Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Sen böylelerinden koru ya rab!

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yorumlari okudukca sasirip kaldim...
    Hepsini okumasamda cogunu okudum ve daha fazla sacmalik okumak istemiyorum..

Motorcuyu diycem ama dilim varmiyor..
    O öküzü savunan arkadaslar..
    Sizler ehliyetinizi nereden aldiniz diycem ama zaten sizlere 10 tane teknik soru sorup 1 de 8 cizdiginizde ehliyet veriliyor..
    Bukadar yavas gidipte motoru durduramayip komple cocugun üzerinden gecene ben öküz derim..

Yol kenarinda cocuk yada yasli insanlari gördümü herzaman eliniz frende olacak..
    Cünki genelde bu iki grip yola aniden atlayabilirler..
    Yada karsidan karsiya gecerken hicbir sebep olmadan geri dönebilirler..

Simdi ben bu olayi azicik degistirerek burada olmus gibi anlatayim..
    Bu olay burada olsa sonuc nasil olabilirdi..
    Hem kaza da yok benim hikayemde..
    Sadece bu olayin yerine bir yaya gecidi koyalim..
    Kafanizda bir yaya gecidi düsünün ayni yerde..
    Simdi ama orada yaya gecidi yokki diye gülenleri düsünüyorum..
    Ama benim anlatacagim olaydada cocuk cignenmiycek..

Simdi o kadin cocuklariyla yaya gecidinden gecmek istiyor.. (Yurdumda yaya gecitleride ise yaramiyorya)
    Bu bizim öküz cocuga carpmadan cok cok yakinindan gecip gidiyor.
    Yani cocuga hicbirsey olmuyor..
    Sadece korktuguyla kaliyor kizan..
    Ama ayni videodaki gibi polis te hemen dibinizde ve olaya sahit oluyor..
    Ve olay mahkemeye intikal ediyor..
    Eger Kadin yada cok cok ters bir hakime rastgelirseniz yandiniz..
    Bunun cezasi neraya kadar gidebilir biliyormusunuz???

HAPIS

Coq unda yazdigi gibi üzülerek görüyorumki burada birkac kisi bosuna kürek salliyoruz..
    Cok yazik..

Simdi 3 sene önce actigim neredeyse hic ilgi görmeyen Topicler aklima geldi..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-1-genel.html

Soru 2.....

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-2-genel.html

Soru 2

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-4-genel.html

Yine soru 2

Neyse daha fazla arastirmama gerek yok..
    Sizler zaten okumayacaksiniz ve hepsini biliyorsunuz..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bu olay şöyle olsaydı,
    Orada fırlayan bir kurbanlık dana ya da sokak köpeği olsaydı?
    Bir kamyonet motorun yerinde olsaydı ve motorcuya çarpsaydı yorumlarınızı tahmin edebiliyorum.
    Trafiğe çıkan sürücü kendini şah zannediyor sanki küp küp altınları varmış, en güzel harem ondaymış hayaline kapılıyor.
    Herhangi bir şey hayalinin içine sıçınca öfkeleniyor, çünkü analitik akılcı değil tevekkülcü.
    Aslında başına bela aldığını bilse dikkat ne demek öğrenecek.
    Eminim bu millet satranç oynasa iki hamle ötesini göremez.
    Yazıklar olsun.

Tekrar yazıyorum araç kullanıp insanların bulunduğu ortama giren herkes ama herkesin, elinde pimi çekilmiş bir el bombası taşıdığını bir an bile unutmaması gerekiyor.
    myagdi bunu beğendi.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    burda motorcuyu suçlayan hata eder adam ne etsin
    kazanın sebebi çocuğun elini bırakan kadındır
    bana kalsa o kadına yaşadığım korkudan ve pisikolojik baskıdan dolayı tazminat davası açarım

---------- Post added at 08:58 ---------- Previous post was at 08:54 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz abartı olacak ama yol kenarındaki yayaları sürekli gözlüyorum kullanırken özellikle çocuk vs. varsa, motosiklet suçlu değil ama önceden dikkat edip böyle bir olayı öngörebilirdi.
    hadi canım sende bi empati yap motorcu ol yap bakalım olcak mı?

---------- Post added at 09:04 ---------- Previous post was at 08:58 ----------

Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh yorumlara bak .. Motoru kullanan öküz.. ilerde aleni görünüyor çevirme veya bir uygulama var.. zaten dikkat edin öküz kaçacak polis zorla sağa alıyor.. ülen yaya geçişi var . polis uygulama yapıyor hız kes dikkatli ol .. şehir içindesin öküz her an böyle bir çocuğun yola atlayacağını düşünmek zorundasın .. ve dikkat edin frene basmıyor zaten yavaş geliyor ama aynı hızla eziyor .. polis gidona yapışmasa devam edecek .

yukarıda herkes çocuğa suç bulmuş .. bu ülkede trafik sorunu çözülmez .. kafa bu ise sorun devam eder gider ..şehrin işlek bir caddesi yaya geçişine açık polis 3m ötede yolda yayalar ve motor çocuğu resmen altına aldı yaa yuhhh.. ve işin acı yanı bunu seyreden diğer motorcular adamı suçsuz çıkarttı .. devam edin böle siz ..işallah bi gün ezilen sizin çocuğunuz kardeşiniz anneniz babanız olmaz..
    yahu uygulama var polis orada trafik ışığı görevi görmüyor sadece çevirme yapıyor iyi seyret son dakika golü yiyor adam bundan başka bir şey olmuyor bir gün o öküz hepimiz olabiliriz öküzzzzzzzzlük epidemiktir
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    2 ay önce otobüsün önünden fırlayan bir aileye çarptım.Hızım da 20 idi.Eminim çünkü 1. viteste otobüsün yanından kalkmıştım(Benim cross 1. viteste en fazla 20 km hızla gidiyor) ve vites atmaya kalkmadan önüme fırladılar.20 km hızla bile duramadım motoru yatırdım ve çarptım.Tabi bu kadar vahim bir sonuç çıkmadı ortaya ama insan tepki verip motor durmaya başlayana kadar çok vakit geçiyor.

Görüntüyü defalarca izlerseniz iyice anlarsınız.Kadın motorun geldiğini görüyor ve motorun geçmesini bekliyor.Motorcu da beklediklerini gördüğü için istifini bozmuyor(burada ne olur ne olmaz yavaşlaması gerekirdi).Annesi elinden tutmadığı için çocuk fırlıyor ve adam tepki veremeden motorun altına giriyor.Bu arada kaçıyor demişsiniz adamı ama motosikletin kontrolünü almak için uğraşıyor.O yüzden durması uzun sürüyor.

Bu olay herkesin başına gelebilir.O yüzden başınıza gelmeden anlayamazsınız.O yüzden çok bilmiş bilmiş konuşmak gereksiz.
    ferhatkars bunu beğendi.
    ANGARAJ

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Yola köpek fırlar, çocuk fırlar, dana fırlar vs. Şehir içinde özellikle sürekli insanın eli frende olmalı. Burda motorcunun da suçu var; çocukları, kadını önceden görüyor ve çocuk yola fırlamadan hiç istifini bozmadan aynı hızla devam ediyor. Ne olur ne olmaz frene bassa biraz kurtarabilirdi ama öncesinde gıdım fren yok. Önüme atlayan çocuk olmadı çok şükür şimdiye kadar ama köpeklerden, tavuklardan, danalardan kurtulmuşluğum var buna benzer durumlarda.

Bu arada herkes yurtdışını örnek vermiş de orada yaya geçitleri hakikaten işe yarıyor. Mesela yaya geçidine adım atar atmaz arabalar duruyor. Burda yaya geçidi asfaltın üzerindeki boya olduğu için yayalar olur olmaz yerlerden geçiyor. Başıbozukluğun, düzensizliğin olduğu yerde yaşanan herşey normal gelmeye başlıyor bir noktadan sonra.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada ki sığ düşünce şurdan kaynaklanıyor.. adam yavaş ve çocuk hızla çıkıyor 2 saniyede o motor durmaz..

evet şimdi gelelim ben ve diğer benimle aynı kanaaattekilerin savına .. doğrudur 1-2 saniyede motoru durdurmak çok zor .. ancaaak eğer motoru durdurmak zorunda olduğun bilinci varsa , şehiriçi sürüşünden haberdarsan zaten bu duruma düşmessin .. büyük resmin değerlendirilmesi mantığı bu zaten .. görüşünü engelleyen çeşitli etkenler var .. veya yayayı gördün duruyor ama elinde çocuk var .. görünmeyen noktadan zort diye aynı bu videoda ki gibi biri çıkacağını öngöremiyosan .. o seleye oturmayacaksın. çünki sende potansiyel bir katilsin .. işin garibi bu durumundan bihabersin ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Uzun lafin kisasi , egitim egitim ve hep egitim. Gerisi malesef bos.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Allah bu konuda sizi sınamasın.Ne büyük konuşun, ne de tedbiri elden bırakmayın.O tarz bir olayda kendiniz bile nasıl bir tepki vereceginizi bilemezsiniz.Burada ben böyle ederim, böyle yaparım demek kolay.Marifet bu tarz bir olay ile karşılaşınca doğru tepki vermek ki Allahtan dileğim hiçbir motorsikletçinin böyle bir durumla karşılaşmaması.

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah bu konuda sizi sınamasın.Ne büyük konuşun, ne de tedbiri elden bırakmayın.O tarz bir olayda kendiniz bile nasıl bir tepki vereceginizi bilemezsiniz.Burada ben böyle ederim, böyle yaparım demek kolay.Marifet bu tarz bir olay ile karşılaşınca doğru tepki vermek ki Allahtan dileğim hiçbir motorsikletçinin böyle bir durumla karşılaşmaması.
    evet sana katılıyorum.Anlık Bir durum.En tecrübeli motosiklet sürücüsü bile basireti bağlanır hiç bir şey yapamayabilir böyle bir durumda.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Trafikte araç kullanmayi beceremeyip, suçu Allah'in sinavina, basiret baglanmasina yüklemeye devam ederseniz, daha çok insan gömeriz bu kafayla.
    Yok efendim kimse bu durumda ne yapacagini bilemezmis,
    en tecrubeli motorcunun basireti baglanirmis.
    Hayir arkadaslar,
    bilemeyen sizsiniz,
    basireti baglanan da sizsiniz.
    Kaderinize razi olacaginiza, ögrenin su isi.
    Kimse ezilmesin.
    Kimse böyle poktan sebeplerle,ölmesin, sakat kalmasin.
    lycantrophic bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Geçen benimde böyle önüme çocuk fırladı, motosiklette değil otomobil ile gidiryordum, aynen videoda olduğu gibi annesinin elinden fırladı ve karçı şeride atladı, zaten şehir içinde 40'dan fazla yapmadığım için ve yol kenarındaki yayaları takip ettiğim için fırlamasıyla frene basmam bir oldu, aracın tamponlarını yalayarak karşıya geçti, bir iki santimle kurtartım. Eğer karşıdan gelen olsaydı hiç sansı yoktu.

Bu durumdan ben kurtuldum ama hiç tesadüf olmadı, çünkü tecrübemi daha önce aynen bu şekilde önüme atlayıp çarptığım lise öğrencisinden edinmiştim.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Adamın suçu yok derecede az bence çünkü ;

1- Hızı 40 tan fazla değildir.
    2- Çocuğun annesi duruyor motorcuda durduklarını görünce yavaşlamıyor (doğal olarak)
    3- Çocuk aniden fırlıyor . İstediğiniz kadar tecrubeli olun o cocuğa illaki vurursunuz.
    4- Suç kimin o zaman derseniz ... AİLENİN
    anaconda84 bunu beğendi.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte araç kullanmayi beceremeyip, suçu Allah'in sinavina, basiret baglanmasina yüklemeye devam ederseniz, daha çok insan gömeriz bu kafayla.
    Hayir arkadaslar,
    bilemeyen sizsiniz,
    Kimse ezilmesin.
    sen olsan ne yapardın bay tecrübeli sürücü,Yarışcı ?? yarım metreden önüne zıplayan birine ne yapardın.Kaderinize razı olunmu dedik.Bak konun bir yerinde zeda3000e ne yazmışım kaderci olsak önüne gecilemez olacağı varmış der gecerdik demişiz.ama kaderci değiliz bu işin suçlusuda anası ve cocuk.Tövbe haşa sen allahmısın kardaş,orda olacağı kesin olarak kestirip yok şöyle yapacaktı yok böyle yapacaktı vs vs. Yurt dışında yaşıyorsun diye Burda yaşayanlardan Kaç kalem üstünsün sen yahu,her söylediğin doğrumu anasını satayım. ?? .Neysin sen? En KRAL,EN BABA sürücünün bile an gelir basireti bağlanır kazada yapar ölürde.Biz demiyoruz bu kaderdir şudur budur.Basireti bağlanmak : bir an yapılması gereken şeyleri yapmaktan yoksun hale gelmek.
    anaconda84 bunu beğendi.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    çocuğun anası salak arkadaş o çocuğun eli bırakılır mı öyle bir yolda Allah korusun Allah kimsenin başına vermesin.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Barış şuşut,şu yorumlarını sadece muhafefet olmak için yazdığını düşünmeye başladım,ön görme ile hiçbir ilgisi yok,ki ön görülecek hiçbirşey yok.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayir arkadaslar,
    bilemeyen sizsiniz,
    Kimse ezilmesin.
    Ben ne diyorum, sen ne anlıyorsun.Hiç böyle bir olay başına geldimi.Sen ne kadar temkinli olursan ol, bazen o böyök tecrüben kurtaramaz seni.Hep dikkat et ama nereye kadar.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    O motosiklet o kadarını kendiside gider. Adam mal gibi duruyor üstünde.

İşte sürmekle kullanmak arasındaki fark burada bu çocuğun sonunu belirliyor.

Zaten araç kullanma konusundaki başarımız istatistik lerden belli.

Bu kafayla devam . Bir gün herkesin birbirini öldürüp trafiğin temizlenmesini beklemekten başka çare yok herhalde.
    Barış Şuşut bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Buna benzer bir olay bir kaç sene önce başıma gelmişti. pendik dörtyolda köprü çıkışından E5 gebze yönüne girecektim, kadın çocuğuyla beraber minibüsten indiği gibi sağına soluna bakmadan yola doğru koşmaz mı, motoru sağ yana yatırarak olası bir çarpışmadan kurtulmuştum.
    motorcu yada çocuk suçlu veyahut anası suçlu, gerçeği değiştirmez. böyle şeylere hazırlıklı olmamız lazım. Motosikleti kamyon şoförü yada uçak pilotu edasıyla sürmemek lazım.

Alıntı frank lucas2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış şuşut,şu yorumlarını sadece muhafefet olmak için yazdığını düşünmeye başladım,ön görme ile hiçbir ilgisi yok,ki ön görülecek hiçbirşey yok.
    kendisi gibi düşünmeyenlerin düşünceleri onun için ''sığ''.Anladığım kadarıyla o motorun sürücüsü gibilere uyuz oluyor.Ama o tip olacak bak o amcaya benzeyecek.
    BornToBeWild bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı frantisec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen olsan ne yapardın bay tecrübeli sürücü,Yarışcı ?? yarım metreden önüne zıplayan birine ne yapardın..
    Ne yapacagimizi yazdik.
    Forumda bununla ilgili onlarca baslik, yuzlerce anlatim var.
    Sen okumaya tenezzul etmiyorsun, bari baskalarini engelleme.
    aç oku!!!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)