Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    firerly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MC -Pulsar 200NS -R25 -Mt07-CRF 250L
    bende ilk 125 lik scooterimi aldmıstım nese herşey güzel biniyoz gezioz felan motor bi anda durdu çalıstıramıom bi üzüldüm bi üzüldüm anlatamam o gün :D sonra sahibini aradık orasına bak buraına bak derken benzine bak bi dedi bi baktım benzin yokmus :D:D:D nası koşa koşa benzilige gittim şişeye benzin doldurttum anlatamam :D:D.
    ümitfidan ve _kaan_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bakayım..Vallaha gerizekalı

Daha başımdan anlatacağım bir durum geçmedi
    samet10, mehmetenis ve svgblg bunu beğendiler.

Motosikleti
    Regal Raptor Spyder 350
    Eski motorumla E-5 köprüyü geçtikten hemen sonra debriyaj telim kopmuştu. acıbademe kadar ittirmiştim motoru.
    yeni motorumla da yolda giderken benzin bitti. yeni olduğu için benzin durumunu çözememiştim. artçım olan hatun kişiyle motoru otoban kenarından ittire ittire benzinliğe götürmüştük. rezillik :D çok motor ittirdim çook :D

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Motorum çalışır durumda iken dalgınlıkla tekrar marşa basmak evlat acısı gibi bir durum oluşturuyor aynı zamanda yan ayaklığı açtım zannederek motor yere düşerken son anda tutmak ve fıtığın atması
    oggomoggo bunu beğendi.
    Bir garip yolcu

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Motoru yeni almistim scooter hariç fazla deneyimimde yoktu. Arkadaslarla okuldayiz ve ders bitti eve gidecez. Fakültenin bahçeye çıktık arkadaş bi tur attı geldi onumde durdu ayakcigi açmış haberim yok. Motosiklete ben bindim arkamada artçı bi arkadas daha aldım eve gidecez. Ama fakültenin önü aşırı dolu motoru boşa alıyorum marşa basiyorum calisiyor 1 e taktigim an pat stop ediyor 3-4 defa denedim hep aynı millet bize bakıyor artcim da arkadan laf sallıyor sonra ayağımı yere koyarken farkettim ayakcigin açık olduğunu

Bir tane daha ama bu büyük bi rezillik içerir. Yine unideyiz çıktık evlere dağılacaz ben ve okula beraber geldiğim artcim bindik motora baska bi arkadaş da atlamış arkaya 3 kişi olmusuz ben farkında değilim ben arkadan motoru tutuyolar falan sanıyorum gazladim gidiyoruz 10 metre gitmeden ufak bir bayır inip kampüsün icindeki ana yola baglaniyoruz bayır cok kucuk ama basiyoum frene tutmuyor olum noluyoz durmuyo dedim arkadan kanka bas yol boş dedi biri. Napiyon olm niye bindin falan dedim kanka uninin girisine kadar at dedi. Yoldayiz diye indirmedimde sınav çıkışıydı okulun çoğu yoldan bize bakıp güldü bazilari fotoğraf çekmeye çalışıyordu. Bi rivayete göre uninin sayfasına düşmüşuz.
    ümitfidan bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    abim kendine 250 cc lik hyo scooter alınca küçük 125 lik bana kalmıştı tabi o zaman yaş daha 13 motoru uzay gemisi sanıyoruz 100 mt ilerideki markete motorla gittim o sırada motorun aküsü bozuk ayaktan marşla çalışıyor ben basıyorum almıyor iyice uğraştım insanlar bakıyor sinirden ter içinde kaldım tam yürümeye karar vermiştim kontağı çevirmeyi unuttuğumu fark ettim

Naked150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks-150-Naked
    1 hafta önce babama ugradım onda kaldım motoru apartmana sokmusum ama kask eldiven ve birde anahtarın kontakda kaldığını sabah kalkınca farkettim :D allahdan dışarıda unutmamısım motoru :D birde bugün dreksiyon kilidini açık unutmuştum erken farkettim iyiki :D

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Benzin vanasini kapatıp ertesi gün unutmusum anahtar bozuk yedek anahtarla deniyim diye 6 kat çıkıp aldım yine olmayınca 200 kgluk motoru yaklaşık 600 mt sürükledim ustanın bana motor kimin diye sormasıda cabası
    Ahmanamra ve svgblg bunu beğendiler.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Ayda bir iki kere alarmlı disk kilidini unutup salıyorum debriyajı tabi tak diye bir ses öne doğru yığılma ve bas bas öten bir alarm ile milletin bakışlarına gark ediyorum. Birgün hırsız diye linç edecekler tırsıyorum

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Kafamdaki kaski unutup bankaya girdim guvenlik gorevlisi panikle yanima yaklasinca farkettim
    Mamba09, oggomoggo ve selsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    Ben de nispeten yeni olabilecek mallığımı paylaşayım. Bursa'dan arkadaşım geldi sırf fuar için. Beraber motosiklet fuarina gittik CNR'a. Ben de birkaç kez kontakta unutup gittiğim için (ki bu unutmalar da başka bir mallık konusudur) kendimce refleks edindim, kill switch yerine motoru kontaktan kapatıyorum, seleyi açıyorum ve anahtarı alıp montun sol cebine sokuyorum. Şimdi arkadaşımla fuarı dolaşırken montu elimde taşımayayım dedim, bagaja bir güzel tıkıştırıp montu bir temiz kapattım. Gittik fuarımızı gezdik, stunt şovlarını izledik. Sonra çıktık geldik motoru park ettiğimiz yere tabi olay burada patladı. Bütün ceplerime en az 50 kez baktım, sırt çantamı komple yere boşalttım, yok , anahtar yok ! Hala ayıkmıyorum ama montun cebinde olduğuna. Tabi arkadaşım fuarda motorların üstüne inip binerken düşürmüş olmayasın cebinden dedi, benim film orada koptu.Koşa koşa geri fuara gittik, turnikede görevliye meramımızı anlattık e diyor ki adam biletler tek kullanımlık sizi içeri alamam ! Obaaaa :( Tam gişeye gittim tekrar bilet alıcam içeri girip bütün fuarı talan edicem, hop birden aklıma montun cebi geldi. Gerisi yaklaşık 1 km yürüyüp metroya bin, Bayrampaşa'ya git eve, oradan dolmuşa bin, dolmuştan in yaklaşık 500 mt yürü eve git yedek anahtarı al, sonra aynı yolu geri git... Çok büyük mallıktı gerçekten !

@hmet42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .2010 ybr 125 .
    öncelikle çok keyifli konu olmuş
    motorla ilgili başımdan ilk geçen olayı anlatayım bende.biraz uzun ama okumanızı tavsiye ederim.
    hala aklıma gelince gülmekten ölürüm
    yaşım 15-16 civarı.babam bi tane motor aldı rus planet diye biliyorum markasını. 70 küsür model.250 kilo civarı.köy yerindeyiz.kardeşimle birgün hadi şunu bi sürelim diyoruz daha ömrümüzde motor kullanmışlığımız yok.
    neyse ayakla basıyoruz basıyoruz çalıştırma imkanı yok.birde basınca motor boştan vitese geçiyor ve ayağımı kıracak gibi çarpıyor geri.
    dedik rampadan salıp vurduralım. 1 km kadar rampa boyu vurduruyoruz rampanın sonuna geliyoruz yine çalışmıyor hayvan
    ayağına kaldırıp tekmeyle biraz daha deniyorum ve motor çalışıyor.ama ne çalışma.
    gazı sonuna kadar çeviriyormuşum gibi bağırıyor da bağırıyor.(sonradan buluyorum sebebini.gaz teli takılı kalmış son gazda.)
    gaz kolunu oynuyorum olmuyor hertarafından duman çıkıyor.
    kontağı kapatıyorum stop etmiyor anahtarı çekiyorum ne fayda eşşek gibi anırmaya devam
    sonra benzini de kapatıyorum alttan bütün köyün çocuğu zaten başımızda toplanmış.
    kaçııın diye bağırıyorum patlayacak motor
    motor zaten ayağının üstünde duruyor.
    herkes 10-15 metre kaçıp yatıyoruz sipere.
    bekliyoruz motorun patlamasını
    neyseki patlamıyor ve stop ediyor motor ondan sonra 8-10 kişi hayvanı ittire ittire eve geri götürüyoruz.
    Ama motor sevdam hiçbi zaman bitmiyor tabiki
    jimi_hendrix bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Seyir halinde iken kafamda kaskı unutup kaşınan yanağımı kaşıma girişiminde bulunmak
    samet10 bunu beğendi.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    bi cub ım vardı zavallı defalarca söktüm motorunu
    yok krank yok debriyaz gergi egzantrik zinciri ilkbaşlarda çok dikkat ediyordum neyse son sefer toplarken kick start ın sekmanı tam oturmamışım yay boşalıp volana dayanmış bu arada marş motoru arızalıydı ve ayaktan çalıştırıyordum
    arkadaşlarla 3 motosikletli çay içmeye gittik oturduk çay içtik ,ayaktan basıyorum yok kıpırdamıyor, vitese alıyorum vurdurmaya yok kıpırdamıyor
    boşa alıp 4 km ittik motoru sonra bi hışımla açtım yankapağı baktım sekman serbest hasar yok taktım bi 5 bin daha kullanıp sattım

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem konuyu hortlatayım hem de bir mallığımı daha doğrusu cehaletimi anlatayım.

Sene 2012. Motosiklet alemine Kymco scooter ile bodoslama dalmaya karar vermişim. Ne trafik tecrübem var ne motosiklet.

Otelde çalışıyorum ve işyerinden bir abinin çinli scooteri ile 2-3 tur atmışlığım var sadece.

Sahibinden.com'da ilanı buldum, arkadaşı arayıp çalıştığım bölgeye motoru getirmesini beğenirsem alacağımı söyledim.

Sağolsun geldi otelden yarım saat izin aldım bir çaycıda oturduk, sohbet ettik,bi baktım Kymco çin malından sonra bana Ducati gibi geldi. Dedim tamam hocam alıyorum. Notere gittik işleri hallettik. Bu sırada motor benim işyerimin önünde park halinde duruyor.

Hayırlı olsun hayrını gör faslından sonra elimde bir kilit anahtarı bir yedek anahtar olmak üzere 3 anahtar ile işyerine döndüm.

Yarım saat kadar izin aldığımdan gider gitmez işe koyuldum, müşterilerle ilgileniyorum resepsiyonda. Bir yandan da camdan dışarı bakıp motoru kesiyorum "iyiymiş ya, güzel gözüküyo güzel" filan diye. Akşam olsa da evime gitsem diye içim içime sığmıyor.

Yarım saat sonra kapı önüne çıktık sigara molası tarzında. Bizim patron da geldi hayırlı olsun, aman dikkatli kullan filan diye. Normalde saat 10'dan sonra otelin olduğu caddede park yasak, motor olduğu için sorun olmuyor. Derken bir taksi geldi bizim müşterileri getirmiş, otele yanaşması lazım benim scooter'ı almam lazım ki trafik tıkanmasın.

Hemen seleye oturdum, anahtarı cebimden çıkarıp soktum hareket etmiyor anahtar. Diğeri denedim yine aynı. 3 anahtarı sırayla deniyorum yok ulan hiç bir hareket yok. Zorluyorum zorluyorum aynı.

Hemen bir abi ile arkasından kaldırıp ön teker üzerinde ileriye aldık, kaldırıma koydum.

Müşterilerle ilgileniyor gibi yapıyorum ama aklım motorda. İşim bitti geçtim tekrar motorun yanına. Koltuk altındaki kilide sokunca tık diye açıyorum seleyi.Kontağa sokuyorum hareket etmiyor anahtar.

Aradım ilk fırsatta çocuğu sen bana kontak anahtarı vermedin sadece kilit anahtarını verdin diyorum. (kontağı açan anahtar ayrı, seleyi açan anahtar ayrı sanıyorum) Çocuk nasıl olur verdim eminim , düşürmediğinden emin misin filan dedi. Ben hatta bi koşu gidip oturduğumuz çaycıdaki masanın altını filan da aradım anahtar filan yok.

Yarım saat kadar sonra çocuk geldi. Hocam kontak dönmüyor işte dedim. Çocuk anahtarı aldı, taktı, bastırdı ve çevirdi. Ta tam

Birader bastırıp çevirmezsen gidon kilidini açamazsın bilmiyor musun diye sitem etti.

( öğrenince insanın ufkunu açan şeyler. Loading.. please wait )

Ha pardon ya, seni de getirdik çay içer misin filan diye saçmaladım.

Ulan nerden bileyim ben o anahtarı bastırıp çevirince gidon kilitleyeceğini, bastırıp çevirince gidon açacağını bi daha çevirince ON kısmına geleceğini.

Hadi ben bilmiyorum sen niye motorun gidonunu kilitleyip gidiyorsun ?
    Usercom, Zell, Mamba09 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Ben bu konuyu nasıl atladım hayret dünden beri oturdum işi gücü bıraktım yazılanları okuyorum ofiste millet deli muamelesi yapmaya başladı bana kıs kıs gülüyorum sürekli . Ama muazzam mallıklar var gayet yetenekli herkes :D Bende kendi mallığımı anlatmazsam olmaz tabiki de :D

Bir gün dükkanda duruyorum bi arkadaşım yanıma geldi bisikletiyle yeni almış iyi de para vermişti o zaman dağ bisikleti diye . Dedim ver bakim bir kaç pedal çevireyim dükkanın orası hafif meğilli atladım bisiklete vitesler çat çut 21 oldu hemen deli gibi pedal çeviriyorum tabi o zaman ciğerler sağlamdı , neyse 100 metre kadar gittim yolun aşağısı 4 yol ağzı gibi ama değişik biyer unutmazsam resmini de çeker koyarım , neyse tam gaz donuyorum yolu firene bile basmadım tam döndüm derken bir baktım karşımda dominos un motoru çocuk cağız kırdı kurtarırım diye ama yetmedi çabalarım yandan girdim motora bisikletten uçtum motorcuyuda kucakladım ikimizde yere etraftaki esnaflar filan koştur koştur geldi . Motorcuyu kaldırdılar ama beni kaldıramıyorlar gülmekten kitlendim yerde kahkaha ata ata gülüyorum biryandan da düşünyorum bir bisikletle motora nasıl çarpılır :D

Eeeeee bizimkide böyle bi mallık aslında daha çok var ama onlar daha sonraya :D
    Mertcan39 ve dundanbiri bunu beğendiler.

hovindqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Benimde ilk motorum scooterdi , mahallede hoşlandığım bir kız vardı kıza şekil yapacam diye arkamı dönüp onu izlemeye başladım motor akmaya devam ediyor tabi , o dönemde mahallede inşaat var herifler yola bir kamyon kum dökmüş 5,6 metre gittikten sonra kumun içine gömülmüştüm :D :D
    dundanbiri, svgblg ve daia bunu beğendiler.
    Sür yollara , sür yıllara ...

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    30 40 Km hızda kontra Tekniğine alışırken 60 km Hızla gidonu fazla itince kendim kontra olmuştum İşin ilginç Tarafı hakkatten bu kontranın İşe yaradğını ozaman anladım :D

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Motoru sürmeyi öğrenince geceleri çıkıp kendi kendime turluyordum. Evin önüne geldim garaja giricem ama kapıyı açmam lazım motor yokuş aşağı 1.viteste. ayaklığı açamadım ve motor yere düştü kaldırdım boşa alıyım diye vitesi yukarı çektim 2ye girdi tekrar boşa almaya çalışıyorum ama kol eğilmiş aşağı inmiyor o panikle yukarı çektim tekrar 3.vitesteyiz daha da panik yaptım 6.vitese kadar geldi motor(yada gelmedi bilmiyorum). Kan ter içinde söylene söylene garaja koydum motoru.

Kolu elimle çektim düzelttim ama boşa geçmiyor 6.vitesten. marşa basıp çalıştırıyorum çalışmıyor bir türlü 20 dk uğraştım olmadı ve sonra farkettim ki ayaklık açıkmış o yüzden çalışmıyormuş. Çalıştırıp boşa alıp o ışığı görünce nasıl sevindim anlatamam.
    dundanbiri bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ilk motorumu alalı 1 hafta olmuş 1100 xx :D

motoru bıraktığım zemin düz değil eğik imiş. yan sehpa le motor eğik değil nerede ise dik duruyo idi. bende bir hışımla işe yetişmek için acele edince durumu farkedemedim. motoru yan yatar halden kaldırmak için bi asıldım. zaten motor dik haldeydi uçtu gitti tutamadım :D bir kaç çiziğini almıştı ilk haftasında karakuş

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 122021222324 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)