Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Sen böylelerinden koru ya rab!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    olayın benzeri başıma geldi 3 yıl kadar önce 3-4 metre ilerde yolun kenarında annesinin elini tutan çocuk sağdan önüme atladı (kendince motosikletle yarışıyordu sanırım) sola kırdım kaçmak için çocuk sağ koluma çarptı sadece ben düştüm. bu olayda motosiklet sürücüsü dikkatini polise verdiği için hiç bi hamle yapamamış onda da suç var . ama benim başıma gelen olayda olduğu gibi bunda da esas suç ailesinde.
    Find what you love and let it kill you.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücüye verilen cezanın açıklamasını da biliyor musunuz? Gerçekten çok merak ettim. Şimdi ben yolda giderken balkondan birisi düşşe yola, ve ben de onun üzerinden geçsem benim de mi ehliyetime el koyacaklar? Yani nedir mantık, nasıl olursa olsun aracımız bir yaya ile temasa geçtiğinde ve zarar verdiğinde yani kısacası kazaya karıştığımızda illa ki ehliyetimize el konulacak ve sonra da gözetimli mi olacağız?
    Dikkatsiz arac kullanmaktan 5 sene ehliyet men cezasi ve para cezasi. Neden dikkatsiz diye simdi dusunebilirsiniz. Cunku surucu sadece yola bakiyordu, onune cikan cocugu fark etmedi. Surucu yolunda disindaki %15 alani da goz ucu ile taramak zorundadir. Bu soylediigm size mantiksiz gelebilir. Turkiyede surucu egitimi adi altinda verilen egitim yurt disinda kapali alanda bile verilmiyor. Arada daglar kadar fark var. O kadar ciddi o kadar bilincli anlatiyorlar ki. Bu sizi mesuliyet altina sokuyor.

Bu tip kazalar sonrasida genelikle olayin devami sigorta firmalai ile suruyor. 1 milyon dolarlik bir dava acildi. Cocuklarinin yasam sonuna kadar bakim masraflari icin. Tukiyede ehliyetin daha son kullanim tarihi yok. Tapu gibi mubarek. Yurt disinda ehliyeti kaybetmeniz ise cok kolay , zor olan elde tutmak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o çocuk senin olsaydı .. bu sığır aynen frene bile basmaya tenezzül etmeden ezseydi.. böylemi konuşurdun ..

orda tek sığır var oda motoru kullanıyor..

yukarıda yazmayı unutmuşum eğer orası yay geçişine kapalı ise poliste suçlu.. gözünün önünde yayalar geçiş yapıyor.

ama bu ülkede her suç zaten göz göre göre işlenmiyormu.. alışkanlık olmuş

o yüzden 6-7 yaşında ki çocuğa suç atmak ne kadar kolay ..
    Güzel abim, o çocuk senin olsaydı demogojisini yapmışsın ama, eminim ne sen ne de buradaki bir başka arkadaşım, çocuğu caddenin ortasına salıp malak malak koşmasına izin vermezdi. Motosiklet kullanan insanlarız, bir çok şeyi öngörerek kullanıyoruz. Caddede kaldırım yoksa, trafiğin aktığı tarafa ben geçer yürürüm, çocuğumu eşimi yolun en sağ tarafına alırım ve sürekli arkamı kollarım. Veya tek sıra yürünür vs... kısaca malak malak yürünmez yolda.

Saplantı haline getirmişsin olayı, şiştim okurken yemin ederim. Yok "naabeeerrr!" yok "tak koluna" yok bık bık yok bik bik... 42 yaşında bir abimizsin ama yemin ederim orta okulda yaptığımız şeyleri yapıyorsun. Süper ultrasonik moderatörmüşsün sanırım. Hani ehliyeti kasaptan mı aldın derler ya... Sende modluğu... Neyse...

Şiştim yemin ederim yaa... Çocuk -ki dolayısı ile- anası suçlu. Mal mal yürümesin kardeşim. motosikletli abimizin kusuru yok bence. Adam hem kendini hem de çocuğa vereceği hasarı azaltmak için elinden geşeni yapmış. Sende üşenme videoyu benim gibi 8-9 kere izle. Ne inatmışsın yahu!
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    1. motosiklet sürücüsü, kaza öncesi yolun ortasından sakin bir şekilde ilerliyor bunda bir şey yok. Çocuk yolun ortasına fırlıyor ve motosiklet sürücüsü manevra yapamayarak çocuğun üzerinden geçiyor.
    2. motosiklet sürücüsü, kaza sonrası olay yerinden kaçmaya çalışıyor. Kesinlikle hatalı
    3. Çocuğun ebeveynleri de burada hatalı. Küçük bir çocuk karşıdan karşıya geçerken hem tembih hemde elinden tutması ve birlikte geçmesi gerekirdi.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ikisindede suç var. Lakin biri çocuk. Tartışmaya gerek yok. Motorcu biraz daha dikkatli olabilirdi okadar. Çocugunda o trafikte ne işi var? Mantıklı düşünüp mantıklı konusmak lazım. Burda birbirimizle kavga edip çamur atmak bizi hiç bi yere götürmez. Başımızıda göğe erdirmez. Sevgiler.
    BornToBeWild bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Ya gözlemlediğim kadarı ile ebeveyin duruyor motorsiklet sürücüsüde büyük ihtimal onlar durunca yola devam ediyor fakat çocuk öyle bi çıktıki yapacak birşey kalmadı yazık oda anlamadı ne olduğunu sürücüde inşallah çocuk iyidir :( Allah hi birimizin başına vermesin ne sürücü ne yaya olarak

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    evet bizim kanimizca motorcu haklı ama motorun üstüne bindinmi 8 de 2 suclusun yaya gecidi görünmüyo ama genede motorcu görmesi lazım cocuk koşabilir ona göre detbir alması lazım. burda tüm kabahat cocugun ailesinde. size bişe anlatayım ben turkiyeye kesin dönüş yaptıgımda cocuklarım biri 6 diger8 yasindaydi bakkal yolun karşısındaydı ve gitmiyodular biliyomusunuz neden yol boyunda yaya gecidi olmadıgı icin vede cok kızıyodular. yane burda cocugun alilesi % 100 hatalı. trafık kanunu öyle demez.

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Konu nerden nereye geldi yaw
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Savastan sonra herkes General olur diye bir laf vardir , Tam bu topic icin olmus.
    Arda_Karaca bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bubaşlığa attığın 2. postta zaten asıl suçlu annedir demişim.. yani tüm suçu motor sürücüsüne yüklememişim ..
    çocuğun hatalı olma ihtimali yok .. çünki çocuk
    motorcunun hatası çocuğun çıkacağını göz önüne almamak .. kazadan sonra kaçma çalışması
    güya bana sitem eden aksi görüşü savunan bile bu kaza yurtdışında olsa motorcuyu oyarlardı demiş..
    Türk insanı olarak canımız Alamandan dahamı kıymetsiz.

yani bu kazanın izahı çocuk fırladı yapacak bişi yoktu ezdim midir ?

Dikkatini olması gereken yere yani yola vermeyen eğitimsiz .. ehil olmayan bana göre sığır olan motorcu anneden sonra 2. hatalıdır ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Böyle olaylarla ilgili videolari izledikçe iyice karamsarlasiyorum.
    Araç kullanma konusunda herhalde dünyanin en yeteneksiz milletiyiz.
    Iletisim çaginda yasiyoruz.
    Herkesin cebinde, dünyaya, internete baglanabilen cep telefonlari var.
    Bilgiye aninda ulasabiliyoruz yani.
    Ama bu öküz motosiklet sürücüsü o teknolojiyi kurtlar vadisi izlemek için kullandigindan, küçücük çocugu eziyor.
    Böyle mallari trafige çikartmamak lazim.
    Hem de Türkiye'nin trafik sorunu aninda çözülür ama nerde öyle irade.
    Maalesef, motosiklet kullanicilarinin çogu, düsmeden bir yerden bir yere varabilmenin, motosiklet kullanmayi becermek oldugunu zannediyor.
    Baslarina gelen olaylari da kadere bagliyorlar.
    Ama öyle degil.
    Diger araç sürücüleri de ayni.
    Her sene 5bin insan ölüyor.
    Terör bile bu kadar can alamiyor bu memlekette.
    Ama hala ayni tas ayni hamam.
    Slayerrr ve Barış Şuşut bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Sağdan Soldan Takılıyoruz işte >
    Böylelerini bilerek ezesim geliyor hep

Duracıkmış gibi oluyor sonradan sen tam geçerken karşıya geçmeye çalışmaları yokmu çıldırıyorum o zaman
    İmza Yok ::tutkuy:: ::xs22:: ::gazla::

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Herseyemi dikkat edicek abi,konsantresi ne olucak Dümdüz yol,Tali yol yok niye bakıcak dikkatı yolda adamın ...Suc %100 cocukta nasıl kosustur o ya anasına ne demeli alıcan elinden devlet baba baksın...
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    İnşallah sürücü ceza almamıştır çünkü görüldüğü üzere yapabileceği hiç bir şey kalmamış. :\

Çocuğu için canım kanım derler, öğretmen derste tokat atınca öğretmeni çıkışta yaralarlar ve işin en acı yeri ise bir yolda çocuğunun elini tutmayı beceremezler. Şimdi söyle kabahat sende mi, çocukta mı?

burda motorcuda hiç suç yok çocuk şuçlu

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eyvah eyvah!!!
    Yorumlara bak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah eyvah!!!
    Yorumlara bak.

Bakmayın o zman Yorumlara ,Acık bi tartısma konusu Bindigi Motor Köylü Tipi Tambur frenli Cin malı motordur o motorda ön freni sık gaza bas gene gider..+ olarak hiçmi Ehliyet derslerinde demediler Hızınız Ne kadarsa takip hızınız %50 Si olucak diye 20 İle gidiyorsa 10 metre durma mesafesi olması lazım..Herkez suc atmıs ama...

KİMSE BURAYA DUYGULARINI YAZMASIN,SİZİN OLSAYDI NAPARDINIZ DİYE GÖRÜN YAPMAYIN COCUK SUCLU DUA ETSİN MOTORMUS ORDAKİ ARABA OLSA...TRAFİK SAKAYA GELMEZ
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle olaylarla ilgili videolari izledikçe iyice karamsarlasiyorum.
    Araç kullanma konusunda herhalde dünyanin en yeteneksiz milletiyiz.
    Iletisim çaginda yasiyoruz.
    Herkesin cebinde, dünyaya, internete baglanabilen cep telefonlari var.
    Bilgiye aninda ulasabiliyoruz yani.
    Ama bu öküz motosiklet sürücüsü o teknolojiyi kurtlar vadisi izlemek için kullandigindan, küçücük çocugu eziyor.
    Böyle mallari trafige çikartmamak lazim.
    Hem de Türkiye'nin trafik sorunu aninda çözülür ama nerde öyle irade.
    Maalesef, motosiklet kullanicilarinin çogu, düsmeden bir yerden bir yere varabilmenin, motosiklet kullanmayi becermek oldugunu zannediyor.
    Baslarina gelen olaylari da kadere bagliyorlar.
    Ama öyle degil.
    Diger araç sürücüleri de ayni.
    Her sene 5bin insan ölüyor.
    Terör bile bu kadar can alamiyor bu memlekette.
    Ama hala ayni tas ayni hamam.
    Coq Roma su anda Turkiyeden daha tehlikeli bir trafige sahip. Bu resmen aciklandi. Tamam adam okuz. Ama dunyanin en yeteneksizi biz degiliz

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...accidents.html
    COQ ve Tolga Can bunu beğendiler.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    vay arkadaş nasıl bi trafik sistemimiz varmış anlamadım
    ya çocuk atlamış olabilir sürücünün yaptığı hiç bir şey yok ne fren ne gidonu sağa çevirme ne sola çevirme bi de vurduktan sonra bana polis tutmasa kaçıcakmış gibi geldi ya şehir içinde her zaman çocuk araba kamyon yaya top hayvan çıkabilir birincisi hızını ayarlıyacaksın eyvallah adam ayarlamış hızlı değildi ancak trafikte giderken siz sadece at gözlüğü takmış şerit çizgisine mi bakıyosunuz fren basmaya zamanı olmamış demişsiniz nereye olmamış ya 7-8 metre çocuğu sürüklüyo fren yapmak yok motor çocuğun yere sürtünmesiyle yavaşladı ya vallahi iyice şaşırmaya başladım foruma geçenlerde 3 tane gence honda civic le arkadan birine durduk yere çarpan denyo vardı orada da onu haklı görmüştünüz helal olsun
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel tespit etmişsin abi...tebrik ediyorum...
    ben 1 defa izlemiştim...sizin bu resmi görünce bir daha izledim ve gerçektende çok sorumsuz ebeveynlermiş...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)