Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dünyanın en yavaş hayabusa kullanıcı olduğum tescillendi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı ÜmitDURA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis memuru utanmıyormusun bu motorla bu hızda radara girmeye dedi.Utanıyorum dedim..Senden 283 beklerdik dediler ..
    283'le geçtiğinde %30 ceza farkını siz ödeyecekseniz geçeyim deseydiniz.
    anaconda84 ve waeder bunu beğendiler.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    283'le geçtiğinde %30 ceza farkını siz ödeyecekseniz geçeyim deseydiniz.
    O öyle olmuyor.
    Hız sınırlarını yüzde 10′dan yüzde 30′a kadar (otuz dahil) aşan sürücülere 154, yüzde 30′dan fazla aşanlara da 319 lira ceza verilecek. kanun koyucu böyle demiş.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    O öyle olmuyor.
    Hız sınırlarını yüzde 10′dan yüzde 30′a kadar (otuz dahil) aşan sürücülere 154, yüzde 30′dan fazla aşanlara da 319 lira ceza verilecek. kanun koyucu böyle demiş.
    283'le hız sınırını %30 aşmış olmuyor musunuz? Onu demek istemiştim neyse.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Maddeler halinde sıralayayım;
    1-Hayabusa alan +300 kilit gidecek diye bir kaide yok.
    2-Güç her zaman lazım olur.Velev ki bir çok makas ve şerit değiştirmede bu güce ihtiyacın oluyor.Uzun yol seviyor ve yapıyorum.gazı birkaç mm açmamla 15 araç geçiyor ve normal seyrime devam ediyorum.Acaba bu sollamaya ciksam ortada kalırmıyım gibi bi endişe yaşamıyorum.
    3-Düşük hızda litrelikler gibi hemen bi hareret mevzuju konu olmuyor.
    4-Uzun gezilerde 120-130 km sabit hızda 5lt ve altına iniyor tüketim (tork çok buyuk bir etken)2 hafta önce 2800km yo yaptım forumdan seçkinle(ZX10R) tüketim 4,8lt/100km indi.
    5-Şeklini seviyorum.
    6-Benım son noktamdı.Bundan sonra BMW GS ailesine katılacağım.
    7-SS'lere gore çok rahat ve konforlu.
    8-Rüzgar tünelinde tasarlanmış gövdesi ile kışın bile vucuduna (ayaklar dahil) rüzgar gelmiyor ve üşümüyorsun.(sadece eller üşüyor)
    9-Vucut yapımı tolere eden buyuklugu
    10- dünyada kabul görmüş hayran kitlesi
    yeterlidir sanırım.

Hayabusa demek sadece hız demek değil ;). hız yapmak istesem GSXR1000 alırdım.
    Şehir içinde 100 km ortalama kaç lıtre yakar
    HErkezın zevkı farklıdır,sızın gıbı kullanıcılar cok nadır cıkar tebrık ederım, yolunuz her zaman acık olsun
    ÜmitDURA bunu beğendi.
    YAMAHA

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Çok iyi ediyorsun.. en uzun yaşayan Hayabusa sürücüsü de sen olacaksın. Ayrıca sen çevreyi seyrede seyrede gideceksin, ama diğer hayabusa sürücüleri sadece yolun on metre önünden başka birşey hatırlamayacaklar..
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde 100 km ortalama kaç lıtre yakar
    HErkezın zevkı farklıdır,sızın gıbı kullanıcılar cok nadır cıkar tebrık ederım, yolunuz her zaman acık olsun
    Benim gibi sıkmadan kullanırsan max.7 litre.Ama şehir içinden kasıt zırt pırt köprü trafiğine girersen,8 litrenınde altına inmez.
    fz6_fazer bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Benim gibi sıkmadan kullanırsan max.7 litre.Ama şehir içinden kasıt zırt pırt köprü trafiğine girersen,8 litrenınde altına inmez.
    Translapcılar duymasın Bızım translapta aynı yakıyordu
    ÜmitDURA bunu beğendi.
    YAMAHA

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Abovv motoru olan bisikletimi daha çok sevmeye başladım.
    Hayal etmek başarmanın yarısıdır derler. Bende hayabusa ile 8-10 lt yaktığım günleri hayal ediyorum. Hatta boynuma falanda benzin sıkarım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3-Düşük hızda litrelikler gibi hemen bi hareret mevzuju konu olmuyor.
    Beraber sürerken biraz soğusun diye uzayıp gidiyordun yanımızdan ama, senin motorun sesi de çıkmıyor tırsıyorduk valla. Şaka bir yana GS candır...
    baysamin bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beraber sürerken biraz soğusun diye uzayıp gidiyordun yanımızdan ama, senin motorun sesi de çıkmıyor tırsıyorduk valla. Şaka bir yana GS candır...
    Eeee sizde öldürdünüz o gezide resmen be kardeşim.50km ilede gidilmezki.
    Piyanist İrfan'ın organizasyonda başı çektiği karamürsel gezisinde, Acayüp kardeşime harereti gösterdiğimde, nasıl şaşırdığını tahmin edemezsin.Direk Seçkinle 220-240 vurdukda motor kendine geldi.
    Grup sürüşünde sıkıntı oluyor.Önden iyi rüzgar alamıyorum.Grup bir yavaşlıyor bir hızlanıyor..(yani bi 50 ile gidiyor bi 80le)Buda sıkıntı çıkarıyor.Önümde kimse olmasın 80 ile hararet yapmadan giderim.Tempomu koruyarak,lakin bir hızlan bir düş olmuyor.
    piyanist_irf bunu beğendi.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Yineden sen çok hızlı gitme
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bende keşke siz gibi olabilsem ama nerde geçen arkadaşın zx6r a bindik söylemesi ayıp allah ne verdiyse kökledik bu kötü bir huy ama elden ne gelir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap çok basit: Sanane...
    Sana da cevabım basit.Bize ne sizin yaptığınız hızdan , sizin yaktığınız yakıttan.Almışsınız litrelik makineleri az yakıyo diye hem kendinizi kandırmaya çalışıyosunuz , hem de böyle forumlarda başlık açıp milleti kandırmaya çalışıyosunuz.90 km sabit hızla gidince sizin motorunuz az yakıyo olabilir ama sizinkiler yakmıyosa diğer motorlar da kokluyo.Siz 6 litre yaksanız diğerleri aynı şartlarda 4 litre yakar.Mesela benim transalp çok yakıyo denen bir motor.Benim 4-5 kere depoyu boşaltarak yaptığım ölçümlerde 6.4 litre yaktığını gördüm.Ama hiç kasmadım az yaksın diye.Dağ bayır, asfalt otoban Allah ne verdiyse bastım gaza.Otobanda 140'a sabitledim.Ama biz de biliriz az yaktırmasını.Çıkarım 100 km'lik dümdüz yola , sabit 90'la giderim.O zaman 5 litre bile yaktırırım.Ama biz sizin gibi yaygara koparmayız az yaktırdım diye.Soranlara 5 litre yakıyo demeyiz.6.5 litre yakıyo deriz.Çünkü siz kompsleklisiniz.Kendinizi bile kandırırsınız ama beni kandıramazsınız.Belli ki insanlarla yaşadığınız diyaloglar canınızı sıkmış , buralarda böyle kendinizi tatmin etmeye çalışıyosunuz.Kim bilir şu diyaloğu kaç kere yaşadınız :

- Abi kaçlık bu?
    - Litrelik...
    - Off abi bu benzin pahalılığında litrelik motora binilir mi?Kim bilir ne yakıyodur bu meret?
    - Yok bolum bişey yakmıyo.5 litre yakıyo 100 kilometrede.,
    - Hadi yaw.İyiymiş.Ee kimbilir nasıl hızlı gidiyodur bu?300 Yapıyo mu abi?
    - Yok bolum benim hızla işim olmaz.Yavaş gidiyom ben.
    - Ee abi sende madem hız yapmıyacaktın neden litrelik motor aldın.
    - Hasss....

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    şunu sorsaydın;cbf 150 ile'de gitsen o hızdan ceza yazmayacaklarmıymış? önemli olan motosiklet'i hızlı değil,adam akıllı kullanmaktır....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Eeee sizde öldürdünüz o gezide resmen be kardeşim.50km ilede gidilmezki.
    Piyanist İrfan'ın organizasyonda başı çektiği karamürsel gezisinde, Acayüp kardeşime harereti gösterdiğimde, nasıl şaşırdığını tahmin edemezsin.Direk Seçkinle 220-240 vurdukda motor kendine geldi.
    Grup sürüşünde sıkıntı oluyor.Önden iyi rüzgar alamıyorum.Grup bir yavaşlıyor bir hızlanıyor..(yani bi 50 ile gidiyor bi 80le)Buda sıkıntı çıkarıyor.Önümde kimse olmasın 80 ile hararet yapmadan giderim.Tempomu koruyarak,lakin bir hızlan bir düş olmuyor.
    siz biliyordunuzda en azından ben öğrenmiş oldum hayabusalara küfte müfte yok bundan sonra
    farcob bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana da cevabım basit.Bize ne sizin yaptığınız hızdan , sizin yaktığınız yakıttan.Almışsınız litrelik makineleri az yakıyo diye hem kendinizi kandırmaya çalışıyosunuz , hem de böyle forumlarda başlık açıp milleti kandırmaya çalışıyosunuz.90 km sabit hızla gidince sizin motorunuz az yakıyo olabilir ama sizinkiler yakmıyosa diğer motorlar da kokluyo.Siz 6 litre yaksanız diğerleri aynı şartlarda 4 litre yakar.Mesela benim transalp çok yakıyo denen bir motor.Benim 4-5 kere depoyu boşaltarak yaptığım ölçümlerde 6.4 litre yaktığını gördüm.Ama hiç kasmadım az yaksın diye.Dağ bayır, asfalt otoban Allah ne verdiyse bastım gaza.Otobanda 140'a sabitledim.Ama biz de biliriz az yaktırmasını.Çıkarım 100 km'lik dümdüz yola , sabit 90'la giderim.O zaman 5 litre bile yaktırırım.Ama biz sizin gibi yaygara koparmayız az yaktırdım diye.Soranlara 5 litre yakıyo demeyiz.6.5 litre yakıyo deriz.Çünkü siz kompsleklisiniz.Kendinizi bile kandırırsınız ama beni kandıramazsınız.Belli ki insanlarla yaşadığınız diyaloglar canınızı sıkmış , buralarda böyle kendinizi tatmin etmeye çalışıyosunuz.Kim bilir şu diyaloğu kaç kere yaşadınız :

- Abi kaçlık bu?
    - Litrelik...
    - Off abi bu benzin pahalılığında litrelik motora binilir mi?Kim bilir ne yakıyodur bu meret?
    - Yok bolum bişey yakmıyo.5 litre yakıyo 100 kilometrede.,
    - Hadi yaw.İyiymiş.Ee kimbilir nasıl hızlı gidiyodur bu?300 Yapıyo mu abi?
    - Yok bolum benim hızla işim olmaz.Yavaş gidiyom ben.
    - Ee abi sende madem hız yapmıyacaktın neden litrelik motor aldın.
    - Hasss....
    Dostum senin kendinle alakalı çok ciddi psikolojik problemlerin var, yardım alsan çok iyi olur. Bir tane başlıkta da abuk subuk aykırı bir mesajını görmeyeyim ya hep mi aynı olur bir insan.

Senin dediğin gibi kompleksli bir insan olsam sürekli gider SS'çilerle takılırım, düşük cc motor süren arkadaşım olmaz hatta onlarla işim olmaz. Hep dip gaz giderim, önüme gelen motorun yanından 300'le geçerim, sürekli ara gaz verip kesiciye sokarım motoru vs. vs.... Bu foruma üye olduğumdan beri pek çok arkadaşım oldu. Hayabusası olan da var, cbf150'si olan da, 50 cc honda today kullananı da... Başlığı açan adam yazmış uzun yola gittim şukadar hızla şu kadar yakıt sarfiyatım oldu diye. Sen bunu alıp abuk sabuk kompleks meselesine çevirirsen, madem gazlamican niye hayabusa aldınlara getirirsen ve bunu hemen hemen her konuda bu şekilde muhalefet olarak yaparsan, senin artık sorunlu, içe kapanık, çocukluğunda sürekli itilmiş kakılmış, ezik bir insan olduğunu düşünür herkes haklı olarak. Sanane yani adam niye almışsa almış ister 20'yle gider, ister 300'le. Sen konu başlığına uygun birşeyler yazmaya baksana, ne kadar çok seviyosunuz insanlara giydirmeyi...

Örnek verdiğin diyaloğu da bugüne kadar hiç yaşamadım bilgine...

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki o zaman, arkadaşın yediği ceza'dan bize ne?

Arkadaş merak etmiş sormuş. Konu sahibi de gerekli açıklamaları yapmış. İşinize gelmeyen bir soru için kıllatmanın manası yok. Burası bir forum. Bir şey paylaşılıyorsa, soru da gelir, eleştiri de. Başkalarını ilgilendirmiyorsa özel mesaj atarsınız bir birinize...
    Benim başkasıyla olan diyaloğumdan, tartışmamdan hatta kavga etmemden de sanane ki...
    ÜmitDURA bunu beğendi.
    FOR THE HORDE...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı seckin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum senin kendinle alakalı çok ciddi psikolojik problemlerin var, yardım alsan çok iyi olur. Bir tane başlıkta da abuk subuk aykırı bir mesajını görmeyeyim ya hep mi aynı olur bir insan.

Senin dediğin gibi kompleksli bir insan olsam sürekli gider SS'çilerle takılırım, düşük cc motor süren arkadaşım olmaz hatta onlarla işim olmaz. Hep dip gaz giderim, önüme gelen motorun yanından 300'le geçerim, sürekli ara gaz verip kesiciye sokarım motoru vs. vs.... Bu foruma üye olduğumdan beri pek çok arkadaşım oldu. Hayabusası olan da var, cbf150'si olan da, 50 cc honda today kullananı da... Başlığı açan adam yazmış uzun yola gittim şukadar hızla şu kadar yakıt sarfiyatım oldu diye. Sen bunu alıp abuk sabuk kompleks meselesine çevirirsen, madem gazlamican niye hayabusa aldınlara getirirsen ve bunu hemen hemen her konuda bu şekilde muhalefet olarak yaparsan, senin artık sorunlu, içe kapanık, çocukluğunda sürekli itilmiş kakılmış, ezik bir insan olduğunu düşünür herkes haklı olarak. Sanane yani adam niye almışsa almış ister 20'yle gider, ister 300'le. Sen konu başlığına uygun birşeyler yazmaya baksana, ne kadar çok seviyosunuz insanlara giydirmeyi...

Örnek verdiğin diyaloğu da bugüne kadar hiç yaşamadım bilgine...

Benim başkasıyla olan diyaloğumdan, tartışmamdan hatta kavga etmemden de sanane ki...
    Hadi yaw.Demek sorunlu olan benim.Asıl kafadan kontak olan sensin.Litrelik yarış motoruna binip de , en yavaş motor kullanan kişi benim diye başlık açarsan bazı şeylere de katlanacaksın.Altınızdaki motor yavaş gitmek için dizayn edilmemiş , adı üstünde yarış motoru.Çıkacaksın asfalta basacaksın gaza.Yavaş gidersen hararet yapar zaten.Biz de bişeyler biliyoruz.O kadar cahil değiliz.Siz litrelik racingle yavaş gidiyorum , az yakıyo diye anca çoluk çocuğu kandırırsınız.Ben geçen gün dağ yoluna çıktım.Yavaş yavaş bakına bakına gezdim.Arkasından otobana çıkıp 140'a sabitledim.Ama sen bunu asla yapamazsın.Gazlayıp motora rüzgarı yedirmekten başka çaren yok.Otobana çıkıp tonlarca ağırlığındaki metal yığınları arasında slalom yapmaya mecbursun.%90 ihtimalle de o metal yığınlarından birine çarpıp kendini öldüreceksin.

Beni ilgilendirir mi tabiki de ilgilendirmez.Ne halin varsa gör.Ama yazdığım bi yazıya tahammül edemeyip saldıran sensin.O zaman şimdi benim yazdıklarıma da katlanacaksın.Sen motorculuğun yüz karasısın.Altındaki litrelik yarış motoruyla hem kendini hem de trafiği tehlikeye atarsın.Sizin gibiler yüzünden insanlar motorculuğa sıcak bakamıyo.Tehlikeli bişey olduğuna inanıyo.Motorcu serseridir imajının sebebi sizlersiniz.Aslında seni bir psikoloğun yardımına ihtiyacın var.Asabi litrelik spor motor kullanan birisin.En ufak eleştiriye de tahammülün yok.Senin gidişat hiç iyi değil.Hayatta sevenin olsa hiç litrelik yarış motoruna binmene izin verirler mi?Belli ki çevrenle bağlantın kopuk.Belli ki seni sallayan yok.Bir an önce hayata bağlanmak için psikolojik destek al.

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Seni tebrik ediyorum ve kesinlikle motoru kendi keyfin için kullandığın
    başkaları için hareket yapmadığın; iradeni sağlam tuttuğun için

motor senin keyif senin
    tekeriz düz bassın : )
    ÜmitDURA bunu beğendi.

Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi yaw.Demek sorunlu olan benim.Asıl kafadan kontak olan sensin.Litrelik yarış motoruna binip de , en yavaş motor kullanan kişi benim diye başlık açarsan bazı şeylere de katlanacaksın.Altınızdaki motor yavaş gitmek için dizayn edilmemiş , adı üstünde yarış motoru.Çıkacaksın asfalta basacaksın gaza.Yavaş gidersen hararet yapar zaten.Biz de bişeyler biliyoruz.O kadar cahil değiliz.Siz litrelik racingle yavaş gidiyorum , az yakıyo diye anca çoluk çocuğu kandırırsınız.Ben geçen gün dağ yoluna çıktım.Yavaş yavaş bakına bakına gezdim.Arkasından otobana çıkıp 140'a sabitledim.Ama sen bunu asla yapamazsın.Gazlayıp motora rüzgarı yedirmekten başka çaren yok.Otobana çıkıp tonlarca ağırlığındaki metal yığınları arasında slalom yapmaya mecbursun.%90 ihtimalle de o metal yığınlarından birine çarpıp kendini öldüreceksin.

Beni ilgilendirir mi tabiki de ilgilendirmez.Ne halin varsa gör.Ama yazdığım bi yazıya tahammül edemeyip saldıran sensin.O zaman şimdi benim yazdıklarıma da katlanacaksın.Sen motorculuğun yüz karasısın.Altındaki litrelik yarış motoruyla hem kendini hem de trafiği tehlikeye atarsın.Sizin gibiler yüzünden insanlar motorculuğa sıcak bakamıyo.Tehlikeli bişey olduğuna inanıyo.Motorcu serseridir imajının sebebi sizlersiniz.Aslında seni bir psikoloğun yardımına ihtiyacın var.Asabi litrelik spor motor kullanan birisin.En ufak eleştiriye de tahammülün yok.Senin gidişat hiç iyi değil.Hayatta sevenin olsa hiç litrelik yarış motoruna binmene izin verirler mi?Belli ki çevrenle bağlantın kopuk.Belli ki seni sallayan yok.Bir an önce hayata bağlanmak için psikolojik destek al.
    Nomotornocry...Sen bizi tanıyormusun?Laf soktuğun kişiyi tanıyormusun?Nasıl bu kadar emin ve peşin hükümlü oluyorsun?En yakın buluşmada seninle tanışıp elini sıkmak isterim.Hatta forumda atıştığın Seçkin'lede tanışmanı isterim.Kimseyi kandırmak gibi bi gayemiz yok.Gezi resimlerini yakında yayınlarız.Biz 2800km yol yaptık.Takdir ederisnki bu gezi memlektimizin güzelliklerini görmek,doğasının havasını ciğerlerimize iyice çekmek ve kafa dinlemek maksatlı idi...Otoyol kullanmadık,sadece dönüş yolunda aydın-İzmir otoyoluna girdik.Sen yine bildiğin gibi yap, komplexlerimiz ve birilerine birşey ispatlama gayesinde de değiliz.21-25 nisan arasında da benzer bir gezi yapmıştık.Birgün inşallah sende katılırsın.Utanırsın ama yukarıdaki sözlerinden dolayı...

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    hadi herkez motorlarına
    kapışyoruz.d
    diyesim geldi içimden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)