Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

x-max 250 kırmızı anahtar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xt660x
    arkadaşlar 3 gün evvel yamaha x-max 250 aldım makinadan oldukca memnunum ama bi şeyi anlamadım motorla beraber 3 tane anahtar verdiler 3 de aynı gibi ama birinin rengi kırmızı diğer ikis siyah daha onceleri 3 ile de çalışıyordu ama bugun ne yaptıysam siyah anahtarlarla calışmıyor marş basıyor ama motor calışmıyo gosterge panelinde kırmızı anahtar ışığı yanıyo ama kırmızı anahtarı takınca hiç problemsiz calışıyor daha once bole bi sorunla karşılaşan oldumu servisi ile konuştum ama net bişey soleyemediler yardım edebilecek arkadaşlar olursa cok sevinirim

teşekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diğer ikisi inibiloser sistemi yuklenmesi lazım servise git baya pahalıdır.

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    İmmobilizer olmasın o ??
    0 Rh (+)
    06 - 09

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    ayk, yamaha motorlarda immoblizer sistemi var, birisi kontakla oynarsa motor kendini kitliyor ve çalışmıyor. Kırmızı anahtarın amacı motor kendini kitlediğinde, sadece kırmızıyla çalışıyor. kırmızı anahtarın görevi bu, sen normal bi durumda onla çalıştırarak sistemi devreye sokmuşun o yüzden ondan başka anahtarla çalışmıyor.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    xt660x
    teşekkurler arkadaşlar peki bu durumda ne yapmam lazım onerileriniz nedir o anahtarları daha kullanamazmıyım

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Benim bildiğim kadarıyla bir şifre olcak onu girince eski haline gelcek.

Bence bi servise götürüp sor.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    kullanım kitapçığına bak,anahtar kodlamayla ilgili bi kısım bulursan nasıl yapılacağı anlatılıyosa kendin dene.3 anahtarlada çalıştırmış ve bi yerde yanlış yapmışsındır.sistemde karışıklık olmuştur.yapamazsan servise uğra ve halletsinler.sorunun çözümü için belki varsa bi cihaz gerekebilir.
    bizim nissan araçlarda bu durumlarda arıza tespit cihazına immobilizer kartı takılıp şifreler girilip yeniden anahtar kodlama işlemi yapılır.senin motorda durum nasıldır tam bilmiyorum

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    danger0'in dediği gibi kırmızı anahtar sadece ve sadece acil durumlarda kullanılmalı.
    Bizim honda civic'te (evet otomobil ama aynı mantık) de 3 anahtar var biri kırmızı, o anahtarı anca diger ikisini kaybedersen ya da kontakla oynandığında kullanmalısın.
    Ayrıca evet anahtarlara yeniden şifre yüklenmeli ve bu işlemden sonra kırmızı olanı kasa falan gibi emniyetli bir yere koy, hem kolay kolay elin gitmez kazayla onunla çalıştırmazsın hem de gerektiginde nerde oldugunu kolay hatırlarsın...
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

Motosikleti
    xt660x
    arkadaşlar kitapcığında anahtarla ilgili bişi yazmıyo kırmızı anahtarı acil durumlarda kullanın normal zamanda kullanmayın gibi bi iabere de yok
    çok saçma ama madem kırmızı anahtarı kullanmayacağız kullanılırsa diğer anahtarlar devre dışı kalacak insan bununla ilgili bi yazı yazmaz mı yaa ne biçim bi iş okadar ıvır zıvır yazılacağına bukadar onemli bi konu hakkında tek satır yazı olmaması cok saçma ben anlamadım şimdi işin yoksa git uğraş
    servisinde haftada 1 kırmızı anahtarla calıştırın devamlı yanınızda olsun dedi bize ben nerden bilim bole olduğunu o kadar da okuduk kitapcığını .. neyse arkadaşlar hepinize çok teşekkur ederim yardımlarınız için

Motosikleti
    xt660x
    sonunda nası yapıldığını oğrendim kırmızı anahtar diğer 2 siyah anahtarı tekrar programlıyor bunu yapmak için ilk once kırmızı anahtarla kontağı acıyoruz 3 saniye icerisinde kontağı kapatıp 10 saniye icerisinde 1.siyah anahtarı takıyorsunuz kontağı acıyorsunuz 3 sn icerisinde cıkartıp 10 sn icerisinde diğer siyah anahtarı sokup kontağı acıyorsunuz en sonunda kırmızı anahtarı sokup kontağı acıyorsunuz 2 siyah anahtarda tekrar kodlanmış oluyor denedim 2 siyah anahtarda calışıyor

merkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 600cc
    bunları öğrendiğim iyi oldu bende fz6 fazer alacaktım sabah saolun be

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Vaybe sok çıkar sok çıkar aha kodlandı, teknoloji güzel şey canım
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Bu konuyu, immobilezer anahtarları gibi bir yeni baslikta Teknik bilgiler altinda bilgi verici bir baslik olarak ozetlesek diyorum. İlerisi icin faydali olur. Ayk ve Eyong boyle bir sey yapasiniz nasil olur?

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    benim piaggioda da sistem aynen böyle çalışıyor. sok çıkar.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    Vaybe sok çıkar sok çıkar aha kodlandı, teknoloji güzel şey canım

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayk başlığı biraz geç görmüşüm ama sonunda çözmüşsün tebrikler.
    Kırmızı anantarın içerisinde eprom programlayıcı bulunuyor, diğer anahtarlarda ise sadece eprom okuyucu mevcut. Ancak önemli olan siyah anahtarlar durup dururken mi okumamaya başladı? Eğer böyle bir durum varsa immobilizerda yada beyinde sorun var demektir. Bence kırmı anahtarı bir müddet yanında taşı, yolda falan kalmayasın, eğer anahtarlar yine kendi kendine okumamaya başlarsa servise götür beyni yeniden programlasınlar.

Motosikleti
    xt660x
    kırmızı anahtar devamlı yanımda bi sorun olursa diye taşıyorum siyah anahtarlar kırmızı anahtarla calıştırdıktan sonra bole oldu

ilgin için teşekkurler

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.vespaturkiye.com/satis_so...rogramlama.doc

sen sorunu çözmüşsün ama genede genel bilgi olsun hepsi aşağı yukarı bu sistemde çalışıyordur heralde ahanda link.

http://www.vespaturkiye.com/satis_so...rogramlama.doc
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    teknolojı guzel sey beee.ama bazen kafa karıstırıyo
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    merhaba arkadaşlar,
    konu pekgüncel olmasada benim problemimle alakalı olduğu için güncelleştirmek istedim.
    sorum şu bir tane yamaha var almak istediğim fakat kırmızı anahtarı olmamasından dolayı problem yaşar mıyım acaba? Çünkü malum motorda immobilizer var.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler