün kayıtları honda servisinde var ve plakayı sorgulattıgında hasar çıkmakta.
    Şimdi sorarım sana senin yaptıgın nedir ve neyin kafasını yaşıyosun.
    Sana tek diyiceğim biraz Allah korkun olsun.
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Kilometreyi kaça düşürüyolar hocam bi ara gidelim seninle benimkinide hallediversinler sen anlarsın dedim iyi demişim demi şaka bi yana insanlığın suyu çıktı bu yüzden ikinci el motosiklet bakmıyor insanlar haklılar kime güvenebilirsinki işte bi örnek

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Ortalık üç kağıtçı dolu al birini vur ötekine hesabı
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hep diyorum halk bunu istiyor. Düşük km görmek nedense yağımızı eritiyor. Adamlarda bizi mutlu etmek için uğraşıyorlar. Ee bedavada mutlu etmicek ya 3-5 koyucak üzerine.

Biz bunu hakediyoruz. 30 binde gtr satana kadar göbeğim çatladı. motora hurda muamelesi yaptı herkes. Neyse birşey demicem hey sen o öbürü siz , sizin yüzünüzden oluyor bunlar hızlada çoğalıyor. Boş beleş yaygaraya gerek yok.

Reşit kardeşim sen üstüne düşeni yapmışsın sağol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Ha bu arada kimisi içinde büyük avantaj , kendisi km düşürmekle uğrşmayacak satarken , hazır düşülülmüşünü alıcak.
    Zippo's, Olcay Avşar ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    favorilerime kaydetmiştim bu motoru derhal sildim..

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    sıkıntı aslında şundan kaynaklanıyor. insanlar ikinci el bir motosiklet yada araba alırken düşündükleri şey ben bunu kullanayım kullandıktan sonra da satarken zarar etmeyeyim. hal böyle olunca alırken düşük km bakıyor.

fiyatları aynı yaşları aynı olan aynı iki modelin biri düşük km olsun digeri yüksek km olsun düşük km ye olan ilgi daha fazla olur. nedeni ise yukarda anlattıgım nedenlerden. alırken bile satışını düşünüyoruz.

birde şu ikinci el motosiklet almam/almayın diyen insanları anlamakta güçlük çekiyorum. siz sıfır olarak aldıgınız motosikleti bir süre kullanıp sonra hurdaya mı ayırıyorsunuzda ikinci el almıyorsunuz ve insanların almamalarını tavsiye ediyorsunuz.

ülkemizde ikinci el fiyatları olması gerekenden yüksek degerler istenmekte. birçok kişi keyfe keder yüksek fiyattan ilan verip acaba bir kek düşürürmüyüm hesabı yapıyor. buna bakan gerçek satıcılarda fiyatlarını yüksek tutmakta. piyasada bariz bir şişkinlik var.

ikinci el motosiklet almak istiyorsanız bu işten anlayan biri ile birlikte gidin. fiyat ve km odaklı olmayın. eger satıcı gerçekten motosikletini satmak istiyorsa ve motosikletinin fiyatını yüksek belirlemişse bunu pazarlıkla aşagıya çekebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

birde merak ettigim bir konu var. bu ilandaki motosikletin ilan sahibinden önceki kişi ne kadara sattı. satarken dürüstçe herşeyini söyledimi alıcıya.
    acayüp bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    şikayet edelim .. kapatılsın ilan en azından göz göre göre gitmesin.. Ben ettim
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    arkadaşlar bende 2 el bi motor aldım 3 ay falan oldu alalı motor aldıgımda 13750 km. deydi çalışması sesi şahaneydi pazarlıgımız bitti ve gidip noter satışı yapıp üzerime aldım noterin dibindeki kafede oturup sohped ettik bi iki çay falan dedimki bak ben bu motoru hoşuma gittigi için aldım bunun dönüşü yok hani bişey varsa problemli bi parça veya ne bileyim yagı eski buji sakat benim bilmem gereken bişey varsa çekinmeden söyle veya şu parça degişmesi gerekiyor ben zamanım yoktu maddi açıdan yaptıramadım gibi hem ben bununla şimdi 100 m. yol gidicem hem yolda temkinli olurum bişey varsa hemde ileride büyük yara açmasın yok abi dedi 2 kere sordum ben önceki motorumu satarken motorun stikırının altındaki 1 cm lik çizigi yagın degişeli kaç km. oldugunu bujinin kaç km. de degiştigini ne söylenmesi gerekiyorsa hepsini söyledim ama ben herkezi kendim gibi sanıyorum ya ama şahsiyetsizin tekiymiş 3 hafta geçtikten sonra motoru kullanmaya yedek su tankından su püskürtmeye başladı tamircim silindir üst contasının yanık oldugunu söyledi gittik izmir birinci sanaayide contanın aynısını yaptırdık 40 tl silindirin üzerindedki termostat degişti 50 tl yok yagıgdı kardet contası kesimiydi odu budu işçilik 300 tl hah oldu rahatım dedim derken hop 1 ay geçti geçmedi motor çok zor çalışır oldu aklıma takıldı motorun yag konululan yerdeki tapayı açtım yanda olanı bembeyaz bi sıvı geldi tamircime gittim yine dedim olay bu baktık conta yine gitmiş tamircim orjina conta alalım dedi bende ok. dedim sonrasında japon motor parçası satan dükkana gittiginde elindeki contayı gösteriyor dükkan sahibide elindeki contanın benim motora ait olmadıgını yerine uydurma bi conta takıldıgını söylüyor ve orjinal contanın elinde oldugunu ve 150 tl oldugunu söylüyor ve yine conta degişim devir daim bakım silindir taşlama ıvır zıvır 600 tl tutuyo a şerefsiz ben sana 2 kere sormuşum hemde motorun satışı yapıldıktan sonra abi bana pahalı geldi uydurma conta yaptırıp taktık benide motordan soguttu 3 ayda motora yaptıgım masraf 1000 tl bana söyleseydi 500 tl ye ilk seferde hallolucaktı bana yazık degilmi degermi sonradan kulaklarını çınlatmaya işte bu gibi insanlar kalitesini ortaya koyuyo malesef şimdi ben gitsem altı üstü bi saatlik yol ulan şerefsiz desem ne olur ???? ancak böyle bişey yapmam korktugumdanmı hayır bu gibi insanlarlı muhatap almam muhatap alacagım insan gerekirse yüzüme küfretmeli arkamdan iş çevirmemeli biraz delikanlı olmalı her şeyi geçtim küçük insanların yanında kendimi küçültüp konuşamam kalitesine inemem konuşursam indiririm 1000 tl zarar için degmez ben onu allaha havale kendisini

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Niye şikayet ediyorsunuz? Bu şerefsizleri bu yola iten bizleriz.

Geçenlerde bir konu paylaşılmıştı. Yurtdışındaki 2. el motosiklet fiyatları ile ilgili.Adamların istedikleri motosiklete ulaşma imkanları varken eski model, yüksek kilometreli motosikletler sokaklarda kol geziyor.Neden? Çünkü o modeli sevdiği için, işte bu yüzden asıl motosikletçi onlar.Bizim sokaklarımızda ise son model motosikletler var hep görende çok zengin bir ülkeyiz sanır.Yüksek km, düşük model gördümü herkes kaçıyor, ee haliyle adamlar işi şerefsizliğe döküyor.Bir dünya ilan var sırf kilometresi yüksek diye satılmayan.

Ben şahsen bu adamlara kızamıyorum, benimde vicdanım el verse inanın bende yaparım acımadan.Çünkü bizler hakediyoruz.
    ANGARAJ

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    2. El bir motor alıcaktım tövbe edicem he en sonunda . böyle bir şey yok arkdş bu ne böyle anlamam da ben öyle motordan bakışta falan . ya 1. dereceden yakının olucak ya da sıfır mal . bu zamana akdar hiç bir şeyim 2. el değildi aman bundan sonrada olmasın abi bu ne ya..... veririm 10,300 alırım CIBIRIMI ..!
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada geçen gün arkadaş hafif bir düşmeden sonra motorunu boyaya verdi. Sıfır almıştı kendisi. Boyacı adam deponun başka bir yerinde de boya olduğunu söyledi. Sıfır alınmış bir malda bu nasıl olabilir? Demek montaj yaparken ya düşürdüler motoru ya da çizdiler ve boya yaptılar. Ama hiçbir şey olmamış gibi sıfır olarak sattılar. Yani sıfır mal alırken bile %100 garantili almıyorsun, kaldı ki böyle yaratıkların kullandığı mala nasıl güveneceksin Allah bizi düzgün insanlarla karşılaştırsın. Ne diyeyim başka

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    uyarmak güzeldir her zaman,
    ben bu tarz uygunsuz ilan görünce site görevlilerine sikayet edip ilanı kaldırtıyorum,bence en güzeli ilanı kaldırtmak.
    üçkagıt yapmak isteyen zaten hertürlü yapıyor.

bitiyorum ilanlardaki şu cümleye ;
    km uzun yolda yapılmıştır
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)