Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene yaz ayında başıma geldi birinin motorlarla onu işe bıraktım eve giderken bir gazı açayım en son kaç görür diye merak ettim gazı açtım 104 u gördü tam köprünün altından geçmek üzereydim basıyorum motor gitmiyor sonra gaz yememeye başladı ben tam köprünün alt girişindeydim tak dedi stop etti motor hareket halindeyken çalıştırmaya çalışıyorum yok çalışmıyor sonra debriyaja bastım köprünün altından güç bela çıktım sonra motorun üstünde ayak yardımıyla iterek 100 metre ilerledim sonra yine çalışmadı sonra benzin deposunu açtım ve tekrar kapattım sonra çalıştı
    Allahtan köprünün altında kalmadım kalsaydım arkadan biri vururdu
    Ben bu son cümleden kıllanırım arkadaş! )
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Benim iki tane hikayem var. Birincisi tamam da ikincisini yapmak gerçekten mallık (hiç sevmem bu kelimeyi) oldu.
    1. Sabah motorun başına geçtim. Anahtarı taktım. Marş basmaya çalıştım. Anahtar yarım dönüp kalıyor. Motor çalışmıyor. Bir kaç dakika uğraştıktan sonra arabasının başındaki komşuya "motor çalışmıyor yahu" dedim. Adam geldi marş düğmesine bastı. Motor çalıştı. Ben otomobilde olduğu gibi anahtarı döndürerek (marş düğmesine basmadan) çalıştırmaya uğraşıyordum.

2. Yaz tatilimin sonunda motosikletle İstanbula dönerken motosikletin arka çantasına takılı unuttuğum anahtarlığa bağlı bütün anahtarları kaybettim. Şöyle oldu; Arabanın biri arka çantama takılı anahtarlığı görüyor. Beni uyarmak için peşime düşüyor. Ben ise yarışmak isteyen biri olduğunu zannedip gaza asılıyorum. Adam kilometreler sonra (bu arada anahtar çantadan düşmüş) artık selektör yapmaya başlayınca durdum. "Abi ben seni uyarmaya çalışıyorum. Sen gazlıyorsun" deyince aynı durumun Bergama yakınlarında da olduğunu hatırladım. Millet beni uyarmaya çalıştıkça gazlamışım Tarif ettiği yere geri dönüp anahtarları aradım. Fakat nafile. 3 adet hiç te ucuz olmayan motor kilitlerimin son anahtarları da böylece kayboldu.
    İyi ve aklı başında sürüşler
    dundanbiri bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    motosikletin deposunu söküp takıp, vidaları sıkmadan yola çıkmak. sonra yol ortasında durup çantadan 13/14 anahtarı çıkartıp paşa paşa yolda depoyu sabitlemek

Motorun anahtarını tüm gün üstünde unutmuş olmak. Akşam iş çıkışı "lan benim anahtarlar nerede acaba?" derken motora kadar düşünceli bir yürüyüş ve sürpriz...

Aynı şekilde anahtarı da ofiste unutup, motora oturup "ee?" diye kalmak...

daha yazayım mı?

Motosikleti
    SYM wolf Classic 125, CBF 150
    3 tane de benden,

Ümraniye vergi dairesine gittim. Motoru kaldırıma bırakıp direksiyonu kitledim.(direksiyon kilidi kontakta değil) İşimi bitirip tekrar motora atladım. Çalıştırdım gaza bastım. 1 metre gidemeden yerdeyim:d Kilidi açmayı unutmusum.

Bu da 2-3 ay önce oldu, İşe gidiyorum, O günde 5- 10 dk erken cıkmısım evden. Cok kasmadan sakin sakin kullanıyorum. Arkamda bir araç sürücü dibime kadar girmiş korna el kol hareketi falan yapıyor. Bende yavas gidiyorum diye yaptı zannedip gaza kökledim. Arac da hızlandı, korna el hareketleri devam. Neyse ilerde kırmızı da durdum. Bu hala korna çalmaya devam ediyor.İndim kavga edicem, Ne var lan ne basıyosun zırt pırt kornaya dedim. Motordan bişey düştü onu soylemeye calısıyordum sana dedi. Özür diledim motordan ne düşmüş olabilir diye bakınmaya başladım, bulamadım,Neyse benden değildir heralde dedim, yola devam ettim. Hafta sonu arkadaslarla sözleşmiştik şile ağva gezi yapacağız. Arkadas artçı olarak bende beraber gideceğiz. Çocuk oturdu arkama ayagını basacagı yeri arıyor:d Megerse o düşmüş.

Yine bir sabah işe gidiyorum , Solumda ki araba pat diye üstüme kırdı. Ben tabi korna küfür, İlerde ısıklarda durdu yanına geldim.Baktım aynası kapalı , Actım aynasını gülümsedim. Hala kırmızı yanıyor. Adam tersledi beni sana mı kaldı diye.Orada kırıcaktım aynayı Gülermisin ağlarmısın

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Sanırım en mal şekilde o kadar gez gez tam kapının önüne gel oh bee eve vardım diyerek ayaklığı açmadan inmeye kalkıp çaat diye yana düşen yegane mal benimdir, vites ve depriyajı da kırmışımdır... (sonradan motor kullanan bir kaç arkadaşımdan bunun genel bir mallık olduğunu duyunca sevinmişliğim de vardır.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    disk kilidini takılı unutmuşluğum da vardır.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sene 2006 almışım ilk scooterımı yaldır yaldır geziyorum sokak aralarında O kadar acemiyim ki hangi manet ön firen hangisi arka daha onu bilmiyorum.Sokak arasında yol ağzına yaklaştım, birazda artizlik olsun diye arka tekeri kaydırıp duracağız hesapta. ön firene laaaps diye bir asılmışım. yere düşmem saniye sürmedi tabi. Hatta niye düştüm la ben diye düşündüm uzun süre. Çoook sonradan aklıma geldi ön fireni sıktığım..

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    kaskı unutup tükürmeye çalışmak, 5 vitesli şanzımanı 6. vitese zorlamak, bunlar da benim naçizane mallıklarım
    Mamba09, mertky, hakikiteker ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    2-3 yıl kadar önce monster 696 kullanıyorum.
    üzerinde mivv carbon egzoslar var.
    uzun yola çıkacağım için daha önce sökmüş olduğum db killerları taktım.kafa şişirmesin çok diye.
    ancak onları sabitleyen 2 büyük segman vardı.onları takmayı unutmuşum.
    çeşme otobanında gazlarken birer birer düşmüşler:D
    bana maliyeti 200 tl olmuştu.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Evin altında ne kadar zor olabilir ki diyerek ilk yağ değiştirme tecrübem,

"Ufacık motor ne kadar yağ çıkabilir ki içinden" deyip motorun altına 1 lt lik kap koyarak tapayı çıkardım.

1- Tapayı çıkarmamla yağ tazyikle fırladı
    2- Kabın yerini tutturamadım
    3- Kap motorun altında yağ ise terliğin üzerine boşalıyor
    4- Kabın yerini tutturdum lakin doldu ve halen akıyor
    5- Derken kap doldu taştı
    6- Kap ararken yağlı terlikle kayıp düştüm
    7- Allah kahretsin deyip oturup 3 lt. yağın kaba oradan da dışarı taşmasını izledim.
    8- Koyduğum kabın dibi delikmiş kaldırdım ve döke döke çöpe götürdüm.
    9- Her yeri ve üzerimi batırdım.
    9- Ortalığı temizlemek yarım saatimi almıştı..

Berbat, beceriksiz ve bir o kadarda aptal gibi hissetmiştim kendimi..
    kanucan, hakikiteker, DamienRice ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Ufacık motor ne kadar yağ çıkabilir ki içinden" deyip motorun altına 1 lt lik kap koyarak tapayı çıkardım.

7- Allah kahretsin deyip oturup 3 lt. yağın kaba oradan da dışarı taşmasını izledim.

gerçekten sadece allah kahretsin mi dedin sadece bu kafama takıldı
    jimi_hendrix bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

10- Motordan çıkan eski yağı yağ toplama yerine çöpe döktün...
    hakikiteker, bpak ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bir gün bu konuya yorum yazacağımı hiç düşünmemiştim ..

Disk kilidini takarken anahtar ile açılacak olan kısmını dışarı doğru değil içeri doğru bırakarak kilitlemişim.Öyle bir noktaya da kilitlemişim ki disk kilidini açacağım ağız ( anahtarın gireceği yer ) neredeyse janta değecek.

Hali ile o daracık alana anahtar giremedi ve akşam akşam ( iş çıkışı ) aldım elime tornavida,pense artık ne varsa sağlı sollu giriştim kilide ve sonunda disk kilidini kırarak kendi motorumu çaldım
    samet10, noob, MANKU ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı unutup tükürmeye çalışmak, 5 vitesli şanzımanı 6. vitese zorlamak, bunlar da benim naçizane mallıklarım
    kafada kask varken saçımi geriye atmaya çalıştığımda yanimdaki Meganedan adamin bana deli gözüyle bakması mmmhhh paha biçilmez utanç
    Ahmanamra ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    aklıma gelen bir mallığıda ben yazayım...yıl galiba 2012...memlekete gittim...Manisa Salihliden İstanbula dönüş yoluna çıktım...gündüz hava sıcaktı tabi... yarım kask turuncu uzun yazlık tip mont...şort sandalet takılıyorum..Akhisarı geçtim ..bir hafiflik hissediyorum ulan bi terslik var hissediyorum ama ne...

sağa çektim..motora bakıyorum lastiklermi patlak falan 5 dakka uyanamıyorum mevzuya...VİZONTELE de filminde gibi..BABAAA AKÜÜ YOK... arka kappa 35 lik çantam kırılmış ve düşmüş...

cüzdan alışkanlık nedeniyle hep yanımda olur ama onun dışındaki tüm ruhsat vs özel eşyalar giysiler hepsi çantayla uçtu...özellikle ruhsatı kaybedince üzüldüm...

bir stres bir telaş yaşadım...Salihliye geri döndüm...günlerden Cumaydı..asıl mesele motor montumda çantadaydı..napcma netcem diye düşünürken (şortla yazlık malzemeyle kaldım ortada..) dayımın evine geldim dayımın pantolonundan birini giydim birde kazağını giydim tişört üzerine...ve İstanbul yoluna çıktım...akşam Balıkesire gelince yolda Abim aradı...benğim Kappayı bulan arkadaş çantayı kırıp içinde ruhsattdan adıma bilinmeyen numaralardan abimi aramış..abimin numara bana kayıtlı...abim ruhsatın çantan Akhisarda eleman sana pTT Kargoyla atacak dedi çok sevindim..o sevinçle üşüme donmayı bile az hissettim...ama hava karardığında Bursaya geldiğimde artık ilerleyemeyeceğimi anladım...öyle böyle bir soğuk değildi...dondum resmen..yavaş gitsem bi,r türlü hızlı gitsem bir türlü...Cumartesi gecesi 01 gibi Bursa Polisevinde konakladım..sıcak duşa girdim 1 saat inanın kaynar suda ama bana ılık su gibi geliyor...

duştan çıktım halen bi titreme var üzerimde...bildiğin donma derecesinde vücudum...nası bir pskolojiyle geldim kendim bile anlayamadım ama iş başı yapacağımdan eve varayım dürtüsüyle yardırmışım...öğlende Bursadan İstanbula rahat geçtim güneşte öğlen vakti...

ve artık kappa çantamı arkaya hep sabitledim..yani çanta takılı ve matkapla çantayı 3 yerinden deldirip motora sabitliyorum...işi sağlama alıyorum...
    Ahmanamra bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .asıl mesele motor montumda çantadaydı..napcma netcem diye düşünürken (şortla yazlık malzemeyle kaldım ortada..) dayımın evine geldim dayımın pantolonundan birini giydim birde kazağını giydim tişört üzerine...ve İstanbul yoluna çıktım...akşam Balıkesire gelince yolda Abim aradı...benğim Kappayı bulan arkadaş çantayı kırıp içinde ruhsattdan adıma bilinmeyen numaralardan abimi aramış..abimin numara bana kayıtlı...abim ruhsatın çantan Akhisarda eleman sana pTT Kargoyla atacak dedi çok sevindim..
    Abi bu mallık sayılmaz ama, talihsizlik diyelim.

Ruhsattan size ulaşan abiye de helal olsun.

Aklıma geldi,

benim değil motorumun eski sahibinin mallığını yazayım.

Motoru alacağız sahibi ile anlaştık, çektik bir noterin önüne. Kilit disk kilidi filan yok. Dedi ki burda motor çalınmaz rahat ol filan. Tam içeri gireceğiz. "aaa ruhsat koltuk altında kaldı " dedi arkadaş. Yahu dedim motor çalınsa ne yapacaksın ruhsat da gider, haklısın dedi aldı ruhsatı girdik notere.

Sıra bekledik, para alışverişi bitti, satış işlemleri bitecek imzalar atıldı, ayak üstü sohbet ediyoruz iyi alışveriş oldu, irtibatı koparmayalım malımın arkasındayım vs. vs.

O arada elemanın telefon çalıyor ısrarla yabancı bir numara arıyor. Ben de herhalde motor ilanda arayan soran var diye düşünüyorum. Sonra dayanamadı açtı. "Hadi yaaa" diye söylenip koşarak noterden çıktı adam.

Ben ne olduğunu anlamadım geçici ruhsat elimde kaldım.

Adam ruhsatı alırken sele altına anahtarı takıyor ve orda unutuyor.

Yarım saat boyunca üzerinde anahtar, ve motorun kilidi vs yok.

Genç bir arkadaş durumu farkediyor, plakadan motoru arıyor sahibinden.com üzerinde araştırıp buluyor numarayı , arayıp " abi motoru satıyorsun herhalde ama anahtar üzerinde kalmış gel ben yanında bekliyorum" diye telefon ediyor.

O an motor çalınsa (daha doğrusu motorum çünkü satış işlemi bitmişti) neler olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Çıktığımda elemanı bulup teşekkür edecektim ortalıkta yoktu.

Redkit gibi görevini yapıp ufuklara doğru yol almış ,

Koca yürekli adam umarım istediğin motora bulursun ve karşına hep senin gibi düzgün insanlar çıkar
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Gün itibariyle kask kamerasını açık unutup wc ye girmişliğim var. Arkasına astığım kapıda tavana baksa bile hoş değil diyerek izlemeden sildim :D :D
    Ahmanamra bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    ilk motorum 125cc çevremdekiler büyütürsün dediler.Yok yahu bu bile fazla yeter dedim 250cc oldu aynı şeyler söylendi.Şimdi 750cc oldu hala aynı fikirdeyim bu yeter diyorum

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gün itibariyle kask kamerasını açık unutup wc ye girmişliğim var. Arkasına astığım kapıda tavana baksa bile hoş değil diyerek izlemeden sildim :D :D
    İlk cümleyi okuyunca kask kafada pisuvara filan gidip işini hallettin sandım, ewwwwww. Öyle değilmiş meğer.

Aa bu video neymiş ya dur bi bakayım görüntü sabit ama ses var ;

-Hıghhhhh
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Benimde var şimdi sıralıyorum
    - Gün içinde motoru temizliyordum genel temizlik diye depoyuda söktüm taktığımda benzin musluğunu kapalı unutmuşum.Bizimkiler evden ekmek al diye seslendi bir hızla çıktım evden yolda giderken tekleyip duruyor alalal ne oldu acaba derken fırına geldiğimde motor istop etti meğer musluk kapalı kalmış.
    - Yine birgün depoyu söktüm kablolarda kısa devre vardı.Buldum bantladım derken dur bi deniyeyim dedim unutkanlık işte depo sökülü iken dalgınlıkta çalıştırdım sonradan farkına vardım
    - Birgün acelem var diye evden hızlıca çıktım motora atladım direksiyonun kitli olduğunu unutan ben daha 1 metre ilerleyemeden birden allah falan derken yerde buldum kendimi
    - Motorumu yıkadıktan sonra jantları mazot ile bir güzel temizlerdim diske de değmiş farkında olmadan yolda giderken birden ani fren yapmak istedim aha bir baktım ön fren tutmuyor zor bela arka fren ile durdurdum eve gidince temizledim o an aklım başıma geldi.

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)