Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dorado Sandor 250 hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Seviyemde olmayan, yazdıklarımı anlamayan arkadaşlarla yazışmıyorum. Hıncal Uluç tan sonra Turkiye de herşeyi bilen çok adam varmış demek ki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Seviyemde olmayan, yazdıklarımı anlamayan arkadaşlarla yazışmıyorum. Hıncal Uluç tan sonra Turkiye de herşeyi bilen çok adam varmış demek ki...

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    1. viteste bu hızı yapacak 2 kişi tanıyorum ikiside uzun yıllar önce öldü rahmetli Namık Kemal ve rahmetli Nasrettin ( hatta eşşeğe ters de binerdi)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Seviyemde olmayan, yazdıklarımı anlamayan arkadaşlarla yazışmıyorum
    Seviyenize düşemediysem Özür dilerim
    Hıncal Uluç tan sonra Turkiye de herşeyi bilen çok adam varmış demek ki...
    Gösterdiniz efendim

Ben yazacaklarımı yazmışım aksini ispat edebilirseniz seve seve özür diler bu motun scooterinden peder beye bir adet alırım. (tınısı aynı falan filan dışında)

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akiraaaa yaw ne prim veriyon bunlara yaw.Bırak suzuki motorlarıyla çocuk havuzunda boğulsunlar.Salla arkadaşım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Doğru söylüyorsun ama altına doğrusunu yazmasak. ileride bu forumu okuyan garibin birisi gidip suzuki motorlu diye bunu alacak sonra şapa oturacak.
    Yazık, milletin ensesinde boza pişiyor bu motorları alana kadar. Yanlış yönlendirilmemeliler.

Benim motorumda honda rebelin kopyası ama ben millete benim hondam var diye caka satmaya çalışmıyorum.

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orası öyle.İşte büyüyecekler abisi.Öğreniyorlar yavaş yavaş...

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Way be başlık nerelere gelmiş.

1. viteste 180 yapanmı dersin. ( Peki bu motorda bu kadar yüksek şanzıman var yokuş yukarı kalkması içinde motorunun 500 BG olması gerekir yoksa tork yetmiyecek )

Suzuki motoru size ispat ederim diyipte hiç görünmeyen arkadaşlar.

musso young olayındada adamlar kocaman power ed by mercedes yazıyordu
    bundada yazssalar prim yapar motor.

( Aslında bu marka gözümde baya imaj kaybetti çünkü güya servis olarak hyundai servislerine götürülebilecekti galiba buda asparagas çıktı ) bu haberde hiç bir provakasyon amacım yoktur tamamen fuar yetkilisinin ağzından yazıyorum.

Falan filan ya bu suzuki motoru olayını bana fuarda dorado yetkilisi söyledi merak edip bu konuda dorado firmasına mail attım cevap yazan olmadı.

Ondan sonra ankara dorado firmasını aradım evet suzuki motor dediler.

Aslında bu olayı en iyi suzuki yetkilileri cevap verebilir bence irtibata geçebileceğim bir yetkili bulmak lazım.

Konu dışı : Zaten bu dorado yüzünden Regal Raptora gönlüm kaymaya başladı anladığım kadarıyla motor gerçekten kaliteli sahipleri bağlanmış durumda birde servisleri çok iyi ilgileniyorlarmış.

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    SSANG-YOUNG araçlar iki koreli mühendis tarafında geliştirilmiş bir araç. Musso modelinde S 320 mercedes motoru ve şanzımanı kullanılmaktaydı.

Dorado olayı ise resmen patladı. Dıscovery de ki efsane avcılarına mı göndersek acaba bu konuyu , bi incelesinler tınısını felan....

Bana mantıksız gelen olay , burgman motorunu adamlar niye dorado ya versin. Bir motorsiklet için en önemli parçalar motor ve şanzımandır.Tüm dünyada geçerliliği ve kalitesi kanıtlanmış burgman motoru niye dorado ya gitsin ki....

Şimdi diyebilirsiniz ki mercedes de koreye motor ve şanzıman verdi.Ancak biri düm dünyada satan bir otomotiv devi , diğeri daha ne olduğu bilinmeyen bir motorsiklet üreticisi....

Eğer ki bu motoru italyanlar yaptı ise kesinlikle pininfanira desing yapmamıştır.Çünkü gerçekten garip bir dizaynı var. yargıç dred filmindeki motorlara benziyor....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Evet görünen o ki bu arkadaşta diğer buzdolapçı gibi postayı koyup kayıplara karıştı. Daha öncede söylediğim gibi eğer aksini kanıtlayabilirlerse her zaman özür dileyebilirim.İnşallah nick değiştirip geri gelmez.(Hoş ben onu bulurum zatuhpaşayla gezen kaç tane doradocu olabilirki)

Not: Bir mail de üretici firmaya attım bakalım onlar sevimeme inip ne cevap verecekler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Sevgili Akira, hatırlıyorum da, bir başka tartışmalı başlıkta, düzeyli ve saygılı ifadeler kullanıldığı için çok memnun görünüyordun ve teşekkürlerini sunuyordun.

Son günlerde seni biraz gergin görüyorum !

Kişilerin sadece fikirlerine değil, yazdıklarına da saygı göstermek gerekmez mi ?
    Bence de arkadaş yanlış biliyor, ama sen bu şekilde yazdıktan sonra onun da benzer veya daha tahrik edici bir üslupta karşılık vermesi kaçınılmaz değil mi ?
    Diğer başlık kilitlendiği için bu başlık altında devam etme gereği duydum.Yazdığım yazıyı tekrar okuduğumda. "Fevri" davrandığımı fark ettim. Uyardığın için teşekkürler Ledo.Arkadaştan huzurlarınızda özür diliyorum.

Sanırım son günlerdeki gerginliğim, tamamen bu motor hakkındaki iddaları araştırıp durumu açıklığa kavuşturmak amacıyla saatlerce uğraşmama rağmen gösterdiğim delilleri hiçe sayarak (okuma zahmetine bile girmeden) ;kendi bildiği doğruyu hiçbirşey ispatlama gereği duymadan öylece yazıp ortalıktan kaybolan üyelerden ve bu durumun defalarca tekrarlanmasından ötürüdür.

Not: Üretici firmaya iki defa email bir defada faxla ulaşıp, detaylı bir anlatımla durumu aydınlatmaları hakkında istekte bulunsam da kendileri henüz bana bir karşılık vermemişlerdir.(Zamanında Fiat dan 124 cabrio restorasyonu için bilgi istediğimde bez tavan kumaşı,döşeme,boya numunelerinden tutunda tamir, bakım klavuzuna kadar herşeyi içeren dökümanları 1 hafta içerisinde ücretsiz olarak kargo ile göndermişlerdi)

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    O kadar düzey muhabbeti yapılıyor ama herkes mesajını ikişerli yollayıp flood mevzusuna kaymış.Lütfen dikkat

TUGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera NEXUS
    slm ark lar bende konuya sadık kalarak aletin arka jantına dıkkat cekmek
    istiyorum 10 jant ıyı bı sey olsa arkada neden o kadar kucuk jant kullansınlarkı
    asya bıle 12 jant yuksek yanaklı lastık kullanmıs benımde mıdemı bulandıran konu bu oldu

yukselmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph 900
    HAYALBUYSA VE İNANMAYAN DİĞER ARKADAŞLARA TAVSİYEM ŞUDUR.GİDİN MOTORUN SATAN BAYİYE VE GÖRÜN...SONRA İNANANLARA ÖZÜR DİLEYİN.EĞER İSTERSENİZ BURDAN SİZE AÇIK ADRESTE VEREBİLİRM MOTORU GÖRÜCENİZ YERİN.AMA NE KADAR MOTORDAN ANLADIĞINIZDA ŞÜPHELİ ORAYA GİDİPTE YOK DEĞİLDE DİYEBİLİRSİNİZ.BEN KANITLARIM DEDİM KENDİME GÜVENİYORUM VE ADRES VERİRİM DEDİM İSTEYEN ADRESİ ALIR VE GİDER BAKARR!!!

***ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE ultrAslan***

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    peki dorado corvus v3 dede mi suzuki motorumu var

Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı yukselmotor adlı üyeden alıntı
    HAYALBUYSA VE İNANMAYAN DİĞER ARKADAŞLARA TAVSİYEM ŞUDUR.GİDİN MOTORUN SATAN BAYİYE VE GÖRÜN...SONRA İNANANLARA ÖZÜR DİLEYİN.EĞER İSTERSENİZ BURDAN SİZE AÇIK ADRESTE VEREBİLİRM MOTORU GÖRÜCENİZ YERİN.AMA NE KADAR MOTORDAN ANLADIĞINIZDA ŞÜPHELİ ORAYA GİDİPTE YOK DEĞİLDE DİYEBİLİRSİNİZ.BEN KANITLARIM DEDİM KENDİME GÜVENİYORUM VE ADRES VERİRİM DEDİM İSTEYEN ADRESİ ALIR VE GİDER BAKARR!!!

Bak şimdi arkadaşım , biz hönk diye ortaya atlayıp " yaa bu doradonun motoru burgman a benziyor, sesi bile ayni gibi." diye bir laf mı ettik....

Sen çıktın dedin ki " Dorado burgman motoru kullanıyor."

Bizde sana dedik ki " Lafının arkasında dur ispatla "

Şİmdi çıkmış diyorsun ki "adres vereyim gidin bakın. "

Biz niye gidip bakalım ki. Anladığım kadarı ile sen bu motorlardan satıyorsun veya satan biri ile temastasın. Alırsın bir tane fotoğraf makinası , bu hormonlu çinlinin fotolarını çekersin. Foto dedikse hormonlu adelelerini , o sitede yazılan İTALYAN ÇİZGİLERİNİN resmini istemiyoruz. Biz motorun resmini varsa eğer serviste açılmış demonte resimlerini istiyoruz. İtalyan çizgisi istesek gider aprilla nın sitesine bakarız.

Bizde bakarız burada resimlerine. ayrıca net ten burgman motorunun resimlerinide bulur karşılaştırırız burada tüm forum olarak....

Öyle isteyen gider bakar gerisine karışmam deyip işin içinden sıyrılmak yok....

Bende sana o zaman derim ki ;

Suzuki japonyadaki fabrikasında hayabusaların montajında kaynak yerine 404 yapıtırıcı kullanyor. İnanmıyorsanız gidin bakın....

Mutlaka bu forumda motorsiklet satışı yapan veya aracılık eden insanlar olacaktır.Ancak benim şahsi görüşüm sattıkları malın arkasında dursunlar.Buna engüzel örnek; Expert nickli arkadaştır. Jinlun ile ilgli her türlü bilgiyi vermekte çıkan sorunlar ile yakinen ilgillenmektedir...

En kısa zamanda senden bu resimleri bekliyoruz.

Eğer ki tezlerimiz yanlış veya hatalıysa biz özür dilemeyi biliriz merak etme

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı yukselmotor adlı üyeden alıntı

Bu sitede aylar öncesinde "Dorado diye bir motor varmış" diye laflar dolanmaya başladığında ben o motoru çoktan incelemiştim.

Motorun üreticisine 10 gün önce 2 mail ve 1 fax çektim ama NANAYY

Ben 8 yaşından beri gres yağının içerisindeyim 4 yıl makina mühendisliği okudum. Teknik konularda bu güne kadar arkasında duramayacağım hiçbir iddiada bulunmadım.

Hayalbuysa arkadaşında dediği gibi çekin bir fotoğraf, rezil edin bizi. paşalar gibi özrümüzü dileriz.

Al bu da senin suzuki motoru olduğunu idda ettiğin "şey"
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    Biri şu motorun tam bir resmini koysunda göreLimm naSSıL bişi bu aLett...
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Dorado ya iyicene güvenim sarsıldı hyundai servisleri alacakmış fısss
    suzuki motor dediler benim artık inanasım yok yok tınısı mınısı onabakarsanız bütün amerikan 8 silindir ( aynı cc lerde ) tınıları aşağı yukarı benzer farklı markalar olmasına rağmen. ( Tek sunulan belge güya motorun tınısı olduda o yüzden yazdım ) , Bu arada gerçekten firma mail lleri cevaplamıyor ki bunu bana hiç bir firma yapmadı.

Motosikleti
    YZF - R6
    Forumda bazıları bize kızmış olabilir. Tekerlerine çomak sokmuş olabiliriz.Millete uyduruk masallar anlatıp , kolpa bi motoru göklere çıkarmalarına engel olduğumuz için...

Zaten adamların sitesine ilk girdiğiniz zaman dikkat çeken bir yazı vardı. İtalyan çizgileri iel tanışın diye...

İlk görünce hadi be, dedim kendi kendime.Hiç italyan çizgisi görmemiş olsak tamam. Bu olsa olsa çin çang çizgisi.

Bir iki sene piyasada kalıp parayı vurup toz olmak için buralarda oldukları açıkça belli zaten...

Ancak milleti kandırmak için yanlış bir yert seçtiler.Motorsiklet .net forumlarındaki insanlarıda kolayça KAZIKLAYACAKLARI nı zannettiler.

Ancak aldıkları tokat onları kendine getirir herhalde...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler