Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu Karar Mantıklı Mı? Yuksek Km Japon Muhabbeti

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba, çinli motorumu satıp üzerine fazla butcem olmadan belli bir krediye girerek 30-50 bin kilometre araliginda supermotoya çevrilmiş Yamaha WR125R almaya karar verdim, WR125X'i gereksiz yuksek kalan fiyatlari dolayısıyla tercih etmeyeceğim. 70-90 bin tl civarı ilanlardan birini seçeceğim tabi KM'de fiyatla ters orantıda, 50 bin kmde alsam 60-70km'de mi blokta sorun yaşarım yaşarsam bilgisi olan var mı sıfırlamak kaça patlar Ayrıca 30k motora 90 bin tl vermektense 50kya 70 verip kalanini tamire harcamak daha akıl karı mı olur? Motorun forumdaki kullanıcı sayfası ölü durumda senelerdir yazan olmamış ondan buraya soruyorum, sizce mantıklı bir karar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alacağın motorun durumuna göre değişir bu, önden ne söylense sallamasyon olur.
    20bin'de yatak saran R6 da var, 30bin'de düzgün çalışan da.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağın motorun durumuna göre değişir bu, önden ne söylense sallamasyon olur.
    20bin'de yatak saran R6 da var, 30bin'de düzgün çalışan da.
    Kesinlikle haklısınız o nedenle bloğu tanıyan bilen varsa diye açtım konuyu. BlAyrıca bilmediğimden soruyorum bir ekspertiz servisi bloğun sağlık durumu hakkında ömrü şu kadar kaldı şöyle sürülmüş vs. kesin bir şey söyleyebilir mi?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Acmadan soyleyen yalan soyler, actiktan sonra da kac usta dogru soyleyebilir orasi da muamma. Boyle islere kotumser planlama ile yaklasmak lazim bence.
    125cc Yamaha blogu genel olarak cok saglamdir denebilir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    170 bin de gs 1200 sahibiyim. Yani motor bakımlı ise korkmamak lazım.
    tommygun, erensel, bassturbin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    konu dışı 12-14 model japonların hiçbiri 30k yı geçmiyo hep tr piyasasında abi bu km ler imkansız ben yılda 15k km yapıyorum hayır öyle 7/24 gezmiyorumda motoru aldığımdan beri 2 yılda toplam 29k km yapmışım tabi son 6 aydır askerde olduğumuda düşünürsek 1.5 yıl yani yıla vurunca ne km ler yapar herkes bunun farkında ama hala o 8-10 yıllık araçlara düşük km lere inanıyolar

keşke para olsada düşünmeden gezsem o zaman ne kmler yaparım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi son 6 aydır askerde olduğumu da düşünürsek
    Askerdeyken telefon üzerinden foruma girdiğini tahmin ediyorum. Askerlik yaparken içeriye artık telefon sokulabiliyor mu? Serbest oldu mu o işler? Bizim zamanımızda (2007) yasaktı ve akıllı olmayan dandik telefonları bile yakalatsak 21 gün hapis yiyorduk.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    konu dışı 12-14 model japonların hiçbiri 30k yı geçmiyo hep tr piyasasında abi bu km ler imkansız ben yılda 15k km yapıyorum hayır öyle 7/24 gezmiyorumda motoru aldığımdan beri 2 yılda toplam 29k km yapmışım tabi son 6 aydır askerde olduğumuda düşünürsek 1.5 yıl yani yıla vurunca ne km ler yapar herkes bunun farkında ama hala o 8-10 yıllık araçlara düşük km lere inanıyolar

Benim 2016 model xmax daha yeni 15bin km'yi geçti, 15050Km gösteriyor. satmaya kalksam inanmayacaklar demek ki.

Peki bu 12 model civarı motorlarda km düşüldüğünü nasıl anlarız? Beyine bağlayarak öğrenilir deniyor ama sanırım o da her motorda geçerli değil.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerdeyken telefon üzerinden foruma girdiğini tahmin ediyorum. Askerlik yaparken içeriye artık telefon sokulabiliyor mu? Serbest oldu mu o işler? Bizim zamanımızda (2007) yasaktı ve akıllı olmayan dandik telefonları bile yakalatsak 21 gün hapis yiyorduk.
    Ben de 2006 da yaptım ve o yıl içinde kamerası olmayan telefonları serbest bırakmışlardı. Hatta ben kameralı telefon kullanıyordum, kimse birşey demiyordu.
    Fakat o zamanlarda akıllı telefon kullanan yoktu. Ben ilk defa 2009 da Blackberry ile başladım akıllı telefona, onu da şirket vermişti.
    tommygun bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    reis Şubat-Ağustos arası yaptım

he akıllı telefonsuz sadece 21 gün (acemi birliği) geçirdim
    valla görevim icabi birşeyi yapmak yada yaptırdıktan sonra fotoğrafını çekip komutana wpden atıyodum yapılmıştır diye sen hesap et nasıl kullandığımı hahahahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Alıntı kuva.la adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu 12 model civarı motorlarda km düşüldüğünü nasıl anlarız? Beyine bağlayarak öğrenilir deniyor ama sanırım o da her motorda geçerli değil.
    valla beyine bağlama konusunu bende duydum ama nasıl olur kısmını hiç bilmiyorum geri sarmayla ilgili hiçbir bilgim yok
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim zamanımızda (2007) yasaktı ve akıllı olmayan dandik telefonları bile yakalatsak 21 gün hapis yiyorduk.
    Bizim zamanımızda yasak değildi. Daha internet bile icat edilmemişti. Hackerlar da böyle çalışıyordu.

erensel, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 2016 model xmax daha yeni 15bin km'yi geçti, 15050Km gösteriyor. satmaya kalksam inanmayacaklar demek ki.
    Abi sen motoru her gün kullandığına emin misin ?
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yüksek km önemli değil ama büyük cc de önemli değil tek silindir canı çıkarılmış wr de önemli 70 km de aldığın motoru her an kucaklayabilirsin bu motoru alan işe gidip gelmek için almıyor har har gazlıyor küçük cc diye her yere girip çıkmaya çalışıyor
    bana sorarsan düşük km ve hırpalanmamışını al derim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonları bizimle köfteden köfteye
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim zamanımızda yasak değildi. Daha internet bile icat edilmemişti. Hackerlar da böyle çalışıyordu.

https://i.pinimg.com/originals/e7/1f...808380a54b.jpg
    Jetona p bağlamak yerine 2.2k direnç de benzer iş görüyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayda bir haftasonu falan Tomygun veya Cyan ile köfte turuna çıkabiliyorum o kadar, şehir içi ulaşımımı yürüyerek sağlıyorum, zaten evden çalıştığım için motor duruyor hep parkettiğim yerde.
    erensel ve tommygun bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Jetona p bağlamak yerine 2.2k direnç de benzer iş görüyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Ayda bir haftasonu falan Tomygun veya Cyan ile köfte turuna çıkabiliyorum o kadar, şehir içi ulaşımımı yürüyerek sağlıyorum, zaten evden çalıştığım için motor duruyor hep parkettiğim yerde.
    Benim zamanımda jeton dan karta geçilmişti. Hatta Batman'lı bir alt devrem bu kartları kopyalayıp, daha ucuz fiyata satıyordu. Bir dolu, bir boş kart, kasetçalar kasetinin bandı ve pritt ile yapıyordu bu işi. Bit kaç ay sonra ise telekom gelip kulübelerin çoğunu söktü gitti. Çünkü makinelerden 10 liralık kart çıkıyorsa, 30 bin liralık konuşma süresi çıkıyormuş.

Konuya dönecek olursak, normal adam gibi binilmiş 70 binde bir wr bloğu rahat bloğu, bi 70 bin daha sorunsuz yürür.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Abi seni öyle iyi anlıyorum ki. Ufak bir şehirde evden çalışmak farklı bir dert.
    Çalışma masam hemen camın yanında. Her gün motorla bakışıyoruz karşılıklı
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sabah erken kalkın mesaiden önce 45dk gazlayın.
    Terapi niyetine
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah erken kalkın mesaiden önce 45dk gazlayın.
    Terapi niyetine
    Erken kalkacaksam evden çalışmanın ne avantajı kalacak. Hayat boyu erken kalkmayı hiç sevmedim, gece kuşuyum ben, desinler ki senin mesain akşam 9 sabah 6 eyvallah derim ama sabah erken kalkmayı hiç sevemiyorum, zaten erken kalksam da öğlene kadar kafam çalışmaya başlamıyor. Sabah kahvaltı yapmayı da bu yüzden sevmem, kahvaltıya ayıracağım sürede uyurum daha iyi derim.

Mesai 9'da başlıyor benim, alarmım 8:50'ye ayarlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi seni öyle iyi anlıyorum ki. Ufak bir şehirde evden çalışmak farklı bir dert.
    Çalışma masam hemen camın yanında. Her gün motorla bakışıyoruz karşılıklı
    Benim de çalışma odamın penceresinin altında duruyor motor, ara sıra yerimden kalkınca pencereden aşağı bakıyorum.

Aslında ufak şehirde her yer vızır vızır motor dolu, 50cc motorlarla kadın erkek yaşlı genç demeden herkes motorla işini görüyor ama kimsede ekipman yok, onları gördükçe ben korkuyorum. Ben ekipman giymeden motoru apartmanın bir tarafından diğer tarafına bile çekmem, ekipman giyene kadar da çarşıya yürüyüp işimi halletmiş oluyorum, hem yürüyüş oluyor. Dün akşam mesai bitince çarşıya yürüdüm, alışveriş yaptım, eve döndüm oh ne çok yürüdüm derken telefondan baktım 4300 adım anca olmuş. İstanbul'da işe gittiğim zamanlarda 10bin adımı geçiyordu yürümem.
    erensel ve mertowski bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)