Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Sen böylelerinden koru ya rab!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    FZS 1000
    Degerli Arkadaslar,

Her ne kadar cocugun yanindaki büyüklerin hatasi oldugu kadar, bir o kadar da hatta fazlasi motor süren
    kisinin de kusurlu oldugunu düsünüyorum.
    Birinci kusur olarak motor süren kisi bir sonraki adimi düsünmesi gerekirdi.
    Ikincisi sayet iki parmagi fren manetinin üzerinde olsaydi aninda tepki verebilir, carpmayi önleyemese bile
    en azindan carpma etkisinden olusan zarari en aza indirebilirdi.

Arkadaslar sizlere acizane tavsiyem, 50 likten 1300 lüge hangi tür motor kulanirsaniz kullanin lütfen
    mutlaka ama mutlaka iki parmaginiz sürekli fren manetinin üzerinde olsun. Emin olun ki buna kendinizi
    alistirmak hic de zor olmayacak üstelik sizi bir cok olumsuz ve tehlikeli durumdan koruyacaktir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle olaylarla ilgili videolari izledikçe iyice karamsarlasiyorum.
    Araç kullanma konusunda herhalde dünyanin en yeteneksiz milletiyiz.
    Iletisim çaginda yasiyoruz.
    Herkesin cebinde, dünyaya, internete baglanabilen cep telefonlari var.
    Bilgiye aninda ulasabiliyoruz yani.
    Ama bu öküz motosiklet sürücüsü o teknolojiyi kurtlar vadisi izlemek için kullandigindan, küçücük çocugu eziyor.
    Böyle mallari trafige çikartmamak lazim.
    Hem de Türkiye'nin trafik sorunu aninda çözülür ama nerde öyle irade.
    Maalesef, motosiklet kullanicilarinin çogu, düsmeden bir yerden bir yere varabilmenin, motosiklet kullanmayi becermek oldugunu zannediyor.
    Baslarina gelen olaylari da kadere bagliyorlar.
    Ama öyle degil.
    Diger araç sürücüleri de ayni.
    Her sene 5bin insan ölüyor.
    Terör bile bu kadar can alamiyor bu memlekette.
    Ama hala ayni tas ayni hamam.
    Sen ne kadarlık motorcusun ??? buraları bilmessin E-5 burası burada çocuk ezmek serbest... fıransamı zannettin burayı

motorcu haklı çocuk çıktımı yola ezecen baba.. bide ezdikten sonra ulan velet ne işin var yolun ortasında deyip verecen köteği..

bende yorumları okuyunca şok oldum ... Sor bunlara Alayı uygardır ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coq Roma su anda Turkiyeden daha tehlikeli bir trafige sahip. Bu resmen aciklandi. Tamam adam okuz. Ama dunyanin en yeteneksizi biz degiliz

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...accidents.html
    Koca Italya'da bir Roma!!!

Yine de haklisin.

Arkadaslar,
    çocuk dedigin mevzu ki bir zamanlar siz de çocuktunuz,
    her an her seyi yapabilir.
    Bu nedenle ebeveynlerin dikkatli olmasi gerekir.
    Burada herkes mutabiktir saniyorum.
    Yani bu kazada çocuktan sorumlu kisi her kimse, asgari dikkati göstermemistir diyebiliriz.
    Evet ama bizim bu kazadan alacagimiz ders, karsidan karsiya geçerken, çocuklarimizin ellerinden sikica tutalim degildir.
    Ben, bu kazaya karisan motosiklet sürücüsüne bilgiye ulasma konusunda verip veristirirken, hemen yanibasimizda olan sizlere dikkat etmemisim.
    Yahu hadi adamin biseyden haberi yok.
    Sizler MT üyesisiniz.
    Buraya bu kadar emek verip sayfalarca yazi yazdik.
    Hadi beni birak,
    bir sürü duayen onlarca yazi yazdi.
    Hiç mi okumadiniz?
    Kullandiginiz aleti, daha iyi ve güvenli nasil kullanirim diye hiç mi merak etmediniz?
    El-insaf!!!
    Bosa kürek çekiyoruz.
    Allah öyle yazmis deyip geçelim bari.
    acayüp ve Barış Şuşut bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam istediği kadar dikkatli olsun, çocuk fırlamış önüne,hızı yasal sınırdan fazla değil. Yaptığı tek şey, kazayı önlemek için hiç birşey yapmamak. Fren yapsa motor durabilecek hızda, yada gidonu biraz çevirse yine kurtaracak. Kısaca adamın öküzlüğü ile, annenin cahilliği bir araya gelip kaza meydana gelmiş.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam istediği kadar dikkatli olsun, çocuk fırlamış önüne,hızı yasal sınırdan fazla değil. Yaptığı tek şey, kazayı önlemek için hiç birşey yapmamak. Fren yapsa motor durabilecek hızda, yada gidonu biraz çevirse yine kurtaracak. Kısaca adamın öküzlüğü ile, annenin cahilliği bir araya gelip kaza meydana gelmiş.

Nereye dogru Ceviricek direksiyonu...Saga cevirse Cocuga daha cabuk carpıcak..Sola cevirse Kaldırıma vurucak cocukda o hızla gidip motora vurucak Sonra motorda adamda cocugun üstüne düşücek..Orada ya gaza basmak veya Frene basmak olmalıydı Frene bassaydı zor durudu bence..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Bu başlık futbol programlarına dönmüş arkadaş her kafadan bi ses çıkıyo.Ortada bir kısır döngü var çık işin içinden çıkabilirsen.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne kadarlık motorcusun ??? buraları bilmessin E-5 burası burada çocuk ezmek serbest... fıransamı zannettin burayı

motorcu haklı çocuk çıktımı yola ezecen baba.. bide ezdikten sonra ulan velet ne işin var yolun ortasında deyip verecen köteği..

bende yorumları okuyunca şok oldum ... Sor bunlara Alayı uygardır ..

Arkadaslardan bir tanesi konsantrasyon ne olacak diye sormus bir de.
    Konsantrasyondan anlasilan sey, düsmeden ve bir arabaya çarpmadan gidebilmek olunca, gayet normal.
    Etrafta ne olup bittigi kimsenin umurunda degil.
    Biz periferik görüsü yazdik, millet, pistte Rossi'yi bu yetenekle geçerim olarak algiliyor mevzuyu.
    Sonra motorcunun ne suçu var?
    Bu kapasitedeki adamin motorun üzerinde ne isi var diye sorarim bende.

Meskun mahalde(ne anlama geldigini tam olarak bilmiyorum ama böyle yazinca havali oluyor)araç kullaniyorsun.
    Aaa o da ne?
    Önüne çocuk firliyor.
    Allah Allah!!!!
    Ne kadar sasirtici.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlık futbol programlarına dönmüş arkadaş her kafadan bi ses çıkıyo.Ortada bir kısır döngü var çık işin içinden çıkabilirsen.
    Yola yeni çıkanlarla , bunlara tur bindirenler arasındaki yorum farkı.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    burada hatalı olan motosiklet sürücüsüdür. dikkatini yola vermeyip trafik polisine vermiş ve muhtemelen ya evrak eksigi vardır yada ehliyeti yoktur. oysa ki hızını azaltsaydı ve motosikletin kornasına parmagını dokunsaydı bu kaza gerçekleşmezdi.

ama onun derdi polise takılmadan nasıl geçerim. bu nedenle dikkatini polise vermiş.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcuda hata yok diyen arkadaşlar lütfen aşağıda ki linki dikkatlice okuyun. Coq ve benim ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

http://www.motosiklet.net/forum/suru...dirilmesi.html
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    annesinin elinden fırlıyor motorcunun hiç bir suçu yok
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    %90 suç kadında %10 motorcuda

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh yorumlara bak .. Motoru kullanan öküz.. ilerde aleni görünüyor çevirme veya bir uygulama var.. zaten dikkat edin öküz kaçacak polis zorla sağa alıyor.. ülen yaya geçişi var . polis uygulama yapıyor hız kes dikkatli ol .. şehir içindesin öküz her an böyle bir çocuğun yola atlayacağını düşünmek zorundasın .. ve dikkat edin frene basmıyor zaten yavaş geliyor ama aynı hızla eziyor .. polis gidona yapışmasa devam edecek .

yukarıda herkes çocuğa suç bulmuş .. bu ülkede trafik sorunu çözülmez .. kafa bu ise sorun devam eder gider ..şehrin işlek bir caddesi yaya geçişine açık polis 3m ötede yolda yayalar ve motor çocuğu resmen altına aldı yaa yuhhh.. ve işin acı yanı bunu seyreden diğer motorcular adamı suçsuz çıkarttı .. devam edin böle siz ..işallah bi gün ezilen sizin çocuğunuz kardeşiniz anneniz babanız olmaz..
    kusura bakmada çocuk fırlamış adamın önüne her insanın
    reflexleri güçlü olmaz anasında babasında suç çocugun yoksa motorcu da 1 gram suç yok ya senin önüne biri atlamadı şimdiyekadar

çocuk 2 adım attıktan sonra adam çarpmış,2 saniyede motorun altında,varmı burda 2 saniyede hızını sıfırlayabilecek adam ?

motor zaten çocuğun belinden geçmiş,be yardım severliğine cahiliyetine tükürrdüğümün adamı çocuğu neden kucakladın ? kucağına alınca yaraları iyileşecekmi ?

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım yaya önüne atladığında tecrübeli sürücü yayanın koştuğu yönde değil diğer yöne yönelir. aynısı benim başıma geldi. şehir içinde 70 km/sa ile giderken 3-4 genc karşıya geçmek için hazırlandıklarını farkettim. benim düşüncem beni bekleyeceklerini düşünüyordum ama tedbiri elden bırakmadım. ayağımı gazdan çektim her an önüme atlayacaklarmış gibi devam ederken içlerinden bir kız bir anda önüme atladı. kıza bir metre mesafede durdum. ama fren sesinden kız inanılmaz korktu. yaya her türlü yolda önüne atlar. sen önlemini alacaksın.

tedbir olayı tamamen farklı,bu yayalar yolun ortasına kadar çıkmış bekliyor,adamın hızı zaten tedbir seviyesinde 30-35, 40 yoktur yani,kimse ummazdı o çocuğun fırlayacağını,baktın herkes durmuş yavaş yavaş geçiyorsun bunda ne ters gidebilirdi ki ?ki çocuğun motora çarpması 2 saniye bile sürmüyor

Abi tedbir alsa, eli frende olur, çocuğun depara başladığını gördüğü gibi refleks olarak sıkardı. En fazla çarpıp düşürürdü. Bu bildiğin altına alıp sürüklemiş. Yazık 250 kg üzerinden geçiyor, kesin sakat kalıcak üzüldüğüm nokta o. Anasının hatası yüzünden.

gerçi tedbir dediğin şey bilinçli insanda olur,sende haklısın adam çocuğa çocuğa çarpmadan düşebilirdi ön tekeri kitleyip ama adam motor düşmesin diye açtı ayakları langur lungur geçti çocuğun üstünden,benim savunduğum şeyde saçma geldi

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    valla benim başıma gelse cocuk tam önüme atlamış kaçarı yok frende yapsam en iyi ön tekerle üstünden geçerdim vede durup ben suçluyum demezdim o ana o cocuğun elinden tutmalı ben dikatli dahi olsam o cocuğu ezerim bastığım an zınk die durmuyor bu alet motorcuya suç bulanlara sözüm
    Alıntı frank lucas2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçi tedbir dediğin şey bilinçli insanda olur,sende haklısın adam çocuğa çocuğa çarpmadan düşebilirdi ön tekeri kitleyip ama adam motor düşmesin diye açtı ayakları langur lungur geçti çocuğun üstünden,benim savunduğum şeyde saçma geldi
    efe emin ol sende ezerdin 2 sn sürüyor o olay sen olayın panikliğini atlatım frene abanım motoru yatırmaya kalksan bile yine o cocuğu sürükleyip ezersin allah kimsenin başına böle bi olay getirmesin o pozisyonda herkezin başına aynı olay gelir kimse ben böle yapardım şöle yapar kurtarırdım demesin he ben olsam yine çarpardımda biraz daha yavaş olurdu motoru süren amcadada cahillik diz boyu oda ayrı bi konu
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    3 arabanın yan yana gidebileceği genişlikte ve bölünmüş bir yol,taş çatlasa 40 km hızla giden bir motor ve aniden yola fırlayan bir çocuk.. sonuç = motorcu öküz.. bravo,birde motorcu olacaksınız,bu kör mantığınızla benzin döker yakarsınız 2 tekere binen herkezi. Hadi benim diyen babayiğit desin ki aynı zamanda aynı yerde ben olsaydım ezmezdim o çocuğu desin? Videoyu iyi izleyin, çocuğun annesinin yanından ayrılıp motorun önüne atlaması tam 1 saniye sürüyor! 1 saniye! biraz netten araştırın bakalım araç sürücülerinin tehlike anında frene basmak için minimum nekadar süre harcadıklarını. pes yani bukadar olur. burda çocuğun tek suçu öyle bir kadına ''anne'' demek zorunda olması. ben köpeğimi gezdirirken bile böyle sorumsuz davranmıyorum kadın evladını naylon paşetten daha değersiz görüyor.ne diyim Allah acil şifalar versin.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)